W diecezji tarnowskiej znaczącym akcentem obchodów 33. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową był Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczna manifestacja w obronie cennych wartości przeszła ulicami Nowego Sącza, w niedzielę 16 października. Zorganizowano ją po raz drugi, by podkreślić niepodważalną prawdę, która we współczesnych czasach bywa niestety podważana.

Ta prawda to oczywiście fakt, że życie ludzkie jest największym darem Boga, o który należy się troszczyć od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tę wielką, bo liczącą ponad pięć tysięcy uczestników, manifestację w obronie życia i rodziny, wpisała się także pięćdziesięcioosobowa grupa parafian od św. Pawła Apostoła wraz z przedstawicielami ościennych parafii.

Pełni radości uczestniczyliśmy w Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem kanclerza tarnowskiej kurii ks. Adama Nity w kościele Matki Bożej Niepokalanej, by potem przejść w barwnym korowodzie, głosząc hasła w obronie życia i rodziny. „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” – przebijał się pomiędzy innymi bocheński transparent z hasłem bł. Jana Pawła II. W rękach parafian dało się dostrzec żółto-białe papieskie flagi. Radosny pochód zakończył się na nowosądeckim Rynku, gdzie po małym poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy mogliśmy posłuchać na żywo zespołu Love Story.

Wróciliśmy nieco zziębnięci, ale szczęśliwi, że z odwagą broniliśmy życia i rodziny, wpisując się tym samym w papieską myśl o wielkiej wartości i godności ludzkiego życia, które ma prawo rozwijać się w pięknie żyjących rodzinach. (xkb)