Tajemnica Bożego Narodzenia i klimat tych rodzinnych świąt sprawiają, że chcemy ich treść utrwalić w różnorodnych formach. Jedną z tych form są przepiękne kolędy, które rozbrzmiewają w naszych domach i kościołach. W niedzielę, 13 stycznia, nasz Chór Dziewczęcy „Puellae Sancti Pauli” uświetnił swoim śpiewem liturgię w dwóch parafiach naszego dekanatu – w Chełmie i Gierczycach.

Dziewczęta, przygotowane przez dyrygent Sylwię Klejdysz i przy akompaniamencie organisty Pawła Batki, wykonały znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Była to wspaniała sposobność, by zaprezentować to, co udało się zrobić w tym odradzającym się chórze w ostatnim czasie. Wizyta w Chełmie stała się także okazją do odwiedzenia muzeum, którego założycielem i kustoszem jest były proboszcz – ks. kanonik Antoni Tworek.

Zwieńczeniem dnia była wizyta w Filharmonii Krakowskiej i udział w Galowym Koncercie Kolęd pod honorowym patronatem kard. Stanisława Dziwisza. Dziewczęta, wsłuchując się w przepiękne aranżacje kolęd i pastorałek w wykonaniu kilku chórów, orkiestry i solistów, pod batutą Bogusława Grzybka, mogły jeszcze raz na żywo doświadczyć, jak wspaniale przez muzykę można wychwalać Boga, który dla nas stał się człowiekiem. Udział w tym koncercie charytatywnym stał się również doskonałą okazją do wsparcia Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Nasz chór także włączył się w to szczytne dzieło.

Całodniowy wyjazd „z kolędą w tle” na pewno na długo pozostanie w pamięci pawłowych chórzystek. Był z pewnością niezmiernie miłym akcentem rozpoczynających się ferii. (xkb)

Fot. Monika Tatara