OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 czerwca 2023 r. – X Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program SĄ WOLNE MIEJSCA !!!

Bierzmowanie >>> zdjęcia

PIELGRZYMKA ROWEROWA >>> zobacz

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., w soboty – o 17.30, a w niedziele – o 16.30.

2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą według porządku niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 9.30 zostaną odprawione Msze św. w górnym kościele oraz w dolnym – dla dzieci i rodziców, a po nich wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, ministrantów, lektorów, DSM, poczty sztandarowe, strażaków, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci I Komunijne w strojach liturgicznych. Prosimy, aby delegacje kobiet niosły feretron z obrazem Serca Pana Jezusa; delegacje mężczyzn – obraz św. Pawła; górnicy – figurę fatimską; strażacy – figurę św. Floriana; Neokatechumenat – figurę Niepokalanej; baldachim – szafarze. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i inne cele charytatywne.

3. Bardzo prosimy o przygotowanie we współpracy z księżmi wikariuszami czterech ołtarzy: I ołtarz – rolnicy i ogrodnicy; II ołtarz – rzemieślnicy; III ołtarz – górnicy i hutnicy; IV ołtarz – nadzwyczajni szafarze Komunii św. i wspólnota neokatechumenalna.

4. Spowiedź przed Bożym Ciałem będzie w środę od godz. 17.00. Skorzystajmy z niej jak najliczniej, aby przez przyjęcie Komunii św. właściwie i godnie przeżyć tę wielką uroczystość.

5. Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła i litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 18.00.

6. Młodzież zapraszamy na Spotkanie młodych – Sezon 2, które odbędzie się w piątek, 9 czerwca, w salce młodzieżowej, po wieczornej Mszy św. i procesji.

7. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 17 czerwca. Jest to pielgrzymka dla Akcji Katolickiej, ale mogą w niej wziąć udział także inne chętne osoby. Koszt to 50 zł, zapisy w kancelarii, a wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę, 17 czerwca, młodzież z klas VIII wyjedzie wraz z animatorami do Zabawy na dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.30. Zapisy u ks. katechety.

9. W naszej parafii zbieramy też zapisy na wyjazd młodzieży do Jaworzna, również w sobotę, 17 czerwca, na tzw. „Strefę zero”. Jest to seria konferencji, koncertów, modlitwy i uwielbienia prowadzona przez katolicką wspólnotę „Metanoia” z Jaworzna. Zapisy możliwe u katechetów
z Zespołu Szkół nr 1 lub w naszej kancelarii. Wpisowe to 50 zł, a zapisy trwają do 13 czerwca.

10. Z wyprzedzeniem informujemy, że spotkania młodzieży klas VII z wizytatorem religii będą dla Szkoły Podstawowej nr 5 – we wtorek, 13 czerwca: a dla Szkoły Podstawowej nr 7 – w środę, 14 czerwca, według ustalonego programu.

11. Sześciu osobom z kolejki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiarę 60 zł. O pomoc w sobotę, 10 czerwca, od godz. 8.00, prosimy mieszkańców ul. Windakiewicza 22, zaś o prowadzenie różańca, oprócz czwartku i soboty, prosimy 20. Różę Matek.

12. Informujemy, że aukcja prac osób z niepełnosprawnościami odbędzie się w najbliższą środę, o godz. 12.00 w II LO w Bochni.

13. Módlmy się za śp. Andrzeja Przeklasę, śp. Helenę Zaczek, śp. Krystynę Głodzik, której pogrzeb odbył się poza naszą parafią, i za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 maja 2023 r. – Zesłanie Ducha Świętego

 PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program SĄ WOLNE MIEJSCA !!!

5o LAT OBECNOŚCI TARNOWSKICH MISJONARZY NA MISJACH >>> film

1. Dzisiejsza uroczystość to dzień radości i wdzięczności Bogu za wielki dar Ducha Świętego dla Kościoła i dla każdego wierzącego, otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. W tym tygodniu, w środę, 31 maja, dar ten stanie się udziałem młodzieży z klas VIII, którym udzieli go biskup Stanisław Salaterski.

2. Przygotowanie do bierzmowania naszej młodzieży będzie miało miejsce w poniedziałek i wtorek. W poniedziałek zapraszamy młodzież i ich rodziców na godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem, oraz na próbę. We wtorek będzie spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodziców od godz. 17.00, a następnie Msza św. z kazaniem. Uroczystość bierzmowania w środę będzie na Mszy św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy naszych parafian na ostatnie już nabożeństwa majowe. W poniedziałek – majówka obędzie się – jeśli pogoda pozwoli – na zewnątrz, przy figurze Matki Bożej, po zakończeniu Mszy św. w kościele. W środę, 31 maja, zakończenie majówek będzie o godz. 18.30 w dolnym kościele. Msza na zakończenie majówek w Kaplicy Kolanowskiej zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.30. >>> zobacz

4. W poniedziałek, 29 maja, to drugi dzień Zielonych Świat. Obchodzimy wtedy święto Maryi, Matki Kościoła. Zapraszamy serdecznie na Msze św. z kazaniami o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

5. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele – o 16.30. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich naszych parafian.

6. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy w ten dzień o modlitwę za kapłanów i o nowe powołania.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca zapraszamy na modlitwę w intencji kapłanów, sióstr, o nowe powołania, i za rodziny naszej parafii. To nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. o 18.00.

8. W I piątek miesiąca kapłani udadzą się do chorych od godz. 8.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od 17.00 oraz w piątek: od 6.00 – 7.00 i od 15.00 – 20.00. Szczególnie zapraszamy dzieci I-Komunijne, które rozpoczną odprawianie dziewięciu I-piątków miesiąca.

9. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30.

10. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Parafian, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi, zachęcamy, aby z niej skorzystali.

11. Przypominamy raz jeszcze, że procesja Bożego Ciała w naszej parafii, która przypada 8 czerwca, odbędzie się po raz pierwszy po Mszy św. o godz. 9.30.

12. Zachęcamy do nabycia bardzo ciekawych publikacji w związku z 50-leciem pracy naszych kapłanów w krajach misyjnych. Są to wystawione albumy i książki za dowolną ofiarę. Prosimy o korzystanie z prasy religijnej. W „Gościu Niedzielnym” jest między innymi relacja z naszej uroczystości przyjęcia relikwii św. Rity. >>> zobacz

13. Dziękujemy 2 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła. O pomoc w sobotę, 3 czerwca od godz. 8.00, prosimy parafian z ul. Windakiewicza 20. Natomiast o prowadzenie różańca prosimy w tym tygodniu, oprócz środy, 19. Różę Matek.

14. Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni informuje o zbiórce elektrośmieci. Akcja odbędzie się w terminie od 1-3 czerwca 2023 roku. 1.06 i 2.06 od 7.00-15.00 oraz 3.06 (sobota) od 8.00-13.00. Zużyty sprzęt można oddawać na dyżurce (Pawilon B). >>> zobacz

15. Polecajmy Bogu śp. Piotra Babicza i śp. Józefa Sikorskiego, którego pogrzeb odbył się w Nowym Sączu, oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Życzymy, aby Duch Święty napełniał wszystkich swoimi darami!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 maja 2023 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program

Galeria zdjęć z I Komunii Św. >>> SP nr 5   >>> SP nr 7

1. Przeżywamy dzisiaj rocznicę I Komunii św. dzieci z klas IV. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana o godz. 11.00. Polecajmy te dzieci oraz dzieci z klas III, które zakończyły „Biały Tydzień”, aby zawsze były zjednoczone z Jezusem Eucharystycznym.

2. Zapraszamy serdecznie na kolejny tydzień z nabożeństwami majowymi, które są odprawiane w kościele po Mszy o godz. 18.00, a w niedziele – o 16.30. Zachęcamy także do udziału w majówkach przy kapliczkach maryjnych i krzyżach. >>> zobacz

3. W najbliższy poniedziałek, 22 maja, w naszej parafii będziemy przeżywali szczególną uroczystość wprowadzenia i przyjęcia relikwii św. Rity z Cascii do naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity na Mszę św. o godz. 18.00 z majówką oraz słowem, które skierują do nas Siostry Augustianki z Krakowa, dzięki którym otrzymaliśmy z Włoch relikwie Świętej. Po Mszy św. relikwie zostaną przeniesione w procesji do jej figury i tam umieszczone. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które przyczyniły się do tego, że mamy te relikwie, piękny relikwiarz, oraz tym wszystkim, którzy z wielką ofiarnością pracowali przy remoncie kaplicy z figurą św. Rity. Dziękujemy także ofiarodawcom za ofiary na relikwiarz.

4. W piątek przypada Dzień Matki. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za nasze mamy: żyjące i zmarłe. Będziemy się za nie modlili na Mszach św. o 6.30, 7.00, 18.00 i na majówce.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przy tej okazji przypominamy, że sakrament bierzmowania młodzieży z kl. VIII ze Szkół Podstawowych nr 5 i 7 zostanie udzielony 31 maja o godz. 18.00.

6. W związku z przeżywaną dzisiaj Diecezjalną Niedzielą Misyjną, będziemy wyświetlali za tydzień, 15 minut przed każdą Mszą św., specjalny film poświęcony pracy misyjnej kapłanów naszej diecezji w minionym 50-leciu. Zachęcamy, aby przyjść wcześniej i skorzystać z tej projekcji.

7. Członków wspólnot parafialnych zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00; narzeczonych – na dzień skupienia do dolnego kościoła o godz. 12.00; matki w stanie błogosławionym – na specjalną modlitwę w ich intencji i błogosławieństwo po Mszy św. o 12.30; a członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej – na spotkanie na plebanii o godz. 18.00.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” dwom paniom z Rodziny Kolpinga” za posadzenie nowych kwiatów przy pomoście i figurze Matki Bożej.

9. Dziękujemy 2 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła, a jednej rodzinie za 100 zł na środki czystości. Za tydzień o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców z ul. Windakiewicza 18, kl. III. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 18. Różę Matek.

10. Wspólnota „Strumienie Wody Żywej” zaprasza na rekolekcje „Duch, który prowadzi Kościół” prowadzone przez ks. Krzysztofa Kralkę, połączone z czuwaniem przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 26-27 maja w kościele szkolnym. Więcej informacji o programie i zapisach jest na wywieszonych plakatach. Zachęcamy do udziału. >>> zobacz

11. We wtorek 23 maja, rozpoczyna się Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Wystąpią na nim uzdolnione muzycznie osoby z niepełnosprawnościami oraz ich zdrowi rówieśnicy z kraju i zagranicy. Nie zabraknie też gwiazd polskiej piosenki. Szczegóły na plakatach. >>> zobacz

12. Módlmy się za śp. Antoniego Rzepkę oraz śp. Justynę Czaja, byłą mieszkankę naszej parafii, której pogrzeb odbył się w Jadownikach Mokrych. Polecajmy także naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 maja 2023 r. – VI Niedziela Wielkanocna

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Rodzicom składamy gorące podziękowania za ufundowanie nowych ornatów na święta i uroczystości w naszym kościele, oraz za solidne posprzątanie górnego i dolnego kościoła. Msze św. „Białego Tygodnia” dla dzieci wraz z rodzicami będą codziennie o godz. 18.00, a w sobotę – o 16.00. Na te Msze zapraszamy też rodzeństwo i dziadków dzieci I-Komunijnych.

2. Zachęcamy z całego serca do uczestnictwa w majówkach w kościele, ale także przy kapliczkach. Majówki w kościele są po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlili się o dobre urodzaje. >>> zobacz

3. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. W czwartek, 18 maja, przypada kolejna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 z okazji Dnia Patrona Szkoły. Po Mszy św. dzieci i młodzież zaprezentują montaż słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

5. Spotkania młodzieży z klas VIII w grupach z animatorami odbędą się w czwartek i piątek o godz. 19.00 w salach dolnego kościoła.

6. W piątek na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będziemy ja przeżywali jako Diecezjalną Niedzielę Misyjną z racji 50-lecia pracy kapłanów naszej diecezji w krajach misyjnych. W tę niedzielę będą także miały miejsce następujące wydarzenia:
* Uroczystość rocznicy I Komunii św. dla dzieci z obecnych klas IV na Mszy św. o godz. 11.00 (spowiedź i próba przed tą uroczystością będzie w czwartek o godz. 19.00).
* Msza Św. dla niepełnosprawnych i ich opiekunów o godz. 14.00 w dolnym kościele
* Warsztaty plastyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Kolpinga w dolnym kościele dla dzieci wraz z rodzicami. Dzieci będą mogły wykonać m.in. okolicznościowe kartki na Dzień Matki. Rodzice zaś będą mogli skorzystać z filiżanki kolpingowskiej kawy.
* Zbiórka do puszek na rzecz Bocheńskiego Hospicjum Domowego prowadzona przez wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych tegoż hospicjum.

8. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity na uroczystość ku jej czci, w poniedziałek, 22 maja, połączoną z wprowadzeniem jej relikwii. >>> zobacz 

9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę, 28 maja, o godz. 18.00.

10. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury na misje. Zostało zebrane prawie 30 ton zużytego papieru i kartonów, a dochód – wraz z trzema ofiarami pieniężnymi – wyniósł 9.408,20 zł. Został on przekazany na wyposażenie dwóch kolejnych sal w przedszkolu prowadzonym przez Siostry Pasjonistki w Kamerunie. >>> zobacz

11. W sobotę, 20 maja, o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców z Windakiewicza 18, kl. 2, a o prowadzenie wieczornego różańca prosimy 17. Różę Matek.

12. Zespół Szkół Muzycznych w Bochni prowadzi zapisy dla dzieci i młodzieży od 7-16 roku życia. Przesłuchania będą w dniach 24-26 maja, a wnioski można składać do 23 maja.

13. Módlmy się za śp. Józefę Brydniak, śp. Helenę Drożdż, śp. Józefa Kuskę, śp. Józefa Włosińskiego i naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 maja 2023 r. – V Niedziela Wielkanocna

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program

1. Zapraszamy z całego serca do udziału w nabożeństwach majowych. Piękne majówki zawsze cieszyły się licznym udziałem wiernych. Z niepokojem dostrzegamy, że w naszej parafii ten udział jest skromny. Mamy nadzieję, że szczególny związek, jaki mamy jako mieszkańcy Bochni z Matką Bożą, potwierdzi się naszym uczestnictwem w majówkach. Szczególnie zwracamy się do dzieci i młodzieży, aby budowała swoją przyszłość na niezawodnym wstawiennictwie i wzorze Matki Najświętszej. Ufamy, że ta nasza prośba znajdzie chętny odzew u naszych parafian. Majówki w kościele są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o 16.30.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 rozpocznie się specjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II przy jego figurze prowadzone przez Akcję Katolicką w ramach diecezjalnej sztafety modlitwy w jego obronie. W ramach tego nabożeństwo będzie odprawiona majówka o godz. 16.30.

3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, patrona Polski i naszej diecezji. W Szczepanowie trwa odpust ku jego czci, a plan odpustu jest w gablocie. >>> zobacz program odpustu

4. W piątek zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie nabożeństwa do św. Ojca Pio. Jego czcicieli zachęcamy do nabycia dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”, który będzie dostępny w piątek.

5. Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione w sobotę, 13 maja. Zapraszamy już na godz. 18.45 na majówkę. O godz. 19.00 rozpocznie się Msza św., a po niej procesja fatimska z lampionami. Na to nabożeństwo zaprosiliśmy Siostrę Ewę, ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, pracującą w Charkowie na Ukrainie i pomagającą poszkodowanym w wojnie.

6. W niedzielę, 14 maja, będziemy przeżywali uroczystość I Komunii św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 będą miały Komunię na Mszy św. o godz. 11.00, a dzieci ze Szkoły nr 7 – o godz. 12.30. Próby przed I Komunią dla Szkoły nr 5 będą w poniedziałek i środę od 19.00, a dla dzieci ze Szkoły nr 7 we wtorek od godz. 18.30 i czwartek od 19.00. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców będzie w sobotę, 13 maja: dzieci ze Szkoły nr 5 z rodzicami zapraszamy na godz. 9.00, a dzieci ze Szkoły nr 7 i ich rodziców – na godz. 10.00. Sprzątanie kościoła przez I Komunią św. rozpocznie się w piątek o godz. 19.00.

7. Już dzisiaj informujemy zmianie godziny procesji Bożego Ciała, 8 czerwca. Procesja będzie po Mszy św. o godz. 9.30. O tej samej godzinie zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci i rodziców w dolnym kościele i po zakończeniu tych dwóch Mszy św. wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. W Boże Ciało nie będzie Mszy świętych o godzinie 11.00.

8. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej parafii za bardzo ofiarny udział we wczorajszej zbiórce makulatury na misje. Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy też do 4 naszych parafian, w tym jednemu z własną koparką, za bezinteresowną pracę przy usunięciu podniszczonych krzewów i drzew przy remontowanych aktualnie schodach od kościoła na plebanię.

9. Dziękujemy 2 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę 170 zł na środki czystości. Kościół na kolejną niedzielą przygotują rodzice dzieci I-Komunijnych.

10. O prowadzenie wieczornego różańca w tym tygodniu prosimy 16. Różę Matek.

11. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, a dla dzieci: „Promyczek”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

12. Módlmy się za śp. Wojciecha Piecha i naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy opieki Matki Najświętszej!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij