Niedziela 29 maja 2022 r. była dniem szczególnym dla mieszkańców parafii św. Pawła. W tym to dniu odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której Złoty Jubileusz Kapłaństwa przeżywał Ksiądz Prałat Jan Nowakowski.
Na uroczystość przybyło wiele delegacji z powiatu, miasta, przedstawiciele stowarzyszeń i grup parafialnych, które tuż przed rozpoczęciem Eucharystii na ręce Księdza Prałata Jubilata złożyły życzenia i podziękowania za jego posługę, trud i przewodnictwo duchowe. Kazanie wygłosił Ks. Infułat Adam Kokoszka, który wspomniał o niektórych, budzących uznanie inicjatywach, pomysłach i dokonaniach Księdza Jubilata, na przestrzeni minionych lat, realizowane w harmonijnej współpracy z kapłanami i parafianami a także przy życzliwości władz samorządowych.
Pod koniec Mszy św. Ks. Prałat Jubilat złożył podziękowania wszystkim zgromadzonym za udział w modlitewnym spotkaniu i jego przygotowanie.
Po południu nasze świętowanie przenieśliśmy na zewnątrz Kościoła, gdzie po nabożeństwie majowym sprawowanym przy figurze Matki Bożej miały miejsce, na specjalnie przygotowanej scenie, występy m.in. zespołu Siedlecanie, dzieci z naszej ochronki, Dziewczęcej Służby Maryjnej, pana Grzegorza Kapci oraz chóru Raba Gospel Choir. Nie zabrakło też wywiadu z Ks. Jubilatem, jego wspomnień i ciekawych historii.

                                                                                      Drogi Księże Jubilacie!
Dziękujemy Panu Bogu za Twoją obecność wśród nas, za wszystko dobro, które się stało naszym udziałem, za czas, siły i talenty, którymi służysz ludziom, życzymy długiego życia w zdrowiu oraz obfitych owoców na drodze, którą sam Pan Bóg Ci wyznaczył.
                                                                                                                                                                               Szczęść Boże!


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z JUBILEUSZU CZ. I
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z JUBILEUSZU CZ. II
FILMIK Z JUBILEUSZU


Krótki życiorys Ks. Prałata Jan Nowakowskiego

Urodził się 19 stycznia 1948 roku w Charzewicach. Maturę zdał w 1966 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po otrzymaniu święceń kapłańskich z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, 28 maja 1972 roku – dwa lata pracował w parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem, a kolejne dziesięć w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni, między innymi pełniąc posługę kapelana w miejscowym szpitalu. Od roku 1981 prowadził budowę nowego kościoła w Bochni. W 1984 roku został mianowany pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii przy powstającym kościele pw. św. Pawła Apostoła.
W 2001 roku mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Katedralnej w Tarnowie. Decyzją Ojca Świętego Benedykta XVI – 24 kwietnia 2010 roku – został włączony do Familii Papieskiej, otrzymując tytuł Kapelana Jego Świątobliwości.
W 2009 roku został Honorowym Ambasadorem Królewsko-Górniczego Miasta Bochni, a 17 kwietnia 2018 r. otrzymał honorowy tytuł Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego.
Od 2018 roku rezyduje w parafii Św. Pawła Apostoła w Bochni, a od 2019 r. pełni obowiązki Prezesa Dzieła Kolpinga w Polsce.