Skomponowane przez tutejszego parafianina Pawła Golińskiego „Oratorium o św. Józefie” zabrzmi w naszym kościele
w najbliższą niedzielę – 9 czerwca. Koncert, pod batutą samego autora, odbędzie się w ramach tegorocznych obchodów Dni Bochni. Zapraszamy na godz. 19.30 – wstęp wolny!

Oratorium zostanie wykonane przez połączone siły scholi z Krakowa i jednego z tamtejszych chórów. Przed bocheńską publicznością wystąpią: chór „Voce Angeli” oraz schole – „Mendicantes”, DA „Na Miasteczku” i franciszkańska „11-stka”.
Partie solowe zaśpiewa Lidia Wojewoda-Mroczek, a zagra orkiestra symfoniczna złożona z zaprzyjaźnionych muzyków
z Krakowa, Warszawy, Katowic i Wrocławia.

Zapowiedź tego wydarzenia na FB   >> zobacz

Libretto do „Oratorium o św. Józefie” powstało na podstawie fragmentów Pisma Świętego, tekstów hymnów liturgicznych dedykowanych oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, litanii ku czci św. Józefa oraz w oparciu o teksty własne Pawła Golińskiego, Tomasza Pałuka i Konrada Napieralskiego. Premiera tego monumentalnego utworu wokalno-instrumentalnego odbyła się w marcu tego roku – w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – w krakowskiej bazylice św. Franciszka z Asyżu.

Kolejne oratorium Golińskiego   >> zobacz

Przypomnijmy, że pochodzący z naszej parafii Paweł Goliński mieszka obecnie w Krakowie, gdzie pracuje jako programista. Studiuje również kompozycję i aranżację na Akademii Muzycznej w Katowicach. Oratorium poświęcone św. Józefowi jest kolejną jego kompozycją po oratorium „Moja modlitwa”, które swoją premierę miało w tutejszym kościele we wrześniu 2013 r. |KazKo|