Rozpoczęliśmy miesiąc codziennego rozważania tajemnic różańcowych. W naszej świątyni różaniec jest odmawiany w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedziele ok. godz. 17.45. W październiku będzie też okazja do wyjątkowych spotkań z Matką Bożą – podczas parafialnego nabożeństwa fatimskiego oraz odpustu w Jej sanktuarium, a nawet na festiwalu muzycznym czy w kinie. To wszystko jest możliwe w Bochni.

Modlitwa różańcowa nabiera szczególnego znaczenia, gdy jest odmawiana we wspólnocie, np. w domu rodzinnym czy w świątyni. Duszpasterze zachęcają do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym, której przewodniczą zarówno starsi, jak i młodsi parafianie: w poniedziałek – liturgiczna służba ołtarza, we wtorek – kręgi rodzin, w środę – dzieci pierwszokomunijne, we czwartek – uczniowie trzecich klas gimnazjalnych, w piątek – dzieci, a w sobotę – młodzież.

Nabożeństwo różańcowe   >> zobacz

Różaniec jest doskonałym sposobem przeżywania naszej wiary w stałej łączności z Matką Bożą, z którą możemy wędrować po drogach tajemnic naszego odkupienia. To sama Maryja kilkakrotnie wzywała ludzkość do gorliwego odmawiania różańca. Uczyniła to w czasie swych objawień, m.in. w Lourdes (1858), w La Salette, w Fatimie (1917), w Beauraing (1932) i w Banneux (1933). Chciejmy czerpać wzór z postawy św. Jana Pawła II, który często modlił się na różańcu i wielokrotnie zachęcał do korzystania z tej modlitwy.

CZYTELNIA: modlitwa różańcowa   >> zobacz

W miesiącu Maryjnym tutejsi parafianie mogą również wziąć udział w szczególnych wydarzeniach religijnych czy kulturalnych. W sobotę – 4 października – w Oratorium św. Kingi rozpocznie się dwudniowy XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej „Ad Gloriam Deiparae”. We wtorek – 7 października – odbędzie się pielgrzymka do bocheńskiego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, zwieńczona uroczystością (o godz. 17.00), pod przewodnictwem naszego rodaka abp. Henryka Nowackiego. Natomiast 13 października w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową – o godz. 19.00.

Wielki odpust w Sanktuarium MB Różańcowej   >> zobacz

Festiwal „Ad Gloriam Deiparae”   >> zobacz

W tym okresie zachęcamy także do obejrzenia hiszpańskiego filmu pt. „Mary’s Land” (Ziemia Maryi), który od 10 do 15 października będzie wyświetlany w bocheńskim Kinie Regis. Jest to produkcja złożona z różnych gatunków filmowych: kina biblijnego, filmu drogi, dramatu, komedii czy dokumentu. Film opowiada o ludziach, którzy doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. (mg)

Film „Ziemia Maryi” w Kinie Regis   >> zobacz

 

MarysLand.pl