W najbliższą sobotę – 9 października – w naszej parafii odbędzie się ostatnia w tym roku zbiórka makulatury na misje. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zachęca do ponownego włączenia się w akcję, w ramach której wspólnie pomagamy wyposażyć sale przedszkolne i szkolne w Centrum Dziecka w Kamerunie.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu do przyniesienia zużytego papieru i kartonu. Kontener na ten surowiec będzie ustawiony przy tutejszym kościele w godz. od 7.00 do 16.00. Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej Ekombud (ul. Krzyżanowicka 68), co można uczynić od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00. Stosowne potwierdzenie należy przekazać w kancelarii parafialnej lub organizatorom akcji w dniu zbiórki.

Każdy przekazany przez nas kilogram makulatury przyspieszy wyposażenie w niezbędny sprzęt sal przedszkolnych i szkolnych w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde (stolicy Kamerunu). |Maria Ślusarz|