Biskup Andrzej Jeż został dziś ogłoszony ordynariuszem diecezji tarnowskiej. Nowy pasterz diecezji – po raz pierwszy w jej historii – został mianowany spośród duchowieństwa tarnowskiego. Decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI uroczyście odczytano podczas centralnej uroczystości odpustowej w Szczepanowie, ku czci św. Stanisława, patrona Polski i diecezji tarnowskiej.

Ksiądz biskup dr Andrzej Jeż pochodzi z Limanowej. Po święceniach kapłańskich w 1988 r., posługiwał jako wikariusz w parafiach – w Krościenku nad Dunajcem oraz w Wierzchosławicach. Następnie studiował na ATK w Warszawie i na Wydziale Teologicznym PAT w Krakowie, a także pełnił funkcję ojca duchownego w WSD w Tarnowie. W 2004 r. został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Trzy lata później Biskup Tarnowski powierzył mu urząd proboszcza parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Sakrę biskupią otrzymał 28 listopada 2009 r. w nowosądeckiej bazylice św. Małgorzaty. 

Biskup Andrzej Jeż gościł dwukrotnie w bocheńskiej parafii św. Pawła Apostoła. W czerwcu 2011 r., w czasie uroczystości odpustowej, w tutejszym kościele dokonał poświęcenia dębowej figury bł. Jana Pawła II oraz poświęcił kaplicę na plebanii. Natomiast 10 maja br. Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania kilkudziesięciu gimnazjalistom z naszej parafii.

Nowego Biskupa Tarnowskiego i jego posługę polecamy opiece Matki Bożej Fatimskiej oraz patrona naszej parafii św. Pawła Apostoła. (mg)

 

Komunikat Administratora Diecezji Tarnowskiej   >> kliknij

Bp Andrzej Jeż mianowany biskupem tarnowskim FOTO   >> kliknij

 

Biskup tarnowski Andrzej Jeż w czasie dotychczasowych wizyt w parafii św. Pawła Apostoła:

galeria 1   >> kliknij      galeria 2   >> kliknij      galeria 3   >> kliknij

 

Materiał filmowy z ubiegłorocznej uroczystości odpustowej z udziałem hierarchy