W naszej parafii prowadzone są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Te rekolekcje w drodze rozpoczną się 4 sierpnia w tutejszym kościele, a ich zakończenie nastąpi 11 sierpnia przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Przewodnikiem bocheńskiej grupy jest ks. Roman Łagosz.

Grupa nr 3 im. św. Jadwigi Królowej wyruszy na pielgrzymi szlak po Mszy Świętej w naszym kościele, a po pierwszych kilometrach zatrzyma się na chwilę modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej. Pątnicy – po dwóch dniach pielgrzymowania – dołączą do zasadniczego członu pielgrzymki krakowskiej, która tradycyjnie wychodzi z Wawelu.

W ostatnim dniu pielgrzymki – 11 sierpnia – spod tutejszego kościoła wyjedzie autokarowa pielgrzymka, której uczestnicy spotkają się z bocheńską grupą na Górce Przeprośnej, aby potem razem przejść ostatnie kilometry do celu.

Dodajmy, że przy bocheńskiej parafii św. Mikołaja jest organizowana grupa nr 6 im. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która obędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia. (mg)

 

GRUPA NR 3 IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI Z BOCHNI
XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę

Organizatorzy informują:

• zapisy codziennie w kancelarii parafii św. Pawła Apostoła,
• spotkanie organizacyjne 29 lipca (po Mszy o godz. 18.00 w kościele św. Pawła Apostoła).

Pielgrzymka autokarowa odbędzie się 11 sierpnia. Wyjazd nastąpi o godz. 4.30 spod kościoła św. Pawła Apostoła (zapisy do 8 sierpnia). Msza rozpoczynająca pielgrzymkę 4 sierpnia odbędzie się o godz. 7.30. Pielgrzymowanie można również rozpocząć 6 sierpnia o godz. 7.00 w Krakowie.

Koszty pielgrzymki

Z Bochni: dorośli – 65 zł, osoby do 14. roku życia (ostatnia klasa gimnazjalna) – 35 zł, druga i kolejna osoba z rodziny – 35 zł.
Z Krakowa: dorośli – 60 zł, osoby do 14. roku życia – 30 zł, druga i kolejna osoba z rodziny – 30 zł.
Pielgrzymka autokarowa – 40 zł.

Więcej informacji   >> zobacz