Idąc za Chrystusem, pragniemy jeszcze raz podziękować Bogu i ludziom, za obfitość dobra 2016 roku.

Wdzięczni jesteśmy za troskę i przywiązanie do naszej parafii, za liczne akcje duszpasterskie z udziałem świeckich, które budują wiernych innych parafii swoją otwartością, rozmachem i odwagą, a także za żywo działające różne grupy apostolskie, a cieszy sprawnie działająca Caritas, aktywność Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej, kręgów rodzin Domowego Kościoła, Rodziny Kolpinga i Drogi Neokatechumenalnej.

Podziwiamy rodziny naszej parafii i dziękujemy im, a także różnym instytucjom, za przyjęcie blisko półtora tysiąca młodych ludzi, głównie Hiszpanów, na Światowe Dni Młodzieży. To był wspaniały gest i budujący przykład. Grupie naszej młodzieży jesteśmy wdzięczni, za ofiarne zaangażowanie się w tę niezwykłą akcję. Szkoda, że była ich tak mała cząstka. Ufamy jednak, że to niepowtarzalne wydarzenie, ów entuzjazm radosnej wiary, który ogarnął nasze miasto na kilka dni, wyciśnie jakiś zbawienny znak w sercach tych, którzy stali z boku obojętni, albo tylko jako kibice.

Parafia, jako „wspólnota wspólnot” wtedy działa skutecznie, gdy ma liczne grupy i zaangażowanych parafian, dlatego mogliśmy tyle zrobić w minionym roku: wymalować wnętrze kościoła, a jego dolną część nieco zmodernizować, chociażby wymieniając wszystkie drzwi; oddać pomieszczenia dla parafialnego przedszkola i już 1 września rozpocząć oficjalną jego działalność. Ta ostatnia inwestycja jest wyjątkowo udana i konieczna.

W minionym roku przeżywaliśmy także święcenia diakonatu naszego rodaka, który w maju będzie miał prymicje w naszym kościele. Bogu dzięki za dar powołań! Nadal drogą do kapłaństwa podąża trzech naszych rodaków. Pamiętajmy, że odpowiedni klimat do budzenia powołań rodzi się w rodzinach, w tak licznej Liturgicznej Służbie Ołtarza i w całej parafii.

Ksiądz Proboszcz i Księża Wikariusze