W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 27 kwietnia – każdy parafianin może zabrać do swojego domu Iskrę Miłosierdzia. Do tego szczególnego wydarzenia, pomocnego w naszym zbliżeniu się do Boga, dojdzie w dniu kanonizacji błogosławionych papieży – dobrego Jana XXIII i wielkiego Jana Pawła II.

Ogień miłosierdzia został przekazany parafii przez jej młodych przedstawicieli, którzy w Niedzielę Palmową (13 kwietnia) wzięli udział w diecezjalnym spotkaniu młodzieży, pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. W Tarnowie Iskra Miłosierdzia zapłonęła od świecy przywiezionej z Łagiewnik przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, nazywanej żywym pomnikiem Jana Pawła II. Z naszej parafii światło trafiło również do pozostałych wspólnot parafialnych w dekanacie Bochnia Zachód.

Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia będzie można zabrać do naszych domów i rodzin po wszystkich Mszach, sprawowanych w Święto Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym. – To światło nawiązuje do proroczych słów, powtórzonych przez bł. Jana Pawła II, że iskra Bożego Miłosierdzia wyjdzie z Łagiewnik, aby rozpalić ogień Bożej miłości na całym świecie – przypomina proboszcz parafii ks. Jan Nowakowski.

Wyjątkowych charakter będzie miała Msza Święta o godz. 15.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia. Wtedy światło zostanie uroczyście przekazane grupom apostolskim i stowarzyszeniom katolickim, a także przedstawicielom: Szkół Podstawowych nr 5 i 7, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół nr 1 oraz przedszkoli, funkcjonujących na terenie parafii.

Dodajmy, że po Mszach Świętych odbędzie się również adoracja relikwii św. siostry Faustyny.

Ponadto w sobotę (26 kwietnia) w naszym kościele przewidziano modlitewne czuwanie przed niedzielną kanonizacją Papieża Polaka. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00, a zakończy o 21.37, czyli w godzinie przypominającej odejście Jana Pawła II do domu Ojca. Modlitwa adoracyjna będzie wsparta wizualizacją istotnych momentów z życia naszego wielkiego Rodaka. – Tak, jak 9 lat temu zgromadził nas w tej świątyni ból po śmierci niezapomnianego papieża, tak teraz wypełnijmy to miejsce z radości, towarzyszącej wyniesieniu Jana Pawła II do chwały świętych – mówi ks. Jan Nowakowski. (mg)