Kilkadziesiąt dzieci z naszej parafii wzięło udział w oazie „Misyjne wakacje z Bogiem”, która odbyła się od 5 do 15 lipca w diecezjalnym Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie-Kozieńcu. Na ten wakacyjny czas formacji i wypoczynku złożyły się modlitwa, nauka, zabawa i wyprawy w różne miejsca diecezji tarnowskiej.

Myśl przewodnia oazy brzmiała: „Wiara buduje wspólnotę” i przez kolejne dni rozważaliśmy zagadnienia dotyczące wspólnoty – z Bogiem, rodzinnej, parafialnej itp. Jednak nade wszystko w praktyce uczyliśmy się życia we wspólnocie oazowej. Doświadczaliśmy jej na wielu płaszczyznach – najpierw przez wspólną modlitwę, a następnie wspólne mieszkanie w pokojach, zajęcia (np. z języka angielskiego), posiłki, zabawy i wycieczki. Tym sposobem uczyliśmy się przeżywania z wiarą codziennych sytuacji, staraliśmy się pogłębić naszą wspólnotę z Bogiem, ze świętymi, z bliźnimi, którzy byli na oazie, a także z rówieśnikami z krajów misyjnych.

Oazę ubogaciliśmy licznymi atrakcjami i wycieczkami, m.in. na zamek w Tropsztynie, do Tropia, Krynicy i Starego Sącza. Były one bardzo ciekawe, a przy okazji sprawdzające naszą kondycję fizyczną, gdyż do Tropia i Tropsztyna udaliśmy się pieszo. Pozostaną one w naszej pamięci i będziemy do nich wracać we wspomnieniach, gdy w szkole zadzwoni pierwszy dzwonek.

Ponadto mieliśmy kilku znakomitych gości, przede wszystkim ks. Mateusza Dziedzica, który podzielił się swoim doświadczeniem posługi misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej. Pamiętał o swoich parafianach ks. proboszcz Jan Nowakowski, odwiedzając nas z ks. prałatem Adamem Kokoszką. Do naszych pogodnych wieczorków dołączyli m.in. wikariusze z naszej parafii – ks. Roman i ks. Kamil oraz nasz rodak ks. Tomasz.

Pobyt w Kozieńcu zakończyliśmy wspólną Eucharystią, na którą zaprosiliśmy rodziców wszystkich uczestników misyjnych wakacji. Dziękowaliśmy za piękną pogodę i za to, że mogliśmy aktywnie i bezpiecznie przeżyć odrobinę wakacji bliżej Pana Boga. Wyjechaliśmy z Kozieńca z nutką nostalgii w oczach, ale też z nadzieją, że za rok spotkamy się na parafialnej oazie.

Jesteśmy wdzięczni Księdzu Proboszczowi, Akcji Katolickiej i indywidualnym ofiarodawcom z terenu naszej parafii, za wsparcie i okazaną życzliwość. (xłp)

Galeria zdjęć z misyjnych wakacji naszych parafian   >> kliknij