W Niedzielę Męki Pańskiej, 24 marca, w tutejszym kościele uroczyście poświęcono palmy, przygotowane i przyniesione przez parafian. Po Mszy Świętej odbył się zwyczajowy konkurs na najciekawsze drzewka.

Wyborem najładniejszych i najbardziej oryginalnych palm zajęło się „kapłańskie” jury na czele z proboszczem parafii ks. Janem Nowakowskim. Uznanie obserwatorów i nagrody od proboszcza otrzymali kolejno: Kinga Noskowicz; Piotr, Wojciech i Urszula Pławeccy; Maria Put, Jakub Cabaj, Zuzanna i Katarzyna Pięta, Paulina Guniowska, Emilia Cabaj, Patrycja i Magdalena Lisowskie, Julia Gut oraz Dawid Bębenek.

Dodatkowo wyróżniono: Marię Gąsiorek, Alicję Bodurkę, Wiktorię Gut, Ingę Gut, Krzysztofa Nakielnego i Jadwigę Ślizowską.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył niestrudzony w tym dorocznym dziele parafianin Eugeniusz Kawalec, który – niejako od zawsze – przygotowuje okazałe i tym samym bezkonkurencyjne palmy, zdobiące prezbiterium kościoła św. Pawła Apostoła.

W tutejszej parafii pierwsza procesja z palmami, połączona z konkursem na najładniejsze drzewka, odbyła się w 1985 r. Zwyczaj ten cieszy się zawsze sporym zainteresowaniem starszych, jak i młodszych parafian. (mg)

Konkurs palm na zdjęciach Wojciecha Bursztyna   >> kliknij

 

Fot. ks. Łukasz Plata