OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 stycznia 2023 r. – III Niedziela zwykła – Niedziela Słowa Bożego

PROGRAM KOLĘDY OGÓLNY >>> zobacz
PROGRAM KOLĘDY SZCZEGÓŁOWY 22.01-29.01.2023    zobacz pdf  >>> zobacz jpg

1. Dzisiaj trwa w naszym kościele, podobnie jak przed tygodniem, zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych na potrzeby mieszkańców Afryki i dzieł misyjnych prowadzonych przez Księży Misjonarzy Werbistów. Dziękujemy za włączenie się. >>> zobacz

2. W liturgii Kościoła będziemy obchodzili w tym tygodniu: we wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa; w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w sobotę – św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła. Szczególnie zapraszamy na Msze św. w środę – w dzień święta naszeg0 Patrona.

3. Dziękujemy wszystkim przyjmującym nas kapłanów po kolędzie. Przed nami ostatni jej tydzień. Osoby czy rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, mogą się zgłosić i zapisać na kolędę na niedzielę 29 stycznia, po południu. Zapisy będą przyjmowane w kancelarii lub zakrystii albo telefonicznie. zobacz pdf  >>> zobacz jpg

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili:
* Imieniny ks. Prałata, w którego intencji będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 11.00. Po tej Mszy św. wystąpi kolędowo kapela ludowa „Brzeźnicanie” z Brzeźnicy; >>> zobacz
* Błogosławieństwo matek brzemiennych po Mszy o godz. 12.30 w kaplicy Matki Bożej;
* Spotkanie kolędowe rodzin „Domowego Kościoła” w dolnym kościele o godz. 16.00.

5. Z radością pragniemy poinformować, że nasza ruchoma szopka zajęła I miejsce w konkursie na najładniejszą szopkę w całej naszej diecezji tarnowskiej. Gratulujemy raz jeszcze tym, którzy ją przygotowali i z całego serca dziękujemy wszystkim, tak bardzo licznym dzieciom, młodzieży, rodzicom i wszystkim parafianom za oddanie głosu na naszą szopkę. >>> zobacz

6. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy ulotki promujące przekazywanie 1,5% podatku na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy serdecznie do ich zabrania i wsparcia naszej diecezjalnej Caritas.

7. Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła Apostoła zaplanowana jest na 22-29 kwietnia. Jej całkowity koszt to 4500 zł od osoby w Euro i w złotówkach. Zapisy będą od poniedziałku wieczorem, bo ustalamy jeszcze z biurem dwa drobne szczegóły pielgrzymki. Zapisujemy się indywidualnie i wpłacamy zaliczkę 1000 zł na konto podane na plakacie z programem pielgrzymki na naszej stronie internetowej i na afiszach. Nie będzie zapisów w parafii. >>> zobacz pdf  

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” jednemu z naszych parafian za wczorajsze odśnieżenie placu wokół kościoła i parkingu od strony ul. Krakowskie Przedmieście.

11. Prasa Katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.

9. Dziękujemy 1 osobie, która pomogła w sprzątaniu kościoła i za ofiarę 100 zł na środki czystości, które ostatnio zakupiliśmy. Za tydzień o pomoc prosimy rodziny z ul. Czumy 4, a o poprowadzenie wieczornego różańca prosimy w tym tygodniu 3. Różę Matek.

10. Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, wszystkich wypominanych i ofiary wojny Ukrainie: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Słowa Bożego!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

**********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15 stycznia 2023 r. – II Niedziela zwykła

PROGRAM KOLĘDY OGÓLNY >>> zobacz
PROGRAM KOLĘDY SZCZEGÓŁOWY 15.01-22.01.2023    zobacz pdf  >>> zobacz jpg

1. Zapraszamy na dzisiejszy koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów „Salt Singers” z Bochni i „Gaudium” z Brzeska oraz Orkiestry Młodej Filharmonii Krakowskiej, który odbędzie się o godz. 18.00, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. >>> zobacz

2. W liturgii Kościoła przypadają w tym tygodniu wspomnienia: we wtorek – św. Antoniego, opata; w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara; w sobotę – św. Agnieszki.

3. W najbliższą środę, 18 stycznia, rozpoczniemy w łączności z całym Kościołem powszechnym, Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

4. Zapraszamy na nasze parafialne nabożeństwa w dni powszednie: na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, na Nowennę do św. Pawła Apostoła w czwartek oraz na piątkową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 15.00 i trwa do godz. 18.00. Można wtedy skorzystać ze spowiedzi św.

5. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w akcji kolędników misyjnych wraz z opiekunami grup zapraszamy bardzo serdecznie na wspólne spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 21 stycznia, o godz. 12.00 w sali św. Maksymiliana, w dolnym kościele.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Przed Mszą św. o godz. 12.30 oraz w jej trakcie i po niej zagrają kolędy muzycy z Bochni, Wieliczki i Starego Wiśnicza. Oprócz tego wydarzenia, w naszym kościele będą miały miejsce także:
* Msza św. dla członków parafialnych ruchów i stowarzyszeń o godz. 9.00;
* Posumowanie konkursu „Anioły Bożonarodzeniowe” i wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele;
* Dzień skupienia dla narzeczonych w dolnym kościele;
* Nabożeństwo ku czci św. Rity po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

7. Przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę przypadają Dzień Babci i Dzień Dziadka.

8. Już dzisiaj pragniemy poinformować i serdecznie zaprosić do zapisów na parafialną pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Będzie to pielgrzymka 8-dniowa, z przelotem samolotem w obie strony, w dniach 20-27 kwietnia. Pełny program pielgrzymki, jej koszt oraz kwestie związane z zapisem zostaną podane za tydzień i umieszczone na naszej stronie internetowej i na tablicach ogłoszeń.

9. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę prowadzona jest w naszym kościele zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych. Pozyskane w ten sposób telefony lub też środki pochodzące z ich recyklingu będą przekazane mieszkańcom Afryki w krajach, gdzie działalność misyjną prowadzą Księża Misjonarze Werbiści. Takie niepotrzebne telefony można składać do przygotowanych pudełek przy wyjściach z kościoła. >>> zobacz

10. „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym naszą parafię ofiarami na tacę, w kopertach, w przelewach na konto, i tym, którzy przekazują takie ofiary podczas kolędy. Dziękujemy 3 osobom, które pomogły w sobotnim sprzątaniu kościoła. Za tydzień o pomoc prosimy parafian z ul. Czumy 3, kl. V, a o poprowadzenie różańca prosimy II Różę Matek.

11. Prasa Katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.

12. Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich naszych bliskich zmarłych i wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Czcigodnym Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta, składamy najlepsze życzenia,
a wszystkim życzymy dobrej niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

**********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 stycznia 2023 r. – Święto Chrztu Pańskiego

PROGRAM KOLĘDY OGÓLNY >>> zobacz
PROGRAM KOLĘDY SZCZEGÓŁOWY 09.01-15.01.2023    zobacz pdf  >>> zobacz jpg

FOTOGALERIA: >>> ORSZAK >>>KONCERT ŻYWCZAN

1. W dzisiejsze święto zachęcamy, aby w osobistej modlitwie podziękować Bogu za łaskę chrztu św. i polecić swoich rodziców i chrzestnych, oraz kapłana, który udzielił nam tego sakramentu. Przypominamy, że sakrament chrztu św. jest udzielany w naszym kościele w 1. i 3. niedzielę miesiąca na Mszy św. o 12.30. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych jest sobotę przed chrztem o godz. 17.00 w sali na plebanii.

2. Dziś dobiega końca liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W duchu polskiej tradycji pozostawmy jednak udekorowane choinki w domach do 2 lutego.

3. W naszej parafii trwa dalej wizyta duszpasterska. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę i dzielenie się troskami rodzinnymi, zawodowymi i parafialnymi. Dziękujemy także tym rodzinom, które z powodu grypy w domu, przepraszają, że nie mogą przyjąć kapłana lub proszę o kolędę w innym terminie.

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII zapraszamy na styczniowe spotkania w grupach, które odbędą się w najbliższy czwartek i piątek o godz. 18.00 w salach w dolnym kościele.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do św. O. Pio w piątek, 13 stycznia, po wieczornej Mszy św.

6. Koncert kolęd połączonych chórów „Salt Singers” z Bochni i „Gaudium” z Brzeska oraz orkiestry Młodej Krakowskiej Filharmonii odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 18.00, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu artystycznym. >>> zobacz

7. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej informujemy, że spotkanie Rady zaplanowane na niedzielę 22 stycznia, zostaje przesunięte na niedzielę 19 lutego. Ma to związek z trwającą kolędą oraz nabożeństwem do św. Rity przypadającym 22 stycznia.

8. Czcigodnych Jubilatów, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału we Mszy św. 26 grudnia, prosimy o odebranie z kancelarii listu gratulacyjnego od Biskupa Andrzeja Jeża.

9. Informujemy, że pierwszy w tym roku dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się za dwa tygodnie: w niedzielę 22 stycznia o godz. 12.00.

10. Na profilu Facebook-owym Synaj.tv organizowany jest konkurs na najładniejszą szopkę w diecezji. Bardzo zachęcamy wszystkich do zagłosowania na naszą ruchomą szopkę. >>> zobacz

11. Na prośbę Księży Misjonarzy Werbistów w niedzielę 15 stycznia i 22 stycznia 2023 r. zostanie przeprowadzona w naszym kościele zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych. Zebrane telefony zostaną przekazane firmie, która je odnowi i trafią do krajów rozwijających się, albo podda recyklingowi, a uzyskane fundusze wspomogą działalność misyjną Księży Werbistów w Afryce. Dodatkowe informacje na plakatach. >>> zobacz

12. Dziękujemy za ofiarę 30 zł na sprzątanie kościoła. W sobotę, 14 stycznia, prosimy o pomoc mieszkańców ul. Czumy 3, kl. IV. Bardzo liczymy na zaangażowanie naszych parafian w tę formę troski o nasz kościół. Jest to zawsze duże wsparcie, dzięki któremu dobrze jest nam modlić się w czystym i posprzątanym kościele.

13. W tym tygodniu bardzo prosimy, aby codzienny różaniec poprowadziła 1. Róża Matek.

14. Prasa Katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.

15. Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Genowefę Czachór, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Módlmy się także za naszych bliskich zmarłych i wypominanych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli!

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

**********************************************************************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 stycznia 2023 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

PROGRAM KOLĘDY OGÓLNY >>> zobacz
PROGRAM KOLĘDY SZCZEGÓŁOWY 02.01-08.01.2023 >>> zobacz

1. Z ufnością w Bożą Opatrzność i macierzyńską opiekę Maryi wchodzimy w Nowy Rok.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wielką otwartość domów i serc na przyjście kolędników misyjnych. Jesteśmy wdzięczni za hojne ofiary na misje, które łącznie wyniosły łącznie 23 203 zł oraz 45 Euro i 5 USD. Raz jeszcze gorąco dziękujemy wszystkim dzieciom i wolontariuszom, którzy pomimo zimnego wiatru, z wielką radością i oddaniem odwiedzali nasze domy.

3. Słowa wielkiej wdzięczności kierujemy także dla małżonków obchodzących swoje jubileusze w minionym już roku. Dziękujemy wam za wspólną modlitwę podczas Mszy św. w święto św. Szczepana oraz za ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii.

4. Od poniedziałku będziemy kontynuowali odwiedziny kolędowe. Szczegółowy program będzie podany po ogłoszeniach. Jest on także na naszej stronie internetowej. >>> zobacz

5. W I czwartek miesiąca, 5 stycznia, zapraszamy serdecznie na nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz rodzin naszej parafii, które rozpocznie się po wieczornej Mszy św.

6. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe z niedzielnym porządkiem Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie kolędował Zespół „Żywczanie”, który po Mszy wyruszy z nami na radosny Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi do wspólnego radowania się i podążania na bocheński Rynek. Zapraszamy grupy naszych kolędników misyjnych w strojach. Niech to będzie piękna i jak najliczniejsza manifestacja naszej radości z Narodzenia Jezusa i Jego objawienia się światu. Z racji uroczystości nie obowiązuje w ten piątek abstynencja od pokarmów mięsnych. Nie będzie też styczniowego wyjazdu do chorych z racji I piątku. Zachęcamy jednak do prywatnego odmówienia Litanii do Serca Pana Jezusa.

7. W I sobotę, 7 stycznia, zapraszamy serdecznie na poranną Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

8. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego. W naszej parafii będzie gościł przedstawiciel III Zakonu Paulistów, który zaproponuje nam „Ewangelię na każdy dzień 2023 r.”. Można ją będzie nabyć po każdej Mszy św.

9. Wszystkim naszym parafianom i gościom polecamy wspomnieniowy film o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej parafii. Film możemy obejrzeć na naszej parafialnej stronie internetowej, a został on przygotowany przez ks. Pawła, któremu z serca dziękujemy. >>> zobacz

10. Dziękujemy kilku rodzin za przekazane w tym tygodniu ofiary na schody. Dziękujemy też 2 osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za ofiarę 50 zł na ten cel z obecnego i 220 zł z ubiegłego tygodnia. W sobotę, 7 stycznia, prosimy o włączenie się mieszkańców ul. Czumy 3, kl. III. Natomiast do prowadzenia różańca zapraszamy 8. Różę Ojców.

11. Jak wszyscy wiemy, wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, odszedł do wieczności papież Benedykt XVI – bezpośredni następca św. Jana Pawła II. Polecajmy tego wielkiego papieża Bożemu miłosierdziu. Módlmy się także za śp. Annę Stolarczyk i naszych bliskich zmarłych: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.

Wszystkim naszym parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia noworoczne: Niech Bóg Was wspiera i umacnia; niech zachowa Was w zdrowiu i bezpieczeństwie. Niech towarzyszy Wam radość i pokój serca, a wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i św. Pawła wypraszają obfitość Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego 2023 Roku.

Zobacz nas na facebooku >>> kliknij

**********************************************************************************************************