MAKULATURA NA MISJE

Dzięki ludziom dobrej woli i o otwartym sercu mogą powstać następne sale przedszkolne

w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie

 Galeria zdjęć >>> zobacz

W sobotę 6 maja 2023 r rozpoczęliśmy dziesiąty rok akcji „Makulatura na misje”, zbiórką przy naszym kościele.  Jak zwykle zainteresowanie akcją było bardzo duże i zakończyło się wspaniałym wynikiem. Zebraliśmy 29 557 kg zużytego papieru i tektury.

Trzy osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na ukończenie najpilniejszych prac przy budynku szkoły, przekazaliśmy 9 408,20 zł.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach jak zwykle bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap.: Jan Jelonek, Piotr Gałat, Daniel Gałat, Adam Pawłowski, Aleksander Cepak, Zbigniew Śmietana, Stanisław Żurek, Władysław Zając, Krystyna Dzięciołowska, Jolanta Zagata, Barbara Nowak, Zbigniew Świątkowski, Władysława Puścizna, Andrzej Stokłosa, Stanisława Sywała, Paweł Piotrowicz i Robert Biernat (par. św. Mikołaja) Do pomocy włączyła się również młodsza młodzież: Maciej Jewiarz i Szymon Golemiec. Wszystkim składamy  gorące wyrazy wdzięczności, a zwłaszcza grupie osób pracującej w prawdzie w majowym, ale uciążliwym deszczu.

Tradycją stało się, że do akcji „Makulatura na misje” włączają się przedszkola, szkoły, placówki kulturalne i różne instytucje.

I tym razem nie zawiodły: Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Ochronka Sióstr Służebniczek – Przedszkole Niepubliczne w Szczurowej, Szkoły Podstawowe Nr1 i Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, Szkoła Podstawowa w Królówce, Szkoła Podstawowa w Muchówce, Zespół Szkół w Szczurowej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Technikum im. J.Piłsudskiego w Brzesku, Miejski Dom Kultury w Bochni. Do akcji włączyły się również: Parafia p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Parafia św. Anny w Łapczycy, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni, Gospodarstwo Ogrodnicze Kłósek Tomasz w Bochni, Midak – Polska Sp. z o.o. w Bochni, Firma Meblowa Perfekt – Paweł Pasiut w Mikluszowicach, Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni.

Zawsze wspierają nas bocheńskie sklepy, instytucje i portale internetowe, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”, za co szczególnie serdecznie im dziękujemy.

Słowa wdzięczności kierujemy też osób, które bezinteresownie służą swoim transportem i pomagają osobom bez samochodów dostarczyć makulaturę na miejsce zbiórki.

Dzięki sobotniej i następnym zbiórkom, oraz ludziom o otwartym sercu Siostry Pasjonistki chciałyby przygotować kolejne dwie sale przedszkolne. Na przyjęcie do przedszkola czeka jeszcze dużo dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień.

Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za każdy oddany kilogram makulatury s. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie i odprawianych Mszach świętych w intencji wszystkich wspomagających dzieło budowy Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie .

Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:  

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,

ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock

Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000

dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA,

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni