OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 czerwca 2022 r. – 13 Niedziela zwykła

1. Z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego wyrażamy wdzięczność nauczycielom, wychowawcom, katechetom i wszystkim życzymy udanych wakacji.

2. W wakacyjnym czasie bardzo zachęcamy do odwiedzania naszego kościoła i indywidualnej modlitwy. Szczególnie zapraszamy na piątkową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy o 15.00 i trwa do 18.00. Przez cały czas adoracji można skorzystać ze spowiedzi św.

3. Wszystkich parafian i wakacyjnych gości zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła w środę, 29 czerwca. Msze św. będą o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Prałat Józef Mróz. Na Sumę o godz. 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniącymi, dzieci I-Komunijne, strażaków, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, delegacje do pocztów sztandarowych i feretronów. Uczestnicząc w ten dzień we Mszy św. możemy uzyskać odpust zupełny. Spowiedź przed odpustem będzie we wtorek od godz. 17.30. W dzień odpustu będziemy też polecali Bogu ks. Pawła, ks. Piotra i ks. Dawida z racji ich imienin. >>> zobacz

4. Dzieci i rodziców z naszej parafialnej Ochronki zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku przedszkolnego we wtorek o godz. 15.00.

5. Od najbliższego poniedziałku nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 przez czas wakacji. Nie będzie też przez ten okres niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

6. W I piątek miesiąca wyjazd do chorych od godz. 8.00. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od 17.00, a w piątek: od 6.00 do 7.00 i od 15.00-19.00.

7. W I sobotę miesiąca zapraszamy serdecznie na godz. 6.30 na nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

8. Informujemy, że tegoroczny Wielki Odpust Tuchowski będzie się odbywał w dniach od 1-10 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. >>> zobacz

9. Rodzina Radia Maryja w Bochni zaprasza na 31. Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd w dniu 10 lipca o godz. 6.00 z parkingu przy sklepie „Floris” (ul. Pułaskiego). Zapisy i informacja pod numerem podanym na wywieszonych plakatach.

10. Serdecznie dziękujemy 3 panom za pomoc w minionym tygodniu przy pracach przy kościele. Dziękujemy także trzem osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu i za ofiary w wysokości 100 zł. O pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę, 2 lipca, prosimy mieszkańców ul. Legionów Polskich 14, kl. 1-2. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 19. Różę Matek.

11. Bardzo zachęcamy do nabywania nowego numeru „Głosu parafii”. Są w nim m.in. artykuły o jubileuszach kapłańskich ks. Prałata i ks. Proboszcza i wiele innych ciekawych informacji z życia naszej parafii. Zachęcamy też do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli, czasopism dla dzieci oraz nowego numeru „Miłujcie się”.

12. Módlmy się za śp. Wincentego Pępka, naszych bliskich zmarłych i ofiary wojny w Ukrainie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i jak najlepszych wakacji!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 czerwca 2022 r. – 12 Niedziela zwykła

1. W tym roku nie udało się nam przeprowadzić tradycyjnej procesji na Boże Ciała ulicami naszej parafii. Tym niemniej, słowa wielkiej wdzięczność kierujemy ku osobom, które ją przygotowywały. Szczególnie dziękujemy parafianom, którzy przygotowali ołtarze. W związku z tą sytuacje tym bardziej zapraszamy do licznego uwielbienia Boga za dar Eucharystii w czasie kolejnych dni Oktawy Bożego Ciała. Szczególnie zachęcamy dzieci i rodziców, w tym dzieci z kl. III w strojach I Komunijnych. Dzisiaj procesja będzie miała miejsce po Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy, aby nie parkować wtedy samochodów wokół kościoła. W pozostałe dni procesja eucharystyczna z Litanią do Serca Pana Jezusa odbywa się po wieczornej Mszy św. o 18.00. >>> zobacz

2. Dyrekcje Szkół, nauczycieli, dzieci i młodzież oraz rodziców zapraszamy na Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Szkoły Podstawowe nr 5 i nr 7 będą miały zakończenie w czwartek, 23 czerwca o godz. 8.00. Zespół Szkół nr 1 zapraszamy w piątek, 24 czerwca, również na godz. 8.00. Do spowiedzi przed zakończeniem roku będzie można przystąpić we wtorek, środę i w czwartek od 17.30.

3. Czcicieli św. Rity zapraszamy w środę na wieczorną Mszę św. i procesję eucharystyczną. Nabożeństwo ku czci Świętej będzie przy jej figurze po zakończeniu procesji. >>> zobacz

4. W czwartek, 23 czerwca, będziemy obchodzili, przeniesioną z piątku, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W ten dzień zakończymy też uroczyście Oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00, na zakończenie której zostaną poświęcone wianki, a kapłani będą błogosławili dzieci.

5. W czwartek, po zakończeniu procesji, odbędą się też ostatnie spotkania dla członków parafialnych zespołów synodalnych.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o świętość życia kapłańskiego. Zapraszamy bardzo serdecznie na Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 15.00 i 18.00, oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00. Z racji uroczystości w piątek nie ma abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę będziemy obchodzili wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

8. Matki w stanie błogosławionym zapraszamy na modlitwę za nie i ich dzieci w niedzielę, 26 czerwca, po Mszy św. o godz. 12.30. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. dla ruchów i stowarzyszeń. >>> zobacz

9. Już dzisiaj kierujemy do wszystkich naszych parafian i gości serdeczne zaproszenie na odpust ku czci naszego Patrona, św. Pawła Apostoła, który będziemy obchodzili w środę, 29 czerwca z główną Mszą św. i procesją o godz. 18.00.

10. „Bóg zapłać” trzem naszym oddanym parafianom za wykonanie i zamontowanie dodatkowych barierek ochronnych na parkingu od strony zachodniej.

11. Dziękujemy wszystkim wspierającym materialnie naszą parafię. Dziękujemy 1 osobie z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz dwóm rodzinom za ofiary po 100 zł na ten cel. W sobotę, 25 czerwca, bardzo prosimy o pomoc parafian z ul. Legionów Polskich 12, kl. 5-6.

12. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 18. Różę Matek.

13. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Zbigniewa Hanka, naszych bliskich zmarłych i ofiary wojny w Ukrainie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

Jubileusz Ks. Proboszcza Leszka Rojowskiego >>> zobacz filmik  >>> zobacz galerię

Jubileusz Ks. Prałata Jana Nowakowskiego  >>> zobacz filmik >>> zobacz galerię część I,  część II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 czerwca 2022 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Zapraszamy bardzo serdecznie na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o 16.30.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy; we wtorek – bł. Michała Kozala; w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego.

3. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Poprowadzi je ks. Bogdan Piotrowski, pracujący od 30 lat na misjach w Kongo.

4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe z Mszami św. według porządku niedzielnego. Na Mszę św. o godz. 11.00 w dolnym kościele zapraszamy tylko te dzieci i rodziców, którzy nie mogą wziąć udziału w popołudniowej procesji lub będą uczestniczyli tylko w samej procesji. Procesja ta wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na nią całe rodziny, ministrantów, lektorów, DSM, poczty sztandarowe, strażaków, górników i hutników, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci I Komunijne w strojach liturgicznych. Niech nasz liczny udział będzie czytelnym znakiem naszej silnej wiary i czci dla Jezusa Eucharystycznego. Zachęcamy, aby nowe grupy mężczyzn i kobiet włączyły się niesienie feretronów. Delegacje kobiet prosimy, aby niosły feretron z obrazem Serca Pana Jezusa; mężczyźni z Domowego Kościoła – obraz św. Pawła; górnicy – figurę fatimską; strażacy – figurę św. Floriana; Neokatechumenat i lektorzy starsi – figurę Niepokalanej; baldachim – szafarze. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne. Spowiedź przed Bożym Ciałem będzie w środę od 17.00.

5. Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała z wieczornymi procesjami wokół kościoła i litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę procesja będzie po Mszy o godz. 11.00. Prosimy, aby podczas oktawy nie parkować samochodów wokół kościoła.

6. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w najbliższą sobotę, 18 czerwca. Zachęcamy do zapisania się.

7. W przyszłą niedzielę przypada Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody odbędą się w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim. Rozpoczęcie o godz. 10.30. >>> zobacz

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w dolnym kościele będzie Msza Św. dla niepełnosprawnych. 

9. Naszych lektorów, ministrantów i aspirantów prosimy, aby solidnie podejmowali swoją służbę przy ołtarzu. Prosimy ich rodziców o zachętę i mobilizowanie do sumienności w podjętych obowiązkach.

10. Trzem osobom z kolejki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiarę 50 zł. W sobotę prosimy o pomoc parafian z ul. Legionów Polskich 12, kl. 3-4. O prowadzenie różańca, oprócz poniedziałku i czwartku, prosimy w tym tygodniu 17. Różę Matek.

11. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Od dzisiaj jest dostępny także „Gość Niedzielny extra” poświęcony Eucharystii. Jest on w cenie 12 zł. >>> zobacz

12. Urząd Miasta Bochnia zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie dotyczące uzyskania dotacji na wymianę starego pieca, docieplenie budynku lub wymianę stolarki w ramach programu „Czyste powietrze”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 czerwca o 18.00 w sali nr 100 Urzędu Miasta. Trwa także nabór wniosków unijnych na bardziej ekologiczne formy ogrzewania. Wnioski można składać do 29 lipca br.

13. Módlmy się za śp. Tadeusza Czekaja, a także Ks. Wacława Paterka, naszego byłego wikariusza, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca o godz. 15.00 w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Błogosławionej Niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij