Długi majowy weekend okazał się doskonałym czasem na zorganizowanie wycieczki w góry. Wspaniała pogoda i dobre nastroje sprzyjały, by Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii – aspiranci, ministranci i lektorzy – wyruszyła w środę, 2 maja, zdobywać pienińskie Trzy Korony. Wspinaczka rozpoczęła się od strony Krościenka.

Dla niektórych, zwłaszcza mniej wprawionych w zdobywanie górskich szczytów, początki okazały się bardzo trudne, nawet zniechęcające do dalszej wędrówki. Ale z każdym krokiem i każdym metrem bliżej szczytu ustępowały myśli o zmęczeniu, a na twarzach chłopców pojawiał się uśmiech i duma ze zdobycia Trzech Koron oraz z możliwości podziwiania przepięknych widoków z samego szczytu (982 m n.p.m.). Po zejściu z góry opiekunowie (ks. Łukasz i ks. Kamil) ogłosili długo wyczekiwany czas wolny w centrum Krościenka.

Zwieńczeniem wyprawy był grill zorganizowany w Grywałdzie. Drogę powrotną urozmaicały wspólne rozmowy, a także odśpiewana w autokarze Litania do Matki Bożej. Wszyscy, nieco zmęczeni, opaleni, ale i zadowoleni, już chcieliby jechać na kolejną wyprawę. Kto wie, może nie trzeba będzie czekać do następnego majowego długiego weekendu… (xkb)

Galeria zdjęć z wyprawy   >> kliknij