Czas ferii zimowych niekoniecznie musi być czasem wolnym od nauki, zwłaszcza, jeżeli tę naukę można połączyć ze wspaniałym wypoczynkiem wśród pięknych górskich krajobrazów. Taką drogę obrał nasz parafialny chór „Puellae Sancti Pauli”, który przez 3 dni przebywał na zgrupowaniu w Grywałdzie koło Krościenka.

W obozie szkoleniowym wzięły udział starsze i młodsze chórzystki, dwie dyrygentki, organista oraz opiekun – ks. Kamil. Wiele czasu pochłaniały próby śpiewu, ale nie zabrakło też chwil na wspólne spotkania, zabawę i pogodne wieczory. Każdego dnia chórzystki uczestniczyły w Eucharystii sprawowanej w grywałdzkiej świątyni pw. Matki Bożej Śnieżnej. W „tłusty czwartek” udało się także odwiedzić pobliską Szczawnicę, a atrakcją wieczoru okazał się być kulig w pięknej, śnieżnej, górskiej scenerii. Całość zgrupowania zwieńczyła Msza Święta, której oprawę liturgiczną, wraz z pięknymi utworami na głosy, przygotował chór w czasie obozu.

Trzy dni spędzone w Grywałdzie minęły bardzo szybko. Trzeba ufać gorąco, że przyczynią się do lepszego zintegrowania się chórzystek, a przede wszystkim pomogą w lepszym chwaleniu Boga poprzez piękny śpiew. (xkb)

Fot.: Karolina Kociołek, Dominika Wełna