W ciągu dwóch tygodni 50 osób z naszej parafii modliło się w świętych dla katolików miejscach na mapie Europy. Autokarowej pielgrzymce do słynnych sanktuariów przewodniczył nasz wikariusz – ks. Paweł Skraba.
Poniżej prezentujemy krótkie sprawozdanie jednej z jej uczestniczek (obszerna relacja w najbliższym Głosie Parafii).

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy 1 lipca Mszą świętą o godz. 3.30 w kościele parafialnym. Pierwszy dzień spędziliśmy w autokarze przejeżdżając przez Czechy, Austrię i Włochy, a na nocleg zatrzymaliśmy się w okolicach Werony. W ciągu trzynastu dni odwiedziliśmy takie miejsca kultu religijnego, jak: La Salette, Lourdes, Santiago de Compostela, Fatimę, Montserrat czy Padwę. W La Salette, Lourdes i Fatimie uczestniczyliśmy w nabożeństwach różańcowych połączonych z procesją ze świecami.
W centrum każdego dnia była wspólna Msza, odprawiana w miejscu objawień Maryi, jak również w holu czy na dachu hotelu. Oprócz miejsc ważnych dla katolików zwiedziliśmy także: Carcassonne, Lizbonę, Toledo, Madryt, Barcelonę i Genuę. W napiętym harmonogramie znaleźliśmy czas na zanurzenie nóg w wodach Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, czy też zobaczenie stadionów piłkarskich. Mimo, że bardzo dużo czasu spędziliśmy w autokarze, to nie był to czas zmarnowany, bowiem mogliśmy podziwiać zmieniający się krajobraz państw europejskich. Dla każdego z nas te dwa tygodnie będą wspaniałym wspomnieniem. Pomimo dużej rozpiętości wiekowej uczestników stworzyliśmy naprawdę zgraną wspólnotę. |Julia Michalik|

FOTO: Pielgrzymka do znanych sanktuariów Europy   >> zobacz