W poniedziałek – 21 maja – w naszym mieście rozpocznie się 11. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.
W jego programie – obok warsztatów i przesłuchań konkursowych uczestników – przewidziano projekcję filmu, wystawę malarstwa, recitale: Adrianny Biedrzyńskiej, Anny Dereszowskiej i Oli Bończyk oraz koncert Skaldów. Wstęp wolny!

Program festiwalu   >> zobacz

W poniedziałek (21.05) w kinie Regis (o godz. 18.00) zaplanowano projekcję wzruszającego filmu dokumentalnego o Stanisławie Kmieciku – niepełnosprawnym malarzu, który urodził się bez rąk i obrazy maluje nogami. Po prezentacji odbędzie się spotkanie
z autorką i bohaterem filmu oraz recital Adrianny Biedrzyńskiej.

We wtorek (22.05) w pomieszczeniach byłego Domu Książki (ul. Kościuszki 5) nastąpi otwarcie wystawy Mikołaja Kastelika,
który obrazy maluje ustami oraz recital Anny Dereszowskiej. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.

We czwartek (24.05) w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się Festiwalowa Gala Laureatów – początek o godz. 17.00. Zwieńczeniem gali, jak też tegorocznego Festiwalu będzie koncert zespołu Skaldowie.

Program festiwalu   >> zobacz

Organizatorami festiwalu są Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni oraz Stowarzyszenie
na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”. Ideą tego cyklicznego wydarzenia jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych z rówieśnikami uczęszczającymi do szkół masowych oraz propagowanie wśród uczestników aktywności kulturalnej. Po raz drugi patronat honorowy nad festiwalem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. (mg)