Od 19 do 21 marca (poniedziałek – wtorek – środa) odbędą się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Przyświecać im będzie zawołanie obecnego roku duszpasterskiego – „Kościół naszym domem”. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Paweł Cyz z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Tarnowie.

O stałej porze, tj. o godz. 9.30 będą rozpoczynać swoje spotkania rekolekcyjne uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni. Młodzi wysłuchają trzech nauk rekolekcyjnych, połączonych z nabożeństwami i modlitwami. Na zakończenie rekolekcji przystąpią do Sakramentu Pokuty.

Trzy dni rekolekcyjne będą też czasem duchowego wzrastania w wierze dla uczniów bocheńskiego Gimnazjum Nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida. Gimnazjaliści swoje codzienne spotkania będą mieć o godz. 11.00 i 15.00. Przed południem młodzi będą słuchać nauk rekolekcyjnych, a po południu będą uczestniczyć w nabożeństwach. W ostatnim dniu przystąpią do spowiedzi oraz wezmą udział we Mszy Świętej. (mg)