ZAPRASZAMY!

Yaniewicz String Trio zagra w tutejszym kościele w ramach uroczystej inauguracji tegorocznych obchodów Dni Bochni. Koncert – na który wstęp jest wolny – odbędzie się w piątek, 1 czerwca, o godz. 19.00. Poprzedzi go Msza Święta w intencji bochnian i miasta.

Zespół Yaniewicz String Trio rozpoczął swoją działalność koncertową na ubiegłorocznym Festiwalu Przemyska Jesień Muzyczna. Tworzą go muzycy z bogatym doświadczeniem kameralnym i solistycznym, odnoszący sukcesy na całym świecie. Yaniewicz String Trio tworzą: Piotr Tarcholik (skrzypce), Maria Dutka (altówka) i Anna Armatys (wiolonczela). Ponadto w Bochni będzie gościł Witold Zalewski, który zagra na organach.

W repertuarze bocheńskiego koncertu znajdą się m.in. utwory: Jana Sebastiana Bacha – Wariacje Golbergowskie w opracowaniu na trio smyczkowe Dymitra Sitkowieckiego, Serenada na trio smyczkowe Ernsta von Dohnanyi`ego oraz sonata a-moll Cesara Francka.

Kościół św. Pawła Apostoła po raz trzeci będzie miejscem modlitewnej i muzycznej inauguracji corocznych obchodów święta miasta. (mg)