Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z naszej parafii zaprasza na kolejną odsłonę Misterium Męki Pańskiej na Scenie Salezjańskiej w Krakowie. Tłem tegorocznej Pasji będzie wesele w Kanie Galilejskiej i poszukiwanie Jezusa Chrystusa w codziennym życiu współczesnych małżeństw i rodzin. Wyjazd na Misterium nastąpi w niedzielę, 1 marca. Zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej.

Już po raz osiemdziesiąty trzeci salezjanie z Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie oraz członkowie wspólnoty Ziemia Boga wcielą się w postacie ewangeliczne, by przenieść na deski teatru zbawcze wydarzenia wiary chrześcijańskiej.

W rozumieniu chrześcijańskim „misterium” oznacza bardziej wnikliwe wejście w rzeczywistość Bożego Objawienia, a za jego sprawą głębszej obecności Boga w świecie. Celem twórców tegorocznego Misterium jest szukanie owej „głębszej obecności Boga” w naszej codzienności. Stąd też akcent na małżeństwo i rodzinę. To właśnie małżonkowie z Kany Galilejskiej stają się niejako towarzyszami Jezusa w najważniejszych momentach Jego życia. Sam reżyser podkreśla, iż bardzo zależy mu na wpisanie w Krzyż Jezusa pary małżonków.

Drugim rysem jest spora dawka ironii i szyderstwa. Coś, co kiedyś było agresją siłową, fizyczną, współcześnie bardzo często przejawia się w atakach słownych, zwłaszcza, gdy chodzi o wiarę i kpinę z Jezusa. Specyfika Misterium wynika wreszcie z tego, że jest ono mocno podszyte dźwiękiem, który towarzyszy bohaterom męki. Dźwięk to życie. Ten dźwięk niejako umiera na chwilę z Jezusem, by odrodzić się wraz ze Zmartwychwstaniem. Stąd też muzyka grana na żywo symbolizuje niejako uczniów, apostołów Jezusa Chrystusa, próbujących grać według partytury Jego słów… A przecież uczniem Jezusa jest każdy z nas. Dlatego też nikt nie jest biernym widzem, każdy jest bohaterem tej historii…

Źródło: www.losiowka.pl

 

Misterium Męki Pańskiej
Scena Salezjańska w Krakowie

Niedziela, 1 marca 2015 r.

Wyjazd autokarem spod kościoła św. Pawła Apostoła w Bochni – o godz. 13.00.
Zapisy w kancelarii parafialnej do 25 lutego.
Całkowity koszt 32 zł.