Drużyna kapłanów diecezji tarnowskiej – z naszymi wikarymi ks. Pawłem Skrabą, ks. Maciej Igielskim i ks. Adamem Wójcikiem – została brązowym medalistą 16. Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. Turniej odbył się w naszym mieście 22 i 23 kwietnia 2022 r., a jego zwycięzcą okazała się reprezentacja diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Za rok gospodarzem takich mistrzostw będzie Gdańsk.

W tegorocznych zawodach rywalizowało 16 diecezji, a wśród nich drużyna kapłanów diecezji tarnowskiej. Jej skład tworzyli: ks. Paweł Skraba (kapitan), ks. Adam Bezak, ks. Paweł Bogaczyk, ks. Piotr Burdacki, ks. Piotr Cichoń, ks. Dariusz Dziedziak, ks. Marcin Górski, ks. Leszek Grębski, ks. Maciej Igielski, ks. Krzysztof Iwanicki, ks. Antoni Król, ks. Tomasz Rokosz, ks. Adam Wójcik, ks. Rafał Żelazny, trener Janusz Piątek i kierownik drużyny Wojciech Juszczak. – Mistrzostwa po raz pierwszy odbyły się w diecezji tarnowskiej, poziom był bardzo wyrównany – krótko podsumowuje kapitan ks. Paweł Skraba.

Po pewnie wygranym pierwszym meczu z diecezją legnicką, kolejne okazały się już o wiele trudniejsze, gdyż nasza diecezja wygrała jedną bramką z archidiecezją warszawską, archidiecezją białostocką i na koniec grupowych zmagań z diecezją koszalińsko – kołobrzeską.  W ćwierćfinale nasi księża spotkali się z diecezja pelplińską i po ciekawym meczu wygrali 1:0, awansując do strefy medalowej.  W półfinale po wyrównanym meczu padł remis 0:o, a w rzutach karnych był wynik 3:2 na korzyść księży z Zamościa, którzy ostatecznie zdobyli mistrzostwo Polski. Wicemistrzem została drużyna kapłanów z diecezji kieleckiej, a nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce pokonując rzutami karnymi 3:2 drużynę archidiecezji częstochowskiej, sprawiając tym wielką radość licznie zgromadzonej publiczności.

Wikariusze z parafii św. Pawła Apostoła w Bochni: Ks. Paweł Skraba, ks. Maciej Igielski oraz ks. Adam Wójcik bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy kibicowali i dopingowali naszą diecezjalną drużynę przez dwa dni trwania tych ogólnopolskich sportowych i piłkarskich zmagań księży w naszym mieście.