Siostra Beata Pałkowska i siostra Julita Skrzypek złożyły śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Pochodzące z naszej parafii siostry – po kilkuletnich przygotowaniach – publicznie złożyły śluby zakonne 22 sierpnia, podczas uroczystości w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy.

Wieczysta profesja naszych rodaczek nastąpiła – we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej – podczas Mszy św. sprawowanej przez sekretarza KEP biskupa Stanisława Budzika. Siostry ślubowały Bogu czystość, ubóstwo i posłuszeństwo na całe życie, a zewnętrznym znakiem tego aktu stały się obrączki, które otrzymały. Tym samym s. Beata i s. Julita zostały na stałe włączone do rodziny zakonnej Służebniczek dębickich.

Do dębickiego Zgromadzenia, któremu patronuje jego założyciel bł. Edmund Bojanowski należą również rodaczki z parafii: s. Daniela Jolanta Ścieżka, s. Ines Teresa Gicala oraz s. Joanna Szymczyk. Siostry na co dzień podejmują pracę opiekuńczo-wychowawczą wśród dzieci i młodzieży. (mg)