W sobotę – 15 października – w naszej parafii po raz ostatni w tym roku zostanie zebrana makulatura na budowę studni w stolicy Kamerunu. W ramach akcji – koordynowanej przez tutejszy oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – zużyty karton i papier będzie można przekazać na przykościelnym placu w godz. od 7.00 do 16.00.

Dochód ze sprzedaży makulatury zostanie przeznaczony na budowę studni i zbiorników, z których woda jest rozprowadzana w bardzo biednej części stolicy Kamerunu – Yaonde. Za sprawą Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa jest tam obecnie budowane Centrum Dziecka, na które złożą się m.in. ochronka, świetlica, zespół szkół i szpital. – Pragniemy najpierw dać ludziom wodę pitną, co zmniejszy ilość chorób i śmiertelność, zwłaszcza dzieci – powiedziała nam s. Kolbena Frąckiewicz, koordynująca budowę Centrum Dziecka.

Wywiad z s. Kolbeną Frąckiewicz na łamach „Głosu Parafii” (ss. 16-17)   >> zobacz

Przypominamy, że w razie problemów z magazynowaniem makulatury, można ją wcześniej dostarczyć do firmy recyklingowej EKOMBUD przy ul. Partyzantów. Poświadczenie przekazania surowca należy oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Pamiętając, że1 kg makulatury to 75 l wody dla ludzi, którzy bardzo cierpią z powodu jej braku, postarajmy się dostarczyć na miejsce zbiórki wszystko, co jest z papieru, a dla nas bywa często bezużyteczne. (mś)