MAKULATURA NA MISJE

Dzięki ludziom dobrej woli ponad 300 uczniów z bardzo biednej dzielnicy Yaounde stolicy Kamerunu ukończy rok szkolny!

W sobotę 28 maja 2022r przy kościele św. Jana Nepomucena przeprowadziliśmy drugą w tym roku, a 34 –tą od początku trwania Akcji, zbiórkę makulatury na misje. Akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W 7 kontenerach zebraliśmy 11 120 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOM BUDU osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę w ilości 3 040 kg.
Łącznie zebraliśmy 14 160 kg.
Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na stworzenie nowych miejsc dla dzieci w przedszkolu i w szkole w Centrum Dziecka w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 8 740 zł.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Jana Nepomucena. Do naszej akcji „Makulatura na misje” od dłuższego czasu włączają się przedszkola, szkoły i placówki oświatowe. W sobotę zasiliły naszą zbiórkę: Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni, Miejskie Przedszkole „Górniczy Kącik nr 3 w Bochni, Przedszkole w Mokrzyskach, Szkoła Podstawowa w Królówce, Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, Zespół Szkół w Szczurowej, II Liceum Ogólnokształcące w Bochni. Do akcji włączyły się również bocheńskie firmy: Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Sport-Relax – Sklep Sportowy, , Galeria Rondo, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Keijsers Interior Projects, Artsklep.com, Bosch Car Service Trojak, Starostwo Powiatowe w Bochni, Firma Handlowa Moskit, Sanit. Hurtownia Art. Sanitarno – Instalacyjnych, PTTK Oddział w Bochni, Studio K w Łapczycy.
Ze słowami wdzięczności zwracamy się do bocheńskich sklepów, instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”.
Słowa wdzięczności kierujemy też osób, które bezinteresownie służą swoim transportem i pomagają osobom bez samochodów dostarczyć makulaturę na miejsce zbiórki.
Dzięki sobotniej zbiórce i ludziom o otwartym sercu do przedszkola i szkoły będą mogły być przyjęte następne dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień.

GALERIA ZDJĘĆ Z AKCJI

Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom S. Kolbena dziękuje w krótkiej przesłanej przed kilkoma dniami korespondencji:

KOCHANI!

Na samym początku pragnę podziękować, księżom Proboszczom, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i mieszkańcom Bochni za dobro otrzymywane, za każde objawy Waszej pomocy płynące z głębi Waszych serc . U nas wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego. Dzięki pomocy Bożej i Waszej, dzięki pracy sióstr i nauczycieli mogę powiedzieć, że był to rok pełen wyzwań, ogromnej pracy sióstr i nauczycieli. Każdy trymestr, to lepsze wyniki nauki. W miejscu gdzie mała część dzieci chodziła do szkoły, gdzie mieszkańcy z niechęcią nas przyjmowali dużo się zmieniło. Dzięki otwarciu szkoły ponad 300 dzieci ukończy rok szkolny z tej biednej dzielnicy, ze slumsów. Szkoła sprawia, że dzielnica się zmienia. Rano widać idące do szkoły, dzieci w pięknych mundurkach szkolnych. Wszystkie dzieci otrzymały książki i przybory szkolne. Prawie wszystkie dzieci w darze otrzymały upominki na Boże Narodzenie, wycieczkę na stadion gdzie w tym roku odbywały się CAF – Puchar Narodów Afryki (piłka nożna). Kilka razywspólny posiłek. To wszystko dzięki Waszej pomocy i adopcji serca. Dziękuję za każdą wpłatę na adopcję, każdą ofiarę i każdy kilogram makulatury, za przesłane krzesełka. DZIEKUJĘ za każdy rodzaj pomocy płynącej z głębi Waszych serc. Niech nasza radość będzie Waszą radością, nasze osiągnięcia Waszym sukcesem. Nasze serca są pełne wdzięczności. Nosimy Was w naszych modlitwach i sercach. Niech Pan błogosławi Wam i Waszym Rodzinom.
Wdzięczna s.Kolbena z Siostrami i Dziećmi z Centrum Dziecka w Yaounde.

Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:
Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA,
lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:
„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11″.

Następną zbiórkę makulatury planujemy 3 września 2022 r. przy parafii św. Jana Nepomucena.

Maria Ślusarz
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT
Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni