Ks. Saúl Ragoitia Vega z Meksyku spotkał się z członkami Rodziny Kolpinga, działającej przy tutejszej parafii. Kapłan – pełniący w swoim kraju funkcję prezesa Dzieła Kolpinga – gościł w Bochni w piątek, 7 czerwca.

Ks. Saúl przybył do Bochni, aby spotkać się z Rodziną Kolpinga, podzielić się swoimi doświadczeniami, pomodlić się za Dzieło Kolpinga na całym świecie, a także poznać samą Bochnię, jak też inne miejsca w regionie. Gość z Meksyku zwiedził bocheńską kopalnię soli, poznał historię miasta, choćby poprzez rozmowy z górnikami, wśród których byli tutejsi parafianie. Ks. Saúl w towarzystwie członków bocheńskiego Kolpinga udał się również do Groty NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Zatrzymał się również na chwilę w Jadownikach – przy zabytkowym kościółku oraz źródełku św. Anny na Bocheńcu. Kulminacyjnym punktem jego wizyty była modlitwa z tutejszymi kapłanami i wiernymi w czasie Mszy Świętej w kościele św. Pawła Apostoła.

Ks. Saúl Ragoitia Vega na co dzień pracuje w parafii pw. Pana Miłosierdzia w Santiago de Querétaro, w stolicy i największym mieście meksykańskiego stanu Querétaro. 42-letni ks. Saúl pełni funkcję prezesa Krajowego Dzieła Kolpinga w Meksyku, a także jest rzecznikiem katolickiej diecezji Querétaro. Do Polski przyjechał, by wziąć udział w Radzie Generalnej Dzieła Kolpinga, która odbyła się w Krakowie – w Opactwie oo. Benedyktynów w Tyńcu. (grzp)