„Makulatura na misje”

Pomagamy ukończyć budowę i wyposażyć przedszkole i szkołę w Centrum Dziecka w Kamerunie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT przy parafii św. Pawła Ap. informuje, że rozpoczynamy dziesiąty rok akcji „Makulatura na misje”, a pierwsza zbiórka odbędzie się w sobotę 6 maja przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni.

Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7.00 -16.00.

Przekazując makulaturę, pomagamy wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole i szkołę w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde stolicy Kamerunu.

Najpilniejszą pracą, jak donosi s. Kolbena koordynatorka budowy Centrum Dziecka jest dokończenie muru oporowego, który zabezpiecza budynek szkoły przed zalewaniem go błotem w porze deszczowej.

Problemy finansowe sprawiają, że prace posuwają się bardzo powoli.

Dlatego zapraszamy, wszystkich ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu do przyniesienia zużytego papieru, kartonu.

Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się teraz przy ul. KRZYŻANOWICKIEJ 68 (przedłużenie ul. Wygoda) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Ap. lub organizatorom Akcji Makulatura na Misje w dniu zbiórki.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.