W dalszym ciągu prowadzone są prace przy najważniejszej obecnie inwestycji parafialnej – zewnętrznej elewacji kościoła, wraz z jego ociepleniem. Przedsięwzięcie jest już realizowane dwa lata. Wszystko związane jest z finansami, dlatego nie możemy być zdani tylko na jedną firmę, musimy włączyć w to dzieło czynnik społeczny.

Wielką pracę wykonali nasi parafianie, a także indywidualni fachowcy, którzy różne prace podjęli bezinteresownie.

Wspólne parafian zadanie, etapami realizowane   >> kliknij

Na obecnym etapie ocieplamy i kładziemy elewację na ścianach frontowych. Stosunkowo są one łatwe, chociaż na bardzo dużych wysokościach. Nie oszczędzała nas jednak pogoda, deszcze wstrzymywały prace i jak zawsze są różne niespodzianki – to trzeba zbić stary tynk i cegłę, słabo trzymającą się, należy przeprowadzić obróbki blacharskie.

Najtrudniejsze jednak będą ściany wieży kościoła. Najwyższy punkt ma prawie 50 m, stąd niebezpieczne będzie wznoszenie rusztowań. Ponieważ są to ściany betonowe, stąd musi być lepsze ocieplenie. Tu także trzeba przeprowadzić wiele prac blacharskich. Muszą być one również wykonane w różnych miejscach dachu, ale dopiero po całkowitym zakończeniu elewacji. Wiele bowiem, trudno dostrzegalnych uszkodzeń blachy, nastąpiło w wyniku ubiegłorocznych prac przy kopule kościoła. W jesieni planujemy również renowację głównych schodów do świątyni. (xjn)

[thkBC height=”300″ width=”660″ anchortext=”Zasady odliczeń darowizn na cele kultu religijnego dla osób prawnych i osób fizycznych” title=”Zasady odliczeń darowizn na cele kultu religijnego” url=”https://www.pawelbochnia.pl/wp-content/uploads/elementy_stale/boksy/zasady_odliczen_darowizn.htm” type=”iframe”]

 

Fot. ks. Łukasz Plata