W niedzielę, 1 września, w naszym kościele odbędzie się premiera oratorium pt. „Moja modlitwa”, do którego muzykę skomponował parafianin Paweł Goliński. Koncert – pod dyrekcją Piotra Mroczka – wykona krakowska schola DA „Na Miasteczku”, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Występ rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Teksty do utworów zaczerpnięto z Księgi Psalmów oraz z poezji Zbigniewa Wrony, który podczas koncertu wystąpi w roli recytatora. Muzykę skomponował bochnianin Paweł Goliński, student informatyki na AGH w Krakowie, pasjonat śpiewu i komponowania muzyki, do której zamiłowanie rozbudził przez wieloletnią przynależność do Chłopięcego Chóru „Pueri Cantores Sancti Nicolai”, prowadzonego przez ks. prał. Stanisława Adamczyka.

Oratorium wykona schola Duszpasterstwa Akademickiego „Na Miasteczku” w Krakowie, wsparta orkiestrą kameralną, składającą się głównie z młodych muzyków z Bochni. Całością będzie dyrygował Piotr Mroczek, niegdyś organista w tutejszej parafii. Koncert zostanie poprzedzony trzydniowymi warsztatami dla wykonawców, którzy w tym czasie będą mogli liczyć na gościnność bocheńskich rodzin.

Schola DA „Na Miasteczku” jest częścią Duszpasterstwa Akademickiego o tej samej nazwie, działającego przy parafii Matki Bożej z Lourdes w Krakowie. Duszpasterstwo zrzesza głównie studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Schola – prowadzona przez kompozytora „Mojej modlitwy” – śpiewa codziennie na studenckich Mszach o godz. 20.00. W swoim repertuarze posiada wielogłosowe utwory współczesnych kompozytorów.

Patronat nad koncertem objęli Urząd Miasta w Bochni oraz Duszpasterstwo Akademickie „Na Miasteczku”. 

Przy okazji tego wydarzenia zostanie przeprowadzona kwesta na leczenie 2-letniej bochnianki Dorotki Botkowskiej. (mg)