Swoistego rodzaju święto przeżywali w sobotę, 27 października, lektorzy i ministranci ze wszystkich parafii dekanatu Bochnia Zachód. Powodem radości była możliwość rywalizacji na boisku w ramach rozgrywanego Dekanalnego Turnieju Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej.

Sportowy dzień rozpoczął się od udziału w Eucharystii, której przewodniczył ks. dziekan Jan Nowakowski. Następnie ministranci i lektorzy przemieścili się do hali I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie rozegrano turniejowe mecze w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Zacięta rywalizacja na wszystkich poziomach, ale przy tym gra fair, pozwoliły wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Można było również dostrzec wybijających się zawodników, prezentujących wysokie umiejętności sportowe, a także docenić poświęcenie bramkarzy, którzy niejednokrotnie ratowali z opresji swoje drużyny. Dekoracji zwycięzców i wręczenia pamiątkowych pucharów, statuetek i dyplomów dokonał ks. Jan Nowakowski. Ministranci i lektorzy docenili także jego troskę o LSO w dekanacie Bochnia Zachód, czego wyrazem były podziękowania pod adresem księdza dziekana i specjalnie przygotowany dla niego dyplom.

Chłopcy pięknie pokazali na boisku, że ważna jest umiejętność rywalizacji w duchu fair play, ale jeszcze ważniejsze jest budowanie wspólnoty ze swoimi rówieśnikami – na boisku, w szatniach, lecz przede wszystkim wokół ołtarza, przy którym na co dzień pełnią swoją radosną służbę jako ministranci i lektorzy.

Zwycięzców czeka wkrótce kolejny etap zmagań – eliminacje rejonowe. Pozostaje tylko życzyć dalszych sukcesów… (xkb)

Galeria zdjęć Michała Łapczyńskiego   >> kliknij

 

 

Wyniki Dekanalnego Turnieju LSO w Piłce Nożnej Halowej:

 

Szkoły podstawowe

1. Cikowice, 2. Sobolów, 3. Pogwizdów i Łapczyca (ex aequo), 4. Chełm i Bochnia, św. Paweł (ex aequo), 5. Łężkowice

Najlepszy zawodnik: Bartłomiej Tacik (Cikowice), najlepszy bramkarz: Paweł Puzia (Cikowice)

 

Gimnazja

1. Sobolów, 2. Chełm, 3. Cikowice, 4. Bochnia, św. Paweł, 5. Pogwizdów

Najlepszy zawodnik: Damian Noszkowicz (Sobolów), najlepszy bramkarz: Konrad Kuchnik (Sobolów)

 

Szkoły ponadgimnazjalne

1. Bochnia, św. Paweł, 2. Cikowice

Najlepszy zawodnik: Marcin Chudy (Bochnia, św. Paweł), najlepszy bramkarz: Maciej Jeziorek (Bochnia, św. Paweł)