Intencje Mszy Świętych
19.02.2024 – 25.02.2024 r.

Poniedziałek 19 lutego
6.30
+ Irena Pagacz – od sąsiadów z ul. Dąbrowskiego

18.00
+ Czesław Bienias /5 r. śm/ – od żony i dzieci z rodzinami

Wtorek 20 lutego
6.30
+ Adam Wrona – od kuzyna Stanisława Wrony z rodziną

18.00
+ Piotr Skarbek /2 r. śm/

Środa 21 lutego
6.30
+ Anna Stolarczyk – od męża

18.00
+ Stanisław Urbański

Czwartek 22 lutego
6.30
+ Zygmunt Malewski – od córki Elżbiety z mężem i wnukiem Maksymilianem

18.00
+ Maria Wilk /36 r. śm./ oraz + Mieczysław Niedojadło /30 r. śm./

Piątek 23 lutego
6.30
+ Tadeusz Gugulski – od rodz. Opalińskich

15.00
1 W intencji Ojczyzny, o powołania kapłańskie i zakonne
2 + Roman Rembilas od sąsiadów z ul. Jakubowskiego blok 6
3 + Marian Kutyba – od siostrzeńca Jacka z rodziną z Rzezawy
4 + Barbara Pęksa – od Jolanty Łapuch
5 + Aleksandra Piwowarczyk – od Sylwii i Dominika Piwowarczyków
6 + Bronisław Sajdak – od Barbary i Zbigniewa Sajdaków z Mysłowic
7 + Alicja Filipek – od sąsiadów i uczestników różańca domowego
8 + Aniela Pałczyńska – od Alicji i Stanisława Pałczyńskich
9 ++ Bronisława, Teresa, Aleksander, Jakub Salamonowie
10 + Helena Wrona /r. śm./
11 + Karol Waśkowicz /14 r. śm/ – od żony
12 + Andrzej Błasiak-Grimn – od rodziny Wieciechów
13 + Sebastian Dyląd – od byłych sąsiadów z ul. Legionów P. 24, klatka I
14 W int. Anny /w 40 r. urodzin/- dziękczynno-błagalna
15 ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
+ Krzysztof Klimek – od Julii, Justyny i Asi

Sobota 24 lutego
6.30
+ Irena Pagacz – od chrześniaka Tadeusza Waszczyka z rodz.

18.00
1. + Michalina Oporek /14 r. śm/ – od dzieci
2. + Genowefa Noszczyńska – od dzieci

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego
6.30
Za Parafian

8.00
Roman Śliwa /z ok. im./

9.30
1. Dzięk. w int. Józefy Dziża /w r. ur. Caritas/ – z prośbą o Boże błog.
2. + Helena Wrona /14 r. śm./

11.00
+ Marian Wątroba – od żony z rodziną

11.00 /DK/
+ Jadwiga Terlecka – od córki z mężem i wnuczkami

12.30
+ Mieczysław Budyn /30 r. śm./- od żony i dzieci z rodzinami

17.00
+ Ludwik Węgrzyn – od Waldemara Bierackiego

**************************************

Intencje Mszy Świętych
12.02.2024 – 18.02.2024 r.

Poniedziałek 12 lutego
6.30
1. + Tadeusz Nakielny o szwagierki Marii Kleszcz
2. + Krystyn Kmiecik od rodziny Furmanów

18.00
+ Maria Ptaśnik od sąsiadów z ul. Zalesie Dolne

Wtorek 13 lutego
6.30
1. + Bartłomiej Jankowski od koleżanek i kolegów z pracy brata Macieja
2. + Stanisław Sojka od żony

18.00
++ Andrzej Ślusarz + Jan Błasik w kolejną rocznicę śmierci

Środa Popielcowa 14 lutego
6.30
1. W intencji Anny /w 18 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna z prośbą o zdrowie i Bożą opiekę w dorosłym życiu
2. + Adam Płaczek /w rocznicę śmierci/ od chrześnicy

8.00
++ Helena i Alojzy Mochel od córki z rodziną

9.30
+ Ryszard Rajca od mamy

16.30
+ Jakub Michalik /z okazji urodzin/

18.00
++ Marek i Maria Janisz

Czwartek 15 lutego
6.30
1. + Andrzej Zięba
2. + Stanisław Sojka od rodziny Muchów

18.00
+ Ryszard Budzyn od córki z mężem i dziećmi

Piątek 16 lutego
6.30
1. + Robert Czapiel od siostrzeńca Łukasza z rodziną
2. + Krystyn Kmiecik od bratowej

15.00
1 W intencji Ojczyzny, o powołania kapłańskie i zakonne
2 + Roman Rembilas od sąsiadów z ul. Jakubowskiego blok 6
3 + Paweł Pawelski od przyjaciół z Krzeczowa
4 + Marian Kutyba od szwagra Franciszka z Rzezawy
5 + Barbara Pęksa od Samorządu Uczniowskiego ZS w Jabłonce
6 + Aleksandra Piwowarczyk od Sylwii i Dominika Piwowarczyk
7 + Bronisław Sajdak od sąsiadów rodziny Jagła
8 + Alicja Filipek od sąsiadów i uczestników różańca domowego
9 + Aniela Pałczyńska od Grażyny
10 + Anna Migdał od sąsiadów z ul. L.P. VI klatka 6
11 + Jan Szewczyk
12 + Andrzej Błasiak-Grimm od Krystyny Mucha
13 ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
W intencji Magdaleny /z okazji 40 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna

Sobota 17 lutego
6.30
+ Włodzimierz Migdał od siostrzenicy Doroty z rodziną

18.00
++ Janina i Julian Batko i córka Wanda

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego
6.30
++ Stefan, Agnieszka Fitrzyk /w 25 rocz. śmierci Stefana/

8.00
++ Józef Śliwa /w 33 rocz. śmierci/ i + Jan Śliwa

9.30
++ Eleonora Wypasek /w kolejną rocz. śmierci/ i mąż Julian od syna z rodziną

11.00
1. + Adam Płaczek /w 22 rocz. śmierci/
2. ++ Antoni Krystyna Szewczyk od Wojtka z rodziną

12.30
Za parafian chrzty

17.00
+ Roman Miąsko

**************************************

Intencje Mszy Świętych
05.02.2024 – 11.02.2024 r.

Poniedziałek 5 lutego
6.30
1. + Władysław Koryga od syna
2. + Rozalia Król od wnuczki Pauliny
3. + Aniela Pałczyńska os córki Małgorzaty z rodziną

7.00
+ Ryszard Babraj od sąsiadów z klatki

18.00
1. + Mieczysław Jarosz /w 4 rocz. śmierci/
2. ++ Honorata i Tadeusz Gąsiorek

Wtorek 6 lutego
6.30
1. + Irena Pagacz od sąsiadów z ul. Dąbrowskiego
2. + Maria Woźniczka od Tamary i Andrzeja Wiechnów
3. + Anna Migdał od sąsiadki Barbary

7.00
+ Roman Sobas od brata Mariana

18.00
1. + Irena Piątek od sąsiadów syna Pawła
2. + Zbigniew Cybura od mieszkańców ul Józefa Romana

Środa 7 lutego
6.30
1. + Władysława Szczepaniak
2. + Bogdan Brzeski
3. + Aniela Pałczyńska od chrześniaka Łukasza z rodziną

7.00
++ Maria Wojewoda /w 18 rocz. śmierci/ i Czesław Wojewoda od wnuczki Beaty

18.00
1. ++ Bronisław i Bronisława oraz córka Antonina /w rocz. śmierci/
2. + Ludwik Węgrzyn od Starosty Bocheńskiego Adama Korty

Czwartek 8 lutego
6.30
1. + Roman Lis od Ireny Wołkowskiej
2. + Robert Czapiel od żony, córki i szwagra
3. + Jan Ochałek /w 1 rocz. Śmierci/ od synowej i syna

7.00
+ Wojciech Mucha /w 10 rocz. Śmierci/

18.00
1. + Henryka Waśniowska /w 6 rocz. śmierci/ od syna i córki z rodzinami
2. + Ryszard Kleczyński z okazji urodzin i imienin
3. + Walenty Michalski

Piątek 9 lutego
6.30
1. + Tadeusz Gugulski od Władysławy Jawień
2. + Włodzimierz Migdał od siostry z rodziną

7.00
+ Krystyna Kutyba /w 2 rocz. śmierci/ od męża, synów, synowej i wnuków

15.00
1. W intencji Ojczyzny, o powołania kapłańskie i zakonne, o pokój na świecie.
2. + Roman Rembilas od sąsiadów z ul. Jakubowskiego, blok 6
3. + Paweł Pawelski od kierownictwa terapełtów i uczestników SDC Cerekiew
4. + Marian Kutyba od rodziny z Brzezia
5. + Krzysztof Garstka od Kuzyna Mirosława z rodziną
6. + Barbara Pęksa od Rady Rodziców ZS w Jabłonce
7. + Aleksandra Piwowarczyk od Sylwii i Dominika Piwowarczyk
8. + Celina Matras od wujka Antoniego Matrasa
9. + Bronisław Sajdak od sąsiadów Piątkowskich
10. + Alicja Filipek od sąsiadów i uczestników różańca domowego
11. + Aniela Pałczyńska od Grażyny
12. + Eugeniusz Oleksiński od Mariana Korygi
13. + Piotr Zięba od Kolegi
14. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
1. ++ Władysław Fras od żony i dzieci z rodzinami
2. ++ Janina, Stanisław Oziębło
3. W intencji wnuka Igoraka /w 3 rocz. urodzin/ i jego rodziców – int. od dziadków

Sobota 10 lutego
6.30
W intencji Marii i Wiktora /w 45 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

18.00
+ Aleksandra Pietras /w rocz. śmierci/

V NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego
6.30
O szczęśliwe rozwiązanie dla Elżbiety

8.00
+ Roman Śliwa /w 3 rocz. śmierci/

9.30
+ Stefan Rojek /w 15 rocz. śmierci/

11.00
Jan Nowak /w 12 rocz. śmierci/ od żony i dzieci z rodzinami

12.30
+ Zbigniew Karcz w 2 rocz. śmierci od żony z dziećmi

17.00
Za Parafian

******************************************

Intencje Mszy Świętych
29.01.2024 – 04.02.2024 r.

Poniedziałek 29 stycznia
6.30
1. W intencji Małgorzaty /z okazji urodzin/ dziękczynno-błagalna od męża i córki
2. + Roman Lis od Danuty i Antoniego Wołkowskich
3. + Ludwik Węgrzyn od Kazimierza Chmury

7.00
++ Zofia i Kazimierz Bursztyn

18.00
1. ++ Józefa Raputa /w 10 rocz. śm/ od córki z rodziną
2. + Kazimiera Strach od rodzin Muchów i Sojków

Wtorek 30 stycznia
6.30
1. + Tadeusz Nakielny od Krystyny Śliwa
2. + Władysław Grabowski od brata Janusza z rodziną
3. + Tadeusz Piech od wnuczki Ani z narzeczonym
4. ++ Jan i Maria Śliwa

7.00
++ Stanisław i Janina Koleszko

18.00
+ Wiesław Kuflik od sąsiadów z ul. Czumy 5

Środa 31 stycznia
6.30
1. + Czesława Pukal od chrześniaka Stanisława Jeziorka z żoną
2. + Marcin Wrzesień od przyjaciół z osiedla
3. + Zofia Miśkowicz /w 3 rocz. śmierci/ od syna z rodziną

7.00
+ Daniel Krawiec /w 5 rocz. śmierci/ od rodziców i brata z żoną oraz córki Julii

18.00
1. W intencji Ks. Jana Nowakowskiego /z okazji imienin/dziękczynno-błagalna od Kręgu św. Józefa
2. W intencji Ks. Prałata /z okazji imienin/ o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej z intencji Kolpinga
3. + Ryszard Budzyn od żony

Czwartek 1 lutego
6.30
1. + Tadeusz Tworzydło od syna Wiktora z żoną i dziećmi
2. + Stanisława Partyka od sąsiadów z ul. Jakubowskiego blok 8
3. + Marta Strach od koleżanek i kolegów córki Wiktorii z ZS 1 wraz z wychowawczynią

7.00
+ Anna Łazarek od męża

18.00
1. ++ Władysław Jankowicz /w rocz. śm/ jego żona +Janina i wnuk +Jacek
2. + Władysława Bacik od sąsiadów z ul. Kazimierza Wielkiego

Piątek 2 lutego
6.30
1. ++ Stanisława i Bronisław Zgłobiccy
2. ++ Maria i Stanisław Rudnik

8.00
+ Żaneta Imiołek od Agnieszki i Konrada Mroczek

9.30
+ Jan Strojka od żony z rodziną

15.00
1 W intencji Ojczyzny od Akcji Katolickiej
2. W intencji Józefy i Wilhelmy z okazji urodzin dziękczynno-błagalna od koleżanek z Caritas
3. + Aleksandra Piwowarczyk od Józefa Piwowarczyka z Bochni
4. + Celina Matras od Haliny i Mariana Matras
5. + Bronisław Sajdak od sąsiada Marka z rodziną
6. + Krystyna Kulas od mieszkańców ul. Pagórek
7. + Alicja Filipek od sąsiadów i uczestników różańca domowego
8. + Aniela Pałczyńska od Józefa Pawłowskiego z Sanoka
9. W intencji mamy Marii /z okazji 87 urodzin/ o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata od córki z rodziną
10 + Maryla Tadel /w 5 rocznicę śmierci i z okazji imienin/ od Elżbiety i Wojciecha
11. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

16.30
W intencji Marii /z okazji imienin/ dziękczynno-błagalna

18.00
1. W intencji Anny /w 18 rocznicę urodzin/ dziękczynno-błagalna od rodziców
2. + Maria Datoń /z okazji imienin/

Sobota 3 lutego
6.30
1. + Zbigniew Cybura od chrześniaka Józefa z żoną
2. + Marian Grodowski od Wioletty z rodziną
3. + Aleksander Bajda od wnuka Michała z Eweliną, Hanią i Bartusiem
4. + Władysław Ziemiak

18.00
1. + Ks. Marian Ślusarz /z okazji imienin/
2. + Andrzej Nowak /w 4 rocz. śmierci/ od żony

V NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lutego
6.30
++ Stanisław Jawień /w 3 rocz. śm/ + Jerzy Jawień /w 2 rocz. śm/ od rodziny Sosenków

8.00
1. ++ Rozalia i Jan Jakubowscy
2. + Janina Barczewska /w 2 rocz. śmierci/

9.30
1. + Andrzej Mazurek /w 2 rocz. śmierci/ od żony i dzieci z rodzinami
2. ++ Helena Rzepka, ++ rodzice i rodzeństwo

11.00
1. + Roman Pawłowski /w 16 rocz. śmierci/
2. W intencji Aleksandry i Jerzego /w 40 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

11.00 /DK/ + Żaneta Imiołek od koleżanek z chóru

12.30
Za parafian – chrzty

17.00
1. ++ Otylia, Franciszek i Adam Cabaj
2. W intencji Doroty /z okazji 50 urodzin/ dziękczynno-błagalna od rodziców

**********************************

Intencje Mszy Świętych
22.01.2024 – 28.01.2024 r.

Poniedziałek 22 stycznia
6.30
1. ++ Leszek i Danuta Kaczmarczyk z okazji Dnia Dziadka i Babci od wnuków
2. + Stefania Bębenek /w 1 rocz. śmierci/
3. + Władysław Grabowski od brata Andrzeja z rodziną
4. + Aniela Pałczyńska od siostry Krystyny

7.00
++ Anna i Stanisław Kapcia

18.00
+ Antonina Stańczewska /z okazji imienin i urodzin/ od męża i dzieci z rodzinami

Wtorek 23 stycznia
6.30
1. W intencji Wojciecha o szczęśliwy przebieg operacji, Bożą opiekę,
orędownictwo Matki Bożej i św. Pawła
2. W intencji Renaty /z okazji urodzin/ dziękczynno-błagalna
3. + Władysława Bacik od rodziny Kumorków z ul. Kazimierza Wielkiego
4. ++ Konstanty i Andrzej Chojeccy

7.00
++ Wanda i Karol Gajewscy od synowej Barbary z wnukami

18.00
+ Irena Pagacz od sąsiadów z ul. Dąbrowskiego

Środa 24 stycznia
6.30
1. W intencji Agnieszki /w 50 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna, od męża z rodziną
2. + Władysława Zięba
3. ++ Helena, Franciszek Drzazga i Andrzej Kukla
4. + Emilia Stabrawa, mąż Feliks

7.00
+ Aniela Pałczyńska od sąsiadów przy ul. L.P.

18.00
+ Tadeusz Tworzydło /w 1 rocz. śmierci/ od żony

Czwartek 25 stycznia
6.30
1. ++ Jan Pietras /w 35 rocz. śmierci/ żona Józefa od syna z rodziną
2. ++ Wiktoria /w 26 rocz. śmierci/ i Bartłomiej Augustynek
3. + Rozalia Król od wnuczki Iwony
4. ++ Józef i Maria Gawłowicz

7.00
++ Maria i Augustyn Janik

18.00
+ Kazimiera Strach od rodzin Muchów i Sojków

Piątek 26 stycznia
6.30
1. ++ Genowefa i Maria Pater, Janina Babral
2. + Genowefa Czachór od wnuka Krzysztofa z rodziną
3. + Aniela Pałczyńska od Syna Pawła

15.00
1 W intencji Ojczyzny o powołania kapłańskie i zakonne o pokój na świecie
2. + Roman Rembilas od sąsiadów z ul. Jakubowskiego blok 6
3. + Paweł Pawelski od Izabeli i Grzegorza Zych z rodziną
4. + Marian Kutyba od kolegów Taksówkarzy
5. + Krzysztof Garstka od Tomasza i Kingi Kamionka z rodziną
6. + Aleksandra Piwowarczyk od koleżanek i kolegów z firmy MODASTYL
7. + Barbara Pęksa od Pracowników, Obsługi i Administracji ZS w Jabłonce
8. + Celina Matras od Edyty i Grzegorza Lech z dziećmi
9. + Bronisław Sajdak od Agaty i Henryka Sajdak
10. + Krystyna Kulas od mieszkańców ul. Pagórek
11. + Alicja Filipek od sąsiadów i uczestników różańca domowego
12. + Aniela Pałczyńska od Józefa Pawłowskiego z Sanoka
13. + Mucha Sylwester w 2 rocz. śmierci od rodziców i rodzeństwa
14 ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
W intencji Ks. Adama Wójcika, dziękczynno-błagalna od Genowefy Gawor

Sobota 27 stycznia
6.30
1. W intencji Marysi /w 1 rocz. urodzin/ o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej od rodziców
2. ++ Za dusze w czyśćcu cierpiące
3. + Cecylia Panna od pracowników Poradni Rehabilitacji w Bochni
4. + Marian Zajt

7.00
+ Ryszard Rajca od rodziny Koczwarów

16.00
Msza św. połączona z namaszczeniem chorych dla członków Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych i Opiekunów

18.00
1. W intencji Marii i Ryszarda / w 41 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. W intencji Marii i Tadeusza /w 45 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28 stycznia
6.30
+ Władysław Wąsowski od wnuczki

8.00
1. + Wawrzyniec Nawrocki /w rocz. śmierci/ od córki z rodziną
2. ++ Maria, Andrzej Gaik oraz córki – Apolonia i Katarzyna

9.00 /DK/ + Kazimierz Bolek od Agaty, Wandy i Krzysztofa Dziedzic

9.30
1. W intencji Anieli Kawalec /z okazji urodzin/ o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego
2. W intencji parafian

11.00
1. W intencji Ks. Prałata /z okazji imienin/ dziękczynno-błagalna
2. + Mieczysław Zajt /w 30 rocz. śmierci/ od syna Mieczysława z rodziną

11.00 /DK/ + Stanisław Jędrychowski /w 22 rocz. śmierci/

12.30
+ Maria Ptaśnik od koleżanek i kolegów syna Jerzego z Gazowni w Bochni

17.00
+ Bolesław Adamczyk od żony i córki

********************************

Intencje Mszy Świętych
15.01.2024 – 21.01.2024 r.

Poniedziałek 15 stycznia
6.30
1. ++ Jan i Jerzy Struzik, Karolina i Leopold Mądry
2. + Ryszard Babraj od chrześniaka Kamila z rodziną
3. + Władysława Bacik od chrześniaka Krzysztofa Kowalskiego
4. W intencji Marcina Nowaka dziękczynno-błagalna

7.00
+ Ryszard Rajca od rodziny Koczwarów

18.00
+ Zbigniew Cybura od Anity i Andrzeja z dziećmi

Wtorek 16 stycznia
6.30
1. ++ Władysława i Michał Jelińscy
2. + Cecylia Panna od chrześnicy Barbary Gadziny-Russo
3. + Zygmunt Malewski od małżonki Teresy
4. + Alicja Filipek od kolegów syna Tomasza

7.00
+ Włodzimierz Migdał od żony i dzieci

18.00
++ Anna, Stanisław, Włodzimierz Migdał

Środa 17 stycznia
6.30
1. ++ Franciszek Zięba i Helena Zięba-Musiał
2. + Jan Erhardt w rocznicę śmieci od najbliższej rodziny
3. + Władysław Grabowski od siostry Bogusławy z rodziną

7.00
++ Genowefa i Franciszek Wcisło

18.00
+ Helena Jarosz /w 1 rocz. śmierci/

Czwartek 18 stycznia
6.30
1. ++ Konstanty i Andrzej Chojeccy /w rocz. śmierci/
2. + Tadeusz Nakielny od chrześniaka Leszka z rodziną
3. + Tadeusz Piech od wnuka Łukasza z rodziną
4. + Aniela Pałczyńska od męża

7.00
+ Alicja Filipek od właścicieli firmy „Varis”

18.00
++Wanda i Kazimierz Dudziak od córek

Piątek 19 stycznia
6.30
1. ++ Krystyna i Zbigniew Święch
2. ++ Zofia i Paulin Rojek
3. ++ Lois i Harry Steiger

7.00
+ Maria Bugajska

15.00
1 W intencji Ojczyzny o powołania kapłańskie i zakonne o pokój na świecie
2. + Roman Rembilas od sąsiadów z ul. Jakubowskiego blok 6
3. + Marian Kutyba od Magdaleny i Mauro Piccigini
4. + Krzysztof Garstka od emerytek Krakowskiego Banku Spółdzielczego
5. + Barbara Pęksa od Marii Michalik
6. + Aleksandra Piwowarczyk od Józefa Piwowarczyka z Bochni
7. + Jan Cierniak w 4 rocz. śmierci
8. + Celina Matras od Beaty i Janusza Jabrockich z rodziną
9. ++ Kazimierz Chudy, Józef Maślaniec od wnuków
10. + Bronisław Sajdak od sąsiadów Ewy i Jana Krzeszowiec
11. + Krystyna Kulas od mieszkańców ul. Pagórek
12. + Franciszek Dobranowski w 79 rocz. śm. od córki
13. + Alicja Filipek od sąsiadów i uczestników różańca domowego
14. + Aniela Pałczyńska od Janusza i Danuty Ryś z rodziną
15. + Paweł Pawelski od Hanny i Józefa
16. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
+ Marcin Wrzesień od mieszkańców ul. Jakubowskiego 8

Sobota 20 stycznia
6.30
1. + Władysława Bacik od kuzynki Kazimiery Ryncarz
2. + Czesława Pukal od siostry Bronisławy
3. + Ryszard Babraj od chrześniaka Mariusza z rodziną
4. + Alicja Filipek od sąsiadów i uczestników różańca domowego

7.00
+ Janusz Gargul od wnuczek Natalii i Klaudii

18.00
++ Julia i Kazimierz Rybniewscy od córek

III NIEDZIELA ZWYKŁA 21 stycznia
6.30
+ Czesława Pukal /w 1 rocz. śmierci/

8.00
1. ++ Aniela, Anna i Józef Kłusek
2. ++ Stefan i Stefania Całka /w 4 rocz. śmierci/ od dzieci
3. ++ Anna Zając /w rocz. śmierci/ i mąż + Stanisław

9.30
1. ++ Marianna /w 8 rocz. śmierci/ +Bolesław /w 40 rocz. śmierci/ Walczak od syna z rodziną
2. + Leandra Janik

11.00
+ Ludwik Węgrzyn od Burmistrza Miasta Bochni Stefana Kolawińskiego

11.00 /DK/ + Żaneta Imiołek od koleżanek z chóru

12.30
Za parafian – chrzty

17.00
+ Kazimiera Nawrocka od Małgorzaty Turek

 

 

*********************************

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
08.01.2024 – 14.01.2024 r.

Poniedziałek 8 stycznia
1. W intencji Renaty i Dariusza /w 30 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. + Marcin Wrzesień od siostrzeńca Miłosza
3. + Tadeusz Piech od córki Marty z rodziną
4. + Alicja Filipek od przyjaciół córki Grażyny z dawnego Gimnazjum w Dąbrówce

7.00
+ Józef Mucha /w 34 rocz. śmierci/

18.00
+ Janina Rachwalska /w 6 rocz. śmierci/

Wtorek 9 stycznia
6.30
1. + Rozalia Król od siostry Anny
2. + Władysław Grabowski od brata Czesława z rodziną
3. + Aleksander Bajda od córki z rodziną
4. + Bronisław Sajdak od chrześniaka Krzysztofa z rodziną

7.00
++ Karolina i Antoni Dębosz /w 23 rocz. śmierci/

18.00
+ Roman Lis od syna Mariusza z rodziną

Środa 10 stycznia
6.30
1. ++ Jan i Władysława Sobas i +Jarosław Bańka
2. + Władysława Bacik od wnuczki Anny z rodziną
3. + Anna Nowak
4. + Alicja Filipek od siostry Władzi z mężem i córką

7.00
++ Emilia Piska /z okazji urodzin i 7 rocz. śmierci/ oraz +Tadeusz Piska /z okazji urodzin/ od córki Zofii z rodziną

18.00
++ Józef i Rozalia Kłębek

Czwartek 11 stycznia
6.30
1.++ za zmarłe dzieci z Domu dziecka o Boże miłosierdzie dla nich
2. + Irena Pagacz od pracowników piekarni Ciepiela
3. + Ludwik Duch od żony Teresy
4. + Alicja Filipek 0d koleżanek i kolegów córki Grażyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce

7.00
+ Tadeusz Nakielny od chrześnicy Elżbiety

18.00
+ Cecylia Panna od sąsiadów z bloku

Piątek 12 stycznia
6.30
1. ++ Władysława i Kazimierz Stępień oraz ich dzieci
2. W intencji dzieci z Domu Dziecka, dziękczynno-błagalna
3. + Maria Szydłowska od córki Marzeny i wnuczki Patrycji

7.00
+ Aniela Szydłowska

15.00
1. W intencji Ojczyzny o powołania kapłańskie i zakonne o pokój na świecie
2. + Roman Rembilas od koleżanek córki Magdaleny, Pauliny i Izabeli
3. + Anna Stolarczyk od koleżanek Elżbiety ze SP nr. 5
4. + Paweł Pawelski od Jadwigi i Pawła Nowickich
5. + Marian Kutyba od Katarzyny i Sławomira Klimek
6. + Krzysztof Garstka od współpracowników żony z Krakowskiego Banku Spółdzielczego – filia Rzezawa
7. + Krystyn Kmiecik od bratowej Janiny
8. + Barbara Kmiecik od kuzyna Andrzeja z rodziną
9. + Barbara Pęksa od Nauczycieli Zespołu Szkół w Jabłonce
10. + Aleksandra Piwowarczyk od Danuty i Wojciecha Kucharczyk
11. + Celina Matras od Danuty i Antoniego Matras z Jaworznej
12. + Bronisław Sajdak od Wandy i Kazimierza Ścisło z rodziną
13. + Aniela Pałczyńska od Mariana z ul. Brodzińskiego
14. + Krystyna Kulas od mieszkańców ul. Pagórek
15. O wiarę i opiekę Bożą dla córki
16. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
W intencji Marysi /w dniu urodzin/

Sobota 13 stycznia
6.30
1. W intencji Adama z prośbą o żywą wiarę i Boże błogosławieństwo
2. + Irena Piątek od sąsiadów syna Pawła
3. + Genowefa Czachór od wnuka Marcina z narzeczoną
4. + Bronisław Sajdak od chrześniak Wiesława Orła z rodziną

7.00
+ Aleksander Bajda od syna Mirosława z Małgorzatą i Karolem

18.00
+ Ludwik Węgrzyn od córki Małgorzaty z mężem

II NIEDZIELA ZWYKŁA 14 stycznia
6.30
+ Waleria Sosenka /w 5 rocz. śmierci/ od syna z rodziną

8.00
1. ++ Waleria i Andrzej Pawełek
2. ++ Władysław Strach /w 20 rocz. śmierci/ i +Kazimiera Strach od córki
3. ++ Danuta, Leopold Godula od syna Pawła z rodziną

9.30
W intencji Bożeny i Leszka /w 40 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

11.00
1. W intencji Michała /w 18 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna od rodziców i brata Krzysztofa
2. + Stanisław Parwa od chrześnicy Izabeli

11.00 /DK/ W intencji Macieja i Katarzyny z dziećmi o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w Nowym Roku

12.30
++ Andrzej Gałązka i rodzice Maria i Jan Gałązka

17.00
Za parafian

17.00 /DK/ + Aleksandra Piwowarczyk od szwagra Pawła z żoną Dominiką i Karolem

 

 

 

 

**************************************

Intencje Mszy Świętych
1 – 7 stycznia 2024 r.

Poniedziałek 1 stycznia Świętej Bożej Rodzicielki
6.30
Za parafian

8.00
1. W intencji Jerzego na podziękowanie za dostanie się na studia z prośbą o żywą wiarę i Boże błogosławieństwo
2. ++Alojzy, Joanna i Jan Całka

9.30
1. ++ Mieczysław, Józefa Kural od najbliższej rodziny
2. ++ Leszek /w 3 rocz. śmierci/ i Danuta Kaczmarczyk od dzieci z rodzinami

11.00
W intencji Mieczysława dziękczynno-błagalna oraz o opiekę MB od żony i dzieci

11.00 /DK/ ++ Mieczysław, Franciszka Klęsk od córki Michaliny

12.30
+ Stefan Siekierski

17.00
++ Anna i Fabian Kapcia; ++ Elżbieta i Bronisław Krzywda

Wtorek 2 stycznia
6.30
1. W intencji Tadeusza i Teresy oraz całej rodziny, dziękczynna za szczęśliwą podróż
2. + Wiesław Kuflik od sąsiadów córki z ul. Dąbrowskiego i Wybickiego
3. + Bronisław Sajdak od rodziny Jakubowskich
4. + Alicja Filipek od córki Magdaleny i wnuczki Zuzanny

7.00
++ Maria i Augustyn Janik

18.00
+ Bogdan Brzeski /w 12 rocz. śmierci/ od córki z mężem

Środa 3 stycznia
6.30
1. + Bolesław Pawłowski
2. + Irena Pagacz od chrześniaczki Barbary z rodziną
3. + Bronisław Sajdak od brata Mariana z rodziną
4. + Alicja Filipek od córki Grażyny z rodziną

7.00
+ Bartłomiej Jankowski od kolegów i koleżanek z pracy brata Maciej

18.00
++ Jan i Helena Muskała

Czwartek 4 stycznia
6.30
1. + Cecylia Panna od siostry Janiny z mężem i rodziną
2. ++ Wanda i Kazimierz Dudziak od córki
3. + Bronisława Krygowska od rodziny Rachwałów
4. + Alicja Filipek od syna Tomasza i wnuków: Patryka i Kacpra

7.00
+ Ryszard Babraj od wnuczki z mężem

18.00
+ Zygmunt Kołodziej /w 10 rocz. śmierci/ od żony i córki

Piątek 5 stycznia
6.30
1. + Tadeusz Nakielny od chrześnicy Moniki z mężem
2. + Genowefa Czachór od wnuczki Katarzyny z mężem
3. Za parafian
4. + Alicja Filipek od Teresy Stachoń

15.00
1. W intencji Ojczyzny od Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
2. O wiarę i opiekę Bożą dla córki
3. + Roman Rembilas od Tadeusza Nitkiewicza z rodziną
4. + Paweł Pawelski od Małgorzaty Zych z rodziną
5. + Marian Kutyba od sąsiadów z bloku przy ul. Czumy 6
6. + Krzysztof Garstka od kuzynki Elżbiety i Klaudiusza
7. + Bogdan Trzósło od kuzynek z Proszowic
8. + Barbara Kmiecik od najbliższych sąsiadów przy ul. Nad Babicą
9. + Krystyn Kmiecik od rodziny Babiarskich z Podola
10. + Barbara Pęksa od Jadwigi i Jana Jelonków
11. + Aleksandra Piwowarczyk od Danuty i Tomasza Ryba Z Tychów
12. + Celina Matras od Edwarda i Lucyny Spyrka z rodziną
13 ++ za dusze w czyśćcu cierpiące o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
++ Stefania i Zygmunt Tekielscy od córki z rodziną

Sobota 6 stycznia Objawienie Pańskie
6.30
+ Maria Ptaśnik od koleżanek i kolegów syna Jerzego z Gazowni z Bochni

8.00
1. ++ Katarzyna i Franciszek Krawczyk i ich dzieci od córki Barbary
2. + Kazimierz Gajewski /w 6 rocz. śmierci/ od żony i dzieci

9.30
1. W intencji Anny i Adama Słowik w 50 rocz. ślubu dziękczynno-błagalna
2. + Maria Śliwa od Moniki i Grzegorza z rodziną
3. + Czesław Strzałka /w 23 rocz. śmierci/

11.00
+ Józef Mączka od syna z rodziną

11.00 /DK/ + Andrzej Furmański /w 7 rocz. śmierci/ od żony i dzieci

12.30
+ Janina Górka /w 27 rocz. śmierci/ od męża

17.00
+ Rafał Szydłowski /w 23 rocz. śmierci/

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 7 stycznia
6.30
+ Kazimierz Czoch od wnuczki

8.00
1. ++ Józef Góra /w 45 rocz. śmierci/ i Barbara Sosin
2. ++ Edward, Wiesława Gaik /w 41 rocz. śmierci Edwarda/

9.30
1. + Edward Łazowski od żony
2. ++ Aleksandra, Władysław Sitko od dzieci z rodzinami

11.00
+ Bartosz Piszczek od rodziców i rodzeństwa

11.00 /DK/ + Dorota Cygan/w 20 rocz. śmierci/

12.30
Za parafian – chrzty

17.00
++ Jan Bober, Anna i Stanisław Gargula

******************************************

Intencje Mszy Świętych
25 – 31 grudnia 2023 r.

Pasterka 24/25 grudnia,  godz. 24.00

1. Za parafian
2. + Adam Kural /z okazji imienin/ od rodzeństwa
3. + Andrzej Piękoś od żony i dzieci oraz rodzice ++ Jan i Julia
4. ++ Wincenty Zabawski oraz ++dusze czyśćcowe
5. ++ Franciszka, Jan Lenartowicz

Poniedziałek BOŻE NARODZENIE 25 grudnia
6.30
+ Barbara i Eugeniusz Majcherczyk

8.00
1. W intencji Marii i Stanisława /w 60 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2 + Stanisław Jawień /w 3 rocz. śmierci/ od mamy i siostry z rodziną

9.30
1. ++ Irena i Stanisław Pagacz od dzieci i wnuków
2. + Jerzy Rzepka /w 8 rocz. śmierci/

11.00
1. + Kazimierz Jawień /w 21 rocz. śmierci/ od córek
2. ++ Ks. Wojciech Łowczowski, +Zofia Łowczowska, Maria Baltaza

11.00 /DK/ + Józef Włodarczyk /w 1 rocz. śmierci/ od syna Wojciecha z rodziną

12.30
Za parafian – chrzty

17.00
W intencji Krystyny i Roberta, dziękczynno-błagalna

Wtorek ŚWIĘTEGO SZCZEPANA 26 grudnia
6.30
++ Maria i Kazimierz Nosek /w rocz. śmierci Marii/

8.00
1. ++ Maria, Tadeusz i Józef Kordeccy /w 26 rocz. śmierci Marii/
2. ++ Alojzy, Joanna i Jan Całka

9.30
1. + Stanisława Gut /w 18 rocz. śmierci/ od męża
2. + Adam Płaczek /z okazji imienin/ od żony i córek z rodzinami

11.00
W intencji Jubilatów

11.00 /DK/ + Władysław Mucha /w rocz. śmierci/

12.30
+ Maria Basik i Władysław Ślusarz /w 8 rocz. śmierci/

17.00
+ Szczepan Pawłowski w dniu imienin

Środa 27 grudnia
6.30
1. + Jadwiga Gruca /w 9 rocz. śmierci/ od męża i dzieci
2. ++ Ryszard Nowakowski /w 1 rocz. śmierci/ syn +Andrzej i +Julian Węglarz
3. + Bronisław Sajdak od wnuczki Justyny z rodziną

7.00
+ Józef Sikorski od pracowników firmy Stalprodukt

18.00
++ Krystyna i Andrzej Kumor

Czwartek 28 grudnia
6.30
1. ++ Stanisława, Michał, Irena, Anna, Stanisław Filipscy
2. + Ludwik Duch od sąsiadów
3. + Walenty Michalski
4. ++ Maria i Jerzy Krzywda

7.00
+ Józef Mucha

18.00
+ Kazimierz Mleczko /w 3 rocz. śmierci/ od córki z rodziną

Piątek 29 grudnia
6.30
1. + Janina Kurnik od chrześniaka Ryszarda Pachuty
2. + Bartłomiej Jankowski od sąsiadów z ul. Gipsowej
3. + Anna Stolarczyk /w 1 rocz. śmierci/ od kuzynki Joanny z rodziną

7.00
+ Zdzisław Kleczyński

15.00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Roman Rembilas kolegów emerytów zmiany „D”
3. + Paweł Pawelski od Jana Mularza z rodziną
4. + Wojciech Piech od rodziny Janiczków-byłych sąsiadów
5. + Marian Kutyba od sąsiadów z bloku przy ul. Czumy 6
6. + Krzysztof Garstka od Bronisławy Seweryna
7. + Bogdan Trzósło od kuzynek z Proszowic
8. + Krystyn Kmiecik od rodziny Mroczków
9. + Barbara Kmiecik od przyjaciółki Krystyny z córką
10. + Barbara Pęksa od sąsiadów z klatki 1 blok 20 przy ul. LP
11. + Celina Matras od Zofii Kmiecik
12. + Aleksandra Piwowarczyk od Dyrekcji i Grona Lektorskiego szkoły języka angielskiego „GOOD-LUCK”
13. O łaskę zdrowia, ulgę w cierpieniu i opiekę Bożą dla Janusza Mazur int. od znajomych
14. + Jan Śliwa z okazji imienin
15. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
+ Justyna Czaja od sąsiadów z ul. LP 16 klatka 1

Sobota 30 grudnia
6.30
1. + Adam Kurnik od pracowników i emerytów Urzędu Pocztowego w Bochni
2. + Rozalia Król od syna Krzysztofa z żoną Beatą i dziećmi
3. + Bronisław Sajdak od wnuka Kamila z żoną i dziećmi

7.00
+ Danuta Placek /w 10 rocz. śmierci/ od męża i dzieci z rodzinami

18.00
+ Józef Adamczyk /w 11 rocz. śmierci/

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia
6.30
+ Wacław Mroczek
8.00
1. W intencji Emilii z podziękowaniem za łaski w Starym Roku i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku
2. W intencji pewnej rodziny, dziękczynno-błagalna

9.30
1. + Ludwik Duch od sąsiadów
2. + Genowefa Czachór od wnuka Michała z rodziną

11.00
1. W intencji Aleksandry Zajt /w 90 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna
2. + Bartosz Piszczek /w 5 rocz. śmierci/ od córek z rodziną

11.00 /DK/ W intencji Maciusia /w 1 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna od rodziców

12.30
+ Czesław Majcherczyk /w 21 rocz. śmierci/ od syna z rodziną

17.00
1. W intencji darczyńców i ofiarodawców parafii w 2023 roku
2. + Waleria /w 37 rocz. śmierci/ od córki z rodziną

***************************

Intencje Mszy Świętych
18.12.2023 – 24.12.2023 r.

Poniedziałek 18 grudnia
6.30
1. + Władysław Grabowski od brata Bronisława z rodziną
2. + Wiesław Kuflik od bratanka Waldemara z rodziną
3. + Józef Tomana /w 30 dzień po śmierci/
4. + Bronisław Sajdak od córki z mężem

18.00
1. ++ Stanisława Para oraz Maria i Stanisław Chudy /w 2 rocz. śmierci Stanisławy/
2. + Jerzy Sykta /w rocz. śmierci/

Wtorek 19 grudnia
6.30
1. + Władysław Brzegowy od koleżanki córki Katarzyny
2. + Dariusz Zając /z okazji imienin/
3. ++ Maria i Stanisław Kumor /z okazji 32 rocz. śmierci Marii/ od syna Kazimierza z rodziną

18.00
1. ++ Stefania, Józef i Roman /w rocznicę śmierci Stefanii/
2. ++ Marianna i Karol Szlamka od córki z rodzina

Środa 20 grudnia
6.30
1. ++ Władysław i Anna Madej /w 64 i 21 rocz. śmierci/ od córki Emilii
2. + Artur Ostrowski od przyjaciół syna Macieja

18.00
1. W intencji uczestników nabożeństw majowych przy ul. Strzeleckiej
2. + Roman Lis /w 1 rocz. śmierci/ od córki z rodziną
3. + Tadeusz Możdżeń od 1 Róży Matek

Czwartek 21 grudnia
6.30
1. + Józef Daniec od siostry Marysi
2. ++ Jadwiga, Aleksander, Kazimierz
3. + Bronisław Sajdak od córki z mężem

18.00
1. + Zygmunt Malewski /w rocz. śmierci/ od żony i córki z rodziną
2. + Danuta Makarewicz od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Administracji i Obsługi ZS nr. 1 w Bochni

Piątek 22 grudnia
6.30
1. + Tadeusz Gut od teściowej Stanisławy Fasuga z synem Feliksem
2. + Grażyna Palej od 22 Róży Matek

15.00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Roman Rembilas od Józefa Rudki z rodziną
3. + Paweł Pawelski od Macieja i Małgorzaty Mularz z rodziną
4. + Wojciech Piech od Roberta Wróblewskiego z rodziną
5. + Marian Kutyba od sąsiadów z bloku z ul. Czumy
6. + Krzysztof Garstka od kuzyna Andrzeja z rodziną
7. + Bogdan Trzósło od rodziny Górskich z Sobolowa
8. + Krystyn Kmiecik od rodziny Rojowskich
9. + Barbara Kmiecik od rodziny Rojowskich
10. + Janina Nalepka od mieszkańców z ul. Pagórek
11. + Celina Matras od Doroty Włudyka z rodziną
12. + Józef Maj od koleżanek i kolegów córki z Hali Targowej Gazaris
13. + Barbara Pęksa od sąsiadów z klatki 1 blok 20 przy ul. L.P.
14. + Aleksandra Piwowarczyk od Zofii i Jana Piwowarczyk
15. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
1. + Daniela Matras /w 23 rocz. śm./ od męża i dzieci
2. W intencji Józefy w 70 rocz. urodzin, dziękczynno-błagalna za wstawiennictwem św. Rity

Sobota 23 grudnia
6.30
1. ++ Emilia, Stanisław, Jan, Bogdan, Leopold i Marian
2. + Janina Kuruk od bratowej Marii Pachuty
3. + Janina Daniec /w 13 rocz. śmierci/ od Stanisławy z rodziną

18.00
1. ++ Maria i Aleksander Pukło od syna Leszka z żoną
2. W 35 rocznicę matury kl. V Technikum Samochodowego w Bochni, za ++ Henryka Czoch – wychowawcy i ++ kolegów z klasy

IV NIEZIELA ADWENTU – WIGILIA 24 grudnia
6.30
++ Wanda, Karol Gajewscy, Kazimierz Gajewski i Krystyna Gałat

8.00
1. + Wiktoria Daniec od dzieci
2. + Marian Dominik /w 6 rocz. śmierci/ od wnuczki Anny

9.30
1. + Czesława Pukal od Władysławy Węgrzyn
2. + Adam Płaczek /w dniu imienin/ od żony i dzieci z rodzinami

11.00
W intencji wszystkich księży naszej parafii z podziękowaniem za ich obecność, ofiarną posługę od rodziny z Krakowskiego Przedmieścia

11.00 /DK/ W intencji rodziny Gutów

12.30
+ Ludwik Węgrzyn od córki Marty z Kamilą

**********************************

Intencje Mszy Świętych – II NIEDZIELA ADWENTU

/11 – 17 grudnia 2023 r./

Poniedziałek 11 grudnia
6.30
1. Z podziękowaniem za dar życia i zdrowia nowonarodzonego dziecka
2. ++ Aniela, Józef, Maria, Anna
3. + Kazimiera Cierniak od chrześniak Jacka
4. + Tadeusz Gut od chrzestnego Henryka Guta

18.00
1. + Tadeusz Piech od syna Andrzeja z rodziną
2. + Artur Ostrowski od przyjaciół syna Macieja

Wtorek 12 grudnia
6.30
1. + Tadeusz Możdżeń od chrześniaka Piotra z mamą Barbarą
2. + Władysława Bacik od wnuka Bartłomieja z rodziną
3. + Tadeusz Nakielny od siostry z mężem wraz z rodziną
4. + Aleksandra Piwowarczyk od rodziców i rodzeństwa

18.00
1. + Władysław Staśto od żony i synów z rodzinami
2. + Józef Daniec od Zarządu, koleżanek i kolegów córki ze Społem PSS Bochnia

Środa 13 grudnia
6.30
1. + Edward Ślizowski od chrześnicy Katarzyny
2. + Antoni Pawelski od sąsiadów z ul. LP 14 klatka III
3. ++ Rozalia, Franciszek Grzybowie oraz synowie Stanisław, Jan, Antoni

18.00
1. + Bogusław Dziarnowski / w 3 rocz. śmierci/ od żony i córki
2. ++ Jan i Anna Chudeccy
3. + Marian Wątroba od kolegów Druchów OSP Dołuszyce

Czwartek 14 grudnia
6.30
1. W intencji Siostry Julity o szczęśliwy przebieg operacji – intencja od mamy
2. + Wiesław Kuflik od bratanicy Jolanty z rodziną
3. + Stanisława Kita intencja od Teresy
4. ++ Stanisław Opaliński żona Genowefa i synowie Stefan i Stanisław od córki

18.00
1. + Adolf Wojs od siostry z rodziną
2. ++ Irena Lech /w 10 rocz. śmierci/ od męża i dzieci z rodzinami

Piątek 15 grudnia
6.30
1. + Marcin Wrzesień od siostrzeńca Kamila
2. + Wincenty Pępek od wnuka Krzysztofa z rodziną
3. + Tadeusz Jarek od siostry Beaty z mężem i Sebastianem

15.00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. O łaskę zdrowia, ulgę w cierpieniu i Bożą opiekę
3. + Mieczysław w 5 rocz. śmierci
4. ++ Urszula i Zbigniew Bednarek i ich ++ rodzice
5. ++ Barbara i Marek Pęksa od rodziny Skoblów i Pęksów z Dunajca
6. + Barbara Kmiecik od przyjaciółki Krystyny z córką
7. + Genowefa Noszczyńska od koleżanek i kolegów córki Zosi z marketu budowlanego Śnieżka
8. + Roman Rembilas od kolegów z Utrzymania Ruchu wydziału blach transformatorowych STALPRODUKT w Bochni
9. + Paweł Pawelski od Katarzyny i Wojciecha Tabor z rodziną
10. + Marian Kutyba od sąsiadów z bloku z ul. Czumy 6
11. + Wojciech Piech od rodziny Nosalów z Bogucic
12. + Krzysztof Garstka od kuzyna Jana z rodziną
13. + Bogdan Trzósło od rodziny Fasuga z ul. Dąbrowskiego w Bochni
14. + Janina Macuska od mieszkańców LP 9
15. + Krystyn Kmiecik od rodzin Brydniaków i Steców z sąsiedztwa
16. + Janina Nalepka od mieszkańców ul. Pagórek
17. + Celina Matras od Krzysztofa Strzelec z rodziną
18. + Józef Maj od sąsiadów – Haliny i Piotra Góra z ul. Czumy 5
19. + Maria Korcyl od 12 Róży Matek
20 ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
1. ++ Zofia, Stefan, Antoni, Stanisław
2. + Tadeusz Gut od 1 Róży Matek

Sobota 16 grudnia
6.30
1. + Jan Stokłosa od mamy Teresy i sióstr
2. + Adam Kurnik od sąsiadów Agaty i Andrzeja Pławeckich
3. + Marian Cybura od Marii Pachuty

18.00
1. ++ Janina, Jan i Małgorzata Gut
2. + Apolonia Imiołek /w 6 rocz. śmierci/ od córek

III NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia
6.30
++ Maria, Stanisław Zaleńscy

8.00
1. + Franciszka Zięba /w rocz. śmierci/ od córki, zięcia i wnuczek
2. + Leszek Babło /w 3 rocz. śmierci/

9.30
1. ++ Józef i Waleria Zając /w 7 rocz. śmierci Józefa/
2. + Stanisław Szydłowski /w 28 rocz. śmierci/ od żony i synów
3. + Władysław Miśkiewicz/w 16 rocz. śmierci/

11.00
1. W intencji Ks. Dariusz z okazji imienin, dziękczynno-błagalna od Kręgu Rodzin św. Matki Teresy z Kalkuty
2. + Jan Śliwa /w 2 rocz. śmierci/

11.00 /DK/ W intencji Absolwentów klasy V Technikum Samochodowego w Bochni i ich rodzin, dziękczynno-błagalna z okazji 35 rocznicy matury

12.30 Za parafian – chrzty

17.00
+ Celina Rogóż z okazji imienin

*****************************

Intencje Mszy Świętych – I TYDZIEŃ ADWENTU
4 – 10 grudnia 2023 r.

Poniedziałek 4 grudnia
6.30
1. + Tadeusz Gut od siostry Krystyny
2. + Artur Ostrowski od koleżanek żony z liceum kl. A rocznik 1972
3. + Antoni Papuga /w 3 rocz. śmierci/ od żony z dziećmi
4. W intencji Sławomira /z okazji urodzin/ dziękczynno – błagalna

18.00
1. + Janusz Sałaj od pacjentów i przyjaciół
2. Za uczestników nabożeństw majowych w Lasku na Usborni

Wtorek 5 grudnia
6.30
1. + Marian Grodowski od Wioletty z rodziną
2. + Leszek Kawalec od rodziny Kołodziejczyk
3. + Cecylia Panna od Marty i Stanisława Babicz

18.00
1. + Andrzej Piątkowski od Jagody z rodziną
2. + Stanisław Ryncarz od mieszkańców LP 10 klatka III

Środa 6 grudnia
6.30
1. + Renata Dziuba od dzieci – Bartosza i Darii
2. W intencji Bożeny i Jacka /w 39 rocz. zawarcia sakramentu małżeństwa/ dziękczynno – błagalna
3. + Grażyna Palej od cioci Eli z rodziną
4. +Tadeusz Jarek od siostry Uli z mężem

18.00
1. + Jan Strojek /z okazji urodzin/ od żony i wnuków
2. + Artur Ostrowski od rodziny Lizaków

Czwartek 7 grudnia
6.30
1. + Anna Grabias od Doroty i Wojciecha Grabias z rodziną
2. ++ za zmarłych rodziców Józefę i Jakuba Dziedzic i ich syna Adama

18.00
1. + Władysław Stochel
2. + Rozalia Król od syna Mirosława z żoną i dziećmi

Piątek 8 grudnia NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY
6.30
1. + Maria Chojecka /z okazji rocznicy śmierci/
2. ++ Maria i Adam Czachurscy

8.00
++ Zofia Klecka i ++rodzice – Mateusz i Maria, brat Franciszek

9.30
+ Maria Brzezicka

16.30
+ Piotr Bukowski /w 5 rocz. śmierci/ od mamy i sióstr

18.00
W intencji Marii /z okazji urodzin i imienin/ od córki Agnieszki

Sobota 9 grudnia
6.30
1. + Stanisław Salwa /w 3 rocz. śmierci/ od syna Mariusza z rodziną
2. + Artur Ostrowski od Maksymiliana Trusia
3. + Józef Daniec od cioci Ireny i wujka Zająców
4. + Wiesław Kumor /z okazji imienin/ od brata Kazimierza z rodziną

18.00
1. + Grażyna Palej od sąsiadów z klatki
2. + Janina Kruk od 3 Róży Matek

II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia
6.30
+ Józef Dudziak /w 2 rocz. śmierci/ od żony i dzieci

8.00
1. + Stanisław Maciuszek /w 100 rocz. śmieci/ od rodziny
2. + Zbigniew Zając
3. + Beata Głaz /w 4 rocz. śmierci/ od rodziców, rodzeństwa i syna Pawła

9.30
1. ++ Janina i Mieczysław Drożdż od córki Grażyny z rodziną
2. ++ Maria Sywała /w 23 rocz. śmierci/ i mąż Roman Sywała

11.00
1. W intencji Czesława /w 70 rocznicę urodzin/ dziękczynno-błagalna, od córek i syna
2. ++ Maria Dziedzic /w 4 rocz. śmierci/ i Janusz Dziedzic /w 32 rocz. śmierci/

11.00 /DK/ W intencji uczestników nabożeństw majowych przy ul. Rydla

12.30
+ Stanisław Boroń /w 4 rocz. śmierci/

17.00
+ Stanisław Karcz

******************************

Intencje Mszy Świętych
27 listopada 2023 – 03 grudnia 2023 r.

Poniedziałek 27 listopada
6.30
1. + Leszek Kawalec od kuzyna Jacka z rodziną
2. ++ Artur Ostrowski od klasy 4 SP w Marszowicach
3. W intencji Ks. Bp Andrzeja Jeża w 14 rocznicę konsekracji biskupiej, dziękczynno-błagalna

7.00
+ Irena Gądek od siostry Wiesławy z mężem i rodziną

18.00
1. + Tomasz Tadel /w 22 rocz. śmierci/
2. + Ewa Świątek od przyjaciół syna

Wtorek 28 listopada
6.30
1. + Tadeusz Jarek od siostry Ewy z rodziną
2. + Jerzy Jawień od koleżanek córki z firmy Netto
3. + Marian Cybura od wnuka Marcina z żoną Marią i prawnukiem Kacprem
4. + Tadeusz Nakielny od córki Moniki z mężem oraz Tosi i Marysi

7.00
++ Władysława i Mieczysław Suwara

18.00
1. + Tadeusz Herman /w 22 rocz. śmierci/
2. ++ Józefa, Zdzisław Wiśniccy

Środa 29 listopada
6.30
1. + Tadeusz Możdżeń od Krystyny Kowal
2. + Artur Ostrowski od kl. VIII SP w Marszowicach
3. + Wincenty Pępek od rodziny Putów

7.00
+ Grażyna Palej od kuzynki Urszuli z mamą

18.00
1. + Antoni Jawień /w 20 rocz. śmierci/ od żony i dzieci
2. + Antoni Pawelski od sąsiadów z ul. LP 14 klatka III

Czwartek 30 listopada
6.30
1. ++ Andrzej, Konstanty, Rozalia
2. + Piotr Sowa od chrześniaka Adriana z rodziną
3. + Henryk od córki Krystyny z mężem

7.00
++ Andrzej, Kazimiera, Franciszek Pieprzyk z racji imienin Andrzeja

18.00
1. + Andrzej Nowak od żony Barbary
2. ++ Andrzej Wilk i Andrzej Ślusarz

Piątek 1 grudnia
6.30
1. + Ryszarda Cygnarowicz
2. + Artur Ostrowski od Małgorzaty i Roberta Wróbel
3. W intencji Jacka, dziękczynno-błagalna

15.00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Roman Rembilas od rodziny Jagielskich
3. + Paweł Pawelski od Małgorzaty i Szczepana Strzałków
4. + Marian Kutyba od rodziny Soczek
5. + Wojciech Piech od Marty i Tomka
6. + Andrzej Przeklasa od Grzegorza Grabińskiego ze Skarżyska-Kamiennej
7. + Krzysztof Garstka od Kuzyna Tomasza z rodziną
8. + Bogdan Trzósło od Kazimiery Wełna
9. + Janina Macuska od mieszkańców przy ul. LP 9
10. + Krystyn Kmiecik od rodzin Brydniaków i Steców z sąsiedztwa
11. + Barbara Kmiecik od rodziny Furmanów
12. + Janina Nalepka od mieszkańców ul. Pagórek
13. + Celina Matras od mieszkańców ul. Pagórek
14. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18.00
1. W intencji uczestników nabożeństw majowych przy ul. Rydla
2. + Andrzej Budys /z okazji imienin/ od żony i dzieci

Sobota 2 grudnia

6.30
1. + Edward Ślizowski od rodziny brata
2. + Marian Wątroba od chrześniaka Łukasza z rodziną
3. + Józef Pięta od syna Grzegorza z rodziną

18:00
1. ++ Maria /w 10 rocz. śmierci/ i Tadeusz Świgost od córek
2. + Tomasz Janus od sąsiadów z ul. Rydla

I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia

6.30
++ Janina, Józef Gaik /w 45 rocz. śmierci Józefa/

8.00
1. + Irena Lalik /w 4 rocz. śmierci/
2. W intencji 5 Róży Ojców, dziękczynno-błagalna

9.30
1. W intencji Zarządu, Pracowników Kopalni Soli Bochnia i ich rodzin o Boże błogosławieństwo oraz za zmarłych górników i pracowników Kopalni z racji „Barbórki”
2. + Franciszek Wrona /w 19 rocz. śmierci/
3. + Jan Nowotnik /w 15 rocz. śmierci/ o najbliższej rodziny

11.00
1. W intencji Ks. Andrzeja z okazji imienin, dziękczynno-błagalna
2. + Barbara Babicz /z okazji imienin/

11.00 /DK/ ++ Roman i Kazimiera Ścisło

12.30
Za parafian – chrzty

17.00
+ Janina Kruk od mieszkańców ul. Nowy Świat i Brodzińskiego

******************************

Intencje Mszy Świętych
20 – 26 listopada 2023 r.

Poniedziałek 20 listopada
6:30
1. + Józef Daniec od Rodzin Domowego Kościoła z rejony bocheńskiego
2. + Artur Ostrowski od Rady Rodziców SP z Maszkowic
3. + Danuta Makarewicz od Dyrekcji i Grona Pedag. i prac. Admin. ZS nr1 w Bochni

7:00
+ Anna Grabias od Dyrekcji i Grona Pedag. i prac. Admin. ZS nr1 w Bochni

18:00
1. ++ Jan i Helena Rzepkowie
2. Dzięk. w int. 5. Róży Matek – z pr. o Boże błog. oraz za ++ członkinie Róży

Wtorek 21 listopada
6:30
1. ++ Bronisława i Teodor Wąsikowie
2. + Stefania Filipek od koleżanek Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów
3. + Władysława Bacik od wnuka Macieja z rodziną

7:00
+ Marian Grodowski od Agaty z rodziną

18:00
1. + Jaroslaw Blachuta /22 r. śm./
2. + Józefa Kural /5 r. śm/ od najbliższej rodziny

Środa 22 listopada
6:30
1. + Władysława od wnuczki
2. + Artur Ostrowski od sąsiadów z ul. Sienkiewicza
3. + Cecylia Panna od bliskiej znajomej

7:00
+ Kazimierz Ostrowski od kolegów i koleżanek z Delikatesów Bocheńskich Passa

18:00
1. W int. Weroniki / z ok. 18 r. ur./ dziękczynna – błagalna od rodziców
2. + Kazimierz Kępa /13 r. śm./
3. + Irena Buras od sąsiadów z ul. Dębnik

Czwartek 23 listopada
6:30
1. + Marian Wątroba od siostry Józi z mężem
2. + Adam Kurnik od sąsiada Mieczysława Ścisło z rodz.

7:00
W int. Krystyny i Roberta – o Boże błog. i łaskę zdrowia

18:00
1. + Marcin Granda /30 r. śm/ i żona + Katarzyna
2. + Kazimierz Cierniak od sąsiadów z ul. Witosa

Piątek 24 listopada
6:30
1. + Tadeusz Jarek od koleżanek i kolegów córki Agnieszki z Kopalni Soli w Bochni
2. + Artur Ostrowski od rodziców i uczniów SP w Marszowicach klasa 1
3. ++ Jan i Katarzyna Taborowie

7:00
+ Tadeusz Gut od siostry Anny

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. W int. uczestników kursu ALFA
3. + Celina Matras od mieszkańców ul. Pagórek
4. + Janina Nalepka od mieszkańców ul. Pagórek
5. + Barbara Kmiecik od rodziny Mroczków
6. + Kazimierz /30 r. śm/
7. + Genowefa Noszczyńska od koleżanek i kolegów córki Zosi z marketu budow. Śnieżka
8. + Roman Rembilas od rodz. Pacura z Nieszkowic
9. + Paweł Pawelski od prac. z firmy MCP Polskich
10. + Marian Kutyba od rodziny Soczek
11. + Wojciech Piech od Joanny i Łukasza Piechów z rodz.
12. + Andrzej Przeklasa od rodz. Groblickich
13. + Krzysztof Garstka od rodz. Świędrychów
14. + Bogdan Trzósło od sąsiada Babrala z rodz.
15. + Janina Macuska od rodz. Koniecznych
16. + Krystyn Kmiecik od Jana Nowaka
17. + Krystyna Bębenek /11 r. śm/
18. + Halina Maciuszek od Dyrekcji i Nauczycieli i pracow. SP 1
19. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18:00
1. + Jan Wołek /60 r. śm./ – od córek
2. + Jan Malina od wspólnoty grupy 3 Grupy Bocheńskiej PP Krakowskiej

Sobota 25 listopada
6:30
1. + Edward Ślizowski od koleżanek z pracy córki Marty
2. + Krystyna Kutyba od koleżanek z pracy PSS Społem sklep nr 12
3. + Władysław Grabowski od chrześniaka Grzegorza

7:00
+ Rozalia Król od córki Bożeny

18:00
1. + Katarzyna Kołodziej /z ok. ur. i im./
2. + Katarzyna i Józef Kmakowie

Niedziela 26 listopada
6:30
++ Maria i Karol Rachwalscy

8:00
1. + Andrzej Sułek /z ok. im/ od żony i dzieci
2. + Zygmunt Kawalec /29 r. śm./

9:30
1. + Kazimierz Chudy /30 r. śm./ od żony z dziećmi
2. + Elżbieta i Czesław Pawłowscy od syna Adama z rodz.

11:00
1. + Kazimierz i Franciszka Nowotnikowie /z okazji imienin Franciszki/
2. W int. Doroty i Zbigniewa w 50 r. śl. – dziękczynno-błagalna

11:00 /DK/ + Włodzimierz Michalczyk od żony Aliny i syna Leszka

12:30
1. ++ Katarzyna, Bronisław i syn Jan Klimczakowie od najbliższej rodziny
2. + Artur Malarz od córki Martyny z rodz.

17:00
Dzięk. w int. Elżbiety i Adama – w 50 r. śl. – z pr. o Boże błog. od córki i syna z rodzinami

**********************************

INTENCJE MSZALNE
13-19 listopada 2023 r.

Poniedziałek 13 listopada
6:30
1. + Irena Buras od wnuka Patryka
2. + Stanisława Lis z okazji imienin

7:00
+ Tadeusz Jarek od koleżanek i kolegów córki Agnieszki z UG w Bochni

18:00
1. + Stanisław Pławecki /z okazji imienin/ od żony i dzieci z rodzinami
2. ++ Stefania i Stefan Masłowscy
3. + Ewa Świątek od przyjaciół syna

Wtorek 14 listopada
6:30
1. + Piotr Sowa od rodziny Wójcików
2. + Antoni Pawelski od sąsiadów z ul. LP 14, klatka 3
3. + Andrzej Chojecki z okazji imienin

7:00
++ Honorata, Franciszek i Wiktoria Kaszuba

18:00
1. ++ Za zmarłych z rodziny Gzylów
2. + Bogdan Gorzelski od sąsiadów z ul. Czumy 6

Środa 15 listopada
6:30
1. + Liberat Kruczek od szwagierki Kazi
2. + Maria Woźniczka /w 1 rocz. śmierci/ od sąsiadów
3. + Marcin Wrzesień od siostry Barbary z mężem

7:00
+ Władysław Brzegowy od siostry Marii Janioł z Królówki

18:00
1. W intencji Agaty /z okazji urodzin/ dziękczynno-błagalna
2. + Artur Ostrowski od Nauczycieli i Pracowników SP w Marszowicach

Czwartek 16 listopada
1. + Robert Czachów w dniu urodzin od żony z córkami
2. + Krystyna Kutyba od kolegów Mariusza z pracy: Pawła i Grzegorza
3. + Halina Michałek /w 3 rocz. śmierci/ od córki z rodziną

7:00
+ Kinga Szewczyk

18:00
1. + Władysław Matras od żony i dzieci z rodzinami
2. + Józef Biernat od sąsiadów p Ziębów z rodziną

Piątek 17 listopada
6:30
1. + Tadeusz Gut od siostry Teresy z córką
2. + Artur Ostrowski od właścicieli i administracji firmy COLD w Bochni

7:00
++ Stefania Bębenek, mąż Jan i synowie: Jan i Stanisław

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Barbara Kmiecik od rodziny Nowakowskich
3. + Roman Rembilas od rodziny Liszków
4. + Paweł Pawelski od pracowników firmy MCP Polska
5. + Marian Kutyba od Gosi
6. + Wojciech Piech od rodziny Florków
7. + Andrzej Przeklasa od rodziny Przeklasa – Adamski
8. + Krzysztof Garstka od kolegi Marka z żoną
9. + Bogdan Trzósło od chrześniaka Piotra z rodziną
10. + Janina Macuska od rodziny Tabaszewskich
11. + Krystyn Kmiecik od sąsiadów
12. + Maria Kubat od rodziny Nowotnik
13. + Janina Nalepka od mieszkańców ul. Pagórek
14. + Celina Matras od mieszkańców ul. Pagórek
15. + Helena Maciaszek od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników SP nr 1 w Bochni
16. + Stanisława Partyka od Teresy i Stanisławy
17.++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich
18. + Stanisława Partyka – od sąsiadów z ul. Jakubowskiego blok 8
19. + Jan Szewczyk – od sąsiadów z ul. Jakubowskiego blok 8

18:00
1. ++ Za zmarłych uczestników nabożeństw majowych w laku na Uzborni
2. ++ Józefa /w 5 rocz. śmierci/ Mieczysław i Adam /w 4 rocz. śmierci/ Kural

Sobota 18 listopada
6:30
1. + Irena Buras od Krystyny Śliwy
2. + Janina Kruk od pracowników I LO w Bochni
3. ++ Józef, Stanisław, Franciszek, Eugeniusz Gibes

7:00
+ Stanisław Ryncarz od kuzynki Ewy Sokalskiej – Gabriel

18:00
1. ++ Andrzej i Wieńczysław Wcisło od rodziny
2. + Roman Miąsko

NIEDZIELA 19 listopada
6:30
++ Janina, Fryderyk Dylowicz od syna Janusza z rodziną

8:00
1. ++ Alojzy, Joanna i Jan Całka
2. W intencji Marty i Tomasza /w 23 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
3. ++ Za zmarłych uczestników nabożeństw majowych przy ul. Strzeleckiej

9:30
1. ++ Karolina i Mieczysław Kizior i ich rodzice w rocz. śmierci Karoliny
2. ++ Salomea Kubala /z okazji imienin/ mąż Józef i syn Stanisław od najbliższej rodziny
3. W intencji Macieja /w 18 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna z prośbą o dary Ducha Świętego od rodziców

11:00
+ Halina Dobkowska /w 23 rocz. śmierci/ od córki Magdaleny z rodziną

11:00 /DK/ ++ Katarzyna i Stanisław Tworzydło i zmarli z rodziny

12:30
Za parafian – chrzty

17:00
+ Tadeusz Możdżeń od bratanicy Magdaleny Przybyło z rodziną

*************************

INTENCJE MSZALNE
6 – 12 listopada 2023 r.

Poniedziałek 6 listopada
6:30
1. + Janina Puścizna /w 15 rocz. śmierci/
2. + Maria Mucha /w 4 rocz. śmierci/
3. + Cecylia Panna od bratowej Lucyny
4. ++ Za zmarłych wypominanych w parafii

7:00
+ Marian Bodura od Zakładu Pogrzebowego „Karawan”

18:00
1. + Tadeusz Gajek od córki z rodziną
2. + Roman Miąsko

Wtorek 7 listopada
6:30
1. + Tadeusz Gut od brata Kazimierza z rodziną
2. + Irena Gądek od siostry Józefy z rodziną

7:00
++ Za zmarłych wypominanych w parafii

18:00
1. ++ Zofia i Stefan Porwisz
2. + Ks. Tadeusz Szydłowski /w 6 rocz. śmierci/ od rodziców
3. ++ Maria, Jan Cebula

Środa 8 listopada
6:30
1. ++ Zofia, Janusz i Anna Laleccy
2. + Marian Wątroba od Wojciecha i Agnieszki Wątroba
3. + Grażyna Palej od bratanicy Ani i Catalina

7:00
++ Za zmarłych wypominanych w parafii

18:00
1. + Józef Liszka /w 2 rocz. śmierci/ od żony i dzieci
2. + Artur Ostrowski od kolegów z firmy Cold

Czwartek 9 listopada
6:30
1. + Józef Biernat od sąsiadów bloku 18 z kl. 1 przy ul. Windakiewicza
2. + Krystyna Kutyba od sąsiadów z klatki
3. + Wiesław Kuflik od brata Mariana z żoną
4. W intencji Małgorzaty i Arkadiusza /w 4 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna i o szczęśliwe rozwiązanie dla Małgorzaty

7:00
+ Leszek Kawalec od Burmistrza, koleżanek i kolegów żony Bernadetty z Urzędu Miasta w Bochni

18:00
1. + Maria Wiesława Serednicka /mieszkanka os. Zielone Wzgórze/ od syna Wilhelma
2. + Marian Grodowski od sąsiadów z ul. Legionów Polskich 14

Piątek 10 listopada
6:30
1. + Józefa Klimek /w 2 rocz. śmierci/ od męża
2. ++ Janina, Alojzy Kaczmarczyk
3. + Artur Ostrowski od Anny i Wojciecha Filipek

7:00
+ Tomasz Janus od sąsiadów z ul. Rydla

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Maria Kubat od rodzin Krzywdów i Klupów
3. ++ Emilia i Jacek Sroka
4. + Barbara Kmiecik od Jana Nowaka
5. + Krystyn Kmiecik od sąsiadów
6. + Roman Rembilas od Julii Kosoły
7. + Paweł Pawelski od pracowników firmy MCP Polska
8. + Marian Kutyba od Grzegorza Wąsik z rodziną
9. + Wojciech Piech od rodziny Florków
10. + Andrzej Przeklasa od rodziny Liechtensteinów Anny, Konrada, Justyny, Pauliny i Oskara
11. + Krzysztof Garstka od koleżanek i kolegów siostry z pracy z firmy COTTON PRODUKT
12. + Bogdan Trzósło od Marysi Rudnik z rodziną
13. ++ Stefan i Janina Kądziołka oraz Irena i Maria Janta
14. O zdrowie i opiekę Bożą dla Urszuli
15. + Janina Macuska od pani Stachowicz z rodziną
16. + Janina Nalepka od mieszkańców ul. Pagórek
17. + Celina Matras od mieszkańców ul. Pagórek
18. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18:00
1. + Ludwik Węgrzyn od córki Katarzyny z rodziną
2. + Maria Serednicka od wnuka Szymona z rodziną

Sobota 11 Listopada
6:30
1. ++ Stefania i Mieczysław Skrzypek
2. + Stefania Filipek od koleżanek córki Elżbiety z oddziału chirurgicznego z Bochni
3. ++ Anna i Stanisław Gibesowie, siostra służebniczka Maria Gibes, Anna Siekierska i Stanisław Siekierski

7:00
+ Tadeusz Piech od syna Roberta

18:00
1. W intencji Ojczyzny
2. + Franciszek Wołek

NIEDZIELA 12 listopada
6:30
++ Genowefa i Stefan /w 5 rocz. śmierci/ od córki Janiny z rodziną

8:00
1. + Tadeusz Tworzydło od sąsiadów z ulicy Dołuszyckiej
2. ++ Zofia i Alfons Ścisło
3. + Władysław Stochel

9:30
1. ++ Katarzyna, Kazimierz Durak
2. + Adam Kural /w 4 rocz. śmierci/ od najbliższych

11:00
++ Zofia i Anastazja Dolata

11:00 /DK/ + Domciela Ertelt od rodziny Dudziaków

12:30
++ Katarzyna i Edward Gut od syna Henryka

17:00
+ Roman /w 6 rocz. śmierci/ od rodziny

*************************

INTENCJE MSZALNE 

30 października – 5 listopada 2023 r. 

Poniedziałek 30 października
6:30
1. + Leon Działo w rocznicę śmierci
2. + Zbigniew Hank od kuzynki Lucyny z rodziną
3. + Władysława Bacik od synowej Anny

7:00
+ Stanisław Ryncarz od chrześniaka Macieja Ryncarza z synem Oliwierem

18:00
1. + Łukasz Świątkowski /w 19 rocz. śmierci/
2. ++ Maria Michajlak, Zofia Sojka, Krystyna Mikina, Stefania Lidia

Wtorek 31 października
6:30
1. + Tadeusz Gut od brata Jerzego
2. + Artur Ostrowski od kolegów z firmy COLD
3. ++ Ludwika i Jan Wojciechowscy, Teresa Zofia Wojciechowska, Janina Kamysz, Stanisław Wojciechowski

7:00
+ Tadeusz Jarek od siostry Danuty z rodziną

18:00
1. ++Za dusze w czyśćcu cierpiące
2. + Anna Grabias od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i pracowników ZS nr1 w Bochni

Środa 1 listopada – WSZYSTKICH ŚWIETYCH
6:30
++ Wanda Karol Gajewscy oraz dzieci: Krystyna Gałat, Kazimierz Gajewski

8:00
1. ++ Janina Tadeusz Fitrzyk
2. + Kazimiera Korta /w 6 rocz. śmierci/ od męża i dzieci z rodzinami
3. + Daniel Wikar /w 30 dzień po śmierci/ od siostry Karoliny z rodziną

9:30
1. + Władysław Harpula /w 23 rocz. śmierci/ i zmarłych z rodzin Harpula i Nanek
2. + Józef Adamczyk

11:00
++ Stefania i Stefan Całka od dzieci

11:00 /D.K./ ++ Zofia, Franciszek, Danuta, Czesław, Maria, Władysław, Katarzyna i Franciszek

12:30
+ Domicela Ertelt od rodziny Dudziaków

17:00
++ Zmarli z rodzin Kępów i Salów

Czwartek 2 Listopada – DZIEŃ WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
6:30
1. + Narcyz Pagacz od syna Piotra /w 15 rocz. śmierci/
2. ++ Maria, Władysław, Stanisław Stańdo

8:00
++ Anna, Józef Kępa i ich dzieci Wojciech, Kazimierz, Teresa i Maria

9:30
++ Za zmarłych członków parafialnego Caritas i zmarłych podopiecznych Caritas

16:30
++ Za zmarłych wypominanych w parafii

18:00
+ Józef Cygan

Piątek 3 listopada
6:30
1. + Piotr Sowa od wnuczka Pawła z żoną
2. + Marian Grodowski od syna Sebastiana z rodziną
3. ++ Za zmarłych wypominanych w parafii

15:00
1. Maria i Józef Budziech, Karolina, Jan Bieniek
2. Barbara Kmiecik od sąsiadów
3. Krystyn Kmiecik od sąsiadów
4. O zdrowie i opiekę Bożą dla Urszuli
5. W intencji Leona /w 1 rocz. urodzin/ dziękczynno–błagalna od dziadków
6. + Bogdan Trzósło od chrześniaka Wojtka Jarosza
7.+ Genowefa Noszczyńska od koleżanek i kolegów córki Zosi z marketu budowlanego Śnieżka
8.+ Piotr Gicala
9.+ Roman Rembilas od Eweliny Mroczek
10.+ Ryszard Nowakowski od sąsiadów z ulicy Pagórek
11.+ Paweł Pawelski od sąsiadów z bloku 14 L. P. klatka III
12.+ Marian Kutyba od sąsiadów z ulicy Czumy 6
13.+ Wojciech Piech od Lidii i Józefa Waligórów z dziećmi
14.+ Andrzej Przeklasa od rodzin Lichtenstein i Serwinowskich
15.+ Janina Macuska od rodziny Stachowiczów
16.+ Krzysztof Garstka od Piotrowiczów
17.++ Anna, Józef, Julian i ks. Władysław Krężel
18.++ Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00
1. + Marian Cybura od córki Anny i Zbyszka, wnuczek Agnieszki i Pauliny z rodziną
2. + Mirosław Kubat /w 1 rocz. śmierci/ od rodziny

Sobota 4 listopada
6:30
1. ++ Za zmarłych wypominanych w parafii
2. ++ Rozalia, Konstanty i Andrzej
3. ++ Emilia i Stanisław
4. ++ Maria i Stanisław /w 12 rocz. śmierci Marii/ od syna Marka z rodziną

18:00
1. W intencji Konrada /w 18 rocz. urodzin/ od rodziców i rodzeństwa
2. ++ Maria Pietras i zmarli z jej rodziny

Niedziela 5 listopada
6:30
++ Za zmarłych wypominanych w parafii

8:00
1. + Irena Liszka /w 3 rocz. śmierci/
2. ++ Irena i Józef Śliwa
3. W intencji członkiń 30 Róży Matek dziękczynno–błagalna i za ++ siostry z tej Róży

9:30
1. + Szczepan Pawłowski /w 5 rocz. śmierci/
2. ++ Jan i Stefania /w 21 rocz. śmierci/ Spisak od córki Janiny

11:00
+ Janusz Gargul /w 1 rocz. śmierci/ od córki Małgorzaty z rodziną

11:00 /D.K/ + Anna Picharczyk /w 12 rocz. śmierci/ od męża, dzieci i wnuczek

12:30
Za parafian – chrzty

17:00
++ Józefa i Stanisław Zelek

*************************************************************************************************************

INTENCJE MSZALNE

23 – 29 października 2023 r. 

PONIEDZIAŁEK 23 października
6:30
1. + Anna Grabias od matki chrzestnej
2. + Zbigniew Hank od Ks. Pawła Śliwy
3. + Władysław Grabowski od siostry Aleksandry z rodziną

7:00
+ Marian Wątroba od przyjaciół córki Renaty z Dołuszyc

18:00
1. W intencji Antoniego z okazji urodzin dziękczynno-błagalna
2. ++ Marta Wijas oraz Zygmunt Kołodziej

WTOREK 24 października
6:30
1. ++ Dorota, Aleksander Urszula Nalepka – /z okazji imienin Urszuli / oraz
/w 9 rocz. śm. Aleksandra/
2. + Artur Ostrowski od Aleksandra Cepaka z rodziną
3. + Danuta Kaczmarczyk /w 30 dniu po śmierci/ od dzieci

7:00
+ Kazimiera Cierniak od chrześnicy Bernadety Czesak

18:00
1. W intencji Oliwiera /w 18 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna od rodziców
2. ++ Stanisław i Zofia Kubik od syna z rodziną

ŚRODA 25 października
6:30
1. ++ Danuta /w 2 rocz. śmierci/ +Jan /w 22 rocz. śmierci/ Babicz
2. + Mateusz Rzymek od przyjaciół siostry

7:00
+ Leonia Smotrycka od kuzyna Józefa z żoną

18:00
1. W intencji Krystyny i Stanisława /w 40 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. ++ Maria, Mieczysław, Marek Tajak
3. + Marian Grodowski od 31 Róży Matek

CZWARTEK 26 października
6:30
1. + Tadeusz Jarek od sąsiadów z ul. Legionów Polskich 16, kl. VI
2. + Stefania Filipek od rodzin z Kręgu Domowego Kościoła syna Wojciecha
3. + Wincenty Pępek od wnuczki Joanny z rodziną
4. + Tadeusz Nakielny od Córki Renaty z mężem

7:00
+ Władysław Brzegowy od szwagra Andrzeja z żoną

18:00
1. + Franciszek Wołek /w rocz. śmierci/
2. + Krystyna Kutyba od sąsiadów z klatki

PIĄTEK 27 października
6:30
1. ++ Marianna, Władysław i zięć Pazur
2. + Artur Ostrowski od kolegów z firmy Cold
3. + Zbigniew Cybura od córki Haliny

7:00
+ Tomasz Janus od wnuczki Wiktorii z mężem

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Bogdan Trzósło od koleżanek i kolegów z pracy żony Ani
5. + Roman Rembilas od Stanisława Gajewskiego
6. + Ryszard Nowakowski od sąsiadów z ul. Pagórek
7. + Paweł Pawelski od sąsiadów przy ul. Legionów Polskich z bloku 14, kl. 3
8. + Marian Kutyba od chrześniaka Łukasza
9. + Wojciech Piech od sąsiadów z bloku 24
10. + Andrzej Przeklasa od Doroty Strach z rodziną
11. ++ Estera, Stanisław Ptasznik
12. + Krzysztof Garstka od emerytowanych pracowników Krakowskiego Banku Spółdzielczego
13. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące o łaskę życia wiecznego dla nich

18:00
1. ++ Adam i Maria Kozłowscy
2. + Cecylia Panna od syna Bogusława z rodziną
3. ++ Józef Imiołek /w 33 rocz. śm./ ++ Jan, Maria Mądry

SOBOTA 28 października
6:30
1. W intencji Stanisławy /w 80 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna od córki z rodziną
2. + Marian Bodura od rodziny Migrałów z Porąbki Uszewskiej
3. + Mateusz Rzymek od kolegów i koleżanek z klasy 3 Gimnazjum nr. 2
4. + Stanisława Pudełek od syna z rodziną

7:00
+ Janina Kruk od syna Romana z żoną

18:00
1. W intencji Marii i Mieczysława Domińczyków /w 50 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. + Ks. Tadeusz Szydłowski /w dniu imienin/ od rodziców
3. ++ Tadeusz Piska, Daniel Krawiec

NIEDZIELA 29 października
6:30
W intencji Ireny i Janusza Słotów dziękczynno-błagalna od córek

8:00
1. W intencji 11 Róży Matek dziękczynno-błagalna i za ++ członkinie tej Róży
2. ++ Alojzy, Joanna i Jan Całka
3. + Janina Orlik /w 30 rocz. śm./ od córki z rodziną

9:30
1. W intencji Krystyny i Władysława /w 45 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. ++ Maria i Władysław Piotrowicz /w 25 rocz. śmierci Marii/

11:00
+ Maria Jasińska /w 10 rocz. śmierci/ od córek

11:00 /DK/ ++ Maria, Kazimierz Legutek od córki Barbary z rodziną

12:30
+ Genowefa Noszczyńska od rodziny Sokańskich

17:00
++ Maria i Jan Piwowarczyk od syna Stanisława z rodziną

************************

INTENCJE MSZALNE

16-22 października 2023 r. 

Poniedziałek 16 października
6:30
1. + Wiesław Jarosz /w 14 rocz. śm./
2. + Stefania Filipek od Rodziców Księży Rodaków
3. + Leszek Kawalec od siostry Renaty z rodziną
4. W intencji Eweliny i Oliwii z okazji urodzin dziękczynno-błagalna

7:00
+ Krystyna Kutyba od Szwagra Leszka

18:00
1. W intencji członkiń 18 Róży Matek oraz za ++ członkinie tej Róży
2. + Zbigniew Hank od Beaty Śliwy z córką i wnukiem

Wtorek 17 października
6:30
1. + Stanisław Ryncarz od bratowej Haliny z Ryncarz
2. + Krystyna Kutyba od pracowników firmy Bramprodukt
3. + Wiesław Kuflik od wnuczek Moniki i Kingi
4. + Tadeusz Nakielny od córki Bożeny z mężem

7:00
+ Jan Rzepka, jego rodzice i zmarłe rodzeństwo

18:00
1. + Henryk Płachta
2. + Mateusz Rzymek od koleżanek i kolegów z Osiedla Niepodległości

Środa 18 października
6:30
1. + Artur Ostrowski od uczestników pielgrzymki po Sanktuariach Europy
2. + Rozalia Król od syna Piotra
3. + Grażyna Palej od chrześnicy Natalii z rodziną
4. + Barbara Mrózek /w 2 rocz. śm./ od męża z rodziną

7:00
+ Jerzy Jawień od chrześnicy z rodziną

18:00
1. + Józef Daniec od Kręgu Rodzin św. Jana Pawła II
2. + Marek Imiołek /w 13 rocz. śm./ od rodziny

Czwartek 19 października
6:30
1. + Irena Buras od wnuczki Elżbiety z rodziną
2. + Kazimierz Kozłowski od rodziny Broszkiewiczów
3. + Marcin Wrzesień od siostrzenicy Oliwii
4. + Maria Koryga od syna

7:00
+ Liberat Kruczek od szwagierki Ireny i chrześniaka Darka z rodziną

18:00
1. W intencji Agaty i Antoniego /w 16 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. ++ Ewa i Wojciech Dudziak i ich dzieci

Piątek 20 października
6:30
1. + Anna Grabias od chrześnicy Madzi z mężem i dziewczynkami
2. + Aleksandra Ciepiela od bratowej Michałowskiej z synami

7:00
+ Marian Bodura od Anny i Marka Sali

15:00
1. Za Ojczyznę o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Aniela i Mieczysław Wiśniewscy w rocz. śm.
3. + Zofia Filipek /w 31 rocz. śm./
4. + Roman Rembilas od Czesławy Musiał
5. + Ryszard Nowakowski od sąsiadów z ul. Pagórek
6. + Paweł Pawelski od sąsiadów z bloku 14 z ul. LP kl. III
7. + Marian Kutyba od siostrzenicy Małgorzaty
8. + Wojciech Piech od sąsiadów z bloku 24
9. + Lucyna Romańska /w 3 rocz. śm./
10. + Andrzej Przeklasa od Joli
11. + Kazimiera Pałkowska /w 4 rocz. śm./
12. + Krzysztof Garstka od Ewy i Marii Majchrzak
13. W intencji pewnej rodziny dz.-bł i o powrót do zdrowia wnuczki Tosi
12. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00
1. ++ Janka i wszystkich ++ z Grupy Oaza Bochnia
2. + Irena Soch

Sobota 21 października
6:30
1. + Marian Wątroba od chrześnicy Agaty z rodziną
2. + Krystyna Kutyba od koleżanek ze sklepu nr. 3 PSS Społem
3. + Adam Kurnik od mieszkańców ul. Pagórek

7:00
+ Adam Wełna /w 19 rocz. śm./

18:00
1. + Zygmunt Nakielny /w 9 rocz. śm./ od żony z dziećmi
2. + Janina Gut–Pazdur od syna z rodziną

NIEDZIELA 22 października
6:30
++ Andrzej, Kazimierz, Janina i Teresa Janisz

8:00
1. + Władysław Liszka /w 9 rocz. śm./
2. + Irena Śliwa z okazji imienin
3. W intencji uczestników nabożeństw majowych przy ulicy Strzeleckiej

9:00 /DK/ W intencji uczestników pielgrzymki małżeństw i rodzin na Jasną Górę

9:30
1. ++ Za zmarłych z rodzin Barnasiów, Krzywdów i Serugów od Kazimiery
2. ++ Jan i Agnieszka Nawroccy

11:00
Za parafian

11:00 /DK/ ++ Maria i Józef Oleksy /w 27 rocz. śm. Marii/ od syna Mariana z żoną

12:30
1. ++ Teresa Woleńska z okazji imienin /w 10 rocz. śm./ i Wojciech Woleński
/w 20 rocz. śm./ od najbliższej rodziny
2. W intencji Patryka /w 18 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna

17:00
+ Janusz Komasa /w 7 rocz. śm./ od żony Krystyny , dzieci i wnuków

*************************************************************************************************************

INTENCJE MSZALNE 

8 – 15 października 2023 r. 

Poniedziałek 9 października
6:30
1. + Marian Wątroba od OSP Kolanów
2. + Mateusz Rzymek od ojca chrzestnego
3. + Władysław Dębosz /w 7 rocz. śm./

7:00
+ Janina Barczewska od sąsiadów z ul. Pagórek

18:00
1. ++ Janina, Franciszek Dziedzic /w rocznicę śmierci Janiny/
2. + Kazimiera Cierniak od 2 Róży Matek

Wtorek 10 października
6:30
1. + Irena Gądek od brata Józefa z żoną
2. + Krystyna Kutyba od chrześnicy Barbary z rodziną
3. ++ Władysław Stochel, Jan i Katarzyna Tabor
4. + Stanisław Pamuła od Dyrekcji i pracowników SP nr 155 w Krakowie

7:00
+ Liberat Kruczek od szwagra Eugeniusza z rodziną

18:00
1. W intencji Katarzyny i Marcina /w 9 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna od rodziców
2. + Władysław Brzegowy od sąsiadów z klatki

Środa 11 października
6:30
1. + Kazimierz Kozłowski od społeczności ZS nr 1 w Bochni
2. + Artur Ostrowski od koleżanek i kolegów żony i córki z Bocheńskiego Chóru Kameralnego Salt Singers
3. + Leszek Kawalec od chrześnicy Marleny z narzeczonym

7:00
+ Piotr Sowa od wnuczki Anity z mężem i prawnukami

18:00
1. + Stanisław Urbański
2. + Elżbieta Pilch od rodziny Krężołków

Czwartek 12 października
6:30
1. + Irena Buras od wnuczki Marcjany z rodziną
2 + Tadeusz Możdżeń od wnuka Jakuba
3. + Krzysztof od Józefa Dadeło z rodziną
4. + Tadeusz Nakielny od żony

7:00
++ Bronisława i Piotr Bogusz

18:00
1. + Rafał Krzywda /w 2 rocz. śm./
2. W intencji Małgorzaty i Adama / w rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

Piątek 13 października
6:30
1. + Bogdan Gorzelski od kolegów Tor Kopaliny
2. + Tadeusz Gut od Wspólnoty Neokatechumenalnej

7:00
+ Marian Bodura od rodziny Kociołków

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. O zdrowie dla Aleksandry i Eugeniusza
3. W intencji Arlety i Marka /w 34 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
4. W intencji Oli o łaskę zdrowia od koleżanek i kolegów z firmy Modastyl
5. + Krystyna Piech /w 2 rocz. śm./
6. + Wojciech Piech od Karola i Sylwii Tworzydło z dziećmi
7. + Ryszard Nowakowski od sąsiadów z ul. Pagórek
8. + Adam Kurnik od mieszkańców ul. Pagórek
9. + Roman Rembilas od Marka Majki z rodziną
10. + Paweł Pawelski od sąsiadów z bloku 14, LP klatka III
11. + Marian Kutyba od brata Mieczysława z rodziną
12. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

19:00
1. W intencji Jolanty i Bogusława /w rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. W intencji uczestników pielgrzymko-wycieczki do Strachociny i Dukli
3. ++ Edwarda, Edward Bogudzccy z okazji imienin

Sobota 14 października
6:30
1. + Paweł Górka
2. + Artur Ostrowski od Krystyny Sliwy
3. + Cecylia Panna od córki Barbary z rodziną

7:00
+ Janina Kruk od syna Ryszarda z żoną

18:00
1. W intencji Marii i Zbigniewa /w rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. + Tomasz Jaszczyński /w 15 rocz. śm./ od mamy wraz z rodzeństwem

Niedziela 15 października
6:30
++ Maria, Edward, Roman, Marian Zaleńscy

8:00
1. W intencji członkiń 8 Róży Matek dziękczynno-błagalna i za ++ Siostry
2. ++ Irena /w 15 rocz. śm./ i Józef Śliwa

9:30
1. + Władysława Ścisło /w 4 rocz. śm./ od męża i dzieci z rodzinami
2. + Irena Pagacz /w 1 rocz. śm./ od dzieci, wnuków i prawnuków
3. + Robert Czachór w 2 rocz. śm. od żony z córkami

11:00
W intencji Doroty i Bogdana /w 33 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

11:00 (dolny kościół): + Zenon Paciorek /w 3 rocz. śm./

12:30
Za parafian – chrzty

17:00
W intencji rodziców dzieci utraconych od SRK

 

 

INTENCJE MSZALNE 

2 – 8 października 2023r. 

Poniedziałek 2 października
6:30
1. + Piotr Sowa od sąsiadów z ul. Legionów Polskich 12
2. + Władysław Goryczka /z okazji urodzin/ od syna z rodziną
3. + Wincenty Pępek od sąsiadów Piwowarczyków i Kyciów

7:00
+ Władysław Brzegowy od siostry z mężem z Krakowa

18:00
1. + Michał Kukla z okazji imienin
2. + Krystyna Kutyba od teściowej Józefy

Wtorek 3 października
6:30
1. + Józef Daniec od siostry Zofii
2. + Aleksandra Ciepiela od rodziny Pyszów z ul. Dąbrowskiego
3. + Franciszek Kukułka z okazji imienin

7:00
+ Tadeusz Jarek od wnuka z Chicago

19:30 /w parafii św. Mikołaja/
1. W int. Ks. Proboszcza – z prośbą o łaskę zdrowia i Boże bł. przez przyczynę MB
2. W int. Ks. Prałata – z prośbą o łaskę zdrowia i Boże bł. przez przyczynę MB
3. O zdrowie i Boże bł. dla pewnej rodziny
4. W intencji grupy modlitewnej przy kaplicy św. Rozalii dziękczynno-błagalna
5. O łaskę zdrowia i Bożą opiekę przez przyczynę Matki Bożej dla Oli Piwowarczyk

Środa 4 października
6:30
1. + Irena Buras od wnuka Julka z rodziną
2. + Edward Ślizowski od Serwisu blacharsko-pojazdowego w Bochni
3. Dziękczynna za córeczkę Alicję od rodziców

7:00
+ Renata Dziuba /w 5 rocz. śm./ od rodziców i rodzeństwa

18:00
1. + Ludwik Węgrzyn /w 1 rocz. śm./ od żony Waldemary
2. W intencji członkiń 20 Róży Matek dziękczynno-błagalna i za ++ członkinie
3. + Stefania Filipek od Akcji Katolickiej

Czwartek 5 października
6:30
1. + Adam Fundakowski od koleżanek córki Małgorzaty: Agnieszki, Anny i Kingi
2 + Anna Lis od sąsiadki Marii Woźniak z rodziną
3. + Władysława Bacik od syna z żoną i dziećmi

7:00
+ Józefa Pietras /w 6 rocz. śm./ od męża Jana

18:00
1. ++ Anna i Franciszek Bębenek od córki z rodziną
2. + Mateusz Rzymek od taty Sławomira z żoną i dziadzia Jerzego

Piątek 6 października
6:30
1. + Krystyna Kutyba od szwagierki Wandy
2. + Danuta Rokita od szwagra Wacława Gryglaszewskiego z córką Dagmarą z rodz
3. W intencji Łukasza /w 18 rocz. ur./ dz-bł od rodziców i rodzeństwa

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. W intencji Barbary i Macieja /w 5 rocz. śl./ z prośbą o Bożą opiekę
3. + Tadeusz Czekaj od sąsiada Andrzeja
4. + Adam Kurnik od mieszkańców ul. Pagórek
5. + Roman Rembilas od zespołu lekarskiego oddziału ginekologicznego
6. + Wojciech Piech od cioci Marysi
7. + Ryszard Nowakowski od mieszkańców ul. Pagórek
8. + Andrzej Przeklasa od mieszkańców z ul. Serafińskich
9. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18:00
1. + Beta Głaz z okazji urodzin od rodziców
2. + Artur Ostrowski od koleżanek i kolegów żony i córki z Bocheńskiego Chóru Kameralnego Salt Singers

Sobota 7 października
6:30
1. + Zbigniew Hank od Kierownictwa, Funkcjonariuszy, Pracowników Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Kom. Pow. Policji w Bochni
2. + Liberat Kruczek od sąsiadów z ul. Samlickiego
3. ++ Maria, Józef Latocha /w 20 rocz. śm. Marii/+córki Bernadetty/w 25 rocz. śm/

18:00
1. + Feliks Grodkowski /w 43 rocz. śm./ od syna z rodziną
2. + Bronisław Sito /w rocz. śm./

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 października
6:30
W intencji Anity /w 60 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna

8:00
1. W intencji 34 Róży Matek dziękczynno-błagalna i za ++ siostry z tej Róży
2. + Antoni Pawelski od sąsiadów z ul. Legionów Polskich 14 klatka III
3. + Emilia Bielak

9:30
1. W intencji Janiny i Kazimierza Walosek /w 50 rocz. ślubu/ dz-bł
2. W intencji Ewy i Andrzeja Nowaków/w 40 rocz. ślubu/dz-bł od dzieci i wnuków

11:00
W intencji Anny i Tomasza /w 10 rocz. ślubu/ dz.bł

11:00 (dolny Kościół) ++ Jan i Maria Kleszcz /w 36 rocz. śm. Jana/ od córki i wnuków z rodzinami

12:30
+ Ks. Andrzej Ślusarz /w 3 rocz. śm./

17:00
++ Anna, Stanisław i Włodzimierz Migdał /w 34 rocz. śm. Stanisława/

 

INTENCJE MSZALNE

25 września –  1 października 2023 r.

Poniedziałek 25 września
6:30
1. W intencji Danuty o łaskę zdrowia, ulgę w cierpieniu i Bożą opiekę
2. W intencji Adama /w 80 rocz. ur./ dziękczynno-błagalna
3. + Zbigniew Cybura od córki Wandy z rodziną
4. + Krystyna Kutyba od siostry Ireny z rodziną

7:00
+ Tadeusz Możdżeń od wnuczki Klaudii

18:00
1. ++ Edward /w 10 rocz. śm./ i Maria Michalczyk od dzieci z rodzinami
2. + Zbigniew Hank od Policjantów z Wydziału Sztabu Policji Kom. Pow. W Bochni

Wtorek 26 września
6:30
1. + Franciszek Lech od żony i córki z rodziną
2. + Mateusz Rzymek od sąsiadów Arkadiusza i Marioli Mucha z rodziną

7:00
++ Aniela i Jan Wojdak

18:00
1. ++ Stanisław Jaszczyński /w 20 rocz. śm./ i za ++ z rodziny od żony
2. + Danuta Rokita od sąsiadów z ul. Czumy 5

Środa 27 września
6:30
1. + Cecylia Panna od córki Barbary z rodziną
2. + Stefania Filipek od Wspólnoty Neokatechumenalnej
3. + Marcin Wrzesień od siostrzenicy Nikoli

7:00
+ Anna Lis od Zarządu Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Bochni

18:00
1. + Anna Gut /w 8 rocz. śm./
2. + Artur Ostrowski od rodziny Trusiów

Czwartek 28 września
6:30
1. + Tomasz Janus od koleżanek i kolegów Andrzeja z Urzędu Pocztowego w Bochni
2 + Aleksandra Ciepiela od rodziny Pagaczów z ul. Dąbrowskiego
3. + Wiesław Kuflik od syna Mirosława z żoną i dziećmi

7:00
+ Justyna Czaja od sąsiadów z ul. Leg. Pol. 16 klatka I

18:00
1. + Michalina Dąbrowska
2. + Bogdan Gorelski od koleżanek i kolegów córki Barbary ze Starostwa Powiatowego w Bochni

Piątek 29 września
6:30
1. + Krystyna Kutyba od szwagra Marcina z rodziną
2. + Stanisław Ryncarz od szwagra z rodziną

7:00
+ Marian Bodura od kolegów z pracy

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. W intencji Krzysztofa i Marii /w 40 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
3. O szczęśliwe rozwiązanie dla Weroniki i łaskę zdrowia dla matki i dziecka od teściowej Mieczysławy
4. + Józef i Katarzyna Migdał, Michał i Anna Strzałka oraz synowie – Karol i Władysław
5. + Wojciech Piech od Cioci Krystyny
6. + Adam Kurnik od mieszkańców ul. Pagórek
7. + Michał Witek /w 40 rocz. śm./
8. + Adela, Władysław Mucha z okazji urodzin
9. + Roman Rembilas od personelu medycznego oddziału ginekologicznego Poradni „K”
10. + Barbara Kmiecik od koleżanek Janiny Majda z rodziną ze Skawiny
11. + Rozalia Król /w 1 rocz. śm./
11. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące wiadome Bogu o łaskę życia wiecznego dla nich

18:00
1. + Alojzy Kozioł /w 40 rocz. śm./ od córki z rodziną
2. + Anna Grabias w rocz. śm.

Sobota 30 września
6:30
1. + Irena Buras od bratanka Bartłomieja z rodziną
2. + Antoni Pawelski od syna Piotra z żoną
3. + Paweł Pawelec od mamy i Magdy

7:00
+ Tadeusz Czekaj od siostry Anny

18:00
1. W intencji Grażyny i Wiesława Sarat /w 35 rocz. ślubu/ od córki Ewy z mężem i wnukami
2. + Liberat Kruczek od wnuczki Natalii z rodziną i prawnuczki Zuzanny

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 października
6:30
W intencji Siostry Teresy dziękczynno-błagalna

8:00
1. W intencji 31 Róży Matek i za ++ członkinie
2. ++ członkinie z 28 Róży Matek oraz zmarłych z ich rodzin
3. ++ Maria, Franciszek i Joanna Kapcia od syna z rodziną

9:30
1. ++ Helena, Władysław, Stefan Romańscy od rodziny
2. W intencji Pauliny i Pawła /w 15 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna od rodziców

11:00
+ Danuta Placek z okazji imienin od męża i dzieci z rodziną

11:00 (dolny kościół) W intencji Danuty Kaczmarczyk, dziękczynno-błagalna od dzieci

12:30
Za parafian – chrzty

17:00
++ Stefania i Piotr Koreł

*************************************************************************************************************

INTENCJE MSZALNE 18 – 24 września 2023 r. 

Poniedziałek 18 września
6:30
1. + Kazimierz Cierniak od wnuczki Karoliny z rodziną
2. +Artur Ostrowski od współpracowników siostry Małgorzaty z przychodni Floris
3. + Adam Kurnik od żony Jadwigi i syna Grzegorza

7:00
+ Tadeusz Czekaj od sąsiadów z ulicy Zalesie

18:00
1. + Franciszka Kożuchowicz
2. + Janina Barczewska od mieszkańców ul. Pagórek

Wtorek 19 września
6:30
1. + Krystyna Kutyba od chrześnicy Bożenki
2. + Stanisława Górka
3. + Władysława Bacik od córki z mężem, wnuków i prawnuków

7:00
+ Piotr Sowa od córki Marty z mężem i wnuczkami

18:00
1. ++ Franciszka, Maria Stanisław Kożuchowicz i ich rodzice
2. + Marian Grodowski od sąsiadów z ul. LP 14`

Środa 20 września
6:30
1. + Józef Daniec od syna Roberta z rodziną
2. + Mateusz Rzymek od Katarzyny Chwastek z rodziną
3. + Stanisław Ryncarz od kuzyna Marka Sokalskiego z rodziną

7:00
+ Marian Badura od Marii Duch z synami

18:00
1. W intencji 34 Róży Matek dziękczynno-błagalna oraz za ++ Siostry z tej Róży
2. ++ Anna i Emil Kaiser i ich rodzice
3 + Artur Ostrowski od starszych kolegów synów z LSO

Czwartek 21 września
6:30
1. + Tadeusz Jarek od syna Marcina z żoną
2 + Jerzy Jawień od siostry Alfredy Kocot z Kurowa
3. + Grażyna Palej od brata i bratowej

7:00
+ Emilia Siekierska

18:00
1. W intencji Tomasza, Barbary, Pawła, Piotra i Joanny z rodzinami dz-bł
2. + Artur Ostrowski od Wspólnoty Bocheńskiej PPK

Piątek 22 września
6:30
1. + Irena Buras od bratanicy Iwony z synami
2. + Tomasz Janus od chrześnicy Zofii Cieślik

7:00
+ Liberat Kruczek od obecnych i emerytowanych pracowników ZS 2 w Bochni

15:00
1. Za Ojczyznę o powołania kapłańskie i zakonne, o pokój na świecie na Ukrainie
2. + Adam Kurnik od mieszkańców ul. Pagórek
3. + Tomasz Tadel z ok. imienin
4. W intencji Andrzeja z okazji urodzin dz-bł – z prośbą o dalszą opiekę Jezusa Miłosiernego
5 ++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00
1. + Stanisław Pławecki /w 5 rocz. śm./ od żony i dzieci z rodzinami
2. + Stanisław Rośkiewicz /w 18 rocz. śm./ od najbliższej rodziny
3. + Adam Zawadzki /w 30 rocz. śm./ od żony i dzieci

Sobota 23 września
6:30
1. + Leszek Kawalec od kuzynki Oli z rodziną
2. + Artur Ostrowski od kolegów syna z LSO

7:00
+ Stefan Siekierski

18:00
1. W intencji Józefy i Jana /w 50 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. + Janina Kruk od syna Jana z rodziną
3. + Piotr Sowa od sąsiadów z ul. LP 12

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 września
6:30
+ Maria Serednicka od Bogusławy, Tadeusza Opalińskich z rodziną

8:00
1. ++ Władysław Datoń i Maria Datoń /w 55 rocz. śm./
2. + Edward Kurtyka
3. + Czesława Pukal od 21 Róży Matek

9:30
1. W intencji Marii i Józefa /w 45 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. ++ Bolesław Brzeski /w rocz. śm./ i Helena Brzeska od wnuczki Pauliny

11:00
++ Ludwik i Jacek Sroka

11:00 (Dolny kościół)
W intencji Frania /w 5 rocz. urodzin/ dziękczynno-błagalna od rodziców, dziadków, wujka i cioci

12:30
W intencji Lidii i Romana /w 30 rocz. ślubu/ dziękczynno- błagalna

17:00
++ Jan, Mieczysław i Anna Bednarczyk

***********************************************************************************************************

INTENCJE MSZALNE 11 – 17 września 2023 r. 

Poniedziałek 11 września
6:30
1. + Janina Kruk od córki Krystyny z mężem
2. + Zbigniew Wank od sąsiadów Anny i Krzysztofa Włudyka
3. + Stanisław Ryncarz od chrześnicy Doroty z rodziną

7:00
++ Maria i Roman Sywała, Stefania i Antoni Wojtko

18:00
1. ++ Maria i Władysław Piotrowicz
2. + Marian Wątroba od Koła Łowieckiego „Łoś”

Wtorek 12 września
6:30
1. + Władysław Brzegowy od koleżanek żony Ireny ze Szpitala Pow. w Bochni
2. + Aleksandra Ciepiela od pracowników piekarni Ciepiela
3. W intencji Alicji i Kazimierza Wojdak /50 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

7:00
+ Danuta Rokita od siostrzenicy z mężem i synem

18:00
1. W intencji Małgorzaty i Waldemara /w 25 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. ++ Antonina i Piotr Nóżka oraz Wojciech i Michalina Nowakowscy
3. + Elżbieta Pilch od Urszuli i Stanisława Cefal z rodziną

Środa 13 września
6:30
1. + Edward Ślizowski od szefa i pracowników Delikatesy Centrum Brzeźnicka 17
2. + Stefania Filipek od przyjaciółek z kościelnej ławy
3. + Kazimierz Kozłowski od Haliny i Jacka

7:00
+ Władysława Zagata

19:00
1. W intencji członkiń 26 Róży Matek dziękczynno-błagalna i za ++ siostry
2. + Stanisław Kuchnik /w rocz. śm./ od żony i dzieci
3. ++ Andrzej Harpula, Wiesława Harpula, Marian Harpula

Czwartek 14 września
6:30
1. + Anna Lis od sąsiadów z klatki 6
2 + Artur Ostrowski od współpracowników siostry Małgorzaty z przychodni Floris
3. + Nikodem Bieniek /w 18 rocz. śm./

7:00
+ Irena Gądek od siostry Ewy z mężem

8:00
+ Kazimiera Nawrocka

18:00
1. + Władysław Waśko /w 6 rocz. śm./ od żony i dzieci z rodzinami
2. W intencji Aleksandra, dziękczynno-błagalna i całej rodziny

Piątek 15 września
6:30
1. + Liberat Kruczek od Dyrektorów Szkół Podstawowych i Placówek Oświatowych Powiatu Bocheńskiego
2. + Adam Fundakowski od Fundakowskiej z córkami
3. + Anna Kukułka /w 2 rocz. śm./

7:00
W intencji Anity i Andrzeja /w rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

8:00
W pewnej Intencji

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Genowefa Noszczyńska od sąsiadów z klatki 7
3. + Stanisław Żeromski /z okazji imienin/
4. + Stanisława Para z okazji imienin od siostry z rodziną
5. + Jan Romański /w 19 rocz. śm./
6. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00
1. W intencji Anety i Marcina /w 5 rocz. ślubu i 40 rocz. ur. Anety/ dz-bł od Mamy
2. + Urszula /w 30 rocz. śm./
3. + Leonia Smotrycka od sąsiadów z klatki

Sobota 16 września
6:30
1. ++ Antoni Pawelski i syn Paweł
2. + Artur Ostrowski od Małgorzaty Ostrowskiej z Jerzym
3. + Cecylia Panna od córki Małgorzaty z rodziną

7:00
+ Władysława Zagata

18:00
1. W intencji Edyty o Boże błogosławieństwo
2. W intencji Beaty i Jacka dziękczynno-błagalna i opiekę Matki Bożej

Niedziela – Uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego 17 września

6:30
W intencji członkiń 25 Róży Matek i za ++ Siostry

8:00
1. + Czesława Pukal od 21 Róży Matek
2. W intencji Małgorzaty i Łukasza /w rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
3. ++ Zbigniew /w 18 rocz. śm./ i Olga /w 3 rocz. śm./ Ostrowscy od dzieci z wnuczkami

9:30
1. ++ Zofia i Józef Nosal, Franciszka i Jan Rynduch i syn Aleksander w kolejną
rocz. śm
2. + Janina Bachula /w 8 rocz. śm./
3. W intencji uczestników pielgrzymki do Grecji, dziękczynno-błagalna

11:00
1. W intencji parafian – SUMA ODPUSTOWA
2. W intencji Marii i Ryszarda /w 14 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna i o zdrowie dla Marii

11:00 (dolny kościół)
++ Władysława i Stanisław Zagata i ich rodzice

12:30
W intencji parafian – chrzty

14:30 (dolny kościół)
Dziękczynna za 25 lat Drogi Neokatechumenalnej w naszej parafii

17:00
+ Tadeusz Możdżeń od syna Janusza z rodziną

 

INTENCJE MSZALNE 4 – 10 września 2023 r. 

Poniedziałek 4 września
6:30
1. W intencji Kamila o Boże błogosławieństwo
2. + Bogdan Gorzelski od koleżanek i kolegów żony Teresy z UG oraz GOPS w Bochni
3. + Tomasz Janus od wnuczki Klaudii

7:00
+ Tadeusz Gut od dzieci i wnuków

18:00
1. + Władysław Zym /w 20 rocz. śm./ od żony z dziećmi
2. + Artur Ostrowski od współpracowników siostry Małgorzaty z przychodni Floris

Wtorek 5 września
6:30
1. ++ Czesław oraz Maria i Józef
2. + Mateusz Rzymek od sąsiadów z ul. Legionów Polskich 22, kl. II
3. + Grzegorz Palej od syna Krzysztofa z rodziną

7:00
+ Antoni Noszkowski /w 7 rocz. śm./

18:00
1. Dziękczynna za zdane egzaminy
2. ++ Helena i Fryderyk Korta

Środa 6 września
6:30
1. + Tadeusz Gut od pracowników firmy IGLOO
2. + Artur Ostrowski od Anny Wróbel i Małgorzaty Wróbel-Marks z rodzinami
3. + Wincenty Pępek od Tworzydłów i Wierzbów

7:00
+ Marian Badura od rodziny Hebdów z Brzeska

18:00
1. W intencji Justyny i Konrada /w 15 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. + Danuta Rokita od współpracowników z Aptek

Czwartek 7 września
6:30
1. + Krystyna Kutyba os sąsiadów Barbary i Jerzego Łyczak
2. + Anna Grabias od Jacka z rodziną
3. + Wiesław Kuflik od córki Barbary z mężem

7:00
+ Marian Zajt /w 25 rocz. śm./ od żony Aleksandry

18:00
1. + Łukasz Kubik /w 13 rocz. śm./ od rodziców i rodzeństwa
2. ++ Józefa, Bronisław i syn Bronisław

Piątek 8 września
6:30
1. + Rozalia, Konstanty i Andrzej
2. + Jerzy Jawień od chrześnicy Elżbiety z rodziną
3. ++ Leonia Smotrycka od siostry Cecylii Osieckiej

7:00
W intencji Pawła z okazji imienin, dziękczynno-błagalna

15:00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. W Intencji Piotra dziękczynno-błagalna
3. Lucjan Dobkowski – prośba o powrót do zdrowia
4. O powrót do zdrowia dla Tadeusza od 8 Róży Ojców
5. + Janina Borczewska od sąsiadów z ul. Pagórek
6. + Bogdan Trzósło od Dyrekcji oraz koleżanek i kolegów córki ze SP nr 1 w Bochni
7. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00
1. W intencji 8 Róży Ojców
2. W intencji Krystyny i całej rodziny, dziękczynno-błagalna

Sobota 9 września
6:30
1. ++ Tadeusz Płonka i zmarli rodzice oraz teściowie
2. + Mateusz Rzymek od kolegów i koleżanek z klasy z Technikum
3. + Tomasz Mazurkiewicz z okazji urodzin od żony z synami

7:00
+ Marian Badura od Alicji i Emila Krawczyk

18:00
1. W intencji Krystyny i Mieczysława /w 40 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. W intencji Jolanty i Andrzeja Trzósło /w 40 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

XXIII Niedziela Zwykła 10 września
6:30
+ Elżbieta Ćwioro /w 5 rocz. śm./ od męża

8:00
1. + Tadeusz Fitrzyk /w 2 rocz. śm./
2. + Stanisław Drożdż od córki Grażyny z rodziną
3. + Józef Sarliński /w 5 rocz. śm./

9:30
1. W intencji Magdaleny i Marcina /w 10 rocz. ślubu/ oraz w intencji Moniki i Tomasza /w 10 rocznicę ślubu/ od rodziców
2. ++ Władysława, Stanisław Sacha oraz Halina Biernat i zmarli z rodziny
3. W intencji Ewy i Tomasza /w 22 rocz. ślubu/ oraz za zmarłą Krystynę z okazji imienin

11:00
+ Helena Brzeska /w 3 rocz. śm./ oraz Bolesław i Bogdan Brzeski od syna z rodz.

Dolny Kościół 11:00
+ Elwis Aron Presley /w 46 rocz. śm./ od fanów z Legionów

12:30
1. W intencji Iwony i Radosława /w 30 rocz. ślubu/, Margarity i Witolda /w 25 rocznicę ślubu/, Agaty i Piotra /w 20 rocz. ślubu/ od rodziców oraz w intencji Szymona /w 18 rocznicę urodzin/ od dziadków
2. W intencji Klaudii i Michała /w 3 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

17:00
+ Andrzej Iwulski /w 3 rocz. śm./

*************************************************************************************************************

INTENCJE MSZALNE 28 sierpnia – 3 września 2023 r. 

Poniedziałek 28 sierpnia
6:30
1. + Józefa Ziemniak
2. + Walenty Michalski
3. + Maria Kutyba od żony i córek z rodzinami

18:00
1. + Augustyn Wełna
2. + Janina Macuska od córki z mężem

Wtorek 29 sierpnia
6:30
1. + Krystyna Kutyba od koleżanek emerytek PSS Społem Bochnia
2. + Janina Macuska od syna Macieja
3. + Marian Kutyba od siostry Marii z rodziną

18:00
1. W intencji Izabeli i Rafała /w 25 roczn. ślubu/ dziękczynno-błagalna od rodziców i dzieci
2. + Tadeusz Gut od żony /w 1 rocz. śm./

Środa 30 sierpnia
6:30
1. + Artur Ostrowski od współpracowników siostry Małgorzaty z przychodni Floris
2. + Tomasz Janus od syna z rodziną
3. + Eugeniusz Rydz

18:00
1. + Tadeusz Jarek od żony
2. + Józef Biernat od sąsiadów z bloku 18, klatka 1 z ul. Windakiewicza

Czwartek 31 sierpnia
6:30
1 + Piotr Sowa od córki Bogumiły z mężem i wnuczką Martyną
2 + Kazimierz Kozłowski od Janka – teścia bratanicy Magdaleny
3 + Mariusz Wrzesień od siostry Katarzyny z mężem

18:00
1. W int. Magdaleny i Rafała /w 20 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. ++ Stanisław Wszołek /w 6 rocz. śm./ i rodzice Joanna i Antoni oraz siostra Anna Siedlarz

Piątek 1 września
6:30
1. + Irena Buras od bratanicy Renaty z rodziną
2. + Tadeusz Możdżeń od najbliższych sąsiadów
3. + Stanisław Ryncarz od wnuczek Jagody i Oli

9:00
Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

15:00
1. Za Ojczyznę, o powołania kapłańskie i zakonne, o dar pokoju na Ukrainie
2. O powrót do zdrowia dla Tadeusza od 8 Róży Ojców
3. W intencji Wioletty i Szczepana dziękczynna z prośbą o Boże bł. I zdrowie dla rodziny – od babci Misi
4. O zdrowie dla Kasi
5. + Urszula Nalepka od 20 Róży Matek
6. ++ Tadeusz Tadel w rocz. ur., Maria Tadel w 16 rocz. śm.
7. + Bogdan Trzósło od Dyrekcji, Koleżanek i Kolegów córki ze SP nr. 1 w Bochni
5. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00
+ Zbigniew Krawiec z okazji imienin
++ Stefania i Stefan Całka z okazji imienin od dzieci

Sobota 2 września
6:30
1. + Artur Ostrowski od sąsiadów Anny i Dariusza Michniak oraz Ochelów
2. + Liberat Kruczek od pracowników Center Med. Brzesko
3. + Grażyna Burakowska /w 30 rocz. śm./
4. + Leszek Kawalec od kuzynki Izy z rodziną

18:00
1. W intencji Mieczysława /z okazji urodzin/ dziękczynno-błagalna
2. + Stefania Ślusarz

XXI Niedziela Zwykła 3 września
6:30
+ Stefan Romański od rodziny

8:00
1. W intencji członkiń 10 Róży Matek dziękczynno-błagalna i ++ siostry z tej Róży
2. W intencji 29 Róży Matek i za ++ członkinie
3. + Marian Gradowski od 31 Róży Matek

9:30
1. W intencji Elżbiety /z okazji urodzin/ dziękczynno-błagalna oraz dla całej rodziny – od męża
2. ++ Maria i Jan Sałustowicz
3. W intencji Urszuli i Władysława /w 35 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna i opiekę MB Fatimskiej

11:00
++ Salomea i Jan Kuś

Dolny Kościół (11:00)
W intencji Grażyny i Piotra /w 40 rocznicę ślubu/ dziękczynno-błagalna

12:30
Za parafian – chrzty

17:00
+ Jacek Sroka /w 10 rocz. śm./ i za ++ z rodziny

*************************************************************************************************************

INTENCJE MSZALNE 21 -27 sierpnia 2023r. 

Poniedziałek 21 sierpnia
6.30
+ Tadeusz Czekaj od brata Jana z rodziną

18.00
+ Bolesław Włodarz /z ok. imienin/

Wtorek 22 sierpnia
6.30
+ Leopold

18.00
+ Krystyna Mleczko od córki z rodziną

Środa 23 sierpnia
6.30
+ Ks. Tadeusz Szydłowski /z ok. urodzin/ od rodziców

18.00
++ Władysława /2. roczn. śm./ i Władysław /30. roczn. śm./ Klacza od córki
z rodziną

Czwartek 24 sierpnia
6.30
+ Kazimierz Pachuta /roczn. śm./

18.00
+ Janina Kruk od córki Marii

Piątek 25 sierpnia
6.30
1.+ Marian Wątroba od Haliny i Pawła Trzósło z rodziną
2. W int. Marii i Jana /50. roczn. ślubu/; dziękczynno-błagalna

15.00
1. O ustanie pandemii, za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Jarosław Chrobak /19. roczn. śm./ od żony i córki z rodziną
3. + Ada Wójcik od wnuczki z rodziną
4. W intencji Kasi o łaskę zdrowia
5. O Boże błogosławieństwo dla Michała, Ewy i Marty; Marcina, Urszuli, Ksawerego i Oskara; Bolesława, Haliny i Ewy i ich rodzin
7. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00
+ Józef Kępa /43. roczn. śm./

Sobota 26 sierpnia
6.30
+ Za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00
1. W int. Katarzyny i Damiana /5 roczn. ślubu/ od rodziców; dziękczynno-błagalna
2. + Jan Wnęk /13. roczn. śm./

XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia
6.30
+ Andrzej Wełna /23. roczn. śm./ od żony i dzieci z rodzinami

8.00
+ Maria i Stanisław Chudy oraz Stanisław Para /roczn. śm. Stanisława/

9.30
+ Ludwik Szczepański /z ok. imienin/

11.00
+ Piotr /18. roczn. śm./

12.30
W int. Anny i Mariusza /21. roczn. śm./; dziękczynno-błagalna

17.00
+ W int. Bernadetty i Mateusza /10. roczn. ślubu/

*****************************************

Intencje 14 – 20 sierpnia 2023 r. 

Poniedziałek 14 sierpnia
6.30
1. + Artur Ostrowski od szwagra Krzysztofa z rodziną
2. ++ Irena i Andrzej Kamiejscy /w 10 rocz. śm./

18.00
W intencji Beaty i Janusza /w 1 rocz. ślubu/ dziękczynno – błagalna

Wtorek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
6.30
+ Maria Mucha / z okazji imienin/

8.00
++ Stanisława i Feliks Bukowscy

9.30
++ Józefa i Bronisław Kleszcz od rodziny

11.00
++ Maria Wilk /z okazji imienin/ i Grzegorz Niedojadło /w 22 rocz. śm./

12.30
++ Irena i Robert Hołda

17.00
+ Danuta Tynka /w 13 rocz. śm./

Środa 16 sierpnia
6.30
+ Andrzej Pietruszka / w 9 rocz. śm./

18.00
W intencji Moniki /w 40 rocz. urodzin/ dziękczynno – błagalna

Czwartek 17 sierpnia
6.30
W intencji Ireny, dziękczynno – błagalna

18.00
W intencji Cecylii i Alojzego /w 55 rocz. ślubu i 83 rocz. urodzin Alojzego/ dziękczynno-błagalna

Piątek 18 sierpnia
6.30
1. + Anna Grabias od Izy z rodziną
2. W intencji Grażyny i Władysława /w 50 rocz. ślubu/ dziękczynno – błagalna

15.00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. W intencji Kazimiery o ulgę w cierpieniu, opiekę MB od 5 Róży Matek
3. +Janina Barczewska od sąsiadów z ul. Pagórek
4. ++Władysław i Maria Koryga
5. + Rafał Gąsior w 13 rocz. śm. oraz za tych co zginęli w wypadkach drogowych
6. + Ada Wójcik /w 30 dniu po śmierci/ od wnuczki z rodziną
7. + Urszula Nalepka od 20 Róży Matek
7.++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00
W intencji Magdaleny z okazji imienin /i jej rodziny/ dziękczynno – błagalna

Sobota 19 sierpnia
6.30
+ Antoni Pawelski od córki Magdaleny

18.00
+ Maciej Kukla od żony i syna

XX Niedziela Zwykła 20 sierpnia
6.30
+ Antoni Skrodzki /w 3 rocz. śm./

8.00
1. + Roman Barczewski /w 7 rocz. śm./ od żony i dzieci
2. W intencji Siostry Damaris, dziękczynno – błagalna

9.30
++ Alojzy, Joanna i Jan Całka

11.00
+ Maria Gałat /w 10 rocz. śm./ od córki i syna z rodzinami

12.30
1. Za parafian – chrzty
2. W intencji Bogumiły i Ryszarda Batko /w 40 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna

17.00
W intencji Magdaleny i Piotra /w 19 rocz. ślubu/ dziękczynno – błagalna

**********************************

Intencje 7 sierpnia – 13 sierpnia 2023

Poniedziałek 7 sierpnia
6.30
++ Janina i Stanisław Koleszko

18.00
+ Marta Buczek w rocz. śm.

Wtorek 8 sierpnia
6.30
+ Weronika Lis /w 11 rocz. śm./ i Franciszek Lis

18.00
+ Tadeusz Możdżeń od syna Janusza z rodziną

Środa 9 sierpnia
6.30
+ Leonia Smotrycka od koleżanek z pracy firmy Contimax

18.00
1. ++ Tadeusz Gawor /w 26 rocz. śm./ i syn Tadeusz /w 5 rocz. śm./
2. ++ Helena i Franciszek Pazdan w rocz. śm. Heleny

Czwartek 10 sierpnia
6.30
++ Wawrzyniec i Julia Gruca

18.00
1. W intencji Moniki i Pawła Batko /w 10 rocz. ślubu/ dziękczynno-błagalna
2. ++ Rozalia i Józef Żyłak od córek

Piątek 11 sierpnia
6.30
+ Irena Gądek od córki Magdaleny

15.00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. W intencji Kazimiery o ulgę w cierpieniu i potrzebne łaski
3. ++ Maria Śliwa od Moniki i Grzegorza z rodz.
4. ++ Kazimierz i Jerzy Rybak i zmarli rodzice
5. ++ Władysław i Maria Ochel w kolejną rocz. śm.
6. + Alojzy Białota od kolegów RPK Bochnia
7.++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00
++ Jolanta i Adam Podsiad

Sobota 12 sierpnia
6.30
++ Waleria i Teodor oraz ich zmarłe dzieci

18.00
+ Andrzej Banach od rodziny

Niedziela 13 sierpnia
6.30
++ Kazimierz i Maria Nosek w rocz. śm. Kazimierza

8.00
+ Zdzisław Bukowski /w 18 rocz. śm./

9.30
+ Damian Sowiźrał /w 12 rocz. śm./ od żony Kasi

11.00
++ Anna, Leon, Maria, Kazimierz Witek

12.30
++ Eugeniusz i Wanda Kawalec

17.00
+ Krystyna Orzeł / w 8 rocz. śm./ od męża z dziećmi

19.00
1. ++ Eugenia Harpula /w 29 rocz. śm./ i za zmarłych z rodzin Harpula i Nanek
2. + Antoni Bielak

 

30 lipca 2023 – 6 sierpnia 2023 r.

XVII Niedziela Zwykła 30 lipca **********
6.30
++ Jan i Władysława Wojcieszko

8.00
++ Anna i Tadeusz Myszka

9.30
+ Emil Hołyst /33 roczn. śmierci/ i jego rodzice

11.00
++ Janina i Władysław
++ Ryszard i Jan Źmudzki

12.30
W intencji Agnieszki /z ok. urodzin/; dz-bł

17.00
+ Wojciech Kępa /12. roczn. śmierci/

Poniedziałek 31 lipca **********
6.30
+ Elżbieta Pilch – od synowej Małgorzaty z rodz.

18.00
++ Anna, Józef Kępa i ich zmarłe dzieci

Wtorek 1 sierpnia **********
6.30
+ Franciszka i Jakub Tekiela

18.00
+ Aleksander Rynduch – w 4 rocz. śm. – od żony z dziećmi

Środa 2 sierpnia **********
6.30
+ Marian Wątroba – od prezesa OSP Dołuszyce z rodziną

18.00
Dzięk. w rocz. ślubu Beaty i Marcina – z pr. o Boże błog. dla nich i rodziny

Czwartek 3 sierpnia **********
6.30
+ Krystyna Kutyba – od koleżanek z Baru Mlecznego PSS Społem Bochnia

18.00
+ Wojciech Kępa – w 12 rocz. śm.

Piątek 4 sierpnia **********
6.30
+ Władysław Brzegowy – od chrześnicy Teresy z rodziną

15.00
1. Za Ojczyznę i o powołania kapłańskie i zakonne
2. + Janina Barczewska od mieszkańców ul. Pagórek
3. ++ Stanisława, Waldemar Więcław – w rocz. śm.
4. ++ Maria i Adam Romańscy – w 7 rocz. śm. – od Marii i Aleksandra Batajów
5. + + Eulalia, Stefan Rybak i ++ synowie
6. + Maria Bugajska
7. ++ Franciszka, Mieczysław Klęsk i ++ synowie: Julian, Emil, Wiesław
8. + Maryla Tadel – w 4. Rocz. śm. – od Elżbiety i Wojciecha
9. ++ za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00
+ Jerzy Łanocha – od żony

Sobota 5 sierpnia **********
6.30
+ Józefa, Mieczysław (27 rocz. śm.) i Adam Kural

18.00
++ Walenty, Marian Sykta

XVIII Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie 6 sierpnia **********
6.30
Dzięk. w int. Kazimierza, z pr. o Boże błog. i łaskę zdrowia

8.00
Dzięk. w int. 37 Róży Matek i za ++ członkinie Róży

9.30
+ Janina Fitrzyk – w 5 r. śm.

11.00
++ Joanna, Michał Klimek – od córki

12.30
1. Za Parafian – chrzty
2. + Ludwik Węgrzyn – z ok. urodzin.

17.00
++ Helena, Krystian Cybura – od wnuczek