Niebawem w naszej parafii będzie realizowany projekt pod nazwą: „Bocheńska Strefa Aktywności Seniora”. Jest to inicjatywa Rodziny Kolpinga, skierowana do emerytów i rencistów z Bochni i okolic. Udział w Strefie jest bezpłatny.

Bocheńska Strefa Aktywności Seniora będzie funkcjonować od czerwca do grudnia br. Uczestniczyć w niej może tylko 20 osób. Do projektu mogą zgłaszać się osoby powyżej 60. roku życia (emeryci i renciści) z terenu miasta i gminy Bochnia.

Strefa została przygotowana z myślą o osobach, które chcą aktywnie przeżyć czas na emeryturze, uczyć się nowych umiejętności, miło i kulturalnie spędzić wolny czas. W ramach tego projektu przewidziano m.in.: warsztaty komputerowe, cykl spotkań tematycznych oraz integracyjnych. Zaplanowano również przedsięwzięcia z zakresu kultury, jak choćby: wyjazdy do teatru, opery czy muzeum (Kraków, Niepołomice), wspólne wyjście do kina i restauracji.

Zapisy są prowadzone w siedzibie bocheńskiego Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga – w dolnej części kościoła św. Pawła Apostoła, przy ul. Wyspiańskiego 25. Interesanci przyjmowani są w godz. 10.00-17.00, a także można kontaktować się telefonicznie pod numerem 14 635 11 17. (ar-p)

Więcej informacji   >> zobacz