W niedzielę 26 marca – następującą po uroczystości Zwiastowania Pańskiego – wierni naszej parafii będą mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Ceremonie włączenia się w to szlachetne dziewięciomiesięczne dzieło odbędą się w czasie Mszy Świętych o godz. 9.00 (w dolnym kościele) i 9.30.

Duchowa adopcja jest modlitwą w obronie poczętego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy – tyle, ile trwa rozwój dziecka pod sercem matki i polega na codziennym odmawianiu jednej dowolnej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. W tym okresie można także podjąć dodatkowe postanowienia np.: częstą Spowiedź świętą i Komunię świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego, walkę z jakąś słabością, czy też wspieranie osób potrzebujących.

W codziennej modlitwie poleca się jedno dziecko, które z imienia znane jest tylko Bogu. Otoczeni nią zostają również rodzice dziecka, aby pomóc im w przyjęciu wspaniałego daru. Ta modlitwa chroni matkę przed aborcją i jej tragicznymi skutkami. Chroni także lekarzy i personel medyczny, który uczestniczyłby w dokonaniu aborcji.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego   >> zobacz

Istnieje również możliwość korzystania z mobilnej aplikacji o nazwie: „Adoptuj Życie”, zaprojektowanej i promowanej przez Fundację Małych Stópek. Tym sposobem w dowolnym miejscu i czasie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Aplikacja przydatna jest zarówno tym osobom, które są w trakcie duchowej adopcji, jak też tym, które dopiero zamierzają włączyć się w to dzieło. Przypomina o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka w łonie matki oraz zawiera rozważania różańcowe.

Mobilny asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego „Adoptuj Życie”   >> zobacz

Duchowa adopcja zrodziła się po objawieniach w Fatimie, jako odpowiedź na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. W Polsce ta forma modlitwy pojawiła się z końcem lat 80. ub. wieku. Duchową adopcję mogą podjąć osoby świeckie, jak i konsekrowane w każdym wieku. Jedynie dzieci podejmują ją pod opieką rodziców. (mg)