Blisko 24 tony zużytego papieru i kartonu zebrano w ramach kwietniowej i czerwcowej odsłony akcji – „Makulatura na misje”. Przeprowadzona przez tutejszy oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zbiórka tego surowca dała ponad 6 200 zł. Pieniądze zostały przekazane na budowę studni w Kamerunie.

W kwietniowej zbiórce w parafii św. Pawła Apostoła łącznie zebrano 12 224 kg zużytego papieru, co pozwoliło uzyskać 2 770 zł. Ponadto dwie osoby złożyły na ten cel darowiznę w wysokości 70 zł. Z kolei w czerwcu w parafii św. Jana Nepomucena zebrano 11 490 kg makulatury, co pozwoliło powiększyć środki na budowę studni o 3 451 zł.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim ludziom dobrej woli z Bochni i okolic, szczególnie tym, którzy już trzeci rok dostarczają zużyty papier, zamieniany na źródło pitnej wody dla Afrykańczyków. Do podziękowań dołączają się Siostry Pasjonistki, które zapewniają o stałej modlitwie w intencji wszystkich ludzi zaangażowanych w tę akcję.

Koordynatorka tego dzieła s. Kolbena Frąckiewicz informuje, że studnia zostanie zbudowana w biednej i przeludnionej dzielnicy miasta Yaounde, stolicy Kamerunu. W tym miejscu powstaje „Centrum dziecka – miasto życia”, w którym zespół szkół, formacja dla samotnych matek, szpital, ochronka dla dzieci i świetlica. Dlatego też oprócz studni głębinowej muszą być zainstalowane dodatkowe zbiorniki dostarczające wodę do poszczególnych obiektów, co znacznie podwyższa koszty budowy.

Kolejne zbiórki makulatury odbędą się 10 września przy kościele św. Jana Nepomucena i 15 października w naszej parafii. (mś)