Blisko 30 grup dziecięcych wzięło udział w ubiegłorocznej kolędzie misyjnej w naszej parafii. Kolędnicy odwiedzili ponad 1500 rodzin i zebrali 11 500 zł dla dzieci z krajów misyjnych. Podsumowanie akcji w skali całej diecezji tarnowskiej zaplanowano w sobotę – 11 stycznia – w Dębicy.

Uroczyste rozesłanie kolędników misyj­nych odbyło się podczas trzech Mszy Świętych w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia ub. roku. W kolejne dwa popołudnia – 27 i 28 grudnia – 26 grup kolędniczych udało się do domów i mieszkań w naszej parafii z radosnym śpiewem „Samu bana ke kuha”, co znaczy, aby dzieci mogły usłyszeć. Zawołanie kolędy było nieprzypadkowe, gdyż ofiary przy tej okazji zebrane zostaną przeznaczone m.in. na rzecz dzieci głuchoniemych w Ka­merunie. Parafianie, którzy przyjęli kolędników, włączyli się również w dzieło pomocy chorym ze szpitala w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. Dodajmy, że małym kolędnikom towarzyszyła starsza młodzież i dorośli, pełniąc rolę opiekunów, a w akcji wzięło udział ok. 230 osób.

Parafialne spotkanie podsumowujące kolędowanie dla dzieci z krajów misyjnych zaplanowano w pierwszą niedzielę stycznia. Diecezjalny zjazd kolędników misyjnych odbędzie się 11 stycznia w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. (mg)

Galeria zdjęć z rozesłania kolędników misyjnych  >> zobacz