W sobotę, 29 czerwca, przypada odpust ku czci patrona parafii św. Pawła Apostoła. Suma odpustowa wraz z procesją eucharystyczną odbędzie się o godz. 18.00, a przedpołudniowe Msze zostaną odprawione o godz.: 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00. Uroczystość patronalna jest sposobnością do uzyskania odpustu zupełnego.

Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Jan Gniewek, obchodzący w tym roku 25-lecie kapłaństwa. Ks. Jan pracował w naszej parafii w latach 1996-2001, a od ośmiu lat jest proboszczem parafii św. An­drzeja Apostoła w Słopnicach, w dekanacie limanowskim.

Kazania na wszystkich Mszach wygłosi były wikariusz naszej parafii ks. dr Paweł Kochaniewicz, który od ponad dziesięciu lat jest dyrektorem Zespołu Szkół Katolickich im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Nowym Sączu. Ks. Paweł w tym roku obchodzi 20. rocznicę święceń kapłańskich.

W tym dniu w kościele św. Pawła Apostoła można uzyskać odpust zupełny. W tym celu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, nawiedzić tutejszy kościół, odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego, wyzbyć się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

Odpust patronalny w uroczystość śś. Piotra i Pawła – 29 czerwca   >> kliknij

Dodajmy, że biskup tarnowski Andrzej Jeż zachęca, aby 29 czerwca – w liturgiczną uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – włączyć się również w modlitwę Kościoła w intencji papieża Franciszka. – Przeżywając Rok Wiary zainaugurowany przez emerytowanego już papieża Benedykta XVI, pragniemy wytrwale podążać w pielgrzymce wiary Kościoła, któremu od 13 marca bieżącego roku przewodzi Ojciec Święty Franciszek – napisał do diecezjan bp Andrzej Jeż.

W odpowiedzi na apel pasterza diecezji, w naszym kościele będziemy się modlić w intencji obecnego Następcy Świętego Piotra, podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00. (mg)

Apel Biskupa Tarnowskiego o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka   >> kliknij