OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 stycznia 2022 r. – III Niedziela zwykła – Niedziela Słowa Bożego

1. Dziękujemy z całego serca ks. dr hab. Wojciechowi Węgrzyniakowi, prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie za kazania głoszone dzisiaj w naszej parafii.

2. Zapraszamy na dzisiejszy koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Kopalni Soli w Bochni, który odbędzie się w dolnym kościele o godz. 12.00. Zapraszamy także na Nieszpory o godz. 16.30. >>> zobacz

3. W liturgii Kościoła będziemy obchodzili w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w środę – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w piątek – św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła; w sobotę – święto rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej w Tarnowie. Szczególnie zapraszamy na Msze św. we wtorek – w dzień święta naszej Patrona.

4. Kolejne Msze św. kolędowe w intencji naszych parafian, połączone z indywidualnym błogosławieństwem dla każdej rodziny, będą w tym tygodniu sprawowane za parafian
z Osiedla Niepodległości. Na godz. 18.00 zapraszamy:
– Poniedziałek: ul. Windakiewicza 18, 20, 22, 24, 26, 28
– Wtorek: ul. Legionów Polskich 6, 10, 12
– Środa: ul. Legionów Polskich 14, 16, 18
– Czwartek: ul. Legionów Polskich 20, 22, 24
– Piątek: ul. Legionów Polskich 5, 7, 9, 11. >>>> zobacz

5. Przyszła niedziela – to niedziela synodalna. Po Mszy o godz. 12.30 będzie błogosławieństwo matek brzemiennych, na które serdecznie zapraszamy do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

6. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili imieniny naszego ks. Prałata. W jego intencji pomodlimy się szczególnie na Mszy św. o godz. 11.00.

7. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy ulotki promujące przekazywanie 1% podatku na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy serdecznie do ich zabrania i wsparcia naszej diecezjalnej Caritas.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” jednemu z naszych parafian za przekazane maseczki. Słowa wdzięczności kierujemy też do wszystkich wspierających ofiarami naszą parafię.

9. Dziękujemy 4 osobom, które pomogły w sprzątaniu i dezynfekcji naszego kościoła. Dziękujemy też serdecznie za liczne ofiary przekazane na ten cel: od mieszkańców ulic: Dębnik, Rydla i Wińskiej – 500 zł; od jednej rodziny z ul. Strzeleckiej – 100 zł; od rodziny z ul. Dołuszyckiej – 50 zł. Za tydzień o pomoc prosimy rodziny z ul. Pagórek (numery parzyste).

10. O poprowadzenie wieczornego różańca prosimy w tym tygodniu 7. Różę Ojców.

11. Ogłoszenie pozaparafialne: Polska Spółka Gazownictwa Oddział w Krakowie opracowuje dokumentacje projektową przebudowy sieci gazowej średniego ciśnienia w Bochni przy ul. Wyspiańskiego, Brodzińskiego, Nowy Świat, Podgórca. W ramach prac projektowych konieczne będzie uzyskanie zgód od osób prywatnych na wejście w teren. Od ubiegłego poniedziałku oraz w umówionych indywidualnie terminach – pracownik biura projektowego p. Barbara Górecka kontaktuje się osobiście z mieszkańcami w celu uzyskania zgody lub korekty zaproponowanej trasy sieci gazowej.

12. Bożemu miłosierdziu polećmy śp. Zofię Klecką i śp. Czesława Chłostę, których Bóg powołał do siebie w minionym tygodniu. Módlmy się także za naszych bliskich zmarłych i wszystkich wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Słowa Bożego!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 stycznia 2022 r. – II Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na dzisiejsze wieczorne nieszpory o godz. 16.30.

2. W dniach 18-25 stycznia będziemy przeżywali Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. >>> zobacz

3. W liturgii Kościoła przypadają w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Antoniego, opata; w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara; w piątek – św. Agnieszki.

4. Cieszymy się, że możemy wspólnie modlić się w ramach Mszy św. kolędowych odprawianych w intencji naszych parafian o godz. 18.00 i połączonych z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla każdej rodziny. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:
– Poniedziałek: ul. Zalesie Dolne, ul. Goslara, ul. Hoszarda, ul. Dembowskiego i Wybickiego
– Wtorek: ul. Witosa, ul. Niwickiego, ul. Żułkiewicza, ul. Maissa, ul. Korty, ul. Spiska,ul. Skoczylasa, ul. Rataja, ul. Grabskiego, ul. Kwiatkowskiego
– Środa: Osiedle „Zielone Wzgórze”: bloki i domy przy ul. Turkowskiego i ul. Serugi
– Czwartek: ul. Czumy 3, 4, 5, 6
– Piątek: ul. Jakubowskiego 3, 6, 8, 14 >>>> zobacz

5. Wizyta duszpasterska kapłana w domu jest możliwa na prośbę zainteresowanej rodziny. Może to być związane np. z poświeceniem nowego domu lub mieszkania.

6. Przez okres ferii szkolnych, od 17-29 stycznia, nie będzie Mszy św. o 7.00

7. Zapraszamy na piątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona po Mszy św. o godz. 15.00 i trwa do godz. 18.00. Można się także wtedy wyspowiadać.

8. W piątek i sobotę przypadają Dzień Babci i Dzień Dziadka.

9. Czcicieli św. Rity zapraszamy w sobotę, 22 stycznia, na nabożeństwo ku jej czci, które będzie odprawione po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego. >>> zobacz Z racji bliskości święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, dlatego będziemy ją przeżywać w szczególnej łączności z naszym Patronem. Kazania przez całą niedzielę będzie głosił znany i ceniony kaznodzieja i rekolekcjonista – ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak >>> z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

11. Także w przyszłą niedzielę odbędą się:
– Msza św. dla członków parafialnych ruchów i stowarzyszeń o godz. 9.00;
Koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Kopalni Soli Bochnia o 12.00 w dolnym kościele;
– Dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 12.30 w dolnym kościele.

12. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie się w niedzielę, 23 I, o godz. 12.30 w dolnym kościele.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na wsparcie leczenia i rehabilitacji Jasia Sokańskiego i Dariusza Plesińskiego podczas wieczoru kolęd w ubiegłą niedzielę.

14. „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym naszą parafię ofiarami na tacę i w przelewach na konto. Dziękujemy 6 osobom z ul. Strzeleckiej (nr. nieparzyste), które pomogły w sobotnim sprzątaniu kościoła oraz za ofiary od rodzin z tej ulicy w łącznej wysokości 220 zł. Za tydzień o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z ul. Dębnik, ul. Rydla i ul. Wińskiej.

15. O poprowadzenie różańca prosimy w tym tygodniu VI Różę Ojców.

16. Informujemy, że została odnaleziona obrączka zgubiona w naszym kościele w minionym tygodniu. Będzie ona do odebrania w poniedziałek po porannej Mszy św.

17. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Zdzisława Krawca naszych bliskich zmarłych i wszystkich wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, a Czcigodnym Babciom i Dziadkom z okazji ich bliskiego Święta, składamy najlepsze życzenia!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij