Tegoroczny Wielki Post upływa pod znakiem szczególnych przygotowań do Świąt Zmartwychwstania, ale również jest czasem oczekiwania na kanonizację naszego wielkiego Rodaka – bł. Jana Pawła II. Klimat tych dni postanowiła utrwalić w scenicznych obrazach młodzież naszej parafii, wystawiając w dolnym kościele misterium wielkopostne – o tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Wyjątkowość przedstawienia wyraziła się jednak w tym, że w sceny „trzech wielkich dni, które wstrząsnęły światem”, został wpisany pontyfikat Błogosławionego, już wkrótce Świętego Papieża. Licznie zgromadzeni parafianie mogli przywołać na pamięć wzruszające chwile wyboru Karola Wojtyły, na nowo zaczerpnąć nieco ze skarbca jego papieskiego nauczania, a przede wszystkim mogli wyraźnie dostrzec, jak nasz Błogosławiony Rodak umiłował krzyż – choroby, starości, cierpienia – swoisty krzyż swego papiestwa, z którego nie zszedł do końca, a który stał się dla niego bramą do domu Ojca i progiem prowadzącym do zmartwychwstania – do życia w świętości.

Publiczność doceniła trud młodych aktorów, nagradzając wszystkich świetnie wcielających się w biblijne role gromkimi brawami. Nasza pawłowa młodzież pokazała, że warto nieco się natrudzić, by ludziom przybliżać tak niezmiernie głębokie treści i naukę miłości z krzyża płynącą, którą całym swoim życiem, do ostatnich chwil swego pontyfikatu głosił nasz Błogosławiony Papież – Jan Paweł od Krzyża. (xkb)

Parafialne misterium z kanonizacją w tle   >> zobacz galerię zdjęć

 

Młodzież zaprasza serdecznie raz jeszcze do obejrzenia misterium w Wielką Środę (16 kwietnia) na godz. 19.00.
Z pewnością warto przyjść…