Sekretarz Generalny Międzynarodowego Dzieła Kolpinga Hubert Tintelott odwiedził 23 lutego działającą przy tutejszej parafii Rodzinę Kolpinga. W spotkaniu z gościem z Niemiec udział wzięli także przedstawiciele władz Dzieła Kolpinga w Polsce oraz burmistrz Bochni. Wizyta sekretarza Tintelotta zbiegła się z drugą rocznicą zawiązania się przy parafii św. Pawła Apostoła Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga.

Spotkanie odbyło się w Kawiarence, czyli w miejscu codziennego funkcjonowania bocheńskiej Rodziny Kolpinga. Sekretarzowi Generalnemu z Kolonii towarzyszyły władze Dzieła Kolpinga w Polsce – prezes ks. Zenon Myszk i przewodniczący Józef Promny, a także członkowie Zarządu Dzieła Kolpinga w Krakowie. Bochnię reprezentował burmistrz Stefan Kolawiński, a parafię proboszcz ks. Jan Nowakowski.

Sekretarz Hubert Tintelott zapoznał się z aktualnymi działaniami oraz projektami realizowanymi przez bocheńską Rodzinę Kolpinga. Przedstawiciele poszczególnych Rodzin z terenu Małopolski opowiedzieli o swoich osiągnięciach oraz mieli możliwość zweryfikować swoją pracę w odniesieniu do sposobu funkcjonowania Rodzin Kolpinga w Niemczech. Z kolei burmistrz Stefan Kolawiński przedstawił efekty współpracy organizacji pozarządowych z administracją samorządową na terenie Bochni. Ks. proboszcz i ks. prezes przypomnieli, że Rodzina Kolpinga to przede wszystkim wspólnota katolicka i wszelkie działania jakie realizuje, powinny być podejmowane w duchu chrześcijaństwa, czyli oparte na miłości Boga i bliźniego. (grzp)