Po wakacyjnej przerwie – 7 września – przy bocheńskim kościele św. Jana Nepomucena odbyła się kolejna zbiórka makulatury na budowę ośrodka zdrowia w Kamerunie. Ponownie nie zawiedli ludzie o otwartym sercu i dobrej woli, dzięki którym Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z naszej parafii zebrało ponad 15 ton zużytego papieru.

Do kontenerów wystawionych w parafii św. Jana Nepomucena zebrano 15 710 kg makulatury, zaś bezpośrednio do bazy Ekombudu przekazano 3 170 kg tego surowca. Tym sposobem uzyskano 18 880 kg papieru i kartonu na kwotę 3 776,00 zł
oraz trzy osoby i dwie instytucje przekazały darowiznę w wysokości 893,00 zł. Tak więc konto budowy ośrodka zdrowia w ramach Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha” w Kamerunie powiększono o kwotę 4 669,00 zł.

Do akcji, oprócz rzeszy osób indywidualnych z Bochni i powiatów – bocheńskiego, brzeskiego i wielickiego, włączyły się również: szkoły podstawowe w Żegocinie, Szczurowej i Grajowie k. Wieliczki, zespoły szkół ponadpodstawowych nr 1 w Brzesku i Bochni, Studio „K” w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe „Dora” w Bochni, Apteka „Gazaris” w Bochni,  Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Bochni, a także parafie – św. Mikołaja w Bochni, św. Feliksa w Niedzieliskach i Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy k. Gorlic. Organizatorzy serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą akcję – „Makulatura na misje”, a szczególnie osobom z parafii św. Jana Nepomucena, które pracowały w pierwszą sobotę września przy odbiorze makulatury.

S. Kolbena Frąckiewicz – koordynatorka budowy studni im. dr. Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka – liczy na dalszą pomoc ludzi dobrej woli, dodając, że planuje ukończenie i otwarcie ośrodka zdrowia jeszcze w tym roku. Dlatego zapraszamy do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 12 października przy naszym kościele.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy Ekombud, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Osoby, którym szczególnie leży na sercu los najbiedniejszych dzieci w stolicy Kamerunu,
zachęcamy do przekazywania ofiar na budowę Centrum Dziecka na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz
Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricole Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000,
dopisując przeznaczenie ofiary: „Na budowę Centrum Dziecka”.

|Maria Ślusarz|