Nasza parafia przystąpiła do akcji ewangelizacyjnej pod nazwą „Noc Konfesjonałów”. Podczas Triduum Sacrum – w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek – kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach na wszystkie osoby, pragnące przystąpić do Spowiedzi świętej.

Tegoroczna Noc Konfesjonałów jest już czwartą edycją akcji, która w Polsce została zainicjowana w diecezji szczecińsko-kamieńskiej, a sam jej pomysł zrodził się w 2007 r. w USA. W tym roku – jak dotychczas – zgłoszono 81 kościołów z 46 miast, z różnych stron kraju. W akcji wezmą udział również parafie z Chicago i z Rzymu.

Poprzedzająca Święta Wielkanocne inicjatywa duszpasterska jest swoistym zaproszeniem rodaków, którzy z różnych względów odkładają przystąpienie do sakramentu pokuty. – To sygnał dla wielu, że księża pomimo intensywnego okresu Triduum, wydłużają godziny spowiedzi i czekają na każdego, który zachęcony szczególnymi okolicznościami zdobędzie się na przyjście do kratek konfesjonału – mówi ks. Grzegorz Adamski, koordynator Nocy Konfesjonałów.

Informacje o parafiach, uczestniczących w akcji są opublikowane na interaktywnej mapie kościołów oraz w aplikacji mobilnej na tablety i smartfony, co ma ułatwić dotarcie do świątyni.

Strona akcji: http://nockonfesjonalow.pl

W tutejszym kościele nocna Spowiedź święta z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek (28/29 marca) odbędzie się w godz.: 20.00-00.30.

Dodajmy, że kapłani będą również dyżurować w konfesjonałach: w Wielki Wtorek od 17.00 do 20.00 i w Wielki Czwartek od 7.00 do 11.00. (mg)