19 marca – w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – rozpoczniemy Tydzień modlitw o ochronę życia. Jego zwieńczeniem będzie podjęcie przez parafian Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, co nastąpi w Dniu Świętości Życia (25 marca). Inicjatorem tej modlitewnej akcji jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Na każdy dzień tego wydarzenia przygotowano odpowiednie modlitwy i rozważania, które znajdziemy w specjalnej broszurze dostępnej w naszym kościele. W to modlitewne dzieło można włączyć się również poprzez stronę pro-life.pl.
 

 
Tydzień modlitw o ochronę życia zakończymy w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca. Będzie to jednocześnie ostatni dzień parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Wtedy podczas wszystkich Mszy świętych (o godz. 8.00, 16.30 i 18.00) odbędą się ceremonie podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Adoptuj Życie | Mobilny asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego   >> zobacz

W naszej parafii znaczącym przygotowaniem do Tygodnia modlitw o ochronę życia była druga niedziela marca (14.03).
Wtedy gościł u nas ks. dr Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej.
Kapłan wygłosił na wszystkich Mszach świętych kazania, w których nade wszystko zachęcał do odważnego opowiedzenia się
za kulturą życia. Wzywał m.in. mężczyzn do odpowiedzialności za poczęte nowe życie, w czym pomocna jest świadomość tego, że dziecko jest darem od Boga dla człowieka. Ponadto kaznodzieja przybliżył ideę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz zwrócił uwagę na konieczność uświadomienia sobie tego, jak ważna i pomocna jest działalność hospicjów perinatalnych. |KazKo|