W piątek 9 grudnia w bocheńskiej parafii św. Mikołaja Biskupa rozpoczną się trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne poświęcone tematyce maryjnej. W organizację tych rekolekcji włączyli się świeccy animatorzy Domowego Kościoła, skupionego przy parafii św. Pawła Apostoła.

Rekolekcje pod hasłem „Matka naszego zawierzenia” poprowadzą ks. Jan Koc z Niechobrza oraz Krystyna Szymczak wraz z zespołem ewangelizacyjnym. Rozpoczną się one w piątek o godz. 17.30, w sobotę trwać będą od godz. 8.00 do wieczora, a w niedzielę w godz.: od 8.00 do 18.00. Konferencje, rozmowy ewangeliczne i modlitwy będą się odbywać w pomieszczeniach I Liceum Ogólnokształcącego, a Msze święte będą odprawiane w Bazylice św. Mikołaja. Organizatorzy zapewniają w sobotę i niedzielę ciepłe posiłki, a także opiekę dla dzieci od lat trzech. I choć te dni duchowej formacji zorganizowano z myślą o naszych sąsiadach z parafii św. Mikołaja, to do udziału w nich zachęca się wiernych także naszej parafii.

Program Maryjnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych w parafii św. Mikołaja Biskupa w Bochni   >> kliknij

Przypomnijmy, że w parafii św. Pawła Apostoła tego rodzaju rekolekcje odbyły się trzykrotnie. Pierwsze w grudniu 2000 roku, drugie – poświęcone Maryi – w 2005 roku, a ostatnie – koncentrujące się na rozważaniach o Eucharystii – przeprowadzono w listopadzie ubiegłego roku. (mg)

Ubiegłoroczne rekolekcje ewangelizacyjne w naszej parafii   >> kliknij