Co roku, każdy z nas przeżywa po swojemu święta Bożego Narodzenia, ale w pełni to czyni tylko wtedy, gdy przyjmuje bez zastrzeżeń prawdę, że Bóg stał się Człowiekiem.

Ta stara prawda, mająca ponad 2 tysiące lat, ciągle jest aktualna i tak pozostanie do końca świata. Mówi nam ona przede wszystkim o tym, że Bóg kocha człowieka bez zastrzeżeń, takim jakim jest w swojej szlachetności, ale i słabości, grzechu, a nawet podłości. Zapewnia nas, że człowiekowi najlepiej jest na tym świecie, gdy we wszystkim ufa Bogu. Jest poczęty po Bożemu, żyje po Bożemu i umiera po Bożemu.

Ta odwieczna prawda zachwyca miliony wyznawców Jezusa Chrystusa swoim pięknem, świeżością i młodością. W naszej społeczności parafialnej przybliżamy ją na różne sposoby już 30 lat. Tego Bożego entuzjazmu, spojrzenia i działania życzymy naszym parafianom i wszystkim gościom, którzy razem z nami przeżywają dzisiaj w tej świątyni swoje i nasze Boże Narodzenie.

A my, duszpasterze parafii św. Pawła Apostoła, chcemy razem z wami przez modlitwę, głoszone Słowo Boże i dzieła Miłosierdzia iść wytrwale w pielgrzymce wiary przez kolejny rok kalendarzowy.

ks. Jan Nowakowski
proboszcz