OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 czerwca 2024 r. – 11 Niedziela zwykła

1. Po raz kolejny wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary na remont dachu w ubiegłą niedzielę podczas składki w kopertach, poprzez przelewy na konto i ofiary w kancelarii. Dziękujemy także chorym, którzy złożyli ofiary podczas odwiedzin w I piątek. Prace przy dachu rozpoczną się w najbliższy poniedziałek. Bardzo prosimy o modlitwę o ich bezpieczny i pomyślny przebieg.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o 16.30.

3. Dyrekcje Szkół, nauczycieli, dzieci i młodzież oraz rodziców zapraszamy na Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Szkoły Podstawowe nr 5 i nr 7 będą miały zakończenie w czwartek, o godz. 8.30, a Zespół Szkół nr 1 – w piątek, o godz. 8.00. Do spowiedzi przed zakończeniem roku będzie można przystąpić w środę od 17.00. Bardzo zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, aby przez spowiedź i udział we Mszy św. zakończyły z Bogiem obecny rok szkolny i rozpoczęły swoje wakacje.

4. Czcicieli św. Rity i wszystkich dotkniętych trudnymi sytuacjami rodzinnymi, duchowymi i zdrowotnymi zapraszamy w sobotę, 22 czerwca, na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej figurze i relikwiach.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na Mszę św. prymicyjną o. Jana Smagi, dominikanina, wyświęconego niedawno na kapłana, który pochodzi z naszej parafii, choć w ostatnich latach mieszkał z rodzicami w Łapczycy.

6. Informujemy, że za tydzień nie będzie sprawowana Msza św. w dolnym kościele dla dzieci i rodziców o godz. 11.00. Powrócimy do tej Mszy po wakacjach.

7. Od dzisiejszej niedzieli dostępny jest nowy numer naszego kwartalnika „Głos parafii”, w którym znajdziemy skrót ważnych wydarzeń parafialnych i obszerną galerię zdjęciową m.in. z I Komunii św., Bożego Ciała, peregrynacji relikwii Ulmów i procesji św. Wojciecha. Polecamy też wywiad z naszym ks. Prałatem z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia parafii, wywiad z ks. prof. Antonim Żurkiem – naszym wielkopostnym rekolekcjonistą, artykuł o bł. ks. Michale Rapaczu, którego beatyfikacja miała miejsce wczoraj w Krakowie. W obecnym numerze są także informacje o odpisach podatkowych, z których możemy korzystać przy darowiznach na cele kultu religijnego składane przelewem na remont dachu naszego kościoła. Gorąco dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu za przygotowanie naszego pisma. Ofiara za koszt druku wynosi 8zł.

8. Bardzo dziękujemy jednej osobie przy ul. Legionów Polskich 10 kl. I za ofiarę 100 zł. na sprzątanie kościoła. Za tydzień prosimy o pomoc mieszkańców ul. Legionów Polskich 10, klatki 5 i 6. Natomiast Członkinie 29 Róży Matek prosimy o prowadzenie wieczornego różańca.

9. /Ogłoszenie z Urzędu Miasta/ W związku z zakazem użytkowania pozaklasowych urządzeń grzewczych na paliwo stałe, Urząd Miasta Bochnia zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące uzyskania dotacji na wymianę starego pieca, docieplenie budynku lub wymianę stolarki w ramach programu „Czyste Powietrze”, jednocześnie zaproszony przedstawiciel PGNiG przedstawi możliwości uzyskania dofinansowania do zakupionego kotła gazowego również w budownictwie wielorodzinnym. Spotkanie odbędzie się 18.06.2024, o godz. 18.30 w sali nr 100 Urzędu Miasta przy ul. Kazimierza Wielkiego 2

10. Na koniec informujemy, że z przyczyn niezależnych została odwołana dzisiejsza sztuka teatralna „Ciepła wdówka…”. Jej pokaz odbędzie się po wakacjach.

11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Leopolda Fortunę i zmarłych z naszych rodzin: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!

***********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 czerwca 2024 r. – 10 Niedziela zwykła

1. Zgodnie z V Synodem naszej diecezji przygotowanie do I Komunii św. i jej przyjęcie powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją parafią, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć I Komunię św., o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą do końca czerwca.

2. Z radością informujemy, że decyzją Biskupa Andrzeja Jeża, ks. Piotr Golemo został mianowany proboszczem parafii Ruda koło Radomyśla Wielkiego. Gratulujemy mu z całego serca. Ks. Piotr pozostanie z nami do 10 sierpnia.

3. Zapraszamy na codzienne Msze św. o godz. 18.00, po których modlimy się przez cały miesiąc Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Poprowadzi je ks. Roman Nowak, saletyn, pracujący od kilkudziesięciu lat na misjach na Madagaskarze.

5. W piątek zapraszamy na prywatną modlitwę w ciszy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy o 15.00, oraz na nabożeństwo ku czci św. O. Pio po Mszy św. o 18.00.

6. W sobotę, 15 czerwca, młodzież z klas VIII wyjedzie do sanktuarium bł. Karoliny Kazkówny do Zabawy na dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Wyjazd spod kościoła o godz. 9.00. Prosimy, aby młodzież potwierdzała swój udział do ks. Dariusza i ks. Andrzeja. Również w przyszłą sobotę odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisów w kancelarii.

7. W niedzielę, 16 czerwca, przypada Diecezjalne Święto Rodziny obchodzone przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. W tym roku jest ono połączone z 25-leciem kanonizacji bł. Kingi przez św. Jana Pawła II. Zachęcamy do rodzinnych wyjazdów i udziału w sobotnim Oratorium o św. Kindze o godz. 19.00 i w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

8. Także w przyszłą niedzielę, będzie sprawowana w dolnym kościele Msza św. dla niepełnosprawnych o godz. 14.00, a zbiórka do puszek w ten będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9. Chętni rodzice i dziadkowie mogą nabyć za dobrowolną ofiarę wystawione katechizmy wg bł. Edmunda Bojanowskiego dla religijnego kształcenia dzieci i wnuków.

10. Teatr „Przebudzenie” z Rytra zaprasza młodzież i dorosłych na spektakl teatralny pt. „Boże mój”, który odbędzie się dzisiaj w Oratorium św. Kingi przy Bazylice św. Mikołaja o godz. 15.30. Sztuka jest głęboką w treści historią o poszukiwaniu wiary i Boga.

11. Ojców z synem lub córką zachęcamy do udziału w Bocheńskim Spływie Kajakowym rzeką Regą od 23-28 czerwca. Szczegóły na plakacie.

12. Dziękujemy za ofiarę 100 zł na konto na sprzątanie z ubiegłego tygodnia. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Legionów Polskich 10, klatki od 1 do 4. O modlitwę różańcową prosimy, oprócz czwartku, 28. Różę Matek.

13. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Stanisława Ławniczkę, a także naszych bliskich zmarłych i wszystkich wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

**********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 czerwca 2024 r. – 9. Niedziela zwykła

1. Bardzo ważna informacja: V Synod naszej diecezji tarnowskiej przypomina, że przygotowanie do I Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną,
w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą do końca czerwca.

2. Zapraszamy jak najliczniej na kolejne dni Oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną i Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. o 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty z rodzicami, w tym dzieci z kl. III w strojach I Komunijnych. Uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci oraz wianków, będzie miało miejsce w czwartek o godz. 18.00. Na koniec procesji pomodlimy się wspólnie o nowe powołania z racji I czwartku miesiąca.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na wszystkie Msze św. w tym dniu. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to też I piątek miesiąca. Wyjazd do chorych od 8.00. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od 17.00, a w piątek od 6.00 do 7.15 i od 15.00 do 19.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas III, które rozpoczną nabożeństwa I piątków miesiąca.

4. W piątek odbędzie się także w naszej parafii specjalne spotkanie dla lektorów i młodzieży z całego naszego dekanatu. O 19.00 będzie zawiązanie wspólnoty, o 19.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa ze słowem Rektora Seminarium ks. dr. Jacka Soprycha (będzie wtedy możliwość spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św.), a po zakończeniu będzie wspólna agapa.

5. Młodzież z naszej parafii i osoby chętne zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msza św. o 17.00 w dolnym kościele, a członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie o 18.00.

6. Spotkania młodzieży klas VII z wizytatorem religii będą dla Szkoły Podstawowej nr 7 w najbliższy poniedziałek od godziny 15.00, a dla Szkoły Podstawowej nr 5 – we wtorek i środę o 19.45 według ustalonego programu.

7. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach będzie na remont dachu.

8. Organizujemy z naszej parafii wyjazd na Jasną Górę w sobotę 15 czerwca w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki Akcji Katolickiej. Wyjazd o 6.30, koszt – 65 zł. Zapisy w kancelarii.

9. Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, teatr z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku wystawi przedstawienie pt. „Ciepła wdówka czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych”. Zapraszamy na nie w niedzielę, 16 czerwca, na godz. 18.00 do dolnego kościoła.

10. Pięciu osobom z kolejki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiarę 50 zł. O pomoc w sobotę, 8 czerwca, od godz. 8.00, prosimy parafian z ul. Legionów Polskich 9, zaś o prowadzenie różańca prosimy 27. Różę Matek.

11. Aukcja prac osób uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach odbędzie się w najbliższą środę, 5 czerwca, o godz. 12.00 w II LO w Bochni.

12. Módlmy się za śp. Janusza Kleczyńskiego i za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej czerwcowej niedzieli!

***********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 maja 2024 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1.  Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe. W poniedziałek, majówka odbędzie się – jeśli pogoda pozwoli – na zewnątrz, przy figurze Matki Bożej, po Mszy św. w kościele. Msza na zakończenie majówek w Kaplicy Kolanowskiej zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. W piątek, 31 maja, zakończymy majówki podczas procesji eucharystycznej wokół kościoła. Dzieci, które przychodziły systematycznie na majówki, zapraszamy potem do dolnego kościoła.

2.  W czwartek, 30 maja, będziemy przeżywali uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto obowiązkowe. Procesja Bożego Ciała będzie, jak przed rokiem, po Mszy św. o godz. 9.30. O tej godzinie zostanie też odprawiona Msza św. dla dzieci i rodziców w dolnym kościele, i po zakończeniu tych dwóch Mszy św. wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii. Zapraszamy na nią całe rodziny, ministrantów, lektorów, DSM, poczty sztandarowe Akcji Katolickiej, Rodziny Kolpinga, strażaków, górników i hutników, myśliwych, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci I Komunijne w strojach liturgicznych. Mężczyzn z Domowego Kościoła prosimy, aby nieśli feretron z obrazem Serca Pana Jezusa; górnicy i hutnicy – figurę fatimską; strażacy – figurę św. Floriana, a baldachim – szafarze. W Boże Ciało nie będzie w naszej parafii Mszy świętych o godzinie 11.00 w górnym i dolnym kościele, a składka w to święto przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w naszej diecezji.

3.  Spowiedź przed Bożym Ciałem będzie w środę od godz. 17.00. Skorzystajmy z niej jak najliczniej, aby przez przyjęcie Komunii św. właściwie i godnie przeżyć tę wielką uroczystość. Bardzo prosimy o przygotowanie we współpracy z księżmi wikariuszami czterech ołtarzy: I ołtarz – rolnicy i ogrodnicy; II ołtarz – rzemieślnicy; III ołtarz – hutnicy i mieszkańcy osiedla przy ul. Windakiewicza; IV ołtarz – nadzwyczajni szafarze Komunii św. i wspólnota neokatechumenalna.

4.  Zachęcamy do zapisów na wyjazd z naszej parafii do Rzeszowa na wspaniały koncert „Jednego serca, jednego ducha” w dzień Bożego Ciała. Wyjazd spod kościoła o 16.00.

5.  W piątek rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała z wieczornymi procesjami wokół kościoła, a od soboty – nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. W najbliższą niedzielę procesja będzie po Mszy o godz. 11.00. Prosimy, aby podczas oktawy nie parkować samochodów wokół kościoła.

6.  W tym tygodniu przypada też I sobota miesiąca. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Serca Maryi o godz. 6.30.

7.  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich dziękuje za udział w ubiegłotygodniowej zbiórce makulatury na misje. Dochód z akcji wyniósł, wraz z czterema ofiarami pieniężnymi, 5 334 zł, które zostały przekazane na wyposażenie przedszkola w Centrum Dziecka w Kamerunie. >>>Zobacz więcej

8.  W najbliższy wtorek, 28 maja, zapraszamy na pokaz filmu pt. „Miało nie być”. Film zastanie wyświetlony po majówce w Sali konferencyjnej. Wstęp oczywiście wolny.

9.  Dziękujemy jednemu panu za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiarę 50 zł. Słowa wdzięczności kierujemy także do naszego parafianina, który wykosił trawę przy łączniku ulic Brodzińskiego i Wyspiańskiego, gdzie będzie przechodziła procesja Bożego Ciała. W sobotę, 1 czerwca prosimy o udział w sprzątaniu parafian z ul. Legionów Polskich 9 i bardzo liczymy na tę pomoc. O prowadzenie różańca prosimy w tym tygodniu 26. Różę Matek.

10.  Módlmy się za śp. Teresę Orzeł, której pogrzeb odbył się poza naszą parafią, i za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Błogosławionej Niedzieli dla wszystkich!

**********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 maja 2024 r. – Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do wyrażenia naszej wdzięczności Bogu za wielki dar Ducha Świętego, który otrzymaliśmy w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Również dzisiaj przeżywamy rocznicę I Komunii św. dzieci z klas IV. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana o godz. 11.00. Polecamy Bogu te dzieci oraz dzieci z klas III, które zakończyły „Biały Tydzień”, aby zawsze były zjednoczone z Jezusem Eucharystycznym.

3. Zapraszamy na kolejny tydzień z nabożeństwami majowymi. Kładziemy wszystkim tę sprawę na sercu ufając, że każdy z nas znajdzie czas, aby choć jeden raz w tygodniu być na majówce.

4. W poniedziałek będziemy obchodzili drugi dzień Zielonych Świat – święto Maryi, Matki Kościoła. Zapraszamy serdecznie na Msze św. z kazaniami o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

5. Czcicieli św. Rity oraz osoby w trudnych sytuacjach życiowych, zdrowotnych i duchowych zapraszamy w środę, 22 maja, na Mszę św. o godz. 18.00, majówkę i nabożeństwem do św. Rity przy jej figurze i relikwiach, które równo rok temu przybyły do naszej parafii.

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Wiecznego Kapłana.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy ona czas Komunii św. wielkanocnej. Jest to także Dzień Matki.

8. Członków wspólnot parafialnych zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30 w górnym kościele; narzeczonych – na dzień skupienia do dolnego kościoła o godz. 12.00; matki w stanie błogosławionym – na modlitwę w ich intencji i błogosławieństwo po Mszy św. o 12.30.

9. W związku ze zbliżająca się uroczystością Bożego Ciała i procesją do czterech ołtarzy przypominamy, że odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 9.30, która będzie sprawowana w górnym i dolnym kościele. Zachęcamy też w ten dzień do wyjazdu na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Wyjazd spod kościoła o 16.00, koszt: 50 zł., a zapisy w kancelarii.

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na wycieczko-pielgrzymkę do Krainy Świętego Krzyża w Góry Świętokrzyskie 6 lipca. Koszt to 140 zł (130 dla młodzieży, emerytów i osób z Kartą Dużej Rodziny). Zapisy w kancelarii do 16 czerwca. Więcej informacje jest na plakatach.

11. Składamy wielkie podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na remont dachu kościoła w kopertach i przelewach na konto. Prace remontowe rozpoczną się za niespełna cztery tygodnie. W intencji wszystkich ofiarodawców została odprawiona Msza św., w czwartek, 2 maja.

12. Dziękujemy 3 osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła, za ofiarę 120 zł, a także parafianom z klatki 7 za 50 zł na ten cel. O pomoc w najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Legionów Polskich 7. Natomiast o prowadzenie różańca prosimy w tym tygodniu 25. Różę Matek.

13. Stowarzyszenie na Recz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” zaprasza na kolejny, 17. Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w dniach 22-24 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej z udziałem wielu znakomitych artystów. Koncert finałowy odbędzie się 24 maja, o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.

14. Zespół Szkół Muzycznych w Bochni prowadzi zapisy dla uzdolnionych i chcących się uczyć gry na instrumentach dzieci i młodzieży od 7 do 16 roku życia. Przesłuchania będą w dniach 22-24 maja, a wnioski można składać do 21 maja.

15. Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie zaprasza w swoje progi tych chętnych, którzy chcą uczyć się grać na organach. Szczegółowe na stronach internetowych Studium.

16. Polecajmy Bogu śp. Zenona Synoradzkiego oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Życzymy, aby Duch Święty napełniał wszystkich swoimi darami!

***********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 maja 2024 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość I Komunii św. Cieszymy się, że dzieci z klas III będą mogły korzystać z wielkiego daru Eucharystii. Rodzicom składamy gorące podziękowania za dar dla naszego kościoła jakim będą nowe chodniki i dywany. Jesteśmy im też bardzo wdzięczni za liczny udział i wielkie zaangażowanie w sprzątanie i przygotowanie kościoła do tej uroczystości. Msze św. „Białego Tygodnia” dla dzieci z rodzicami będą codziennie o godz. 18.00, a w poniedziałek o 19.00. Na te Msze zapraszamy też rodzeństwo i dziadków dzieci I-Komunijnych.

2. Zachęcamy z całego serca do uczestnictwa w majówkach. Szczególnie liczymy na udział matek, dziewcząt i dziewczynek, którym Matka Boża powinna być wyjątkowo bliska.

3. Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione w poniedziałek. Majówka będzie o godz. 18.45; o godz. 19.00 rozpocznie się Msza św., a po niej procesja fatimska z lampionami. Całość nabożeństwa poprowadzi nasz były wikariusz, ks. Tomasz Kulig, który jest misjonarzem w Boliwii.

4. We czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie na wieczornej Mszy św. i majówce. W ten dzień pamiętajmy także o naszym biskupie Andrzeju Jeżu z racji jego imienin.

5. W piątek, 17 maja, społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 będzie obchodziła uroczystość patronalną ku czci św. Jana Pawła II z racji rocznicy jego urodzin. Msza św. z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 8.30. Zapraszamy do udziału także naszych parafian.

6. Przyszła niedziela to wielka uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona z intencji dzieci z klas IV z okazji rocznicy I Komunii św. Spowiedź i próba przed tą uroczystością będzie w czwartek o godz. 19.00. Natomiast , o godz. 14.00 będzie Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich bliskich i opiekunów.

7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w pięknym koncercie oratoryjnym w wykonaniu solistów, chórów i orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni oraz Bocheńskiego Chóru Salt Singers. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

8. Z wyprzedzeniem informujemy i zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, w 1-sza rocznicę przyjęcia jej relikwii do naszej parafii. Nabożeństwo to będzie w środę, 22 maja.

9. Składamy gorące podziękowanie dla dzieci za ofiary składane w Wielkim Poście do skarbonek. Zostało zebranych 550 zł, które przekazaliśmy na pomoc dla niepełnosprawnego dziecka z naszej parafii. Także Bocheńskie Hospicjum Domowe dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ofiary podczas kwesty do puszek. Zostało zebranych 2787 zł. „Bóg zapłać” kilku paniom z Rodziny Kolpinga” za posadzenie nowych kwiatów przy pomoście i za uprządkowanie otoczenia przy figurze Matki Bożej.

10. Dziękujemy jednej osobie za ofiarę 50 zł na sprzątanie kościoła z ubiegłego tygodnia. W sobotę, 18 maja, o pomoc w przygotowaniu kościoła na niedzielę prosimy parafian z ul. Legionów Polskich 6, klatki 6 i 7. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu, oprócz poniedziałku, prosimy 22. Różę Matek.

11. Módlmy się za śp. Bogusława Imielińskiego, śp. Tadeusza Topkę i śp. Józefa Osikę, a także za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 maja 2024 r. – VI Niedziela Wielkanocna

1. Zachęcamy z całego serca do uczestnictwa w majówkach w kościele, a także przy kapliczkach. Jest to nabożeństwo, które winno nas licznie gromadzić. Przy Matce Bożej każdy z nas dobrze się formuje i doświadcza Jej wielkiej łaskawości. Majówki w kościele są po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o 16.30. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlili się o dobre urodzaje.

2. W niedzielę, 12 maja, będziemy przeżywali uroczystość I Komunii św. Próby przed I Komunią dla Szkoły nr 5 będą w poniedziałek o 19.00 i w środę o 16.30, a dla dzieci ze Szkoły nr 7 w poniedziałek o 16.00 i w środę o 19.00. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców będzie w sobotę, 11 maja: dzieci ze Szkoły nr 5 z rodzicami zapraszamy na godz. 9.00, a dzieci ze Szkoły nr 7 i ich rodziców – na godz. 10.30. Sprzątanie kościoła przez I Komunią św. rozpocznie się w piątek, 10 maja, o godz. 19.15. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian wybierających się za tydzień na Msze św. w dolnym kościele lub na Msze św. komunijne o przyjście pieszo, jeśli tylko ktoś ma taką możliwość.

3. W środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, patrona Polski i naszej diecezji. Parafia w Szczepanowie zaprasza na odpust ku jego czci. Program odpustu jest wywieszony w gablotach.

4. W piątek zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu, a po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

5. Również w piątek rozpoczniemy na wieczornej Mszy św. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Przyszła niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka w kopertach będzie na remont dachu naszego kościoła.

7. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkie dzieci z kl. IV wraz z rodzicami i bliskimi na rocznicę I Komunii św., którą będziemy obchodzili uroczyście za dwa tygodnie, na Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy, aby dzieci przyszły w strojach z I Komunii św.

8. Odpowiadając na prośby niektórych naszych parafian zamówiliśmy dodatkowe modlitewniki do bł. Rodziny Ulmów, bardzo ciekawą książkę pt. „Bł. Józef Ulma. Opowieść pisana życiem”, napisaną przez jego bratanka oraz różańce z ziemią z grobu, w którym byli pochowani zamordowani Ulmowie. Te pamiątki będzie można nabywać już od poniedziałku rano w naszym kościele.

9. Kolejna zbiórka makulatury na misje/zobacz/ odbędzie się w sobotę 18 maja, tym razem przy kościele św. Jana Nepomucena od godz. 7.00 do 16.00. >>> więcej info.

10. Drużynie piłkarskiej naszych lektorów gratulujemy bardzo dobrej postawy w diecezjach finałach zawodów w piłce nożnej.

11. Dziękujemy 4 osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiary w wysokości 100 zł. na ten cel. Na kolejną niedzielą kościół przygotują rodzice dzieci I-Komunijnych.

12. Członkinie 21. Róży Matek prosimy serdecznie o prowadzenie wieczornego różańca w tym tygodniu.

13. Z całego serca zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie zwracamy się rodziców, aby nabywali i wspierali dzieci w korzystaniu z wartościowych i ubogacających treści, , które trudno znaleźć w treściach z których dzieci korzystają w swoich telefonach komórkowych. Polecamy „Promyczek” dla młodszych i „Mały Gość Niedzielny” dla nieco starszych dzieci.

14. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych i ofiary wojen i konfliktów na świecie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 kwietnia 2024 r. – V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela jest ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców. Właścicieli pojazdów zapraszamy do wspólnej modlitwy na koniec Mszy św. o godz. 12.30 i 17.00, po których nastąpi poświęcenie samochodów i motocykli na parkingach i ulicach wokół kościoła, a kierowcy otrzymają pamiątkową modlitwę do św. Krzysztofa.

2. W poniedziałek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny Światowej.

3. Od najbliższej środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą się odbywały codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o 16.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału, przede wszystkim w kościele, ale także przy przydrożnych kapliczkach. Ze szczególnym zaproszeniem i prośbą zwracamy się do wierzących rodziców, aby zatroszczyli się o jak najczęstszy udział dzieci i młodzieży w tych pięknych nabożeństwach. Dzieci otrzymają na początek specjalne plansze na naklejki z majówek.

4. W czwartek, z racji I czwartku, zapraszamy na wieczorną Mszę św. o 18.00 i następujące po niej nabożeństwo eucharystyczne z uwielbieniem i Nowenną ku czci św. Pawła w intencji nowych powołań i rodzin naszej parafii.

5. Również w czwartek, a nie w piątek, udamy się do chorych od godz. 8.00.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą według porządku niedzielnego, z Mszą św. w dolnym kościele dla dzieci o godz. 11.00 oraz z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00 w intencji Ojczyzny i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ponieważ jest to także I piątek miesiąca, na zakończenie Mszy św. o godz. 6.30, 15.00 i 17.00 oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00.

7. W I sobotę, 4 maja, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 6.30.

8. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Msza św. w intencji Strażaków z OSP Dołuszyce i OSP Kolanów zostanie odprawiona w piątek o godz. 11.00 w górnym kościele.

9. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom młodzieży z kl. VIII za złożony z okazji bierzmowania dar dla naszego kościoła jakim jest nowy fioletowy ornat mszalny. Dziękujemy także ks. Dariuszowi za całość przygotowań do tego sakramentu, ks. Andrzejowi za pomoc i wsparcie, a animatorom za ich oddanie i zaangażowanie. Radujemy się, że młodzież, która przyjęła ten sakrament pragnie się dalej spotykać przy naszej parafii.

10. Za 2 tygodnie, w niedzielę, 12 maja, będziemy obchodzili uroczystość I Komunii św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 będą miały Komunię na Mszy św. o godz. 11.00, a dzieci ze Szkoły nr 5 – o godz. 12.30.

11. Dziękujemy 2 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę, 4 maja, prosimy o włączenie się parafian z ul. Legionów Polskich 6, klatki 5 i 6.

12. O prowadzenie wieczornego różańca w tym tygodniu prosimy 20. Różę Matek.

13. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”, a dla dzieci: „Promyczek”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

14. Bożemu miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 kwietnia 2024 r. – IV Niedziela Wielkanocna (Chrystusa Dobrego Pasterza)

1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary w ubiegłą niedzielę w ramach kolejnej składki inwestycyjnej. „Bóg zapłać” za wielką ofiarność, będącą wyrazem wiary i płynącej z niej troski o nasz kościół. Dziękujemy za ofiary w kopertach, w przelewach na konto, złożone w kancelarii, a także przez chorych podczas I-piątkowych odwiedzin. Każdy dar na dom Pański jest cenny przed Bogiem i nigdy nie będzie przez Niego zapomniany.

2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania, w których będziemy polecali gorąco Bogu tę intencję. Zapraszamy do modlitwy na Mszach św. w ciągu tygodnia i prosimy o modlitwy w tej ważnej potrzebie także w naszych domach i rodzinach.

3. Nabożeństwo do św. Rity będzie w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

4. We wtorek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski i Akcji Katolickiej. W naszej parafii będzie ona szczególnie uroczysty przebieg i będzie związana z modlitwą za naszą Ojczyznę i Akcję Katolicką zatroskaną bardzo o polskie sprawy. Zapraszamy do wzięcia licznego udziału w procesji z relikwiami św. Wojciecha, która wyruszy z bazyliki i przejdzie ulicami: Bernardyńską, Studencką, Krakowską i Krakowskie Przemieście do naszego kościoła, gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem zarządu i delegacji Akcji Katolickiej z wielu parafii naszej diecezji.

5. Przypominamy, że w naszej parafii rozpoczęły się bardzo wartościowe katechezy dla dorosłych, które są we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św. Gorąco na nie zapraszamy.

6. W czwartek, w święto św. Marka, młodzież z kl. VIII przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. Bezpośrednie przygotowanie do tego sakramentu będzie miało miejsce we wtorek o godz. 19.15 oraz środę o 17.00 ze spowiedzią dla kandydatów, ich rodziców, bliskich i świadków bierzmowania, oraz z Mszą św. o godz. 18.00.

7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla maturzystów z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni zostanie odprawiona w piątek, 26 kwietnia, o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy na nią maturzystów wraz z rodzicami, rodzeństwem i wychowawcami szkolnymi. Ufamy, że nie zabraknie nikogo, aby podziękować Bogu za czas kilkuletniej nauki i raz jeszcze poprosić o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.

8. W przyszłą niedzielę grupa aspirantów zostanie włączona do posługi ministranta ołtarza na Mszy św. o godz. 11.00 w górnym kościele. Zapraszamy serdecznie ich rodziców i bliskich.

9. Również za tydzień, będzie dodatkowa Msza św. w naszej parafii w Kaplicy Kolanowskiej o godz. 14.00. Ma ona związek z IX Konnym Rajdem trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego Auschwitz do Nowego Wiśnicza. W związku z tą dodatkową Mszą św. nie będzie Mszy dla ruchów i stowarzyszeń.

10. Przyszła niedziela to także Niedziela modlitw za kierowców, których zapraszamy na poświęcenie pojazdów po Mszach św. o godz. 12.30 i 17.00.

11. Zbiórka do puszek za tydzień będzie na Bocheńskie Hospicjum Domowe.

12. Dziękujemy 5 osobom za włączenie się w sprzątanie kościoła, oraz za ofiarę 150 zł na ten cel. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę prosimy parafian z ul. Legionów Polskich 6, kl. 3-4, a o prowadzenie wieczornego różańca w tym tygodniu prosimy 19 Różę Matek.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i dwumiesięcznik „Historia Kościoła”.

14. Bożemu Miłosierdziu powierzamy naszych bliskich zmarłych i ofiary wojny w Ukrainie: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”.

Niech Chrystus, Dobry Pasterz, wszystkich nas prowadzi i umacnia!

************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 kwietnia 2023 r. – III Niedziela Wielkanocna (Niedziela Biblijna)

1. Wyrażając wielką radość z obecności w naszej parafii już od dzisiejszego popołudnia relikwii bł. Rodziny Ulmów, ufamy, że wszyscy skorzystamy z możliwości modlitwy za ich wstawiennictwem. Przyjęcie relikwii nastąpi o godz. 16.30; o 17.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza; po niej będzie czas na osobiste modlitwy; o 19.15 będą prośby i podziękowania za rodziny (możemy je jeszcze składać do wystawionych skrzynek); o 20.15 będzie różaniec w intencji rodzin, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, po zakończeniu którego będzie można oddać cześć relikwiom przez ich ucałowanie. W poniedziałek zapraszamy na drogę krzyżową z rodziną Ulmów o 8.30; o 10.00 będzie Msza św. w intencji rodzin z naszego dekanatu Bochnia-Zachód; o 12.00 – Różaniec w intencji Ojczyzny i polskich rodzin, a o godz. 13.00 Msza św. na zakończenie peregrynacji, po czym nastąpi ich przekazanie do Limanowej. Cały program jest na afiszach i naszej stronie internetowej. Zachęcamy też do nabywania modlitewnika do bł. rodziny Ulmów.

2. W nawiązaniu do zaproszenia, jakie skierowali do nas przedstawiciele Drogi Neokatechumenalnej, zapraszamy z całego serca na katechezy dla dorosłych i młodzieży w salce pod plebanią we wtorki i piątki o godz. 18.45, począwszy od najbliższego wtorku.

3. Młodzież ze szkół średnich zapraszamy na Kurs Alfa, który odbywa się w środy w Sali św. Jana Bosko w dolnym kościele o godz. 19.00. A młodzież klas VIII zapraszamy na czwartkowe spotkanie o godz. 18.00 w dolnym kościele.

4. W piątek zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 15.00. Jest to szczególny i owocny czas, kiedy w ciszy możemy rozmawiać z Bogiem i znajdować rozwiązanie wielu trudnych spraw, których nikomu nie brakuje.

5. Przyszła niedziela, 21 kwietnia, to Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Tarnowie. W tę niedzielę będzie też Msza św. dla osób niepełnosprawnych o 14.00.

6. Z wyprzedzeniem pragniemy już dzisiaj poinformować o ważnym wydarzeniu, jakim będzie procesja Wojciechowa, która odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia, z racji uroczystości św. Wojciecha, patrona Polski i Akcji Katolickiej, i przejdzie od bazyliki w parafii św. Mikołaja do naszego kościoła, w którym odbędzie się uroczysta Msza św. o godz. 18.00.

7. Składamy bardzo serdeczne „Bóg zapłać” licznym rodzinom i osobom, które przekazały w tym tygodniu ofiary na remont dachu kościoła poprzez przelew na konto parafialne. Dziękujemy też grupie naszych parafian, którzy w miniony poniedziałek rozebrali Grób Pański. Słowa wdzięczności kierujemy również do jednego z panów za odczyszczenie wszystkich kropielnic w kościele, a drugiemu – za wyrównanie ziemią uszkodzonych fragmentów trawników wokół kościoła.

8. Dziękujemy 2 osobom z kolejki za włączenie się w sprzątanie kościoła i za ofiarę 50 zł na ten cel. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Legionów Polskich 6, klatka 1-2.

9. Członkinie 18. Róży Matek prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu.

10. Módlmy się za śp. Wandę Baran oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy obitych łask Bożych za przyczyną bł. Rodziny Ulmów!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 kwietnia 2024 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza niedziela jest patronalnym świętem Caritas i początkiem Tygodnia Miłosierdzia. Naszą wdzięcznością obejmujemy członkinie Parafialnego Zespołu Caritas, dziękując im za oddaną i bezinteresowną pracę na rzecz potrzebujących. W intencji tych pań będziemy modlili się na dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00 poprzedzonej Koronką do Miłosierdzia Bożego. Za jej odmówienie w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy też wszystkim wspierającym działalność Caritas.

2.W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy na Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00.

3. Kolejne katechezy dla dzieci z klas III oraz dla ich rodziców odbędą się w poniedziałek i wtorek według przyjętego harmonogramu.

4. Czcicieli św. O. Pio zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo w piątek po Mszy św. o 18.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w naszej parafii wyjątkową uroczystość. Przybędą do nas relikwie i obraz bł. Rodziny Ulmów, męczenników z czasów ostatniej wojny, zamordowanych przez Niemców za ukrywanie i pomoc Żydom. Przyjęcie relikwii nastąpi o godz. 16.30. O godz. 17.00 będzie sprawowana główna Msza św. pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza, na która zapraszamy jak najliczniej naszych parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. W programie pierwszego dnia peregrynacji relikwii będą jeszcze m.in. modlitwy za rodziny o godz. 19.15 z intencjami dziękczynnymi i błagalnymi składanymi przez cały tydzień do wystawionej w kościele skrzynki, różaniec w intencji rodzin o godz. 20.15 oraz na zakończenie Apel Jasnogórski z biskupem o godz. 21.00. Cały program niedzieli oraz drugiego dnia, poniedziałku, będzie umieszczony na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich do udziału, gdyż jesteśmy jedyną parafią na ziemi bocheńskiej, brzeskiej i lipnickiej, która gości te relikwie. Za tydzień nie będzie niedzielnej Mszy św. dla młodzieży w dolnym kościele, a intencja z tej Mszy zostanie odprawiona o 17.00 w kościele górnym.

6. W przyszłą niedzielę będzie miała też miejsce kolejna składka inwestycyjna w kopertach na remont dachu na naszym kościele.

7. Dzieci i młodzież szkolną zachęcamy do udziału w Konkursie fotograficznym pt.: „Księża Niezłomni – pamięć i ślady w diecezji tarnowskiej”, organizowanym przez Akcję Katolicką. Wszystkie szczegóły są na wywieszonych plakatach i na naszej stronie internetowej. >>> zobacz

8. „Bóg zapłać” dwóm rodzinom z bloków przy ul. Turkowskiego za ofiarę 200 zł na sprzątanie kościoła. Dziękujemy też kilku panom za pomoc w rozebraniu ciemnicy. O włączenie się w sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę prosimy mieszkańców z ul. Legionów Polskich 5, a członkinie 17. Róży Matek o podjęcie modlitwy różańcowej.

9. Zachęcamy do nabycia ostatnich egzemplarzy „Głosu Parafii” za ofiarę tylko 4 zł.

10. Burmistrz Miasta Bochni informuje, że Gmina Miasta Bochnia przystąpiła do programu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia mieszkańców w kompostowniki. Dzięki uzyskanemu dofinasowaniu będą one mogły być rozdysponowane nieodpłatnie wśród zainteresowanych mieszkańców. Szczegóły są w komunikacie umieszczonym w gablotach.

11. Módlmy się za śp. Eugenię Samek, śp. Ryszarda Osinkę oraz za naszych bliskich zmarłych, i ofiary wojny na Ukrainie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Miłosierdzia Bożego!

****************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 kwietnia 2024 r. – Poniedziałek Wielkanocny

1. Msze św. są dzisiaj odprawiane jak w Wielkanoc. O godz. 16.45 zapraszamy na Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W pozostałe dni tygodnia Nowenna ta będzie odprawiana na wieczornych Mszach o godz. 18.00, a w piątek o godz. 15.00.

2. Cały obecny tydzień przeżywamy jako oktawę Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

3. Od jutra znów będzie prowadzona po wielkopostnej przerwie codzienna modlitwa różańcowa przed wieczorną Mszą św. Prosimy, aby różaniec w tym tygodniu podjęła 16 Róża Matek.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Czwartek to dzień modlitwy za kapłanów, osoby konsekrowane i o nowe powołania. W tych intencjach będziemy się modlili szczególnie podczas wieczornej adoracji z uwielbieniem i Nowenną do św. Pawła, na którą serdecznie zapraszamy.

5. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą po Mszy św. o godz. 6.30, 15.00, 18.00 i przed zakończeniem adoracji o godz. 20.00. Od tego piątku powracamy też do popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 15.00 i trwa do godz. 18.00. Bardzo serdecznie na nią zapraszamy.

6. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 6.30 i na nabożeństwo wynagradzające po Mszy św.

7. Młodzież z klas VIII ze Szkół Podstawowych nr 5 i 7 wyjeżdża w najbliższy piątek na rekolekcje przed bierzmowaniem, które odbędą się w Piwnicznej–Zdroju. Wszystkich naszych parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania oraz za ks. Dariusza i animatorów.

8. Najbliższa niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Jest ono także patronalnym świętem Caritas. W ten dzień będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na tej Mszy św. będziemy modlili się w intencji członkiń naszego parafialnego zespołu Caritas. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na działalność charytatywną prowadzoną przez diecezjalną Caritas. Przypominamy też, że wyjazd parafialnej pielgrzymki do Łagiewnik będzie o godz. 13.30 spod kościoła. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd.

9. Gratulujemy lektorom naszej parafii, którzy zajęli I miejsce w rejonowych rozgrywkach piłki nożnej LSO i awansowali do finału diecezjalnego, który odbędzie się w Brzesku.

10. Pragniemy poinformować, że wprowadzamy w naszej parafii błogosławieństwo małych dzieci. Będzie się ono odbywało raz w miesiącu, zawsze w I niedzielę, w dolnym kościele po Mszy o 11.00. Pierwsze takie błogosławieństwo będzie już w najbliższą niedzielę.

11. O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, od godz. 8.15 prosimy parafian z bloków przy ul. Turkowskiego.

12. Zachęcamy serdecznie do nabywania świątecznej prasy katolickiej.

13. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Edwarda Wiśniewskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego dnia świątecznego!

****************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 marca 2024 r. – Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy najważniejszy czas w ciągu roku: Wielki Tydzień, Triduum Sacrum i uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Już teraz podejmijmy postanowienie w jaki sposób godnie i owocnie go przeżyjemy.

2. Zapraszamy na dzisiejsze Gorzkie Żale o godz. 16.00.

3. W Wielką środę będzie dodatkowa spowiedź przedświąteczna od 16.00 – 21.00, a w Wielki Czwartek kapłani udadzą się do chorych od godz. 8.00. Można zgłaszać dodatkowe osoby.

4. Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, będzie sprawowana w Wielki Czwartek o godz. 18.00, a po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.

5. W Wielki Piątek zapraszamy do czuwania przy Jezusie w ciemnicy. Drogi krzyżowe w kościele będą o godz. 15.00 (z Nowenną przed Świętem Bożego Miłosierdzia) i 17.30. Uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku będzie sprawowana o godz. 18.00, a po niej rozpocznie się całonocna adoracja przy grobie. Tradycyjna droga krzyżowa ulicami parafii wyruszy spod kościoła o 21.00. Do niesienia krzyża zapraszamy m.in. naszych strażaków, górników i hutników, małżonków z Domowego Kościoła, rodziców i młodzież. Strażaków prosimy też o czuwanie przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Ofiary składane przy adoracji Chrystusowego krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.

6. Wielka Sobota to przede wszystkim dzień dalszej adoracji Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od 9.00 – 15.00, a w Dołuszycach o godz. 14.00. Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 20.00. Jest to najdonioślejsza celebracja w ciągu całego roku, noc czuwania i zwycięstwa Chrystusa, dlatego powinna nas jak najliczniej zgromadzić. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

7. W Wielkanoc zapraszamy szczególne na procesję rezurekcyjną o godz. 6.00. O godz. 16.30 będą Nieszpory i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

8. Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Łagiewnik w niedzielę, 7 kwietnia. Wyjazd o godz. 13.30; koszt – 20 zł. Zapisy w kancelarii.

9. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Jezusa: 17 Róża Matek – 330 zł; 1 Róża Ojców – 450 zł.

10. Składamy serdeczne podziękowania właścicielom sklepów, w których odbywała się „Akcja Kilo”, wszystkim, którzy przekazali zakupione produkty, młodzieży, która zachęcała do podzielenia się z potrzebującym, ks. Adrianowi i naszym parafianom, którzy przywozili zebrane produkty.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich dziękuje za udział w zbiórce makulatury na misje. „Bóg zapłać” osobom, które pomagały odbierać makulaturę, a szczególnie młodzieżowej grupie członków OSP Kolanów. Łączy dochód wyniósł 7.193 zł. Czytaj więcej>>>

12. Młodzież powyższej 18 roku, zachęcamy do zapisów i udziału w „Kursie Alfa”, który rozpocznie się we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19.00 w „Domu z Duszą” przy ul. Czackiego 3.

13. Dziękujemy 3 osobom udział w sprzątaniu kościoła i schodów oraz za ofiary na ten cel – łącznie 150 zł. O pomoc w sprzątaniu przedświątecznym prosimy bardzo parafian z ul. Turkowskiego (domy). Sprzątanie to odbędzie się w Wielką Sobotę o 15.30.

14. Na koniec zwracamy się z prośbą do chętnych parafian w wieku od 18 -55 lat o zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku kostnego dla młodego lekarza z Krakowa, męża i ojca trójki dzieci, chorego od 2 miesięcy na ostrą białaczkę szpikową, który przebywa w szpitalu i czeka na dawcę. Rejestracje odbywa się dzisiaj przy dolnym kościele od 8.00 – 14.00.

15. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Teresę Kosiek, śp. Krystynę Dvorakovą i naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia!

***********************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 marca 2024 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy na codzienne nauki rekolekcyjne o godz. 8.00 i 18.00 od poniedziałku do środy. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę od 9.00 – 20.00. Droga krzyżowa będzie codziennie o 7.30 i 17.30. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Program rekolekcji jest na naszej stronie, afiszach i w nowym „Głosie parafii”, który możemy nabywać.

2. Od jutra rozpoczną się też rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkół nr 5 i 7. Zobacz>>> Poprowadzi je ks. Jakub Kulpa; natomiast rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 rozpaczną się w najbliższą środę, a zakończą w piątek przed południem.

3. Idąc za apelem biskupów polskich włączamy się od dzisiaj w ogólnopolską Nowennę „Akcja 21.20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna ta potrwa do 24 marca i poprzedzi Dzień Świętości Życia. Będziemy ja odmawiali po zakończeniu Mszy św., a inni mogą ją odmawiać po Apelu Jasnogórskim, właśnie o 21.20. Szczegóły są podane w gablotach – zobacz>>>

4. Zapraszamy dzisiaj do Sali konferencyjnej na kiermasz świąteczny i warsztaty dla dzieci zorganizowane przez Rodzinę Kolpinga z naszej parafii.

5. We wtorek, 19.00 marca przypada uroczystość św. Józefa. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa mężom i ojcom. Przypominamy też i zapraszamy na pokaz filmu „Opiekun” w czwartek po wieczornej Mszy św. w Sali konferencyjnej.

6. Czcicieli św. Rity zapraszamy w piątek, 22 marca, na Msze św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo przy figurze i relikwiach świętej.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Przed Mszą św. o godz. 11.00 przy figurze św. Pawła będzie poświecenie palm, a po Mszy konkurs na najciekawszą palmę. Palmy będą też rozprowadzane przed Mszami przez Caritas. Na tej Mszy św. Pasję zaśpiewają soliści i chór Pueri Cantores Sancti Nicolai pod dyrekcją ks. prałata Stanisława Adamczyka. Składka będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Na Mszach św. o godz. 8.00 i 9.30 osoby chętne podejmą duchową adopcję dziecka poczętego.

8. Za tydzień będzie też Msza Św. dla ruchów i stowarzyszeń parafialnych o 9.00, błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym po Mszy o 12.30 i dzień skupienia dla narzeczonych o 12.00. Dzieci, które zbierały swoje ofiary do skarbonek wielkopostnych przynoszę je w Niedzielę Palmową na Mszę o 11.00 do dolnego kościoła.

9. Gratujemy zwycięzcom konkursu biblijnego, a sponsorom dziękujemy za ufundowanie nagród.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego kolejnym Różom Matek: 2 Róża – 460 zł; 3 Róża – 400 zł; 4 Róża – 320 zł; 16 Róża – 300 zł; 19 Róża – 300 zł; 28 Róża – 200 zł; 33 Róża – 300 zł; oraz Różom Ojców: 4 Róża – 400 zł; 5 Róża – 400 zł; 6 Róża – 370 zł; 7 Róża – 320 zł; 8 Róża – 280 zł.

11. Dziękujemy 8 osobom z ul. Pagórek za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiarę 170 zł. W sobotę, 23 marca, prosimy o włączenie się w sprzątanie od godz. 8.00 mieszkańców ul. Serugi (domy i bloki).

12. Parafia św. Mikołaja zaprasza na Drogę krzyżową ulicami miasta w piątek po Mszy św. o 18.00.

13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych śp. Zofię Nowak i śp. Jarosława Totę oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionych owoców rekolekcji świętych!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 marca 2024 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na niedzielne Gorzkie Żale i codzienną Drogę krzyżową. Nabożeństwa te są wielką pomocą w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu.

2. Dzieci z kl. III z rodzicami zapraszamy na katechezy w poniedziałek i wtorek, a w sobotę będzie możliwość skorzystania z usług zakładu krawieckiego szyjącego stroje I-komunijne. Chętnych rodziców ze Szkoły nr 5 zapraszamy na godz. 9.30, a ze Szkoły nr 7 na 10.30. Zapraszamy też do przyjścia rodziców, którzy chcieliby odsprzedać stroje I-Komunijne dzieci.

3. Młodzież z klas VIII zapraszamy na spotkanie czwartkowe na godzinę 18.00 do dolnego kościoła.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je w tym roku ks. prof. dr hab. Antoni Żurek, wykładowca patrologii i historii Kościoła na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Program zostanie podany w przyszłą niedzielę oraz umieszczony na stronie internetowej i w „Głosie parafii”. Po przyszłej niedzieli, rozpoczną się też rekolekcje dla Szkół nr 5 i 7, w dniach 18-20 marca oraz dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 1, które odbędą się środy 20 marca – do piątku 22 marca.

5. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunów zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w niedzielę, 17 marca, o godz. 14.00 w dolnym kościele.

6. Przedświąteczna akcja „Kilo” odbędzie się w sklepach na terenie naszej parafii w dwóch terminach: 15-16 marca oraz 22-23 marca. W piątki akcja ta będzie prowadzona w godz. 15.00 – 19.00, a soboty od 9.00 – 19.00. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się i wsparcia osób najbardziej potrzebujących przed świętami wielkanocnymi.

7. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Józefa, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii zaprasza na pokaz bardzo dobrego filmu pt. „Opiekun” przedstawiającego m.in. rolę jaką św. Józef odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Projekcja filmu będzie w czwartek, 21 marca o godz. 19.00 w Sali konferencyjnej. zob>>>

8. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozpoczniemy w niedzielę, 24 marca na Mszach św. o godz. 8.00 i 11.00. Deklaracje będzie można zabierać z kościoła od przyszłej niedzieli.

9. Zachęcamy do dalszych zapisów na wakacyjny 9-dniowy wyjazd do Słowenii oraz Bośni i Hercegowiny z pobytem w Mediugorie, w dniach od 17 do 26 lipca. Program jest na naszej stronie internetowej, a zapisy będą jeszcze tylko przez 11 dni.

10. Gorąco dziękujemy za kolejne ofiary na wystrój i kwiaty do Grobu Pańskiego od Róż Matek: 1 Róża – 350 zł; 5 Róża – 320 zł; 9 Róża – 350 zł; 12 Róża – 300 zł; 18 Róża – 350 zł; 20 Róża – 350 zł; 25 Róża – 300 zł; 26 Róża – 420 zł; 27 Róża – 380 zł; 29 Róża – 270 zł; 30 Róża – 400 zł; 31 Róża – 400 zł; 34 Róża – 230 zł; 37 Róża – 330 zł.

11. W związku z dzisiejszą składką inwestycyjną składamy już teraz z serca płynące „Bóg zapłać” na ofiary na remont dachu przekazane w tym tygodniu na konto parafialne. Słowa wdzięczności kierujemy też do jednej rodziny za 50 zł na sprzątanie kościoła. Za tydzień bardzo prosimy o włączenie się w sprzątanie mieszkańców ul. Pagórek (numery nieparzyste).

12. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Bochni ponawia informację, że zapisy do oddziałów przedszkolnych i do klas I będą trwały do 15 marca.

13. Módlmy się za śp. Zdzisława Mistygacza oraz za naszych bliskich zmarłych i ofiary wojny na Ukrainie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 marca 2024 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w Gorzkich Żalach i codziennej Drodze krzyżowej, oraz do nabywania wielkanocnych Baranków i paschalików.

2. W poniedziałek i środę odbędą się kolejne katechezy dla dzieci z klas III i ich rodziców.

3. W I czwartek miesiąca, 7 marca, zapraszamy po Mszy św. o 18.00 na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji nowych powołań i rodzin.

4. Młodzież z klas VIII i ich rodziców zapraszamy na Drogę krzyżową w piątek o godz. 19.30. Po tym nabożeństwie podamy ważne informacje o rekolekcjach przed bierzmowaniem i o samym bierzmowaniu. Ufamy, że nie zabraknie nikogo z młodzieży i rodziców.

5. Przypominamy, że również w najbliższy piątek rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński o godz. 18.00, a po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci św. O. Pio.

6. W przyszłą niedzielę będzie kolejna składka inwestycyjna na remont dachu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wielką ofiarność podczas dwóch poprzednich składek. Prace przy dachu rozpoczniemy już na wiosnę. W związku z tymi składkami, nie będzie w tym roku składki na ogrzewanie kościoła, choć kilka osób przekazało takie ofiary, za które gorąco dziękujemy.

7. Młodzież zapraszamy na Mszę św. dla nich w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w dolnym kościele. W niedzielę odbędzie się też finał konkursu biblijnego o 15.00 w Sali konferencyjnej.

8. Informujemy, że kolędnicy misyjni wraz opiekunami, którzy wezmą udział w organizowanej dla nich przez naszą parafię niespodziance w sobotę, 9 marca, wyjdą spod kościoła o godz. 12.00. Zachęcamy kolędników i opiekunów za zapisów, jeśli ktoś tego jeszcze nie uczynił.

9. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego od Róż Matek: 10 Róża – 300 zł; 11 Róża – 350 zł; 22 Róża – 270 zł.

10. Bardzo dziękujemy 8 osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiary na ten cel: 150 zł od dwóch rodzin z ul. Strzeleckiej z ubiegłego tygodnia i za 400 zł od 4 rodzin z ul. Dębnik i ul. Rydla. Za tydzień prosimy rodziny z ul. Pagórek (numery parzyste).

11. Nasza parafia wespół z parafią Chomranice organizuje atrakcyjny pielgrzymko-turystyczny 9-dniowy wyjazd do Słowenii oraz Bośni i Hercegowiny, włącznie z pobytem w Mediugorie, w dniach od 17 do 26 lipca. Wszystkie szczegóły są na wywieszonych plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy w naszej kancelarii do 20 marca. Zachęcamy do udziału.

12. Zbiórka makulatury na misje zostanie przeprowadzona przy naszym kościele w sobotę, 16 marca, w godz. 7.00 – 16.00. Zobacz>> Zwracamy się z prośbą do chętnych parafian, aby włączyli się – nawet przez jedną godzinę – w pomoc przy przenoszeniu makulatury do kontenerów. Możliwe jest również dodatkowy wariant zbiórki – szczegóły>>>.

13. Zapraszamy do obejrzenia spektaklu „Bernadetta”, opowiadającego historię św. Bernadetty z Lourdes, w którym wystąpią wolontariusze i podopieczni Fundacji organizującej pielgrzymki osób niepełnosprawnych do Lourdes. Spektakl odbędzie się w niedzielę, 10 marca, o godz. 18.30 w dolnym kościele w parafii św. Jana.

14. Szkoła nr 7 przypomina, że od 4 -15 marca trwają zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Szkoła zaprasza też na dzień otwarty w środę, 6 marca o godz. 17.00.

15. Oddział PTTK w Bochni zaprasza na wycieczkę „Niedziela Palmowa w Sadeckim Parku Etnograficznym”. Wszystkie szczegóły są na plakatach.

16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Romana Marca oraz naszych bliskich zmarłych i ofiary wojny na Ukrainie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej kolejnej niedzieli wielkopostnej!

************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 lutego 2024 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na dzisiejsze „Gorzkie Żale” o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym i na nabożeństwa Drogi krzyżowej w ciągu tygodnia. Cieszymy się z licznej obecności naszych parafian i dalej zachęcamy do udziału, a szczególnie młodzież i dzieci.

2. „Trójki” klasowe rodziców z klas III zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek, 27 lutego, o godz. 19.00 na plebanii.

3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkania w grupach w najbliższy czwartek o godz. 18.00 i przypominamy o wadze tych spotkań. Informujemy też, że bierzmowanie odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wyjazd do chorych od godz. 8.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od 17.00, a w I piątek od godz. 6.00–7.00, od 15.00-18.30 oraz od 19.00 – 20.00.

5. Wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy w I sobotę miesiąca na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 6.30.

6. Przypominamy, że warsztaty dla mam dziewczynek w wieku 9-12 lat o dojrzewaniu, kobiecości i relacji mama – córka odbędą się w naszej parafii w sobotę, 2 marca, w godz. 9.00 – 14.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy przez portal iner.pl w zakładce: Kursy.

7. W przyszłą niedzielę, 3 marca, odbędzie się etap eliminacyjny konkursu biblijnego dla par małżeńskich, o godz. 15.00 w Sali konferencyjnej, a o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebanii.

8. Także od przyszłej niedzieli „Caritas” naszej parafii rozpocznie rozprowadzanie baranków wielkanocnych i paschalików.

9. Zachęcamy do dalszych zapisów na wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej.

10. Dzieci, które wzięły udział w akcji kolędników misyjnych oraz ich opiekunów spośród młodzieży i dorosłych zapraszamy na przygotowaną dla nich niespodziankę, w sobotę, 9 marca. Prosimy, aby te dzieci zapisywały się u ks. Andrzeja, ks. Adriana lub u s. Krystyny.

11. Przypominamy, że rekrutacja dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat do naszej Ochronki będzie od 26 lutego do 8 marca. Dokumenty są do pobrania ze strony parafialnej lub w przedszkolu.

12. Dziękujemy 4 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiarę 100 zł od jednej rodziny. W sobotę, 2 marca, prosimy o pomoc od godz. 8.00 mieszkańców ul. Dębnik i ul. Rydla.

13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Bochni, w ramach Dnia otwartego, serdecznie zaprasza rodziców dzieci 6-cio i 7-mio letnich do zapoznania się z ofertą szkoły we wtorek, 5 marca, na godz. 17.00. W związku z tym wydarzeniem ulegają przesunięciu nasze katechezy parafialne dla dzieci z klas III ze Szkoły nr 5 i ich rodziców, które odbędą się dzień później, czyli w środę, 6 marca, w tym samych godzinach.

14. Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni informuje, że rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 będzie trwać od 4-25 marca. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej przedszkola.

15. Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. Renatę Rojek i śp. Marię Machaj. Informujemy, że część Mszy św. za śp. Renatę Rojek zamówionych od najbliższych sąsiadów i znajomych jest wywieszona na tablicy ogłoszeń. Módlmy się także za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej drugiej niedzieli wielkopostnej!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 lutego 2024 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu naszego kościoła. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ofiarność i wsparcie tego dzieła poprzez ofiary w kopertach i w licznych przelewach na konto parafialne. Niech Bóg wynagradza potrzebnymi łaskami okazywaną troskę o nasz kościół. Dziękujemy też za ofiary ze Środy Popielcowej na pomoc dla rodzin z Ukrainy, które najbardziej ucierpiały w wyniku toczącej się wojny.

2. Zapraszamy na dzisiejsze, pierwsze Gorzkie Żale o godz. 16.00, i na Nabożeństwa Drogi krzyżowej, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o 17.30, a w piątki dodatkowo o 9.00, 16.30 (dla dzieci) i 19.30 (dla młodzieży i tych, którzy wcześniej nie mogli przybyć).

3 Czcicieli św. Rity zapraszamy w czwartek, 22 lutego, na Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo po Mszy św. przy jej figurze i relikwiach.

4. W 2 Niedzielę Wielkiego Postu przypada coroczny Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji będzie zbiorka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

5. Również w przyszłą niedzielę, 25 lutego, będzie już Msza dla dzieci i rodziców w dolnym kościele o godz. 11.00; o 9.00 będzie Msza św. dla ruchów i stowarzyszeń parafialnych, a po Mszy św. o godz. 12.30 będzie błogosławieństwo matek brzemiennych.

6. Informujemy z wyprzedzeniem, że katechezy parafialne dla dzieci z klas III i ich rodziców przygotowujące do I spowiedzi i Komunii św. odbędą się według harmonogramu z I półrocza w poniedziałek 4 marca – dla Szkoły Podstawowej nr 7, i we wtorek, 5 marca – dla Szkoły Podstawowej nr 5.

7. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 3 marca, o godz. 18.00.

8. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa w niedzielę, 3 marca. Wyjazd spod kościoła o 14.00. Koszt – 60 zł, a zapisy przyjmowane są w kancelarii do 28 lutego. zobacz>>

9. Informujemy, że przez Okres Wielkiego Postu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki już od 16.30.

10. Rodziców dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat zachęcamy do zapisywania dzieci do naszej parafialnej Ochronki. Rekrutacja rozpocznie od 26 lutego i potrwa do 8 marca. Dokumenty można pobrać ze strony parafialnej lub w przedszkolu.

11. Serdecznie dziękujemy 6 osobom z kolejki z ul. Strzeleckiej za włączenie się w sprzątanie kościoła i za ofiary złożone przy sprzątaniu i na konto – łącznie 220 zł oraz za 50 zł z ul. Dołuszyckiej. Za tydzień prosimy o pomoc parafian z ul. Strzeleckiej (numery nieparzyste).

12. Zachęcamy i gorąco polecamy bardzo dobry numer „Gościa Niedzielnego” i „Gościa extra”, który może być wspaniałą lekturą na cały okres Wielkiego Postu. zobacz>>

13. Módlmy się za śp. Jana Michalczyka i śp. Wiesława Starzyka, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu, oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych oraz za ofiary wojny na Ukrainie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej I Niedzieli Wielkiego Postu!

***********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 lutego 2024 r. – VI Niedziela zwykła

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy „Nabożeństwo czterdziestogodzinne” i gorąco zachęcamy do licznego udziału. Dziś szczególne zapraszamy od godz. 14.00 – mieszkańców ul. Jakubowskiego i ul. Czumy, od 15.00 – ul. Legionów Polskich. O 16.00 będą Nieszpory eucharystyczne z kazaniem. W poniedziałek: od 14.00 – ulice: Windakiewicza, Krakowskie Przedmieście, Podgórca, Samlickiego, Wyspiańskiego, Brodzińskiego, Czerwieniec, ks. Kuca, Włodka, Pachuty; od 15.00 – ulice: Kazimierza Wielkiego, Wiśnicka, Witosa i sąsiednie, Kolanowska, Sondla, Gipsowa, Dąbrowskiego, Zalesie Dolne i sąsiednie; od 16.00 – ulice: Pagórek, Strzelecka, Dołuszycka, Dębnik, Rydla, Nowy Świat. O 17.00 – Nieszpory eucharystyczne z kazaniem. We wtorek: 14.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 i nr 7 z rodzicami i młodzież; od 15.00 – Roże Matek i Ojców; od 16.00 – Kręgi Domowego Kościoła, stowarzyszenia i wspólnoty parafialne. O godz. 17.00 – Nieszpory eucharystyczne z kazaniem. Kazania będą poświęcono czci, jaką oddajemy Najświętszemu Sakramentowi poza Mszą św.

2. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. O 17.30 zostanie odprawione pierwsze nabożeństwo drogi krzyżowej. Jako ludzie wierzący przeżywamy Środę popielcową jako dzień postu ścisłego i abstynencji od pokarmów mięsnych. Składka będzie przeznaczona na cele charytatywne. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

3. W związku z nabożeństwami drogi krzyżowej, o których poinformujemy dokładnie w Środę Popielcową, przez Wielki Post nie będzie piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 15.00.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy szczególnie na nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 16.00. Składka w przyszłą niedzielę będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Informujemy, że przez okres ferii szkolnych, od 12 – 24 lutego, nie będzie Mszy św. o 7.00.

6. Przypominamy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii będzie w dniach 8-10 marca.

7. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem projekcją serialu „The Chosen” kino Regis wznawia seanse dwóch pierwszych odcinków w dniach od 16 do 20 lutego o godz. 19.00. Odcinki 3 i 4 będą wyświetlane 22 i 24 lutego, a seanse odcinków 5 i 6 odbędą się 29 lutego i 2 marca. Szczegóły i rezerwacja biletów na stronie internetowej kina Regis. Zapraszamy!

8. W poniedziałek, 26 lutego, startuje w naszej parafii kolejna edycja Kursu Alfa, którego celem jest zachęcenie każdego do poszukiwania i zgłębiania podstaw wiary chrześcijańskiej w przyjaznej, otwartej i swobodnej atmosferze. Zostały ostatnie wolne miejsca – zapraszamy! Informacje są na plakatach w gablotach.

9. Siedmiu osobom z kolejki dziękujemy serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiary na ten cel złożone przy sprzątaniu i na konto – łącznie 240 zł. W sobotę, 17 lutego, prosimy bardzo o włączenie się mieszkańców z ul. Strzeleckiej (numery parzyste).

10. Dyrektor Szkoły nr 5 informuje, że od 5 – 29 lutego będą trwały zapisy dzieci do klasy pierwszej z obwodu szkoły, a zapisy do klasy pierwszej z obwodu spoza szkoły i do oddziałów przedszkolnych w dniach od 4 – 15 marca.

11. Módlmy się i polecajmy Bogu śp. Zofię Nakielny i naszych bliskich zmarłych: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”.

Wszystkim życzymy doświadczania Bożej miłości w codziennym życiu!

************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 lutego 2024 r. – V Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory o godz. 16.30.

2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; we wtorek – św. Pawła Miki i towarzyszy; w sobotę –św. Scholastykę, dziewicę.

3. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Będzie wtedy możliwość nabycia dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”.

4. W przyszłą niedzielę przypada – z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych z naszej parafii wraz z ich bliskimi i opiekunami zapraszamy z tej okazji już w najbliższy piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem na Mszę św. w ich intencji, połączoną z sakramentem namaszczenia chorych. Po Mszy zapraszamy chorych z opiekunami do Sali konferencyjnej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy „Nabożeństwo czterdziestogodzinne”. Wprowadza ono do Wielkiego Postu, jest wynagrodzeniem za grzechy i uczczeniem Jezusa Eucharystycznego. W naszej parafii odbywa się przez 3 dni w godzinach popołudniowych. Adorację rozpoczniemy po niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30. Do godz. 14.00 będzie adoracja indywidualna, a od 14.00 zapraszamy szczególnie mieszkańców bloków przy ul. Jakubowskiego i ul. Czumy, zaś od 15.00 mieszkańców bloków przy ul. Legionów Polskich. O 16.00 zostaną odprawione Nieszpory eucharystyczne z kazaniem. Kościół udziela odpustu zupełnego za 30 minut adoracji w czasie tego nabożeństwa. Program na pozostałe dni tego nabożeństwa podamy w przyszłą niedzielę.

6. Również w przyszłą niedzielę, która jest drugą niedzielą miesiąca, przypada składka inwestycyjna w kopertach na remont i wymianę części dachu kościoła. Pragniemy raz jeszcze gorąco wszystkim podziękować za wielką ofiarność podczas pierwszej składki w styczniu. Wiemy, że nie każdy będzie w stanie wesprzeć tym razem to dzieło, ale już teraz dziękujemy za dar serca tym, którzy się włączą w tę składkę.

7. Cieszymy się, że są już chętni małżonkowie do udziału w parafialnym konkursie biblijnym z Ewangelii wg św. Marka. Zachęcamy do dalszych zapisów, które będą możliwe jeszcze przez ten tydzień. Etap eliminacyjny konkursu będzie w niedzielę, 3 marca, o godz. 15.00.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” oddanej grupie naszych parafian za ofiarną pracę w sobotę przy usunięciu choinek, oświetlenia i dekoracji świątecznych, a także za demontaż ruchomej szopki. Ks. Dariuszowi z młodzieżą dziękujemy za rozebranie szopki w dolnym kościele.

9. Bardzo dziękujemy 7 osobom z kolejki za pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła i za ofiarę 100 zł. Dziękujemy także jednej pani z ul. Dołuszyckiej za przekazane środki czystości do kościoła, a jednej rodzinie z ul. Grabskiego za 200 zł na sprzątanie z ubiegłego tygodnia. O pomoc w sprzątaniu w przyszłą sobotę prosimy mieszkańców ul. Dołuszyckiej (numery nieparzyste). Natomiast o poprowadzenie wieczornego różańca prosimy 11. Różę Matek.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej dla dorosłych i dla dzieci.

11. Dyrektor Szkoły nr 7 informuje, że od 5 – 29 lutego będą trwały zapisy dzieci do klasy pierwszej z obwodu szkoły, a zapisy do klasy pierwszej z obwodu spoza szkoły i do oddziałów przedszkolnych w dniach od 4 – 15 marca.

12. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Annę Migdał oraz śp. Krystynę Czachór, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Pamiętamy też i modlimy się za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego!

********************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 stycznia 2024 r. – IV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj dobiega końca wizyta kolędowa. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich domach. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie pomodlić się i pobłogosławić wasze rodziny i mieszkania, wsłuchać się w wasze radości i troski, oraz usłyszeć różne spostrzeżenia i sugestie dotyczące naszej parafii. Składamy gorące „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła i za naszą kapłańską posługę. Każdy z księży odprawi w najbliższych dniach po dwie Msze św. za osoby i rodziny odwiedzane podczas kolędy.

2. Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy do tych osób i rodzin, które także w tym tygodniu złożyły na remont dachu ofiary w kopertach, podczas kolędy i na konto parafialne.

3. W I czwartek miesiąca, 1 lutego, po Mszy św. o 18.00, zapraszamy, na wieczorną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, z nowenną do św. Pawła Apostoła, w intencji kapłanów, sióstr zakonnych, o nowe powołania, i za małżeństwa i rodziny.

4. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z błogosławieństwem gromnic będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00, 16.30 i 18.00. Z racji obchodzonego w ten dzień Światowego Dnia Życia Konsekrowanego będziemy modlili się za osoby zakonne, w tym za nasze Siostry Służebniczki. Składka będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

5. Najbliższy piątek jest także I piątkiem miesiąca. Wyjazd do chorych od godz. 8.00 (ks. proboszcz od godz. 9.00). Na zakończenie każdej Mszy św. zostanie odmówiona Litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie tylko po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończy się jak w każdy I piątek o godz. 20.00.

6. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 6.30.

7. Z radością informujemy, że nasza szopka w dolnym kościele wygrała w jednej z kategorii konkurs organizowany przez telewizję Synaj.tv. Dziękujemy tym, którzy na nią zagłosowali.

8. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na bardzo dobre warsztaty dla mam dziewczynek w wieku 9-12 lat o dojrzewaniu, kobiecości i relacji mama – córka, które odbędą się w naszej parafii, w sobotę, 2 marca, w godz. 9.00 – 14.00. Zapisy na portalu iner.pl w zakładce: Kursy.

9. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy ulotki promujące przekazywanie 1,5% podatku na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy do ich zabrania i wsparcia dzieł Caritas. Można też przekazać ten odpis na pomoc dla naszego parafianina, z dopiskiem „dla Rafała Bierowca na rehabilitację”.

10. Zachęcamy dalej do zapisywania się u księży na parafialny konkurs biblijny dla małżonków, który odbędzie się w marcu.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” 2 osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiarę 100 zł od jednej rodziny z ul. Grabskiego. W sobotę, 3 lutego, prosimy o włączenie się w sprzątanie mieszkańców z ul. Dołuszyckiej (numery parzyste). Sprzątanie rozpocznie się wyjątkowo o godz. 10.00 w związku z koniecznością wcześniejszego usunięcia choinek.

12. O poprowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy 10. Różę Matek.

13. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych parafian: śp. Marka Okrutę, śp. Sebastiana Dyląga i śp. Janusza Mazura, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Módlmy się także za wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 stycznia 2024 r. – III Niedziela zwykła – Niedziela Słowa Bożego

1. W związku z przeżywaną Niedzielą Słowa Bożego nasza parafia organizuje konkurs biblijny z Ewangelii wg św. Marka. Mogą w nim wziąć udział wyłącznie pary małżeńskie. Obejmie on dwa etapy: eliminacje, które odbędą się w niedzielę 3 marca, i finał – w niedzielę, 10 marca, o godz. 15.00. Dla zwycięskich małżeństw przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zachęcamy gorąco do udziału i zapisywania się do końca stycznia u wszystkich księży naszej parafii. Więcej informacji będzie podanych na naszej stronie internetowej.

2. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: w środę – św. Franciszka Salezego, biskupa; w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w piątek – św. Tymoteusza i Tytusa. Szczególnie zapraszamy na Msze św. w czwartek – w dzień święta naszego Patrona.

3. Czcicieli św. Rity oraz osoby w różnych trudnych sytuacjach, zapraszamy serdecznie w poniedziałek, na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo ku jej czci po Mszy św.

4. Młodzieży z kl. VIII przypominamy o spotkaniach w grupach w czwartek od godz. 18.00.

5. W niedzielę, 28 stycznia, odbędą się: Msza św. dla członków parafialnych ruchów i stowarzyszeń o godz. 9.00; Dzień skupienia dla narzeczonych w dolnym kościele od 12.00 oraz błogosławieństwo matek brzemiennych po Mszy o godz. 12.30 w kaplicy Matki Bożej.

6. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy obchodzili imieniny ks. Prałata. Na tej Mszy św. zaśpiewa chór „Salt Singers”, który da także krótki koncert kolęd po zakończeniu Eucharystii.

7. Dziękujemy 6 osobom, które pomogły w sprzątaniu kościoła i za ofiarę 200 zł od dwóch rodzin z ul. Skoczylasa, a także za 100 zł z ul. Witosa i 100 zł z ul. Maissa. Za tydzień o pomoc prosimy parafian z ul. Rataja, ul. Grabskiego i ul. Kwiatkowskiego, zaś członkinie 9. Róży Matek prosimy o poprowadzenie wieczornego różańca w tym tygodniu.

8. Młodzież i innych zainteresowanych zachęcamy do udziału w Koncercie muzyki religijnej hip hop ks. Jakuba Bartczaka, który odbędzie się w środę, 24 stycznia, o godz. 18.00 w kościele w Rzezawie.

9. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia oraz pochówek nienarodzonych dzieci z bocheńskiego szpitala z ostatniego kwartału odbędzie się w poniedziałek, 22 stycznia, w kaplicy na cmentarzu na Łychowie o godz. 11.00. Współorganizatorem uroczystości pogrzebowych jest Fundacja Opes 139 świadcząca pomoc rodzicom po stracie dziecka, działająca od stycznia przy parafii św. Mikołaja.

10. Wspólnota „Strumienie” zaprasza na otwarty bocheński wieczór modlitwy w środę, 24 stycznia, o godz. 19.00 w kościele szkolnym. Gościem specjalnym będzie dominikanin o. Tomasz Nowak.

11. Na prośbę organizatorów informujemy, że na tablicach ogłoszeń znajdują się plakaty o pielgrzymce „Sanktuaria Europy”.

12. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i Komendant Straży Pożarnej w Bochni przypominają o obowiązku corocznego przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych, dymowych i wentylacyjnych oraz instalacji gazowych. Rekomendują też oni zakup autonomicznych czujników dymu i tlenku węgla.

13. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Stanisława Sojkę i wszystkich naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy, aby doświadczali w sobie mocy i piękna Bożego Słowa!

***********************

WIZYTA DUSZPASTERSKA 22 – 28 STYCZNIA 2024 r.

Poniedziałek 22 stycznia, od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 6 – każda klatka od dołu
klatka 1 i 2 – I ksiądz
klatka 3 i 4 – II ksiądz
klatka 5 i 6 – III ksiądz
klatka 7 i 8 – IV ksiądz

Wtorek 23 stycznia, od godz. 15.30
ul. Spiska – od początku – I ksiądz
ul. Skoczylasa – od początku – II ksiądz
ul. Jakubowskiego 6 – od dołu III ksiądz
ul. Jakubowskiego 8 – od dołu IV ksiądz

Środa 24 stycznia 15.30
ul. Kolanowska
parzyste – od końca – I ksiądz
parzyste – od początku – II ksiądz
nieparzyste – od końca – III ksiądz
nieparzyste – od początku – IV ksiądz

Czwartek 25 stycznia, od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 5 – od dołu – I ksiądz
ul. Legionów Polskich 7 – od dołu – II ksiądz
ul. Legionów Polskich 9 – od dołu – III ksiądz
ul. Legionów Polskich 11 – od dołu – IV ksiądz

Piątek 26 stycznia, od godz. 15.30
ul. Jakubowskiego 14
klatka 1 i 2 – I ksiądz
klatka 3 – II ksiądz
klatka 4 – III ksiądz
klatka 5 i 6 – IV ksiądz

Sobota 27 stycznia, od godz. 9.00
ul. Brodzińskiego
parzyste – od początku – I ksiądz
od końca – II ksiądz
nieparzyste – od początku – III ksiądz
od końca – IV ksiądz
ul. Samlickiego i ul. Serwina – od świateł najpierw strona nieparzysta i od ul. Krakowskiej strona parzysta z ul. Serwina – V ksiądz

Niedziela 28 stycznia, od godz. 14.00
ul. Jakubowskiego 3
klatka 1 i 5 – I ksiądz
klatka 2 – II ksiądz
klatka 3 – III ksiądz
klatka 4 – IV ksiądz

Serdecznie prosimy o przyjazd po każdego kapłana przedstawicieli z danego rejonu ulicy.

Prosimy o kontakt telefoniczny osoby, które z różnych względów nie miały w swych domach Kolędy, a chciałyby przyjąć Błogosławieństwo kolędowe.

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 stycznia 2024 r. – II Niedziela zwykła

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj – w ramach składki inwestycyjnej – ofiary w kopertach na mający się rozpocząć na wiosnę remont i wymianę części dachu na naszym kościele. Gorące „Bóg zapłać” kierujemy do tych parafian, którzy już przekazali wsparcie finansowe na ten cel na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza hojnym błogosławieństwem i łaską okazywaną ofiarność.

2. W liturgii Kościoła przypadają w tym tygodniu wspomnienia: w środę – św. Antoniego, opata; w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara.

3. W najbliższy czwartek, 18 stycznia, rozpoczniemy w łączności z całym Kościołem powszechnym, Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII informujemy, że ze względu na wyjazd jednej z klas na wycieczkę szkolną, styczniowe spotkania w grupach zostały przesunięte na czwartek, 25 stycznia.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Pod koniec każdej Mszy świętej, przedstawiciel III Zakonu Paulistów skieruje do nas krótkie słowo i zaproponuje „Ewangelię na każdy dzień 2024 r.”, którą potem będzie można nabyć przed kościołem.

6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę przypada też Dzień Babci.

7. Informujemy, że styczniowa uroczystość dla osób niepełnosprawnych odbędzie się w sobotę, 27 stycznia. Msza św., połączona z sakramentem namaszczenia chorych będzie sprawowana o godz. 16.00. W związku z tym nie będzie Mszy dla niepełnosprawnych w 3. Niedzielę miesiąca.

8. Serdecznie dziękujemy parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za przeprowadzenie konkursu szopek bożonarodzeniowych oraz ufundowanie nagród. Słowa wdzięczności kierujemy też do jednej z naszych parafianek za ufundowanie nagród dla dzieci za rozwiązanie krzyżówki w „Głosie parafii” oraz za zasponsorowanie torebek prezentowych z logo parafii. Gratulujemy też dzieciom, które zwyciężyły w konkursach lub wzięły w nich udział, a rodzicom dziękujemy za zachęcanie dzieci i pomoc im.

9. Z wyprzedzeniem informujemy, że bocheńskie kino „Regis” planuje premierę czwartego sezonu „The Chosen” (Wybrany) – popularnego serialu o Jezusie i apostołach. Dwa pierwsze odcinki będą wyświetlane w niedzielę, 4 lutego, o godz. 15.30. Film jest dostępny dla widzów od 12. roku życia. Od 5 lutego można organizować też przedpołudniowe seanse filmu dla grup, np. dla młodzieży szkolnej. Zapraszamy.

10. „Bóg zapłać” 4 osobom, które pomogły w sobotnim sprzątaniu kościoła. Za tydzień o pomoc prosimy parafian z ul. Spiskiej i ul. Skoczylasa. Natomiast o poprowadzenie różańca prosimy członkinie 8. Róży Matek.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych parafian, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu: śp. Andrzeja Błasiaka-Grimm oraz śp. Kazimierza Bolka, a także wszystkich naszych bliskich zmarłych i wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

********************************************

WIZYTA DUSZPASTERSKA
15 – 21 stycznia 2024r.

Poniedziałek 15 stycznia, od godz. 15.30
ul. Wiśnicka i Wińskiej
I ksiądz – nieparzyste – od początku
II ksiądz – nieparzyste – od końca
II ksiądz – parzyste – od początku
IV ksiądz – parzyste – od końca

ul. Serafińskich – V ksiądz – od początku

Wtorek 16 stycznia, od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 16
klatka 1 i 2 – od dołu – I ksiądz
klatka 3 i 4 – od dołu – II ksiądz
klatka 5, 6, 7 – od dołu – III ksiądz

ul. Legionów Polskich 18
klatka 1 i 2 – od dołu – IV ksiądz
klatka 3 – od dołu – V ksiądz

Środa 17 stycznia, od godz. 15.30
ul. Krakowskie Przedmieście
I ksiądz – nieparzyste – od początku
II ksiądz – ul. Krakowska i następnie ul. Krakowskie Przedmieście – nieparzyste – od końca
III ksiądz – parzyste – od początku
IV ksiądz – parzyste – od końca

Czwartek 18 stycznia, od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 10
klatka 1 i 2 – od dołu – I ksiądz
klatka 3 i 4 – od dołu – II ksiądz
klatka 5 i 6 – od dołu – III ksiądz
klatka 7 i 8 od dołu – IV ksiądz
klatka 9, 10 i 11 – od dołu – V ksiądz

Piątek 19 stycznia, od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 12
klatka 1 i 2 – od dołu – I ksiądz
klatka 3 i 4 – od dołu – II ksiądz
klatka 5 i 6 – od dołu – III ksiądz

ul. Legionów Polskich 14
klatka 1 i 2 – od dołu – IV ksiądz
klatka 3 – od dołu – V ksiądz /od godziny 16:00/

Sobota 20 stycznia, od godz. 9.00
ul. Nowy Świat i ul. Działkowa
I ksiądz – nieparzyste – od początku
II ksiądz – nieparzyste od końca
III ksiądz – parzyste – od początku
IV ksiądz – parzyste – od końca

V ksiądz – ul. Podgórca – od końca

Niedziela 21 stycznia, od godz. 14.00
ul. Wyspiańskiego
I ksiądz – nieparzyste – od początku
II ksiądz – nieparzyste – od końca
III ksiądz – parzyste – od początku

ul. Kwiatkowskiego, ul. Grabskiego, ul. Rataja – od początku ulicy Kwiatkowskiego – IV ksiądz

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 stycznia 2024 r. – Święto Chrztu Pańskiego

1. W dzisiejsze święto zachęcamy, aby w osobistej modlitwie podziękować Bogu za łaskę chrztu św. i polecić swoich rodziców i chrzestnych, oraz kapłana, który udzielił nam tego sakramentu, choćbyśmy nie pamiętali już jego nazwiska. Przypominamy, że sakrament chrztu św. jest udzielany w naszym kościele w 1. i 3. niedzielę miesiąca na Mszy św. o 12.30. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych jest sobotę przed chrztem o godz. 17.00 w sali na plebanii.

2. Dziś dobiega końca liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W duchu polskiej tradycji pozostawmy jednak udekorowane choinki w domach do 2 lutego.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w ciągu tygodnia: w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – na Nowennę do św. Pawła, w piątek – na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, i popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W najbliższy piątek, 12 stycznia, zapraszamy też na nabożeństwo do św. O. Pio po wieczornej Mszy św.

5. Młodzież naszej parafii i inne, chętne osoby, zapraszamy na Mszę św. dla młodzieży w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w dolnym kościele.

6. Rodziny tworzące Kręgi Domowego Kościoła zapraszamy na Dzień wspólnoty również w niedzielę, 14 stycznia. Rozpocznie się on o godz. 13.30 w górnym kościele i będzie połączony ze wspólnym kolędowaniem.

7. Zgodnie z zapowiedzią, w drugą niedzielę miesiąca, czyli za tydzień, będzie składka inwestycyjna w kopertach na przyszłe prace związane z remontem i wymianą części dachu naszego kościoła. Już teraz dziękujemy za życzliwość, zrozumienie i wsparcie.

8. Z wyprzedzeniem informujemy, że kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 8-10 marca. Można już zapisywać na niego.

9. Dziękujemy 6 osobom z ul. Witosa (numery nieparzyste) za udział w sprzątaniu kościoła. W sobotę, 13 stycznia, prosimy o pomoc mieszkańców ul. Maissa i Korty. Bardzo się cieszymy, że nasi parafianie włączają się w troskę o czystość w naszej świątyni.

10. Prosimy, aby codzienny różaniec w tym tygodniu poprowadziła 5. Róża Matek.

11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Jest m.in. „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek”, w nowej szacie graficznej i z większą ilością stron, w cenie po 10 zł.

12. Poproszono nas o ogłoszenie, że kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów odbędzie się 17 stycznia (środa) od godz. 13.30 w Ośrodku Zdrowia w Łapczycy. Szczegółowych informacji udziela tamtejszy Ośrodek.

13. Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. naszych bliskich zmarłych i wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy radości z bycia dziećmi Bożymi!

***********************

PLAN WIZYTY DZUSZPASTERSKIEJ NA KOLEJNY TYDZIEŃ

Poniedziałek 08.01.2024r., od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 36 – od dołu – I ksiądz
ul. Legionów Polskich 34 – od dołu – II ksiądz
ul. Legionów Polskich 32 – od dołu – III ksiądz
ul. Legionów Polskich 30 – od dołu – IV ksiądz

Wtorek 09.01.2024 r., od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 28 – od dołu
– klatka 1 – I ksiądz
– klatka 2 – II ksiądz

ul. Legionów Polskich 26 – od dołu – III ksiądz

ul. Dąbrowskiego – nieparzyste od początku – IV ksiądz
– parzyste od początku – V ksiądz

Środa 10.01.2024 r., od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 24 – od dołu
– klatka 1 – I ksiądz
– klatka 2 – II ksiądz
– klatka 3 – III ksiądz
– klatka 4 – IV ksiądz
– klatka 5 – V ksiądz

Czwartek 11.01.2024 r., od godz. 15.30
ul. Legionów Polskich 22 – od dołu
– klatka 1 i 2 – I ksiądz
– klatka 3 i 4 – II ksiądz

ul. Legionów Polskich 20 – od dołu
– klatka 1 i 2 – III ksiądz
– klatka 3 i 4 – IV ksiądz

ul. Czumy 6 – od dołu – V ksiądz

Piątek 12.01.2024r., od godz. 15.30
ul. Czumy 3 – od dołu
– klatka 1 i 2 – I ksiądz
– klatka 5 – II ksiądz

ul. Czumy 4 – od dołu – III ksiądz
ul. Czumy 5 – od dołu – IV ksiądz

od godz. 16.00
ul. Czumy 3 – klatka 3 i 4 – V ksiądz

Sobota 13.01.2024 r., od godz. 9.00
ul. Witosa – od początku
– nieparzyste – I ksiądz
– parzyste – II ksiądz

ul. Zalesie – od początku
– nieparzyste – III ksiądz
– parzyste – IV ksiądz

Niedziela 14.01.2024r., od godz. 14.00
ul. Maissa, ul. Niwickiego, ul. Korty, ul. Żułkiewicza
– od początku Maissa – I ksiądz
– od początku Żułkiewicza – II ksiądz

ul. Czerwieniec – od początku – III ksiądz
– od końca – IV ksiądz

Bardzo prosimy o przyjazd przedstawiciela ulicy po każdego księdza wg wyznaczonych odcinków rozpoczęcia kolędy.

************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 grudnia 2023 r. – Niedziela – Święto Świętej Rodziny

1. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze uroczyste Nieszpory przed Najświętszym Sakramentem na zakończenie roku o godz. 16.30 z przebłagalnymi suplikacjami i dziękczynnym Te Duem.

2. Jutro będziemy obchodzili pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązkowe, a Msze św. będą według porządku niedzielnego.

3. W I czwartek miesiąca, 4 stycznia, zapraszamy, po Mszy św. wieczornej, na Nowennę do św. Pawła oraz do wspólnej adoracji i uwielbienia w intencji o powołania kapłańskie i zakonne, oraz za rodziny naszej parafii.

4. W I piątek miesiąca, 5 stycznia, udamy się do chorych, od godz. 8.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa będzie po Mszach św. o godz. 6.30, 15.00, przed 18.00 i przed 20.00. Spowiadać będziemy jak w każdy I piątek.

5. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawiania Pańskiego. Jest to jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Popołudniowa Msza będzie o 17.00. Składka będzie przeznaczona na misje. Jest to także I sobota miesiąca, dlatego po Mszy św. o godz. 6.30 będzie można uczestniczyć w rozważeniu tajemnicy różańcowej, a sam różaniec należy odmówić już indywidualnie. Święto „Trzech Króli” to także „Orszak Trzech Króli”, który jest wspaniałą manifestacja naszej wielkiej radości Bożego Narodzenia. Zapraszamy na orszak całe rodziny, młodzież, dzieci i starszych. Wyruszymy spod kościoła po Mszy o godz. 11.00, aby potem spotkać się z orszakami z parafii św. Mikołaja i św. Jana na wspólnym, barwnym i radosnym świętowaniu i kolędowaniu na bocheńskim rynku. Nasza grupa ma kolor zielony. Otrzymamy zielone korony i chorągiewki, ale sami też zabierzmy inne zielone ozdoby.

6. W święto „Trzech Króli” nasza Caritas będzie rozprowadzała kadzidło i kredę, które wraz ze złotymi przedmiotami będą poświęcane na Mszach św. o godz. 8.00, 11.00 i 17.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego.

8. Rozstrzygniecie konkursu na szopkę Bożonarodzeniową, organizowanego przez Akcję Katolicką naszej parafii, będzie w niedzielę, 7 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy dzieci, które wzięły w nim udział i ich rodziców. Również w przyszłą niedzielę wylosowane zostaną nagrody dla dzieci, które rozwiązały krzyżówkę w „Głosie parafii” i wrzuciły kupony do skrzynki. Będzie to po Mszy o 11.00 w dolnym kościele.

9. Wszystkich chętnych parafian zapraszamy na wspólne, radosne kolędowanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 17.00, w dolnym kościele.

10. Dziękujemy 8 osobom z ul. Witosza (numery parzyste) za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i za ofiarę 100 zł na ten cel. Za tydzień prosimy o pomoc rodziny też z ul. Witosza (numery nieparzyste). O prowadzenie modlitwy różańcowej prosimy 4. Różę Matek.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Eugeniusza Oleksińskiego i naszych bliskich zmarłych: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”.

Życzymy, aby ostatni dzień roku był przeżyty w duchu wielkiej wdzięczności Bogu!

WIZYTA DUSZPASTERSKA NA TEN TYDZIEŃ

Wtorek 02.01.2024 r., od godziny 15.30

ul. Windakiewicza 24
I ksiądz – klatka 1 od dołu
II ksiądz – klatka 2 od dołu
III ksiądz – klatka 3 od dołu
IV ksiądz – klatka 4 od dołu

Środa 03.01.2024 r., od godziny 15.30

ul. Windakiewicza 28 – I ksiądz – od dołu
ul. Windakiewicza 26 – II ksiądz – od dołu
ul. Windakiewicza 22 – III ksiądz – od dołu
ul. Windakiewicza 20 – IV ksiądz – od dołu

Czwartek 04.01.2024 r., od godziny 15.30

ul. Windakiewicza 18
I ksiądz – 1 klatka – od dołu
II ksiądz – 2 klatka – od dołu
II ksiądz – 3 klatka – od dołu

ul. św. Pawła – IV ksiądz – od początku

Sobota 06.01.2024 r., od godziny 14.00

ul. Goslara – I ksiądz – od końca
ul. Hoszarda – II ksiądz – od końca
ul. Dembowskiego i Wybickiego – III ksiądz – od końca ul. Dembowskiego

Niedziela 07.01.2024 r., od godziny 14.00

ul. Pachuty 3, 10a, 10, 5, 7 oraz Kuca 36, 34, 32, 30, 28, 26 (i nowe domy na tym odcinku ulicy) – I ksiądz
ul. Kuca od 44 do 91 oraz Włodka 82, 85, 87, 80, 78, 76, 72, 66, 64, 77, 75 (i nowe domy na tym odcinku ulicy) – II ksiądz
ul. Kuca od 3 do 33 (i nowe domy na tym odcinku ulicy) – III ksiądz
ul. Sondla od 1 do 31 (i nowe domy na tym odcinku ulicy) – IV ksiądz

Bardzo prosimy o przyjazd przedstawiciela ulicy po każdego księdza wg wyznaczonych odcinków rozpoczęcia kolędy.

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 grudnia 2023 r. – IV Niedziela Adwentu – Wigilia

1. W dzisiejszą niedzielę gromadzimy się wieczorem przy wigilijnym stole. Rozpocznijmy wieczerzę od wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa i łamania się opłatkiem, a po wieczerzy zaśpiewajmy kolędy w gronie rodzinnym. Zachowajmy też dzisiaj postny charakter całego dnia. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

2. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą Pasterką o północy, a w dzień Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę z Pasterki są przeznaczone na diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Na Mszach św. o godz. 8.00 i 11.00 zakończymy tegoroczne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. W drugi dzień Świat, we wtorek, w święto św. męczennika Szczepana, będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość Jubileuszy Małżeńskich. Wszystkich Jubilatów obchodzących 60-, 55-, 50-, 40-, 25-, i 15-lecia małżeństwa zapraszamy na uroczystą Mszę św. w ich intencji o godz. 11.00. W ten dzień naszymi ofiarami wspieramy tradycyjnie Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. W drugi dzień Świat, odbędzie się też rozesłanie kolędników misyjnych po Mszy o godz. 11.00 w dolnym kościele. W środę i czwartek, w godz. 14.00 – 19.00, odwiedzą oni nasze domy na niektórych ulicach. Ofiarę na misje będzie też można złożyć do skrzynki w kościele. Raz jeszcze prosimy o zapisywanie się dorosłych parafian na opiekunów grup kolędników. Jeśli zabraknie nam takich opiekunów, wówczas dzieciom będzie towarzyszyła starsza młodzież.

5. Od środy, 27 grudnia, od 9.00, rozpoczniemy wizytę duszpasterską w domach i rodzinach /porządek kolędy poniżej/. Cieszymy się, że będziemy mogli się z Wami spotkać i Wam pobłogosławić. Bardzo prosimy o podwiezienie na kolędę z dalszych ulic.

6. Przyszła niedziela jest świętem Świętej Rodziny i ostatnim dniem obecnego roku kalendarzowego. Po Mszy św. o 12.30 będzie błogosławieństwo matek brzemiennych.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspieranie naszej parafii ofiarami przy nabywaniu opłatków i w przelewach na konto. Dziękujemy właścicielom sklepów, kupującym, młodzieży i naszym księżom za akcję „Kilo”. „Bóg zapłać” jednemu z parafian za hojny dar środków czystości do kościoła. Jesteśmy wdzięczni 3 osobom z kolejki za pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła i za ofiarę 250 zł na ten cel z obecnego, i 50 zł z poprzedniego tygodnia. O pomoc w posprzątaniu kościoła 30 grudnia prosimy mieszkańców z ul. Witosa (numery parzyste), a o odmawianie różańca od środy prosimy 3. Różę Matek.

8. Zachęcamy, aby w świąteczny czas skorzystać z bogatej i bardziej ciekawej oferty prasy katolickiej. Polecamy świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego” (15 zł), „Niedzielę” z kalendarzem na Nowy rok (12 zł) oraz nowe pismo pt. „Gość Historia” (12 zł). Jest także nasz „Głos parafii” z programem całej tegorocznej kolędy.

9. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Anielę Pałczyńską, śp. Krystynę Kulas i śp. Barbarę Więcek oraz naszych bliskich zmarłych i wypominanych. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Życzymy wszystkim pełnego pokoju, radości i miłości wieczoru wigilijnego!

WIZYTA DUSZPASTERSKA  

Środa 27.12, od godz. 9.00
Ul. Strzelecka – domy oraz bloki

I Ksiądz od początku ulicy i od bloków – nry nieparzyste
II Ksiądz od początku ulicy – nry parzyste
III Ksiądz od końca ulicy – nry nieparzyste
IV Ksiądz od końca ulicy – nry parzyste

V ksiądz – ul. Dębnik – początek od ul. Strzeleckiej

Czwartek 28.12, od godz.9.00
ul. Dołuszycka
I ksiądz od początku ulicy – nry nieparzyste
II ksiądz od początku ulicy – nry parzyste
III ksiądz od końca ulicy – nry nieparzyste
IV ksiądz od końca ulicy – nry parzyste

V ksiądz – ul. Gipsowa – początek kolędy od ostatniego numeru obie strony ulicy oraz
ul. Kazimierza Wielkiego – strona od ZUS-u do świateł potem druga strona ulicy od SP5 do świateł –

Piątek 29.12, od godz. 9.00
2 księży – ul. Rydla
I ksiądz zaczyna od ul. Strzeleckiej
II ksiądz zaczyna od ul. Wiśnickiej

2 księży – ul. Pagórek
I Ksiądz – nry nieparzyste od początku
II Ksiądz – nry parzyste od początku

Sobota 30.12, godz. 9.00
I ksiądz – ul. Serugi:  bloki :16, 18, 20, dom nr 25, blok 15 oraz domy przyległe nry: 2-23 /początek od bloku 16/
II ksiądz – ul. Serugi – bloki „10-tki” wszystkie /początek od 10/
III ksiądz – ul. Turkowskiego – bloki: 21, 23, 25, 42, 44, 46, 48 /początek od 21/
IV ksiądz – ul. Turkowskiego domy nr: 3-40 oraz bloki: 52, 50, 48 /początek od domu nr 3/

Bardzo prosimy o przyjazd przedstawiciela ulicy po każdego księdza wg wyznaczonych odcinków rozpoczęcia kolędy.

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 grudnia 2023 r. – III Niedziela Adwentu

1. W ostatni tydzień Adwentu zapraszamy na poranną Mszę św. adwentową i wieczorne Roraty połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus. Wiele osób nie skorzystało jeszcze z tej formy przygotowania do Świąt, warto więc przyjść do kościoła, aby doświadczyć ducha Adwentu i bliskości przyjścia Jezusa. Można też już przystąpić do spowiedzi św. Zakończenie Rorat dla dzieci będzie w piątek o godz. 18.00 w dolnym kościele.

2. Przedświąteczny wyjazd do chorych będzie w piątek od godz. 8.00. Nowe osoby można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

3. Również w piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity po wieczornych Roratach.

4. Nasza spowiedź parafialna przed Bożym Narodzeniem będzie w sobotę, 23 grudnia, od 8.30 do 20.00. Dokładne godziny spowiedzi oraz przerwy w niej będą podane na tablicach ogłoszeń, stronie internetowej i wywieszone przy wejściach do kościoła. >>>Zobacz także.

5. Tegoroczna Wigilia przypada w niedzielę. Msze św. będą wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 17.00; nie będzie też możliwości skorzystania ze spowiedź św. po południu. Wszystkim życzymy głębokiego i religijnego przeżycia tego wyjątkowego wieczoru. Rozpocznijmy go wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa i łamaniem się opłatkiem, a zakończmy wspólnym śpiewaniem kolęd. Zachowajmy też postny charakter całego dnia i powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych. W Wigilię, w Kopalni Soli, będzie odprawiona Pasterka o godz. 8.30 i o 11.00.

6. Przypominamy, że w drugi dzień Świat będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość Jubileuszy Małżeńskich. Wszystkich Jubilatów obchodzących 60-, 55-, 50-, 40-, 25-, i 15-lecia małżeństwa zapraszamy na uroczystą Mszę św. w ich intencji o godz. 11.00.

7. Od dzisiaj możemy nabywać świąteczny numer „Głosu parafii” w nieco zmienionej szacie graficznej. Warto go nabyć, gdyż znajdziemy w nim m.in. obrzęd wieczerzy wigilijnej, program całej tegorocznej kolędy, bardzo ciekawy wywiad z ks. prałatem Piotrem Bajorem z racji srebrnego jubileuszu kapłaństwa oraz krzyżówkę dla dzieci z kuponem do losowania nagrody, i wiele innych bardzo ciekawych i przydatnych tekstów i zdjęć. Gorąco dziękujemy wszystkim autorom i całej redakcji za przygotowanie. Ofiara za „Głos parafii” wynosi 8 zł.

8. Zachęcamy w dalszym ciągu do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękujemy za ofiary na wyposażenie Sali konferencyjnej składane przy nabywaniu poświęconych opłatków. Dziękujemy też właścicielom sklepów za zgodę na akcję „Kilo” i tym, którzy ofiarowali nabyte produkty na przedświąteczną pomoc dla potrzebujących. Dziękujemy młodzieży oraz naszym księżom za organizację całej akcji i transport żywności.

9. Raz jeszcze zwracamy się z serdecznym apelem do rodziców lub innych dorosłych osób o zapisywanie się jako opiekunowie grup kolędników misyjnych, którzy udadzą się z dziećmi na kolędą misyjną w dniach 27 i 28 grudnia. Każda grupa dziecięca musi mieć pełnoletniego opiekuna. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

10. Zachęcamy do obejrzenia wystawy poświęconej dzieciom utraconym i ich rodzicom znajdującej się w naszym kościele od strony kaplicy Miłosierdzia Bożego zorganizowaną przez Diakonię Życia .

11. Dziękujemy 7 osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiarę – 50 zł. W piątek, 22 grudnia, na godz. 8.00, prosimy o pomoc mieszkańców z ul. Serafińskich, Żółkiewicza i Wińskiej. O poprowadzenie różańca prosimy 2. Różę Matek.

12. We wspólnej modlitwie polećmy Bogu śp. Alicję Filipek, śp. Bronisławę Krygowską i naszych bliskich zmarłych: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….”.

Wszystkim życzymy owocnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 grudnia 2023 r. – II Niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na dzisiejszy kiermasz w dolnym kościele; na koncert chóru „Pueri Cantores Sancti Nicolai” o godz. 18.00, oraz na spotkanie małżeństw Domowego Kościoła i nowych chętnych małżonków z bp. Arturem Ważnym w parafii św. Mikołaja po Mszy o 14.30.

2. Zachęcamy do licznego udziału w Mszy adwentowej o 6.30 oraz w Roratach dla dzieci o godz. 18.00. Cieszymy się, że rodzice przychodzą z dziećmi, i ufamy, że będzie ich jeszcze więcej.

3. W środę będziemy obchodzili 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Chcemy tę bolesną datę naszej historii odpowiednio upamiętnić. Dlatego zapraszamy, wraz bocheńsko-brzeską „Solidarnością”, do naszego kościoła, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego, a po niej następni złożenie kwiatów przy figurze św. Jana Pawła II, występ zespołu muzycznego KSM oraz spotkanie wspomnieniowe śp. Jerzego Orła w dolnym kościele. Z całego serca zachęcamy do tej modlitwy za naszą Ojczyznę.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na grudniowe spotkania z animatorami, które odbędą się w czwartek, 14 grudnia, o godz. 18.00.

5. Małżonków z naszej parafii zapraszamy na „Adorację małżeńską”, czyli szczególną modlitwę o trwałość i miłość w małżeństwie. Adoracja ta, przygotowana przez małżeństwa z Domowego Kościoła z Nowego Wiśnicza, będzie w piątek o godz. 19.30. Będzie też wtedy możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

6. Od soboty rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie odprawiana na Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00.

7. „Bóg zapłać” za ofiary składane na wyposażenie sali konferencyjnej przy nabywaniu opłatków na stół wigilijny. Dziękujemy też za włączenie się w przedświąteczną akcję „Kilo”. Również w najbliższy piątek i sobotę będzie można wesprzeć w ten sposób osoby potrzebujące w godnym przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przedszkolne i szkolne zachęcamy raz jeszcze do wzięcia udziału w konkursie na szopkę bożonarodzeniową.

8. W przyszłą niedzielę grupa chłopców z naszej parafii zostanie przyjęta do grona aspirantów na Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy ich rodziców i bliskich.

9. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w dniu 17 XII o 18.00.

10. W przyszłą niedzielę będzie też zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

11. Zwracamy się z serdeczną prośbą do chętnych, dorosłych osób, o zgłaszanie się na opiekunów grup kolędników misyjnych, którzy wyruszą do naszych domów w dniach 27-28 grudnia od 14.00 do 19.00. Lista na zapisy jest w zakrystii i kancelarii. Można się też zgłaszać telefonicznie.

12. Bardzo dziękujemy 10 osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiarę 150 zł na środki czystości. Za tydzień prosimy o włączenie się w sprzątanie rodziny z ul. Wiśnickiej (numery nieparzyste), a o poprowadzenie wieczornego różańca prosimy 1. Różę Matek.

13. Osoby starsze z bloków informujemy, że od przyszłej niedzieli będzie można skorzystać z busa dowożącego na Mszę o godz. 8.00 do naszego kościoła. Bus zatrzyma się przy kapliczce przy ul. Windakiewicza o godz. 7.35, potem na przystanku autobusowym przy Os. Niepodległości o godz. 7.38 oraz przy Pętli o godz. 7.41.

14. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Stanisława Majchera, śp. Marię Korcyl i śp. Bronisława Sajdaka oraz naszych bliskich zmarłych i wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania drugiego tygodnia Adwentu!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 GRUDNIA 2023 R. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w Mszach św. adwentowych o 6.30 i w Roratach o 18.00, na które zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci z lampionami.

2. Dziewczynki z DSM-u, aspirantów, ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem w środę, po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele. Nie będzie wtorkowego spotkania młodszego DSM-u.

3. W I czwartek miesiąca, po wieczornych roratach, zapraszamy do wspólnej modlitwy i uwielbienia w intencji powołań, kapłanów, sióstr zakonnych oraz rodzin naszej parafii.

4. Piątek, 8 grudnia, to uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalne święto naszych Sióstr Służebniczek. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi zakończenie rekolekcji „Oddanie 33”. Uczestnicy przynoszą podpisany Akt oddania i białą różę. Zapraszamy też na modlitwę w „Godzinie łaski” o 12.00 w kaplicy Matki Bożej. W ten dzień nie ma abstynencji od pokarmów mięsnych.

5. Dzieci z klas III ze Szkół nr 5 i nr 7 wraz z rodzicami zapraszamy również w piątek, na Mszę św. o godz. 16.30, podczas której otrzymają one poświęcone medaliki Matki Bożej Niepokalanej.

6. W piątek, po wieczornych roratach, będzie nabożeństwo ku czci św. o. Pio.

7. Przedświąteczna akcja „Kilo” rozpocznie się w niektórych sklepach na terenie naszej parafii od najbliższego piątku i soboty. Bardzo zachęcamy do włączenia się.

8. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na następujące wydarzenia:
– Przyjęcie nowych dziewczynek do DSM-u na Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.
Mszę św. dla młodzieży i innych chętnych parafian o godz. 17.00 w dolnym kościele.
Kiermasz bożonarodzeniowy z warsztatami dla dzieci robienia ozdób świątecznych i kawą dla dorosłych zorganizowany przez nasz parafialny Kolping w dolnym kościele
Koncert poświęcony pamięci śp. Jana Flaszy w wykonaniu bocheńskiego Chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai, z wyjątkowymi utworami polskich i europejskich twórców. Początek o godz. 18.00 w górnym kościele, a dobrowolne ofiary do puszek będą na funkcjonowanie Bocheńskiego Hospicjum Domowego.

9. Małżonków, którzy chcą włączyć się we wspólnoty małżeństw w ramach Kręgów Domowego Kościoła, zapraszamy na Mszę św. w parafii św. Mikołaja w Bochni, w niedzielę, 10 grudnia, o godz. 14.30, a po niej na spotkanie z bp. Arturem Ważnym.

10. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na krótkie spotkanie 17 XII o 18.00.

11. Dzieci przedszkolne i szkolne zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie na szopkę bożonarodzeniową, organizowanym przez Akcję Katolicką naszej parafii. Wszystkie szczegóły są na plakatach i naszej stronie internetowej. >>> Zobacz.

12. Przy wyjściach z kościoła można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. „Bóg zapłać” za ofiary, które są przeznaczone na wyposażenie sali konferencyjnej.

13. Gorąco dziękujemy kilku parafianom za wielką pomoc przy odśnieżaniu schodów i otoczenia kościoła. „Bóg zapłać” także aż 13 osobom za udział w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy za ofiarę 310 zł na ten cel, i za 50 zł od rodziny z ul. Wybickiego z poprzedniego tygodnia. Za tydzień prosimy o włączenie się w sprzątanie mieszkańców ul. Wiśnickiej (numery parzyste).

14. O podjęcie wieczornego różańca w kościele prosimy członków 8 Róży Ojców.

15. Informujemy, że będziemy chcieli zorganizować niedzielny dowóz osób starszych do kościoła z ul. Windakiewicza i ul. Legionów Polskich. Szczegóły podamy za tydzień.

16. Bożemu miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych i wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy bogatego duchowo Adwentu!

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 listopada 2023 r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. W dzisiejszą uroczystość możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata. Akt ten odmówimy na zakończenie Mszy św. przed błogosławieństwem.

2. Zapraszamy na ostatnie listopadowe wypominki z różańcem przed wieczorną Mszą św.

3. We wtorek przypada 14 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji, bp. Andrzeja Jeża. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w najbliższy poniedziałek o godz. 6.30.

4. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek od godz. 17.00, i w piątek od 6.00 – 7.00, od 15.00 – 18.30 i od 19.00 – 20.00. W bliskości Adwentu zachęcamy bardzo gorąco do skorzystania z tego sakramentu. Wyjazd do chorych od 8.00.

5. W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o 6.30 i na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Zapraszamy jak najwięcej naszych parafian na Msze św. adwentowe o godz. o 6.30, i Msze roratnie o 18.00 z kazaniami. Szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci z lampionami. Udział w Roratach jest piękną i owocną formą troski o rozwój duchowy dzieci, dlatego ufamy, że skorzystamy z radością z tej możliwości i będzie nas bardzo dużo na tegorocznych Roratach.

7. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, w bliskości wspomnienia św. Barbary – Patronki górników, zostanie odprawiona o godz. 9.30 Msza św. w intencji Zarządu, górników i pracowników naszej bocheńskiej Kopalni Soli.

8. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękujemy za włączenie się w to szlachetne dzieło.

9. W dolnym części kościoła trwają ostatnie już prace przy wyposażaniu Sali konferencyjnej. W związku z tym zwracamy się z serdeczną prośbą o finansowe wsparcie dla tej inwestycji, która będzie miała szerokie zastosowanie w naszej parafii. Ofiary, które będą składane w tym roku przy nabywaniu opłatków na wigilijny stół, będą przeznaczone na ten właśnie cel. Z góry dziękujemy za ofiarność i życzliwość. Opłatki będą dostępne od przyszłej niedzieli.

10. „Bóg zapłać” dwóm lektorom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy też za ofiary ten cel z wcześniejszych sprzątań od trzech rodzin z ul. Dąbrowskiego (numery parzyste) – łącznie 250 zł. W sobotę, 2 grudnia, prosimy o pomoc parafian z ul. Goslara i Hoszarda. O poprowadzenie różańca w piątek i sobotę, 1 i 2 grudnia, prosimy członków 7. Róży Ojców.

11. Ogłoszenie pozaparafialne: w związku z kończącym się terminem użytkowania pozaklasowych pieców na paliwo stale, Urząd Miasta zaprasza na spotkanie w sprawie dotacji na wymianę starego pieca, docieplenia budynku lub wymianę stolarki w ramach programu „Czyste powietrze”. Spotkanie odbędzie się 27 listopada, o 18.00, w Sali nr 100 Urzędu Miasta.

12. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Aleksandrę Piwowarczyk i śp. Józefa Tomanę oraz naszych bliskich zmarłych i wszystkich wypominanych: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 listopada 2023 r. – 33 Niedziela zwykła

1. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej za zmarłych wypominanych: w niedzielę różaniec jest o godz. 16.30, a w dni powszednie o 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w środę – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek – świętych męczenników z Wietnamu.

3. Kolejne katechezy przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodziców odbędą się: dla Szkoły Podstawowej nr 7 – w poniedziałek, a dla Szkoły Podstawowej nr 5 – we wtorek.

4. Czcicieli św. Rity i wszystkich przeżywających różne trudne sytuacje życiowe zapraszamy w środę, 22 listopada, na Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem, i na nabożeństwo ku czci św. Rity przy jej relikwiach i figurze.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej oraz ceremoniarzom, ministrantom i lektorom za ich zaangażowanie i wkład w życie naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę będą także miały miejsce:
– Msza św. dla grup i stowarzyszeń parafialnych o godz. 9.00 w dolnym kościele
– Dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 12.00 w dolnym kościele
– Błogosławieństwo matek oczekujących narodzin dziecka w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej po Mszy o godz. 12.30.

7. Już od przyszłej niedzieli członkinie parafialnej Caritas rozpoczną rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalając tę świecę na wigilijnym stole czcimy pamiątkę narodzenia Jezusa, który jest Światłością świata, i wspieramy też pomoc, którą Caritas naszej diecezji i naszej parafii niesie dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

8. Informujemy z wyprzedzeniem, że jubileusze małżeńskie z tego roku będziemy uroczyście obchodzili w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00, która będzie sprawowana w intencji Jubilatów.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym materialnie naszą parafię.

10. Dziękujemy 2 osobom z kolejki za pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła. Za tydzień bardzo prosimy o włączenie się i pomoc parafian z ul. Wybickiego i Dembowskiego. Udział w sprzątaniu, które trwa tylko jedną godzinę, jest bardzo wyraźnym znakiem troski o nasz kościół, o jego piękno i czystość. Jesteśmy wdzięczni dwóm rodzinom z ul. Dąbrowskiego za ofiarę 100 zł na sprzątanie z poprzedniego tygodnia.

11. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej nabywania.

12. Modlitwą obejmujemy śp. Barbarę Pęksa, naszych bliskich zmarłych, wszystkich wypominanych i ofiary wojen na świecie: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

***********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 listopada 2023 r. – 32 Niedziela zwykła

1. Młodzież naszej parafii zapraszamy na dzisiejszą, wieczorną Mszę św. dla nich i dla innych chętnych, która będzie sprawowana o godz. 17.00 w dolnym kościele. Wszystkich zaś parafian zapraszamy na listopadowy różaniec za zmarłych wypominanych, który jest odmawiany w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30.

2. W liturgii nowego tygodnia przypadają: w poniedziałek – wspomnienie pierwszych polskich świętych męczenników; w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej; w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na Nowennę do św. Pawła, a w piątek, po Mszy św. o godz. 15.00, na adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że można wtedy skorzystać z sakramentu pokuty.

4. Młodzież z klas VIII zapraszamy na kolejne spotkania w grupach z animatorami, które będą miały miejsce w czwartek, 16 listopada, o godz. 18.00 w salach dolnego kościoła.

5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich. Podobnie jak przed rokiem, członkinie naszej parafialnej Caritas będą rozprowadzały tzw. „chlebki miłosierdzia” – symbol solidarności z najuboższymi mieszkańcami świata. Ich nabycie będzie formą konkretnej pomocy materialnych dla nich.

6. Msza święta z niepełnosprawnymi będzie w niedzielę o godz. 14.00 w dolnym kościele.

7. Zwracamy się z prośbą do rodziców naszych ministrantów, aby mobilizowali swoich synów do podejmowania dyżuru przy ołtarzu w dni powszednie. Nasza parafii słynęła z licznego uczestnictwa ministrantów i lektorów na Mszach św. w ciągu tygodnia, i warto tę tradycję podtrzymać, a rodzice mają na to wielki wpływ, choć wymaga to od nich trochę czasu, aby podwieźć dzieci do kościoła.

8. Dziękujemy kilku paniom, które w październiku zasiliły szeregi członkiń Róż Różańcowych Matek. Brakuje jednak jeszcze 14 pań. Zachęcamy do zgłaszania się i włączenia się w tę piękną formę modlitwy w comiesięcznych intencjach Kościoła. Można się zgłaszać indywidualnie lub telefonicznie do księży, albo podejść do zakrystii lub kancelarii.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy 3 naszym oddanym parafianom za prace remontowe i wymalowanie Sali konferencyjnej, która będzie w najbliższym czasie na nowo wyposażana. „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym te prace ofiarami w kopertach i na konto. Dziękujemy też grupie pań z Rodziny Kolpinga, które posprzątały tę salę.

9. Słowa wdzięczności kierujemy do 2 osób za pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła. Dziękujemy za ofiarę 100 zł na ten cel od pewnej osoby z ul. Gipsowej. Za tydzień prosimy o pomoc mieszańców ul. Dąbrowskiego (numery parzyste).

11. Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”>>> zobacz, „Niedzieli” >>> zobacz i czasopism dla dzieci. Prasa katolicka jest na bardzo dobrym poziomie i warto z niej korzystać.

12. Módlmy się za śp. Halinę Misiaszek, śp. Jana Szewczyka oraz śp. Stanisławę Partyka, której pogrzeb odbył się poza naszą parafią. Msze św. zamówione za nią przez sąsiadów zostaną odprawione u nas. Polecajmy też naszych bliskich zmarłych i wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!

**********************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 listopada 2023 r. – 31 Niedziela zwykła

1. Składamy raz jeszcze serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone wraz z wypominkami i zapraszamy na różaniec za zmarłych wypominanych: jest on odmawiany w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o 17.30.

2. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii indywidualne rekolekcje pod nazwą: „Oddanie 33”. Są one odprawiane prywatnie w domu w oparciu o materiały dostarczone już osobom zgłoszonym. Cieszymy się ze sporej liczby zgłoszonych i zachęcamy kolejne osoby, aby dołączyły korzystając z materiałów online poprzez stronę internetową: Oddanie33.pl. >>> zobacz. Można również zamówić podręcznik w zakrystii wpisując się na listę. Spotkanie uczestników rekolekcji w środę po wieczornej mszy św. w dolnym kościele.

3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w czwartek – święto Rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża; w sobotę – św. Marcina z Tours, biskupa.

4. Kolejne katechezy przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodziców odbędą się: dla Szkoły Podstawowej nr 7 – w poniedziałek, a dla Szkoły Podstawowej nr 5 – we wtorek.

5. Zapraszamy na nabożeństwa w ciągu tygodnia: w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek – na Nowennę do św. Pawła, w piątek – na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00, a po Mszy – na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w piątek na nabożeństwo po Mszy św. o 18.00.

7. W sobotę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. W Bazylice św. Mikołaja zostanie odprawiona msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00, natomiast w naszej parafii o godz. 18.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej przed domami w dniu 11 listopada.

8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc katolikom, którzy w wielu krajach doświadczają prześladowań.

9. Również w przyszłą niedzielę będzie miała miejsce comiesięczna Msza dla młodzieży w dolnym kościele o godz. 17.00. Zapraszamy na nią młodzież z naszej parafii i z okolicy oraz wszystkich, którzy chcą w niej uczestniczyć.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy swoimi ofiarami wspierają różne prace w parafii, a szczególnie prowadzony obecnie remont Sali konferencyjnej w dolnym kościele. Dobiega końca drugi etap prowadzonych prac i pragniemy w tym miejscu bardzo gorąco podziękować właścicielom jednej z firm za zasponsorowanie klimatyzacji i ogrzewania dla tej Sali.

11. Słowa wdzięczności kierujemy do jednej osoby z kolejki za pomoc w posprzątaniu kościoła i za złożoną ofiary: 200 zł z obecnego tygodnia i 100 zł z ubiegłego z ul. Kazimierza Wielkiego. Za tydzień prosimy o pomoc mieszkańców z ul. Dąbrowskiego (numery nieparzyste). Sprzątanie to będzie wyjątkowo w piątek, od godz. 8.00, ze względu na Święto Niepodległości.

12. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Józefa Malinę, Józefa Maja, Marię Szydłowski, Halinę Misiaszek i wszystkich zmarłych wypominanych oraz ofiary toczących się wojen : „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

************************************************************************************************************

GŁOSZENIA PARAFIALNE 

29 października – 30 Niedziela zwykła 

1. Zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach różańcowych. Dzieci, które przychodziły na te nabożeństwa, zapraszamy we wtorek, po różańcu, do dolnego kościoła.

2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe z niedzielnym porządkiem Mszy św. Procesja różańcowa na cmentarz przy ul. Orackiej wyruszy z bazyliki po Mszy św. o godz. 13.30, a na cmentarzu na Łychowie po Mszy św. o godz. 14.00. Na cmentarzu św. Rozalii zostanie odmówiony różaniec za zmarłych o godz. 15.30, a w naszym kościele będziemy modlili się modlitwą różańcową za zmarłych wypominanych o godz. 16.30.

3. Duchowym przygotowaniem do tej uroczystości i listopadowych dni modlitwy za zmarłych będzie spowiedź święta w naszej parafii w poniedziałek i wtorek od 17.00 do 18.45.

4. W Dzień Wszystkich Świętych będzie prowadzona na cmentarzach całej naszej diecezji kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary do puszek na ten cel. Dzisiaj natomiast nasza parafialna „Caritas” rozprowadza chorągiewki nagrobne. Ofiary składane przy tej okazji będą na pomoc potrzebującym.

5. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Uroczyste nieszpory za parafian zmarłych od ubiegłego roku zostaną odprawione o godz. 17.30.

6. W Dzień Zaduszny, przypada też I czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem połączonej z uwielbieniem i nowenną do św. Pawła w intencji nowych powołań oraz małżeństw i rodzin naszej parafii.

7. W I piątek wyjazd do chorych od godz. 8.00. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa będą po Mszach o godz. o 6.30, 15.00 i przed 18.00. Przypominamy, że spowiedź w I piątek jest wydłużona do godz. 20.00. Wtedy też jest Litania do Serca Pana Jezusa, Komunia św. i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

8. W sobotę, 4 listopada, zapraszamy na nabożeństwo I soboty miesiąca, które jest o 6.30.

9. Z całego serca pragniemy zachęcić do udziału w indywidualnych rekolekcjach pod nazwą: „Oddanie 33”. To wyjątkowy czas 33 dni spotkań z Maryją i duchowego przygotowania we własnym domu do aktu oddania się Jej. W naszej parafii rozpoczniemy te rekolekcje od niedzieli, 5 listopada, i zakończymy 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia Maryi uroczystym aktem oddania się Matce Bożej. >>> Zobacz filmik. Wszystkie potrzebne informacje o rekolekcjach będą podane w poniedziałek, 30 października, po wieczornej Mszy św., na spotkaniu w dolnym kościele. Można się też zapoznać z tymi rekolekcjami na stronie Oddanie33.pl. Raz jeszcze zachęcamy do podjęcia tego niezwykle owocnego dzieła. >>>Zobacz.

10. Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii i kancelarii.

11. Dziękujemy wszystkim wspierającym naszą parafię i kościół swoimi ofiarami i pracą. „Bóg zapłać” za ofiarę 50 zł na sprzątanie kościoła z obecnego tygodnia i 200 zł z ubiegłego. W sobotę, 4 listopada, o pomoc prosimy mieszkańców z ul. Gipsowej.

12. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Celinę Matras, naszych bliskich zmarłych i wszystkie ofiary wojny w Strefie Gazy i na Ukrainie: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”.

Wszystkim życzymy zdrowego i bezpiecznego tygodnia!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 października 2023 r. – 29 Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo ku czci św. Rity, które rozpocznie się po Mszy św. o godz. 17.00.

2. W liturgii Kościoła przypada w sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

3. Bardzo zachęcamy do przychodzenia na codzienny różaniec, który jest o godz. 17.30,a niedziele o 16.30. Październik dobiega powoli końca, i każdy z nas, tworzących naszą wspólnotę parafialną, powinien być choć parę razy na tym nabożeństwie.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień misyjny. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę będziemy mogli włączyć się konkretnie w pomoc mieszkańcom krajów misyjnych poprzez nasze wsparcie budowy bardzo tam potrzebnych studni głębinowych. Można to będzie uczynić poprzez przekazanie starych lub nieużywanych już telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Specjalny pojemnik na nie jest wystawiony w przedsionku głównych drzwi do kościoła.

5. Zachęcamy także do nabycia kalendarza misyjnego na Nowy Rok w cenie 6 zł lub Kalendarza z papieżem Franciszkiem po 10 zł. Polecamy je szczególnie Różom różańcowym, gdyż w kalendarzu podane są papieskie intencje modlitewne, w którymi modlą się róże różańcowe.

6. Dzieciom z klas III i ich rodzicom przypominamy, że w poniedziałek i wtorek będą miały miejsce w dolnym kościele kolejne katechezy przygotowujące do I Komunii św.

7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Będzie ona prowadzona przez Rodzinę Kolpinga z naszej wspólnoty i będzie transmitowana internetowo z racji Światowego Dnia Modlitw w intencji Dzieła Kolpinga. Zapraszamy też na Mszę św. po Koronce i na adorację Najświętszego Sakramentu. Rodzina Kolpinga zaprasza po Mszy św. do dolnego kościoła na spektakl o bł. A. Kolpingu oraz słodki poczęstunek

8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich dziękuje za udział w akcji „Makulatura na misje”, która trwa już od 10 lat. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do osób, które pomagały odbierać i układać makulaturę w kontenerach. Dochód z zebranej makulatury i kilku ofiar pieniężnych wyniósł 7 240 zł, które będą przekazane na wyposażanie kolejnych sal lekcyjnych Centrum Dziecka prowadzonym przez Siostry Pasjonistki w stolicy Kamerunu.

9. Caritas naszej parafii w najbliższą niedzielę tj. 29.10. będzie tradycyjnie rozprowadzać chorągiewki nagrobne.

10. Wypominki roczne i listopadowe za zmarłych można składać w zakrystii i w kancelarii.

11. Informujemy, że kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii na wiosnę, w okresie Wielkiego Postu.

12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom wspierającym nasz kościół i naszą parafie i prowadzone w niej prace poprzez ofiary na tace i na konto parafialne. Aktualnie prowadzimy prace przy Sali konferencyjnej w dolnym kościele.

13. Naszą wdzięczność wyrażamy także 7 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu górnego kościoła i dolnego kościoła. Dziękujemy też za ofiarę 150 zł na ten cel z ul. Krakowskie Przedmieście (numery nieparzyste). W następną sobotę prosimy o pomoc mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego.

14. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek”.

15. Bożemu miłosierdziu polećmy śp. Janinę Nalepka oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15 października 2023 r. – 28 Niedziela zwykła – Dzień Papieski

1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia; w piątek – św. Jana Kantego; w niedzielę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża – patrona Małopolski.

2. Bardzo zachęcamy do przychodzenia na codzienny różaniec, który jest o godz. 17.30, a niedziele o 16.30. Chciejmy troszczyć się o Boże sprawy, abyśmy nie zagubili się dbając tylko o sprawy doczesne. Zwracamy się szczególnie do rodziców, aby pomimo licznych obowiązkach, które mają, zabierali dzieci do kościoła i wdrażali je w tę piękną i owocną modlitwę.

3. W najbliższy poniedziałek będzie miał miejsce kolejny Bieg Papieski, który rozpocznie się o godz. 12.00 od modlitwy przy figurze św. Jana Pawła II w naszym kościele.

4. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00. Możemy wtedy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania.

5. Przyszła niedziela to Niedziela misyjna. Składka w ten dzień przeznaczona jest na misje. Rozpocznie się wtedy Tydzień Misyjny, w trakcie którego będzie można włączyć się w akcję budowania studni głębinowych w Afryce poprzez zbiórkę starych lub nieużywanych już telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Będzie je może składać w wystawionym specjalnym pojemniku. Jest to akcja prowadzona przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 rozpocznie się w „Dzień Wspólnoty” dla rodzin Domowego Kościoła z regionu bocheńskiego, w trakcie którego zostaną uroczyście włączone do naszego regionu dwa nowe Kręgi Rodzin powstałe przed rokiem.

7.Wszystkich czcicieli św. Rity i osoby w trudnych sytuacjach życiowych zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci tej Świętej w niedzielę, 22 października. Modlimy się wtedy przy figurze i relikwiach św. Rity. Nabożeństwo będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

8. Kartki na wypominki listopadowe i roczne można odbierać ze stolików przy wyjściach.

9. Dziękujemy 2 naszym parafianom za prace remoncie w Sali konferencyjnej w dolnym kościele. Od kilku dni jest ona wyłączona z użytkowania. „Bóg zapłać” 4 osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiarę 20 zł na ten cel. Dziękujemy też gorąco jednej rodzinie z ul. Podgórca za ofiarę 300 zł na sprzątanie i kwiaty do kościoła. O pomoc w sprzątaniu kościoła w kolejną sobotę prosimy parafian z ul. Krakowskie Przedmieście (numery nieparzyste).

10. Zachęcamy do nabywania i korzystania z prasy katolickiej, w której znajdziemy zawsze mnóstwo dobrych tekstów i refleksji dla każdego. Dostępny jest m.in. dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio” oraz „Gość extra”.

11. Módlmy się za także za śp. Kazimierę Łącką i śp. Marię Kubat oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy Bożej opieki św. Jana Pawła II

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela 8 października 2023 r. – 27 Niedziela zwykła

1.Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, w tym dzieci przygotowujące się do I Komunii św., które otrzymały poświęcone różańce, oraz młodzież z kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania. Pamiętajmy, ze czas z różańcem w ręku jest zawsze błogosławiony i owocny. W czasie tegorocznych nabożeństw modlimy się też za naszą Ojczyznę.

2.Przypominamy, że dzisiaj jest pierwsza Msza św. dla młodzieży. >>zob.Zostanie ona odprawiona w dolnym kościele o godz. 17.00. Serdecznie na nią zapraszamy.

3.W tym tygodniu rozpoczną się katechezy dla dzieci z klas III i ich rodziców: Szkoła Podstawowa nr 7 – w poniedziałek: klasa III a – godz. 17.15; kl. III b – 18.00; kl. III c – godz. 19.00. Szkoła Podstawowa nr 5: we wtorek: kl. III a – godz. 17.15; kl. III b – godz. 19.00.

4.Młodzież z klas VIII zapraszamy na spotkania w grupach z animatorami w czwartek na godz. 18.00.

5.Chłopców, którzy zgłosili się już do grona aspirantów oraz innych chętnych do posługi ministranta, zapraszamy na pierwsze spotkanie, które będzie w czwartek o godz. 16.30 w Sali św. Jana Pawła II.

6.Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w piątek, o godz. 19.00. Poprowadzi je ks. Damian Lenckowski, misjonarz z Nigerii.

7.W sobotę, 14 X, będzie miała miejsce przy naszym kościele zbiórka makulatury na misje. >>zob. Kontener na makulaturę będzie wystawiony na parkingu w godz. 7.00 – 16.00.

8.Również w sobotę, z racji Święta Edukacji i Dnia Nauczyciela, będziemy modlili się na wieczornym różańcu w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów ze szkół na terenie naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.Przyszła niedziela to Dzień Papieski. Ofiarami do puszek wesprzemy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Złączony z tym wydarzeniem tradycyjny „Bieg Papieski” będzie miał miejsce w poniedziałek, 16 X, i rozpocznie się modlitwą przed figurą św. Jana Pawła II w naszym kościele o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału.

10.Również w niedzielę, 15 października, będziemy obchodzili Światowego Dzień Dziecka Utraconego. Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy rodziców dzieci utraconych i inne osoby do wspólnej modlitwy przed pomnikiem Dziecka Utraconego na cmentarzu św. Rozalii o godz. 16.00, a następnie na różaniec w kościele o 16.30 i Mszę św. w intencji rodziców dzieci utraconych o godz. 17.00. >>zob.

11.Msza św. dla osób niepełnosprawnych, ich bliskich i opiekunów będzie miała miejsce też za tydzień, o godz. 14.00 w dolnym kościele.

12.Polecamy serię trzech spotkań dla małżonków pt. „Sztuka intymności”, które poprowadzi p. Magdalena Kleczyńska, specjalista pomocy psychologicznej dla par. Spotkania będą w trzeci czwartek miesiąca, a pierwsze z nich odbędzie się 19 października o godz. 19.00 w Poradni Życia Rodzinnego, ul. Bernardyńska 12. Zapisy pod numerem telefonu: 665-470-096.

13.Dwóm rodzinom z ul. Podgórca bardzo dziękujemy za ofiary jeszcze z ubiegłego tygodnia na sprzątanie i środki czystości – łącznie 250 zł. Za tydzień prosimy o włączanie się w sprzątanie i pomoc mieszkańców ul. Krakowskie Przedmieście (numery parzyste).

14.Polecamy do obejrzenia na naszej stronie internetowej krótki film z podziękowaniami ks. Tomasza Filipka za ofiary na remont kościoła w jego parafii. >>zob. Polecamy też prasę katolicką: nowe czasopisma dla dzieci, a także nowy „Gość extra” poświęcony w Matce Bożej. Jego cena to 14 zł.

15.Módlmy się za śp. Danutę Kaczmarczyk i śp. Halinę Pietrzyk oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

 

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 października 2023 r. – 26 Niedziela zwykła

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu; w piątek – św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele – o 16.30. Za udział w modlitwie na różańcu w kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ten odpust zyskują także ci, którzy odmawiają cząstkę różańca przy kapliczkach lub w domu, jeśli na takiej modlitwie zebranych jest przynajmniej 2 osoby.

3. Dzieci z klas III ze Szkół Podstawowych nr 5 i 7 wraz z rodzicami zapraszamy na poświęcenie różańców, które będzie w poniedziałek, o godz. 17.15. Dzieci otrzymają swoje pierwsze różańce, a potem będą uczestniczyły we  wspólnej modlitwie różańcowej w ich intencji.

4. W związku z miesiącem różańca świętego zwracamy się z apelem do niewiast z naszej parafii o dołączenie do róż różańcowych, w których brakuje członkiń. Chętne osoby prosimy o zgłoszenie się przez cały miesiąc do zakrystii po różańcu lub do kancelarii.

5. W Sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Maryjny z Odpustem. Nasza pielgrzymka do Matki Bożej będzie we wtorek, 4 października. Rozpoczniemy ją w kościele o godz. 18.45. W ten dzień nie będzie różańca o 17.30 ani Mszy o 18.00. Różaniec będziemy odmawiali w drodze, a intencje mszalne zamówione na wieczorną Mszę św. zostaną odprawione w bazylice o godz. 19.30. Gorąco zachęcamy do jak najliczniejszego udziału.

6. W środę, 4 października, przypada dla naszej parafii, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która co dzień jest w innej parafii diecezji. Bardzo prosimy o wpisywanie się osób chętnych na adorację w godz. od 7.30 – 17.30. Lista jest wystawiona w kaplicy Matki Bożej. Wszystkich innych zapraszamy do wstąpienia w ten dzień choć na chwilę prywatnej adoracji.

7. W I czwartek miesiąca zapraszamy do szczególnej modlitwy za kapłanów, osoby konsekrowane i o nowe powołania. Bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą i uwielbieniem.

8. W I piątek wyjazd do chorych od godz. 8.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od 17.00, a w I piątek od 6.00 – 7.00 i po południu od 15.00 – 20.00. Ostatnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w tym dniu zostanie odprawione przed godz. 20.00.

9. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca o godz. 6.30.

10. Z radością informujemy, że od najbliższej niedzieli, 8 października, rozpoczynamy w naszej parafii Msze św. dla młodzieży >>>zob. Będą się one odbywały raz w miesiącu, zawsze w drugą niedzielę miesiąca, o godz. 17.00, w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy całą młodzież naszej parafii ze szkół średnich, studentów i młodzież pracującą.

11. Już dzisiaj informujemy, że ostatnia w tym roku zbiórka makulatury na misje >>zobacz, będzie miała miejsce na parkingu przy naszym kościele w sobotę, 14 października, w godz. 7.00 – 16.00. Więcej >>tutaj.

12. Dziękujemy 3 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiary: w wysokości 70 zł. W sobotę, 7 października, prosimy o pomoc mieszkańców z ulic: Samlickiego, Serwina i Krakowskiej.

13. Ks. Tomasz Filipek składa serdeczne podziękowania za ofiary na remont kościoła w jego parafii. >>>Zob. film.

14. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i opieki Matki Bożej Różańcowej!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela, 24 września 2023 r. – 25 Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę Fundacja DKMS prowadzi przy naszym kościele Dzień Dawcy Szpiku Kostnego czyli akcję rejestracyjna potencjalnych dawców w godz. od 8.00 – 18.00.

2. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w środę – św. Wincentego à Paulo; w czwartek – św. Wacława; w piątek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima.

3. We wtorek, 26 września, przypada 19 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy na Msze święte rano i na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem. Niech to będzie dla nas wszystkich dzień szczególnej wdzięczność za nasz kościół, w którym otrzymujemy tak wiele łask od Boga.

4. Spotkanie rodziców dzieci z klas III ze Szkół Podstawowych nr 5 i nr 7 odbędzie się również w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Jest to spotkanie dla samych rodziców.

5. Zapraszamy na nabożeństwa w ciągu tygodnia: w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek – na Nowennę do św. Pawła Apostoł; w piątek – na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

6. Od przyszłej niedzieli, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będę odprawiane codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy do licznego udziału i wypraszania potrzebnych łask przez wstawiennictwo Maryi. Na różańcu będziemy się też modlili za naszą Ojczyznę z racji zbliżających się wyborów parlamentarnych. O prowadzenie różańca prosimy: Kręgi Domowego Kościoła – w poniedziałki; Neokatechumenat i Caritas – we wtorki; pozostałe ruchy i stowarzyszenia – w środy; LSO i dzieci – w czwartki; młodzież – w piątki, kapłani – w soboty i niedziele.

7. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 1 października, o godz. 18.00.

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się też doroczny Wielki Odpust w parafii św. Mikołaja. Nasza parafia będzie pielgrzymować do Matki Bożej we wtorek, 3 października.

9. Przypominamy, że parafialna pielgrzymka do Strachociny, Markowej i Zasowa wyjeżdża spod kościoła w sobotę, 30 września, o godz. 7.00.

10. Bardzo gorąco dziękujemy jednemu z naszych parafian za prace remontowe z tyłu plebanii, które wykonywał bezinteresowne przez ponad dwa dni.

11. Dziękujemy 7 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jesteśmy wdzięczni za włączanie się w tę pracę, bo dzięki niej przygotowany jest na niedzielę górny i dolny kościół. „Bóg zapłać” także za ofiary od dwóch rodzin – łącznie 250 zł – na niedzielny wystrój kościoła. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Podgórca. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 6. Różę Ojców.

12. Koncert Chóru Cantores Sancti Nicolai promujący ich nową płytę odbędzie się w kościele w parafii św. Jana Nepomucena w przyszłą niedzielę, 1 października, o godz. 18.30.

13. Zachęcamy do nabywania nowych numerów dobrej i ciekawej prasy katolickiej.

14. Módlmy się za śp. Barbarę Kmiecik i śp. Władysława Wójcika oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej, pierwszej jesiennej niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 września 2023 r. – 24 Niedziela zwykła – Odpust parafialny

1. Dziękujemy serdecznie ks. Tomaszowi Filipkowi za dzisiejszą posługę słowa i życzymy mu szczególnej opieki Matki Bożej Bocheńskiej i św. Pawła Apostoła. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli jego pracę kapłańską w parafii Ulesie w diecezji legnickiej.

2. Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy też do jednej osoby z naszej parafii za hojną ofiarę na nowy krzyż ołtarzowy do naszego kościoła.

3. W liturgii Kościoła będziemy obchodzili: w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; w środę – wspomnienie św. Andrzeja i towarzyszy – męczenników z Korei; w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę – św. Ojca Pio, kapłana.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00, kandydaci do bierzmowania, po Wyznaniu Wiary (Credo), złożą stosowne Deklaracje. Spotkanie z rodzicami w sprawie przygotowania do bierzmowania młodzieży z klas VIII ze Szkół nr 5 i 7 odbędzie się w środę, 20 września, o godz. 19.00 w dolnym kościele. Natomiast spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do I Komunii św. dla rodziców dzieci z klas III odbędzie się w kolejnym tygodniu, we wtorek, 26 września, o godz. 19.00, również w dolnym kościele.

5. W najbliższy piątek przypada comiesięczny dzień poświęcony św. Ricie. Msza św. z kazaniem będzie o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo przy figurze i relikwiach Świętej. Cieszymy się, że kult św. Rity gromadzi coraz więcej jej czcicieli.

6. Także w piątek zapraszamy na adorację eucharystyczną w ciszy po Mszy o godz. 15.00.

7. W przyszłą niedzielę, 24 września, w naszej parafii będą miały miejsce: dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 12.00 w dolnym kościele; błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa po Mszy św. o 12.30, a także składka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy serdecznie na spotkanie w niedzielę, 1 października, o godz. 18.00.

9. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę w niedzielę 24 września (zapisy do środy) oraz na „Kurs Maria Magdalena” czyli rekolekcje weekendowe dla kobiet w dniach 22-24 września w Domu z Duszą przy ul. Czackiego 3.

10. Składamy serdeczne podziękowania dla jednego z naszych parafian za prace izolacyjne na dachu nad wejściem do kościoła; dla innego pana za prace z tyłu plebanii i przy drzwiach głównych kościoła; dla właściciela zakładu stolarskiego z naszej parafii i jego współpracownika za prace wykonane na plebani; dla trzech pań za wielką pomoc przy organizacji spotkania dla chorych w czasie „rekolekcji krzyża”.

11. Dziękujemy też 6 osobom za pomoc w przygotowaniu kościoła na odpust oraz za ofiarę 50 zł, a także za dwie ofiary na ten cel z ul. Dołuszyckiej (razem 100 zł). W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Wyspiańskiego (numery nieparzyste).

12. Do prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 5. Różę Ojców.

13. W przyszłą niedzielę Fundacja DKMS przeprowadzi przy naszym kościele od 8.00 – 18.00 Dzień Dawcy Szpiku Kostnego czyli akcję rejestracyjna potencjalnych dawców. Organizatorzy zachęcają do dołączenia do bazy dawców.

14. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie” .

Wszystkim życzymy radosnego, odpustowego świętowania!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 września 2023 r. – 23 Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na dzisiejszy odpust w kaplicy św. Rozalii o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu, w czwartek, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w związku z nim w przyszłą niedzielę będziemy przezywali nasz drugi odpust parafialny. W tym roku będzie miał on wyjątkowy charakter, bo na sumie odpustowej o godz. 11.00 zostanie poświęcony krzyż ołtarzowy. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość naszych parafian i gości. Prosimy również by w czasie Mszy św. o godzinie 11.00 nie parkować samochodów wokół kościoła (procesja).

3. Przygotowaniem do odpustu będą „Rekolekcje krzyża”, które rozpoczną się w środę wieczorem na nabożeństwie fatimskim, o godz. 19.00, które poprowadzi ks. Paweł Dąbrowa. Nauki dla ogółu parafian będą w czwartek i piątek na Mszach o godz. 8.00 i 18.00. Wszystkie dzieci z klas I-IV ze Szkół Podstawowych nr 5 i 7 zapraszamy w czwartek na godz. 16.30, a z klas V-VII – w piątek, o 16.30. Młodzież z klas VIII będzie miała swoje pierwsze nabożeństwo przed bierzmowaniem w piątek, o godz. 19.30. Tradycyjna droga krzyżowa będzie w czwartek, o godz. 19.00. Chorych z opiekunami zapraszamy szczególnie w piątek na Mszę o godz. 15.00 z Koronką i sakramentem namaszczenia chorych, a potem na spotkanie w dolnym kościele. Spowiedź św. będzie w piątek od 17.00 do 19.00. Z całego serca zapraszamy do udziału w tych ważnych, powakacyjnych rekolekcjach.

4. Kazania w niedzielę odpustową wygłosi nasz rodak, ks. Tomasz Filipek, który z wielkim oddaniem pracuje sam jeden w trudnych warunkach na parafii w diecezji legnickiej. Dlatego, naszymi ofiarami na tacę wesprzemy jego posługę i pracę przy zabytkowym kościele. Cały program „Rekolekcji krzyża” jest w „Głosie parafii” oraz na plakatach i stronie internetowej. >>>zobacz 

5. Również w przyszła niedzielę Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej przy naszej parafii będzie obchodziła uroczystość 25-lecia swojego powstania i działalności. Msza św. jubileuszowa będzie celebrowana o godz. 14.30 w dolnym kościele. Wszystkim członkom tej wspólnoty, gratulujemy i dziękujemy za ich wkład w życie i rozwój naszej parafii.

6. Młodsze dziewczynki z DSM-u będą miały swoje spotkanie we wtorek o 16.30. Na to spotkanie zapraszamy także nowe dziewczynki, które chciałyby się zapisać do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

7. Zapraszamy na XXXIX Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 24 września. Wyjazd w niedzielę 24.09. o godz. 6.30 z parkingu przy kościele. W drodze powrotnej -Sanktuarium w Leśniowie. Zapisy w kancelarii do 20 września (środa). Koszt przejazdu 50 zł.

8. Składamy serdeczne podziękowanie dwom naszym parafianom za bezinteresowną konserwację okien w zakrystii i na klatce schodowej, a jednemu panu za prace remontowe z tyłu plebanii.

9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy naszej parafii bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję ”Makulatura na misje”. Zebrano ponad 26 ton zużytego papieru i tektury. Dochód, wraz z 3 ofiarami pieniężnymi, wyniósł 5700 zł i został przekazany na wykończenie kolejnych klas szkolnym w Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu.

10. Bardzo dziękujemy 1 osobie z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiary – łącznie 350 zł. Za tydzień o tę pomoc prosimy parafian z ul. Wyspiańskiego (nr parzyste). Do prowadzenia wieczornego różańca prosimy IV Różę Ojców.

11. Bożemu miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych, wszystkich wypominanych i dusze czyścowe: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim z serca życzymy błogosławionej Niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 września 2023 r. – 22 Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę witamy zapowiedzianych przed tygodniem nowych księży wikariuszy: ks. Andrzeja Taraska i ks. Adriana Heretyka. Cieszymy się z ich przyjścia i ufamy, że wsparci Bożą łaską, naszą modlitwą i życzliwością, będą mogli uczynić wiele dobra w naszej parafii.

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Msze św. dla dzieci w dolnym kościele o godz. 11.00, a od jutra będzie odprawiana w dni powszednie Msza święta o godz. 7.00.

3. Również jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci, a także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Msza św. dla Zespołu Szkół nr 1 będzie o godz. 8.00, a dla Szkół Podstawowych nr 5 i 7 o godz. 9.00.

4. W czwartek, 7 września, przypada I czwartek miesiąca. Bardzo prosimy, aby więcej osób włączało się w modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne. To sprawa wielkiej wagi dla całego Kościoła, naszej diecezji i naszej parafii. Szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwie przed Najświętszym Sakramentem po Mszy o godz. 18.00.

5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 15.00, i 18.00. W ten dzień nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o 18.00 będzie nabożeństwo do św. Ojca Pio.

6. W niedzielę, 10 września, zapraszamy na odpust w kaplicy św. Rozalii o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania grup parafialnych: ministranci – czwartek, godz. 16.45, sala Jana Pawła II; lektorzy – czwartek, godz. 19.00, sala Jana Pawła II; DSM – grupa starsza – sobota, godz. 11.00 (DSM – grupa młodsza będzie miała spotkanie we wtorek, 12 września, o godz. 16.30).

8. Od dzisiaj dostępny jest nowy numer „Głosu parafii”. >>> zobacz Gorąco zachęcamy do nabycia. Są w nim m.in. wywiady z nowymi księżmi, relacje pielgrzymkowe, program „Rekolekcji krzyża” i wiele ciekawych zdjęć. >>> zobacz Bardzo dziękujemy zespołowi redakcyjnemu za jego przygotowanie. Ofiara za koszty druku wynosi 6 zł.

9. Zapraszamy na „Kurs Maria Magdalena” czyli rekolekcje weekendowe dla kobiet w dniach 22-24 września w Domu z Duszą przy ul. Czackiego 3. Zapisy i szczegóły na stronie FB Wspólnoty „Strumienie Wody Żywej”. >>>zobacz

10. Bardzo dziękujemy za finansowe wspieranie naszej parafii przez ofiary na tacę oraz w kopertach i na konto. W tym tygodniu, po wcześniejszym pracach wodno-kanalizacyjnych, rozpoczęliśmy drugi etap remontu Sali konferencyjnej w dolnym kościele.

11. Dziękujemy 2 paniom z kolejki za pomoc w sprzątaniu oraz za ofiary z ul. Kolanowskiej (numery parzyste) w wysokości 250 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” kierujemy też do mieszkańców bloku nr 5 przy ul. Czumy, pominiętych w kolejce do sprzątania, którzy złożyli na ten cel 280 zł. O pomoc w przygotowaniu kościoła w sobotę, 9 września, od godz. 8.00, prosimy mieszkańców ul. Kolanowskiej (numery nieparzyste), a o poprowadzenie różańca prosimy 1. Różę Ojców.

12. Starostwo Powiatowe w Bochni serdecznie zaprasza na „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego” w dniach 8-10 września z bezpłatnym zwiedzaniem zabytków i innymi ciekawymi atrakcjami. Cały program jest na stronie: www.zabytki.powiatbochenski.pl

13. Módlmy się za zmarłych, których Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty: śp. Stanisława Lekkiego, śp. Antoninę Gołębiowską-Nowy i śp. Andrzeja Nowaka. Polecajmy też naszych bliskich zmarłych: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień w domu, szkole i w pracy!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 sierpnia 2023 r. – 21 Niedziela zwykła

1. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Augustyna: we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

2. W tym tygodniu przybędzie do nas 2 nowych kapłanów: ks. Andrzej Tarasek, który przychodzi z parafii Piwniczna Zdrój oraz ks. Adrian Heretyk, który jest tegorocznym neoprezbiterem.

3. W naszej parafii witamy też nową Siostrę Służebniczkę. Jest nią Siostra Krystyna, która będzie wychowawczynią w naszej parafialnej Ochronce oraz poprowadzi Dziewczęcą Służbę Maryjną. Nowych kapłanów i siostrę polecajmy Bogu za przyczyną św. Pawła Apostoła.

4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Bardzo serdecznie zachęcamy, po okresie wakacji, do przystąpienia do spowiedzi świętej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież i dzieci, bo będzie to już spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Spowiadać będziemy w środę i czwartek od 17.00, a w I piątek: od 6.00 – 7.00, od 14.30 – 18.30 oraz od 19.00 – 20.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie odprawiane po Mszy o 6.30, 15.00 i 18.00 oraz przed zakończeniem adoracji o godz. 20.00.

5. Wyjazd do chorych w I piątek będzie od godz. 8.00; tylko ks. proboszcz uda się do chorych od godz. 10.00.

6. W najbliższy piątek, 1 września, przypada 84-rocznica wybuchu II wojny światowej. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę i jej obrońców z 1939 r., z intencji Starostwa Powiatowego w Bochni, zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9.00, a dalsza część obchodów będzie na cmentarzu św. Rozalii.

7. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 6.30.

8. Od przyszłej niedzieli, 3 września, będzie odprawiana po wakacyjnej przerwie Msza św. dla dzieci w dolnym kościele o godz. 11.00. Serdecznie na nią zapraszamy dzieci z rodzicami.

9. Pierwsze, powakacyjne spotkanie starszej grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej odbędzie się w sobotę, 9 września, o godz. 11.00, a spotkanie grupy młodszej – we wtorek, 12 września, o godz. 16.30. Zapraszamy na te spotkania wszystkie dziewczynki należące do DSM-u oraz nowe, które chcą się do niego przyłączyć.

10. Od poniedziałku rozpoczynamy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Markowej k. Rzeszowa w sobotę, 30 września. Tam odwiedzimy Muzeum Polaków ratujących Żydów w czasie wojny pod patronatem Rodziny Ulmów, Sad Pamięci oraz skansen. Będziemy też w Strachocinie, a na koniec zatrzymamy się na ognisku u ks. Pawła Skraby. Koszt wyjazdu z biletami wstępu do muzeum i skansenu wynosi 100 zł.

11. Już dzisiaj informujemy, że odpust w kaplicy św. Rozalii będzie za dwa tygodnie, w niedzielę, 10 września, o godz. 18.00. Przypominamy też, że zbiorka „Makulatury na misje” przy parafii św. Jana Nepomucena będzie w najbliższą sobotę, 2 września, od 7.00 – 16.00.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które pomagają przy różnych pracach przy kościele. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do 16 osób z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła górnego i dolnego oraz za ofiary – łącznie 400 zł – na niedzielny wystój kościoła. O pomoc w przygotowaniu kościoła na kolejną niedzielę prosimy mieszkańców z ul. Kolanowskiej (numery parzyste). O poprowadzenie różańca prosimy 37. Różę Matek.

13. Dobremu Bogu polecajmy śp. Walentego Michalskiego, śp. Bogdana Trzósło i śp. Kazimierę Uryasz oraz naszych bliskich zmarłych i wypominanych: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 sierpnia 2023 r. – 20 niedziela zwykła

1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź mieszańcom Słowenii. Zebraliśmy i przekazaliśmy łącznie 14 440 zł i 50 Euro.

2. Dzisiaj kończy posługę w naszej parafii Siostra Damaris, która była wychowawczynią, a potem także Dyrektorą naszego parafialnego przedszkola. Bardzo gorąco jej dziękujemy za wszelkie dobro czynione w naszej wspólnocie, szczególnie za jej modlitwy, ofiary i wielką troskę o dzieci z naszej ochronki. Niech Boże błogosławieństwo i opieka bł. Edmunda Bojanowskiego towarzyszą jej na dalszej drodze powołania zakonnego.

3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Piusa X, papieża; we wtorek – Najświętszej Maryi Panny, Królowej; w czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

4. Czcicieli św. Rity zapraszamy serdecznie we wtorek, 22 sierpnia, na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo przy figurze i relikwiach Świętej. >>> zobacz

5. Matki w stanie błogosławionym zapraszamy wraz z rodzinami w niedzielę, 27 sierpnia, na Mszę św. o 12.30, po której będzie specjalne błogosławieństwo dla nich i ich dzieci. >>> zobacz

6. Również w przyszłą niedzielę będzie miał miejsce dzień skupienia dla narzeczonych, który rozpocznie się o godz. 12.00 w dolnym kościele.

7. W kontekście zbliżającej się beatyfikacji rodziny Ulmów, informujemy już dzisiaj, że nasza parafia zorganizuje w sobotę, 30 września, wyjazd do ich rodzinnej miejscowości Markowej, k. Rzeszowa. Odwiedzimy także Strachocinę, miejsce urodzin św. Andrzeja Boboli, a w drodze powrotnej odwiedzimy i zatrzymamy się na ognisku u ks. Pawła Skraby w Zasowie k. Dębicy. Pełny program pielgrzymki będzie dostępny od przyszłej niedzieli; wtedy też będziemy mogli się na nią zapisywać.

8. Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach od 28 stycznia do 4 lutego. Zapisy przyjmuje ks. Paweł Skraba, organizator tej pielgrzymki. Szczegóły są na stronie internetowej naszej parafii. >>> zobacz

9. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nocnej pieszej pielgrzymce do Pasierbca, która wyruszy z naszego kościoła w sobotę, 26 sierpnia, o godz. 22.30. Zapisy u organizatorów, których kontakty są na tablicach ogłoszeń i stronie parafialnej. >>> zobacz

10. Kolejna zbiórka „Makulatury na misje” odbędzie za 2 tygodnie, w sobotę 2 września, na parkingu przy parafii św. Jana Nepomucena, w godz. 7.00 – 16.00. >>> zobacz

11. Gorące podziękowania składamy: p. Marcinowi za oddane i bezinteresowne zastępstwo w zakrystii; jednemu z parafian za wycinkę drzew i trzem parafianom za prace porządkowe z tym związane; dwóm naszym oddanym parafianom za wykonanie trudnych prac remontowych z tyłu plebanii.

12. Nasze „Bóg zapłać” kierujemy też do 7 osób z kolejki za pomoc w sprzątania kościoła. Dziękujemy za ofiarę 100 zł na ten cel z ubiegłego tygodnia od 2 rodzin z ul. Nowy Świat (nieparzyste); a z obecnego tygodnia – 200 zł od 3 rodzin. W sobotę, 26 sierpnia, o pomoc w sprzątaniu prosimy od 7.15 mieszkańców ulic: ks. Kuca, Włodka, Pachuty i Sondla. O poprowadzenie różańca prosimy 34 Różę Matek.

13. Miłosiernemu Bożemu polećmy naszych bliskich zmarłych; ofiary różnych wypadków, nieszczęść i wojny w Ukrainie: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 sierpnia 2023 r. – 19 Niedziela zwykła

WEJŚCIE PIELGRZYMKI KRAKOWSKIEJ GRUPY 3 BOCHENSKIEJ >>> zobacz

1. Zapraszamy bardzo serdecznie na dzisiejsze, wieczorne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono dodatkową Mszą św. o godz. 19.00, po której wyruszy procesja różańcowa z lampionami wokół kościoła. Nabożeństwo poprowadzi misjonarz z Brazylii, ks. Roman Góra.

2. We wtorek będziemy przeżywali jedną z największych uroczystości maryjnych – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w to święto obowiązkowe będą według porządku niedzielnego. Pierwsza Msza z tej uroczystości będzie sprawowana w poniedziałek, o godz. 18.00. Na każdej Mszy będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Bukiety zielne będą rozprowadzane przez Caritas, Akcję Katolicką oraz Rodzinę Kolpinga, a ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez te zrzeszenia.

3. W liturgii Kościoła wspominamy ponadto: w poniedziałek – św. Maksymalna Kolbego, w czwartek – św. Jacka.

4. W ciągu tygodnia zapraszamy na nasze nabożeństwa parafialne: na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na czwartkową Nowenną do św. Pawła, oraz piątkową Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Swoją posługę w naszej parafii kończy Siostra Damaris, która była wychowawczynią i Dyrektorem parafialnej Ochronki. Naszą wdzięczność wyrazimy Siostrze podczas Mszy św. w jej intencji, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 20 sierpnia, o godz. 8.00. Zachęcamy do udziału w tej Mszy św.

6. Składamy serdeczne podziękowanie pielgrzymom 3 Grupy Bocheńskiej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej za świadectwo ich wiary, a wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za wsparcie. Szczególną wdzięczność wyrażamy ks. Pawłowi Skrabie, który po raz ostatni poprowadził tę pielgrzymkę jako jej przewodnik. Zdjęcia z tej pielgrzymki możemy oglądać na portalu bochniazbliska.pl. Natomiast w najbliższy czwartek wyrusza z Tarnowa na Jasną Górę 41. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych pielgrzymach.

7. Wraz z organizatorami zapraszamy na 30. Nocną Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Wyjście w sobotę, 26 sierpnia, o godz. 22.30. Pielgrzymka rozpocznie się od wspólnej modlitwy w kościele i błogosławieństwa pielgrzymów na drogę. Pozostałe informacje znajdują się w gablotach. >>> zobacz

8. Dziękujemy 3 osobom z kolejki za pomoc przy sprzątaniu kościoła oraz za ofiary na środki czystości i kwiaty: od jednej rodziny z ul. Brodzińskiego – 200 zł, i od 3 rodzin z ul. Nowy Świat (numery parzyste) – łącznie 200 zł. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Czerwieniec i ul. św. Pawła Apostoła, a członkinie 33. Róży Matek prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej.

9. Zachęcamy gorąco do nabywania i lektury prasy katolickiej. Znajdziemy w niej m.in. relacje ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, w których wzięli udział także nasi parafianie.

10. Ogłoszenie pozaparafialne: kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów odbędzie się w Ośrodku Zdrowia w Łapczycy w środę, 23 sierpnia, od godz. 13.30. Szczegółowe informacje oddzielane są w Ośrodku Zdrowia.

11. Módlmy się za śp. Krzysztofa Garstkę i za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkich życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej Wniebowziętej!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

*************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 sierpnia 2023 r. – Święto Przemienienia Pańskiego

1. Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory o godz. 16.30, po którym modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne za wstawiennictwem bł. Romana Sitki, byłego Rektora Seminarium w Tarnowie, męczennika niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu.

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek – św. Dominika; w środę – święto św. Teresy Benedykty od krzyża; w czwartek – święto św. Wawrzyńca; piątek – św. Klary.

3. Do najbliższego wtorku, 8 sierpnia, można się zapisywać na autokarowy wyjazd na Jasną Górę, aby dołączyć do pielgrzymów naszej wspólnoty bocheńskiej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej i uczestniczyć w ich wejściu do Jasnogórskiego sanktuarium. Przypominamy, że wyjazd nastąpi spod kościoła w piątek, 11 sierpnia, o godz. 4.30.
Do specjalnie przygotowanej skrzynki, która znajduje się w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, można składać do 10 sierpnia, podziękowania i prośby do Matki Bożej, które zostaną odczytane w podczas drogi w ostatnim dniu pielgrzymki, a następnie złożone w klasztorze jasnogórskim. Msza św. w intencji dobroczyńców pielgrzymki na Jasną Górę będzie odprawiona w naszym kościele w sobotę, 12 sierpnia, o godz. 11.00, a po niej nastąpi odbiór bagaży pielgrzymkowych.

4. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek, po wieczornej Mszy św. – na Nowennę do św. Pawła Apostoła.

5. Zachęcamy do przychodzenia na chwile indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, w piątek po zakończonej Koronce i Mszy św. o godz. 15.00.

6. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na nabożeństwo ku jego czci w piątek, po wieczornej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 19.00 połączoną z nabożeństwem fatimskim, które poprowadzi zaproszony misjonarz. Składka na pozostałych Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Wyrażamy wdzięczność dla 6 lektorów z naszej parafii za bezinteresowną pomoc przy pracach porządkowych z tyłu plebanii. Za udział w podobnych pracach, prowadzonych w podziemiach naszego kościoła, dziękujemy serdecznie trzem naszym parafianom. „Bóg zapałać” także wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię.

9. Dziękujemy 11 osobom za włączenie się w sobotnie sprzątanie kościoła, a jednej rodzinie z ul. Brodzińskiego za ofiarę 100 zł na środki czystości. Za tydzień o pomoc w sprzątaniu od godz. 7.15 prosimy parafian z ul. Nowy Świat (numery nieparzyste) oraz ul. Działkowej.

10. O podjęcie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 31. Różę Matek.

11. Zachęcamy gorąco do nabywania i lektury prasy katolickiej.

12. Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. Urszulę Nalepka oraz śp. Kazimierę Strach, której pogrzeb odbył się w parafii św. Mikołaja. Naszą modlitwą obejmijmy także wszystkich bliskich zmarłych i dusze czyśćcowe: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!”

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 lipca 2023r. – 17 Niedziela zwykła

1. W naszej wspólnocie parafialnej żegnamy dzisiaj z wielką wdzięcznością ks. proboszcza Pawła Skrabę i ks. wikariusza Adama Wójcika. Niech dobry Bóg wynagrodzi im wszelkie dobro, pracę i oddanie dla nas, a zwłaszcza ich posługę słowa i sakramentów świętych, których nam udzielali. Do wszelkich wyrazów wdzięczności dołączmy także nasze modlitwy w ich intencji.

2. Do Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30 będzie błogosławieństwo Matek brzemiennych, a o 16.30, zapraszamy na nieszpory, po których modlimy się przez całe wakacje o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. Dzisiaj w dolnym kościele o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne Grupy 3 Bocheńskiej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Serdecznie zapraszamy do dalszych zapisów i wspólnego pielgrzymowania, po raz ostatni z ks. Pawłem jako przewodnikiem. Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki będzie w naszym kościele w piątek, 4 sierpnia, o godz. 6.30, po czym pielgrzymi wyruszą przed tron Jasnogórskiej Pani. Od jutra do 10 sierpnia można składać w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej prośby i podziękowania do Matki Bożej, które zostaną odczytane w ostatnim dniu pielgrzymki i złożone w klasztorze na Jasnej Górze. Przypominamy, że jest również organizowana pielgrzymka autokarowa na powitanie pielgrzymów, która wyruszy spod kościoła 11 sierpnia o godz. 4.30. Zapisy na nią są prowadzone w kancelarii parafialnej do 8 sierpnia.

4. Na tablicy ogłoszeń są także informacje o Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej, na którą można się zapisywać w parafii św. Mikołaja.

5. Od wtorku rozpoczynamy sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Podejmijmy dobre postanowienia w tym względzie czerpiąc inspiracje z listu biskupów polskich odczytanego w ubiegłą niedzielę.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 18.00, a w I czwartek miesiąca – na wieczorną Mszę św. z Nowenną do św. Pawła w intencji nowych powołań.

7. W I piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszach o godz. 6.30, 15.00, 18.00 i przed 20.00, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Wyjazd do chorych będzie jak zawsze od godz. 8.00.

8. Spowiedź przed I piątkiem jest możliwa codziennie na Mszy św. porannej oraz wieczorem od 17.30. Dodatkowo spowiadać będziemy w czwartek, 3 sierpnia, od godz. 17.00, oraz w I piątek, od 6.00 – 7.00, od 14.30 – 18.30 i od 19.00 – 20.00.

9. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30.

10. Składamy wielkie podziękowanie dwóm naszym parafianom za usuniecie uschniętego świerka przy pomoście i prace porządkowe z tyłu plebani. „Bóg zapłać” także jednemu z parafian za pomoc z ciągnikiem w tych pracach.

11. Dziękujemy za wspieranie naszej parafii poprzez ofiary na tacę, w przelewach i w kopertach.

12. Cieszymy się, że 8 osób z ul. Brodzińskiego z numerów nieparzystych wzięło udział w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy też za ofiary na ten cel od 3 rodzin – łącznie 150 zł. W przyszłą sobotę, od godz. 8.00, prosimy o pomoc mieszkańców ul. Nowy Świat (numery parzyste) i ul. Armii Krajowej. O poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy 30. Różę Matek.

13. Módlmy się za śp. Ryszarda Jonasa, śp. Marię Komońską i śp. Romana Rembilasa, a także za naszych bliskich zmarłych i wszystkich wypominanych oraz za dusze w czyśćcu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 lipca 2023 r. – 16 Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA KRAKOWSKA >>> zobacz

1. Zapraszamy na codzienne Msze św. w naszym kościele. Zarówno rano jak i wieczorem jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Mając w wakacje więcej czasu starajmy się go wykorzystywać dla naszego duchowego rozwoju.

2. W liturgii Kościoła będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Kingi – patronki diecezji tarnowskiej; we wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła; w środę – św. Joachima i Annę – rodziców Maryi; w sobotę – św. Martę, Marię i Łazarza.

3. W środę zapraszamy na wieczorną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie zwłaszcza dziewczęta i kobiety.

4. W piątek zapraszamy szczególnie na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a po niej na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 18.00. Przypominamy, że w czasie tej adoracji możemy też skorzystać z sakramentu pokuty.

5. W przyszłą niedzielę będzie miało miejsce pożegnanie dwóch kapłanów naszej parafii: ks. Pawła, który od 1 lipca jest już proboszczem parafii Zasów, k. Dębicy oraz ks. Adama, który pod koniec sierpnia rozpocznie posługę wikariusza w parafii Szczawnica. To pożegnanie będzie na Mszy św. o godz. 11.00, na którą serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i naszych parafian. Zachęcamy też wszystkich do wdzięcznej modlitwy za tych kapłanów.

6. Także w niedzielę, 30 lipca, po Mszy św. o godz. 12.30, będzie błogosławieństwo matek oczekujących narodzin dziecka.

7. Zachęcamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę: krakowskiej i tarnowskiej. Zapisy na Pielgrzymkę Krakowską są przyjmowane w naszej kancelarii, a na tarnowską – w parafii św. Mikołaja. Zachęcamy także do zapisów na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na wejście pielgrzymki w dniu 11 sierpnia. >>> zobacz

8. Informujemy, że spotkanie organizacyjne Wspólnoty Bocheńskiej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej odbędzie się w niedzielę, 30 lipca, o godz. 18.00.

9. Dziękujemy za wspieranie naszej parafii poprzez ofiary na tacę, w przelewach i w kopertach.

10. Słowa wdzięczności kierujemy także do 6 osób z kolejki i dwojga dzieci za wielką pomoc w sprzątaniu kościoła. Zostały m.in. posprzątane i odkurzone te miejsca w kościele, które są rzadziej sprzątane. „Bóg zapłać” również za liczne ofiary na ten cel: 100 zł z ubiegłego tygodnia oraz za ofiary od 10 rodzin z ul. Brodzińskiego – łącznie 420 zł. W najbliższą sobotę o włączenie się do tej pracy prosimy mieszkańców ul. Brodzińskiego (numery nieparzyste). Informujemy, że przez okres wakacji sobotnie sprzątanie rozpoczyna się o godz. 7.15 (za wyjątkiem I soboty miesiąca).

11. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 29 Różę Matek.

12. Bardzo zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i czasopism dla dzieci. Jest też kilka egzemplarzy nowego kwartalnika „Niedziela. Magazyn” w cenie 15 zł.

13. Módlmy się za śp. Adę Wójcik i naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 lipca 2023 r. – 15 Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA KRAKOWSKA >>> zobacz

1. Dzisiaj przypada rocznica uroczystego przyjęcia szkaplerza św. przez wielu naszych parafian w lipcu ubiegłego roku. Dlatego na zakończenie Mszy św., w miejsce modlitwy do św. Michała Archanioła, zostanie odmówiona modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej.

2. Również dzisiaj będzie przechodzić ulicami naszej parafii 175 Pielgrzymka Bochnian do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łapczycy, gdzie o godz. 11.00 będzie sprawowana Suma odpustowa. Pielgrzymka wyruszy spod bazyliki św. Mikołaja o 9.00.

3. W liturgii Kościoła będziemy obchodzili w tym tygodniu: we wtorek – św. Szymona z Lipnicy, a w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.

4. W środę zapraszamy na wieczorną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 18.00.

5. Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszamy w sobotę, 22 lipca, na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy na nabożeństwo przy figurze św. Rity.

6. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, z racji zbliżającego się święta św. Krzysztofa – Patrona kierowców, po Mszy św. o godz. 12.30 oraz po Mszy św. o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych dla tych, którzy z tego nie skorzystali w niedzielę, 30 kwietnia.

7. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie również w przyszłą niedzielę i rozpocznie się o godz. 12.00 w dolnym kościele.

8. Od najbliższej soboty, 22 lipca rozpocznie się „Festiwal Gospel love. Lato w Bochni”, który zakończy się koncertem finałowym z udziałem Holy Noiz oraz gościnnie – Gabi Gąsior, w amfiteatrze Uzbornia 30 lipca, o godz. 19.00. Cały program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do skorzystania z koncertów i warsztatów.

9. Zachęcamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę: zarówno krakowskiej jak i tarnowskiej. Zapisy na Pielgrzymkę Krakowską są przyjmowane w naszej kancelarii parafialnej, a na tarnowską – w parafii św. Mikołaja. Zapisujemy tez chętnych na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na wejście pielgrzymki krakowskiej w dniu 11 sierpnia.

10. Można się też jeszcze zapisać na pieszą pielgrzymkę do Lipnicy Murowanej we wtorek, 18 lipca. Pielgrzymka ta wyruszy spod kościoła o godz. 14.00.

11. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom i osobom, które przelewem na konto przekazały ofiary na prowadzone w parafii prace. Natomiast ks. Paweł Turek składa serdeczne podziękowanie za ofiary na misje złożone podczas nabożeństwa fatimskiego w miniony czwartek w wysokości 3495 zł.

12. Bardzo dziękujemy 5 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę, od godz. 8.00 prosimy mieszkańców ul. Brodzińskiego (numery parzyste).

13. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 28. Różę Matek.

14. Polecamy prasę katolicką m.in. Gościa Niedzielnego, Niedzielę i czasopisma dla dzieci.

15. Módlmy się za śp. Ludwika Ducha, którego pogrzeb odbył się w Nowym Wiśniczu oraz śp. Marię Bugajską, której pogrzeb odbył się w Krakowie. Polecajmy też naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9 lipca 2023 r. – 14 Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA ROWEROWA >>> zobacz

PIELGRZYMKA KRAKOWSKA >>> zobacz

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na tacę, w kopertach i na konto na prowadzone w naszej parafii różne prace remontowe i porządkowe. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za ofiarność i troskę.

2. Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory na godz. 16.30. Po nieszporach, a przed Mszą o 17.00, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. W liturgii Kościoła będziemy wspominać: we wtorek – święto św. Benedykta, patrona Europy; w środę – św. Brunona z Kwerfurtu; w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów naszej diecezji; w sobotę – św. Bonawenturę, biskupa.

4. W czwartek, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Poprowadzi je ks. Paweł Turek, misjonarz z Republiki Centralnej Afryki. Zachęcamy do licznego udziału. Prosimy też o zabranie lampionów.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. o. Pio, które będzie po wieczornej Mszy św. Będzie można wtedy nabyć dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio”. W piątek zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 15.00.

6. W najbliższą niedzielę, 16 lipca, ulicami naszej parafii przejdzie 175 Pielgrzymka Bochnian do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łapczycy, gdzie o godz. 11.00 będzie sprawowana Suma odpustowa. Pielgrzymka wyruszy spod bazyliki św. Mikołaja o godz. 9.00.

7. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Również w niedzielę, 16 lipca, po Mszy św. o godz. 12.30 zostanie poświęcony nowy wóz bojowy dla OSP Kolanów. Nasi strażacy zapraszają też na Festyn strażacki, który odbędzie się w dniach 22-23 lipca na błoniach w Kolanowie.

9. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Informujemy, że można się już także zapisywać na pielgrzymkę autokarową na wejście pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy będą prowadzone do 8 sierpnia. Natomiast w parafii św. Mikołaja przyjmowane są zgłoszenia na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. >>> zobacz

10. Zachęcamy serdecznie do dalszych zapisów na pierwszą z naszej parafii pieszą pielgrzymkę do sanktuarium św. Szymona w Lipnicy, którą poprowadzi ks. Adam, we wtorek, 18 lipca. Zapisy w kancelarii. Jest też jeszcze dosłownie kilka wolnych miejsc na wyjazd w sobotę 15 lipca na Podkarpacie.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” jednemu z naszych parafian za prace naprawcze przy głównych drzwiach do kościoła, które opadły i wymagały podniesienia i wzmocnienia. Bardzo też dziękujemy 3 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiary na ten cel – łącznie 250 zł. W najbliższą sobotę o włączenie się do tej pracy prosimy mieszkańców ul. Windakiewicza 28.

12. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 27. Różę Matek.

13. Ks. Janusz Michalik z parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za ofiary na budujący się kościół, które złożyliśmy w niedzielę 18 czerwca. Wyniosły one 17 439 zł.

14. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Włoch będzie w poniedziałek, 10 lipca, o godz. 19.00 w dolnym kościele.

15. Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Janinę Macuska, śp. Pawła Pawelskiego, śp. Mariana Kutybę oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 lipca 2023 r. – 13 Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program SĄ WOLNE MIEJSCA !!!

PIELGRZYMKA ROWEROWA >>> zobacz

PIELGRZYMKA KRAKOWSKA >>> zobacz

1. W trwających wakacjach zapraszamy na codzienne Msze św. w naszym kościele. Pamiętajmy też wszyscy o niedzielnej Mszy św. niezależnie od miejsca, do którego się udajemy na wypoczynek. Prosimy również o zachowanie właściwego stroju w kościele.

2. Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory o 16.30. Po nieszporach, przed Mszą o 17.00, będziemy modlili się przez okres wakacji w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

3. Zapraszamy też na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek – na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W I piątek miesiąca wyjazd do chorych będzie od godz. 8.00. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Litania do Serca Pana Jezusa zostanie też odmówiona przed godz. 20.00 Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od 17.00, a w piątek: od 6.00 – 7.00 i od 15.00 – 20.00.

5. Zapraszamy serdecznie, po raz pierwszy, na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Wyruszy ona 18 lipca spod kościoła ok. godz. 14.00. Pielgrzymi wezmą udział we Mszy o godz. 19.00 oraz „Apelu Szymonowym” o godz. 21.00 z modlitwą i zabawą. Możliwy będzie powrót autokarem. Zapisy w kancelarii.

6. Zachęcamy też dalej do zapisów na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę i na wyjazd na pielgrzymko-wycieczkę „Czarujące Podkarpacie”.

7. Trwają także zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 – 16 lipca br. Zapisu można dokonać przez stronę internetową: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl

8. Zwracamy się z apelem do ministrantów i lektorów naszej parafii o solidność w podejmowaniu służy liturgicznej przy ołtarzu w zwykłe dni tygodnia. Prosimy też rodziców, aby im przypominali o ich służbie i ułatwili przyjazd do kościoła.

9. Bardzo dziękujemy 1 osobie z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiary na ten cel w wysokości 310 zł od 10 rodzin z kl. 4 z ul. Windakiewicza 24. Za tydzień, prosimy o włączenie się mieszkańców ul. Windakiewicza 26. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 26. Różę Matek.

10. Zachęcamy dalej do nabycia nowego numeru „Głosu parafii”. Możemy go m.in. podarować naszym bliskim, z którymi spotkamy się w wakacje. Polecamy też inną prasę katolicką. >>> zobacz

11. Ogłoszenie Urzędu Miasta: w sobotę i niedzielę, 8 i 9 lipca, na Rynku w Bochni utworzona zostanie Mobilna Strefa Zdrowia w ramach projektu „Zdrowe Życie”. Będzie można wtedy skorzystać z wielu bezpłatnych konsultacji i badań wykonywanych przez wykwalifikowaną kadrę medyczną. Szczegółowe informacje zostaną opublikowane w lokalnych mediach. Wydarzenie to jest realizowane pod patronatem Prezydenta RP – Andrzeja Dudy.

12. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych śp. Kazimierę Borowiec i śp. Jana Leżankę oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!”

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i jak najlepszych wakacji!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 czerwca 2023 r. – 12 Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program SĄ WOLNE MIEJSCA !!!

PIELGRZYMKA ROWEROWA >>> zobacz

PIELGRZYMKA KRAKOWSKA >>> zobacz

1. Z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego wyrażamy wdzięczność nauczycielom, wychowawcom oraz katechetom, i życzymy wszystkim udanego odpoczynku.

2. W wakacyjnym czasie zachęcamy bardzo do udziału w codziennej Mszy św. i nabożeństwach parafialnych. Szczególnie zapraszamy na piątkową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy o 15.00 i trwa do 18.00. Przez całe wakacje będzie codzienna możliwość skorzystania ze spowiedzi: rano od 6.15, a wieczorem od 17.30. Dłuższa spowiedź jest w każdy piątek od 15.00 do 18.30. Wykorzystajmy wszyscy dobrze ten czas wakacji dla wzrostu naszej wiary. Szczególną zachętę kierujemy do dzieci i młodzieży.

3. Przez cały okres wakacji, już od poniedziałku, nie będzie w naszej parafii Mszy św. o godz. 7.00. Nie będzie też przez ten okres niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

4. Wszystkich parafian i wakacyjnych gości zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła we czwartek, 29 czerwca. Msze św. będą o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Kazania odpustowe będzie głosił ks. prałat Stanisław Jachym, proboszcz z Sobolowa, który kończy w tym roku swoją posługę w naszym dekanacie i przechodzi na emeryturę. Na Sumę o godz. 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniącymi, dzieci I-Komunijne, strażaków, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, delegacje do pocztów sztandarowych i feretronów. Uczestnicząc w ten dzień we Mszy św. możemy uzyskać odpust zupełny. Spowiedź przed odpustem będzie w środę od godz. 17.30. >>> zobacz

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.30, a po niej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Od dzisiaj możemy nabywać nowy, jubileuszowy numer „Głosu parafii”. Nasze pismo ma bowiem już 30 lat. W obecnym numerze jest tak wiele ciekawych i dobrych tekstów i zdjęć, że trzeba by wszystkie wymienić. Całość obecnego numeru jest obszerniejsza i wynosi blisko 50 stron. Dziękujemy wszystkim, którzy go przygotowali. Ofiara – wyłącznie na pokrycie kosztów druku – wynosi 7 zł. >>> zobacz

7. Zachęcamy do zapisów na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Wszystkie szczegóły tej pielgrzymki są wywieszone na tablicach ogłoszeń i umieszczone na naszej stronie. >>> zobacz Zachęcamy też do dalszych zapisów na ciekawy wyjazd na pielgrzymko-wycieczkę „Czarujące Podkarpacie” w sobotę, 15 lipca.

8. „Bóg zapłać” 4 naszym parafianom za ofiarną pracę, pomimo deszczu, przy porządkowaniu terenu wokół schodów na plebanię i przygotowanie do jego zagospodarowania. Dziękujemy też jednemu panu za niewielką pracę naprawczą przy kostce. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć te różne prace ofiarą na tacę to może to uczynić w niedzielę 2 lipca.

9. „Bóg zapłać” dwóm osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu. W sobotę, 1 lipca, bardzo prosimy o pomoc parafian z ul. Windakiewicza 24, kl. IV.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy 25. Różę Matek.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Jana Kaima, naszych bliskich zmarłych i ofiary wojny w Ukrainie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrych wakacji!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 czerwca 2023 r. – 11 Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program SĄ WOLNE MIEJSCA !!!

PIELGRZYMKA ROWEROWA >>> zobacz

PIELGRZYMKA KRAKOWSKA >>> zobacz

1. Na początek pragniemy poinformować, że Biskup Andrzej Jeż mianował ks. Pawła Skrabę proboszczem parafii Zasów k. Dębicy. Podejmie on posługę proboszcza już od 1 lipca. Serdecznie mu gratulujemy i wyrażamy już teraz ogromną wdzięczność za 7 lat oddanej, radosnej, pełnej dynamizmu i inwencji pracę duszpasterską w naszej parafii. Do nowej placówki duszpasterskiej został skierowany także ks. Adam, który od końca sierpnia będzie wikariuszem w Szczawnicy. Obydwu księży pożegnamy w niedzielę, 30 lipca, na Mszy św. o godz. 11.00.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00; w soboty – o 17.30, a w niedziele – o 16.30. >>> zobacz

3. W środę o godz. 15.00 będzie Msza Św. na zakończenie roku dla naszej parafialnej Ochronki.

4. Czcicieli św. Rity zapraszamy w czwartek, 22 czerwca, na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 z kazaniem oraz na nabożeństwo ku czci Świętej przy jej figurze i relikwiach. >>> zobacz

5. Dyrekcje Szkół, nauczycieli, dzieci i młodzież oraz rodziców zapraszamy na Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Szkoły Podstawowe nr 5 i nr 7 będą miały zakończenie w czwartek, o godz. 8.15, a Zespół Szkół nr 1 – w piątek, o godz. 8.00. Do spowiedzi przed zakończeniem roku będzie można przystąpić w środę od 17.00. Bardzo zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, aby przez spowiedź i udział we Mszy św. zakończyły z Bogiem obecny rok szkolny i rozpoczęły swoje wakacje.

6. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7. Informujemy, że za tydzień, po raz ostatni przed wakacjami, będzie sprawowana Msza św. dla dzieci w dolnym kościele o godz. 11.00. Powrócimy do tej Mszy po wakacjach.

8. Również w przyszłą niedzielę, będziemy odchodzili, z niewielkim wyprzedzaniem, imieniny ks. Pawła i ks. Piotra na Mszy św. o godz. 11.00.

9. Matki w stanie błogosławionym wraz z ich bliskimi zapraszamy na specjalną modlitwę i błogosławieństwo w kaplicy Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.30 w przyszłą niedzielę. >>> zobacz

10. Informujemy, że od najbliższego poniedziałku można się zapisywać w kancelarii na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Poprowadzi ją po raz ostatni – pomimo podjęcia posługi proboszcza – ks. Paweł. On też weźmie udział w lipcowej pielgrzymce do Włoch.

11. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na odpust ku czci naszego Patrona, św. Pawła Apostoła, w czwartek, 29 czerwca, z główną Mszą św. i procesją o godz. 18.00.

12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii organizuje i zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę pt. „Czarujące Podkarpacie” w sobotę, 15 lipca. Zapisy w kancelarii do 7 lipca, a program jest wywieszony na tablicach ogłoszeń

13. „Bóg zapłać” za niedzielne ofiary na tacę i na konto parafialne, dzięki którym wykonaliśmy remont schodów na plebanię. W najbliższych dniach teren wokół schodów zostanie uporządkowany. Przygotowujemy się też do zmiany schodów w tyłu kościoła, które są w znacznym stopniu zniszczone i utrudniają nam procesje.

14. Bardzo dziękujemy 1 osobie za pomoc w sprzątaniu, a 5 rodzinom za 300 zł na kwiaty i środki czystości. Za tydzień prosimy o pomoc mieszkańców ul. Windakiewicza 24, kl. 3. Członkinie 22 Róży Matek prosimy o prowadzenie wieczornego różańca, oprócz soboty.

15. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Aleksandrę Kosiura, zmarłych kapłanów, siostry zakonne i zmarłych z naszych rodzin: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 czerwca 2023 r. – X Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program SĄ WOLNE MIEJSCA !!!

PIELGRZYMKA ROWEROWA >>> zobacz

BOŻE CIAŁO >>> galeria zdjęć

1. Zapraszamy serdecznie na kolejne dni Oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną i Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. o 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, w tym dzieci z kl. III w strojach I Komunijnych oraz młodzież, która przyjęła niedawno sakrament bierzmowania. Uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci oraz wianków, będzie miało miejsce w czwartek o godz. 18.00.

2. We wtorek, 13 czerwca, zostanie najpierw odprawiona Msza św. z Oktawy Bożego Ciała z procesją o godz. 18.00, a następnie o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Poprowadzi je ks. Tomasz Kaczor, misjonarz z Boliwii.

3. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest też Dniem Modlitw o świętość życia kapłańskiego. Za publiczne odmówienie w kościele Aktu wynagrodzenia można zyskać odpust zupełny. W ten dzień, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W liturgii Kościoła będziemy ponadto obchodzili w tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie bł. Romana Sitki; we wtorek – św. Antoniego z Padwy; w środę – bł. Michała Kozala, a w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, kazania na wszystkich Mszach św. będzie głosił ks. Janusz Michalik – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, a składka będzie przeznaczona na budujący się tam kościół, dla którego od kilku lat jesteśmy parafią wspierającą.

6. Także w przyszłą niedzielę, będzie sprawowana Msza św. dla niepełnosprawnych w dolnym kościele o godz. 14.00

7. Przypominamy, że egzaminy przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 5 odbędą się we wtorek, 13 czerwca, od 15.30, a dla uczniów ze Szkoły nr 7 – w środę, 14 czerwca, też od 15.30.

8. Zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 17 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd nastąpi o godz. 7.00 spod kościoła. Ponawiamy także zachętę dla młodzieży do zapisów na wyjazd do Jaworzna, również w sobotę, 17 czerwca, na tzw. „Strefę zero”. Te ostatnie zapisy trwają do najbliższego wtorku. >>> zobacz

9. Wraz z Zarządem Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum im bł. Edmunda Bojanowskiego dziękujemy za ofiary do puszek złożone w niedzielę 21 maja: zostało zebrane łącznie 6 648 zł, 10 Euro i 7 $.

10. O pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę, 17 czerwca, od godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Windakiewicza 24, kl. 1-2. Udział w sprzątaniu jest zawsze wielką pomocą w przygotowaniu kościoła na niedzielę, dlatego też bardzo na nią liczymy i jesteśmy za nią wdzięczni. O wieczorny różaniec, oprócz soboty, prosimy 21. Różę Matek.

11. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Jerzego Wiśniewskiego i śp. Annę Gutkowską, a także naszych bliskich zmarłych i wszystkich wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 czerwca 2023 r. – X Niedziela zwykła

PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program SĄ WOLNE MIEJSCA !!!

Bierzmowanie >>> zdjęcia

PIELGRZYMKA ROWEROWA >>> zobacz

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., w soboty – o 17.30, a w niedziele – o 16.30.

2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą według porządku niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 9.30 zostaną odprawione Msze św. w górnym kościele oraz w dolnym – dla dzieci i rodziców, a po nich wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, ministrantów, lektorów, DSM, poczty sztandarowe, strażaków, dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci I Komunijne w strojach liturgicznych. Prosimy, aby delegacje kobiet niosły feretron z obrazem Serca Pana Jezusa; delegacje mężczyzn – obraz św. Pawła; górnicy – figurę fatimską; strażacy – figurę św. Floriana; Neokatechumenat – figurę Niepokalanej; baldachim – szafarze. Składka w Boże Ciało jest na hospicja i inne cele charytatywne.

3. Bardzo prosimy o przygotowanie we współpracy z księżmi wikariuszami czterech ołtarzy: I ołtarz – rolnicy i ogrodnicy; II ołtarz – rzemieślnicy; III ołtarz – górnicy i hutnicy; IV ołtarz – nadzwyczajni szafarze Komunii św. i wspólnota neokatechumenalna.

4. Spowiedź przed Bożym Ciałem będzie w środę od godz. 17.00. Skorzystajmy z niej jak najliczniej, aby przez przyjęcie Komunii św. właściwie i godnie przeżyć tę wielką uroczystość.

5. Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła i litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 18.00.

6. Młodzież zapraszamy na Spotkanie młodych – Sezon 2, które odbędzie się w piątek, 9 czerwca, w salce młodzieżowej, po wieczornej Mszy św. i procesji.

7. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 17 czerwca. Jest to pielgrzymka dla Akcji Katolickiej, ale mogą w niej wziąć udział także inne chętne osoby. Koszt to 50 zł, zapisy w kancelarii, a wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę, 17 czerwca, młodzież z klas VIII wyjedzie wraz z animatorami do Zabawy na dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.30. Zapisy u ks. katechety.

9. W naszej parafii zbieramy też zapisy na wyjazd młodzieży do Jaworzna, również w sobotę, 17 czerwca, na tzw. „Strefę zero”. Jest to seria konferencji, koncertów, modlitwy i uwielbienia prowadzona przez katolicką wspólnotę „Metanoia” z Jaworzna. Zapisy możliwe u katechetów z Zespołu Szkół nr 1 lub w naszej kancelarii. Wpisowe to 50 zł, a zapisy trwają do 13 czerwca. >>> zobacz

10. Z wyprzedzeniem informujemy, że spotkania młodzieży klas VII z wizytatorem religii będą dla Szkoły Podstawowej nr 5 – we wtorek, 13 czerwca: a dla Szkoły Podstawowej nr 7 – w środę, 14 czerwca, według ustalonego programu.

11. Sześciu osobom z kolejki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiarę 60 zł. O pomoc w sobotę, 10 czerwca, od godz. 8.00, prosimy mieszkańców ul. Windakiewicza 22, zaś o prowadzenie różańca, oprócz czwartku i soboty, prosimy 20. Różę Matek.

12. Informujemy, że aukcja prac osób z niepełnosprawnościami odbędzie się w najbliższą środę, o godz. 12.00 w II LO w Bochni.

13. Módlmy się za śp. Andrzeja Przeklasę, śp. Helenę Zaczek, śp. Krystynę Głodzik, której pogrzeb odbył się poza naszą parafią, i za naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 maja 2023 r. – Zesłanie Ducha Świętego

 PIELGRZYMKA DO WŁOCH >>> zobacz ulotkę >>> zobacz program SĄ WOLNE MIEJSCA !!!

5o LAT OBECNOŚCI TARNOWSKICH MISJONARZY NA MISJACH >>> film

1. Dzisiejsza uroczystość to dzień radości i wdzięczności Bogu za wielki dar Ducha Świętego dla Kościoła i dla każdego wierzącego, otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. W tym tygodniu, w środę, 31 maja, dar ten stanie się udziałem młodzieży z klas VIII, którym udzieli go biskup Stanisław Salaterski.

2. Przygotowanie do bierzmowania naszej młodzieży będzie miało miejsce w poniedziałek i wtorek. W poniedziałek zapraszamy młodzież i ich rodziców na godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem, oraz na próbę. We wtorek będzie spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodziców od godz. 17.00, a następnie Msza św. z kazaniem. Uroczystość bierzmowania w środę będzie na Mszy św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy naszych parafian na ostatnie już nabożeństwa majowe. W poniedziałek – majówka obędzie się – jeśli pogoda pozwoli – na zewnątrz, przy figurze Matki Bożej, po zakończeniu Mszy św. w kościele. W środę, 31 maja, zakończenie majówek będzie o godz. 18.30 w dolnym kościele. Msza na zakończenie majówek w Kaplicy Kolanowskiej zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.30. >>> zobacz

4. W poniedziałek, 29 maja, to drugi dzień Zielonych Świat. Obchodzimy wtedy święto Maryi, Matki Kościoła. Zapraszamy serdecznie na Msze św. z kazaniami o 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

5. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele – o 16.30. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich naszych parafian.

6. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy w ten dzień o modlitwę za kapłanów i o nowe powołania.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca zapraszamy na modlitwę w intencji kapłanów, sióstr, o nowe powołania, i za rodziny naszej parafii. To nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. o 18.00.

8. W I piątek miesiąca kapłani udadzą się do chorych od godz. 8.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od 17.00 oraz w piątek: od 6.00 – 7.00 i od 15.00 – 20.00. Szczególnie zapraszamy dzieci I-Komunijne, które rozpoczną odprawianie dziewięciu I-piątków miesiąca.

9. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30.

10. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Parafian, którzy jeszcze nie byli do spowiedzi, zachęcamy, aby z niej skorzystali.

11. Przypominamy raz jeszcze, że procesja Bożego Ciała w naszej parafii, która przypada 8 czerwca, odbędzie się po raz pierwszy po Mszy św. o godz. 9.30.

12. Zachęcamy do nabycia bardzo ciekawych publikacji w związku z 50-leciem pracy naszych kapłanów w krajach misyjnych. Są to wystawione albumy i książki za dowolną ofiarę. Prosimy o korzystanie z prasy religijnej. W „Gościu Niedzielnym” jest między innymi relacja z naszej uroczystości przyjęcia relikwii św. Rity. >>> zobacz

13. Dziękujemy 2 osobom z kolejki za pomoc w sprzątaniu kościoła. O pomoc w sobotę, 3 czerwca od godz. 8.00, prosimy parafian z ul. Windakiewicza 20. Natomiast o prowadzenie różańca prosimy w tym tygodniu, oprócz środy, 19. Różę Matek.

14. Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni informuje o zbiórce elektrośmieci. Akcja odbędzie się w terminie od 1-3 czerwca 2023 roku. 1.06 i 2.06 od 7.00-15.00 oraz 3.06 (sobota) od 8.00-13.00. Zużyty sprzęt można oddawać na dyżurce (Pawilon B). >>> zobacz

15. Polecajmy Bogu śp. Piotra Babicza i śp. Józefa Sikorskiego, którego pogrzeb odbył się w Nowym Sączu, oraz naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Życzymy, aby Duch Święty napełniał wszystkich swoimi darami!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

********************************************************************************************************************