Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z naszej parafii – jak co roku – zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, wystawiane na Scenie Salezjańskiej w Krakowie. Wyjazd na tegoroczną Pasję zaplanowano w sobotę 29 marca. Zapisy prowadzone są w kancelarii parafialnej (w godzinach urzędowania).

Misterium Męki Pańskiej na stałe wpisało się w wielkopostną tradycję Sceny Salezjańskiej w Krakowie. To już po raz 82., kiedy klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego (w tym roku także studentki z duszpasterstwa „Ziemia Boga”) wcielą się w postacie znane z kart Ewangelii. Tym razem na scenie zobaczymy nie tylko apostołów, Jezusa czy wrogich Mu faryzeuszy…

Marcin Kobierski – aktor Teatru Bagatela w Krakowie, który jest reżyserem i autorem scenariusza tegorocznej Pasji – zaprasza widzów do towarzyszenia w męce i śmierci zarówno Jezusa, jak i błogosławionej Poznańskiej Piątki. Wychowankowie salezjańscy podczas II wojny światowej, podobnie jak Jezus, zostali niesprawiedliwie skazani na więzienie, mękę i śmierć. Tak samo jak Chrystus przyjęli spadające na nich ciosy jako wolę Boga, oddając  swe życie w ręce miłującego Stwórcy i przebaczając swoim oprawcom. Przed swoją śmiercią zostawili nam „listy spod gilotyny”, które ukazały ich głębokie życie wewnętrzne, silną wiarę i miłość, „która wszystko wybacza”. Aż trudno uwierzyć, że ci młodzieńcy niesłusznie skazani na śmierć, mogli z takim pokojem serca podchodzić do tak traumatycznego wydarzenia, mając zaledwie po dwadzieścia kilka lat. Towarzysząc więc błogosławionym oratorianom przekonamy się, jak męka Jezusa wypełnia się w życiu Jego wiernych.

Źródło: www.losiowka.pl

 

Misterium Męki Pańskiej

Scena Salezjańska w Krakowie

Sobota, 29 marca 2014 r.

 

Wyjazd autokarem z parkingu przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni – o godz. 15.00.

Całkowity koszt – 30 zł (bilet wstępu i przejazd).

Zapisy do 23 marca w kancelarii parafii św. Pawła Apostoła.