We czwartek – 7 marca – w naszej parafii będziemy gościć wizerunek Matki Bożej Różańcowej z bocheńskiego sanktuarium. Powitanie cudownego Obrazu, przyniesionego procesyjnie przez pielgrzymów z parafii św. Mikołaja, zaplanowano o godz. 17.30.

Przy wystawionym w naszym kościele obrazie Matki Bożej Bocheńskiej odbędzie się modlitwa różańcowa, którą wspólnie poprowadzą członkinie i członkowie Róż Żywego Różańca. Centralnym punktem tego modlitewnego spotkania będzie Msza Święta koncelebrowana, pod przewodnictwem kustosza bocheńskiego sanktuarium ks. infułata Zdzisława Sadki, który również wygłosi homilię.

Proboszcz tutejszej parafii ks. Jan Nowakowski zaprasza wszystkich wiernych do jak najliczniejszego przybycia na to wyjątkowe nabożeństwo. – Opiekunce naszego miasta polećmy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież – zachęca ksiądz proboszcz.

Po zakończeniu nabożeństwa obraz Matki Bożej powróci procesyjnie – również z towarzyszeniem tutejszych parafian – do kaplicy sanktuaryjnej. Tam odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą o północy zakończy Msza Święta.

W Sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej procesje różańcowe z cudownym Obrazem odbywają się stale siódmego dnia każdego miesiąca. Z racji Roku Wiary postanowiono zorganizować pielgrzymki z wizerunkiem Matki Bożej do sąsiednich wspólnot parafialnych: w lutym do parafii św. Jana Nepomucena i w marcu do parafii św. Pawła Apostoła.

Przeżywając Rok Wiary będziemy prosić Matkę Bożą, by towarzyszyła nam w tej pielgrzymce wiary i w uświęceniu naszych codziennych czynności, byśmy wypełnili dobrze swoją misję życia tu na ziemi, a równocześnie swoim życiem codziennie dawali widoczne świadectwo – zapowiada inicjator pielgrzymek ks. infułat Zdzisław Sadko. (mg)