Niebawem po raz trzeci będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Przypada ona 23 stycznia – dwa dni przed świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła, stąd będziemy ją obchodzili z patronem naszej parafii – niestrudzonym i gorliwym głosicielem Słowa Bożego. Okolicznościowe kazania na Mszach świętych wygłosi biblista – ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Trzecia niedziela Okresu Zwykłego – zgodnie z decyzją papieża Franciszka – jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Jest ona szczególnym czasem dziękczynienia za Słowo dane nam na kartach Pisma Świętego, czytanego podczas liturgii w kościele oraz rozważanego w czasie modlitwy indywidualnej i rodzinnej.

– Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już w dawnych czasach: „Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić” (Pwt 30, 14) – czytamy w liście papieskim „Aperuit illis”, w którym Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego.

W naszej wspólnocie parafialnej Niedzielę Słowa Bożego będziemy przeżywać ze św. Pawłem Apostołem, bowiem dnia 25 stycznia zwyczajowo świętujemy nawrócenie patrona parafii. Wtedy też Msze święte będą połączone z modlitwą do Apostoła Narodów. |PaS|

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
ze Świętym Pawłem Apostołem

23 stycznia 2022 r.

Kazania wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak
z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie


WTOREK, 25 stycznia

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

MSZE święte (6.30 i 18.00) z modlitwą do Apostoła Narodów