We czwartek – 29 czerwca – przypada u nas odpust parafialny ku czci św. Pawła Apostoła. Centralna uroczystość odbędzie się o godz. 18.00, a przewodniczył jej będzie abp Hen­ryk Nowacki, do niedawna dyplomata Sto­licy Apostolskiej.

Patronem parafii jest Apostoł Narodów – św. Paweł i towarzyszy nam od początku jej istnienia. Dzień patrona naszej wspól­noty będziemy świętować po raz 33. Wtedy w tutejszej świą­tyni możemy zostać obdarowani odpustem. Może go uzyskać każdy, kto: jest w stanie łaski uświęcającej, odwiedzi nasz kościół, przyjmie Komunię świętą, pomo­dli się w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbędzie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich. Tak spełnione warunki dają możliwość uzyskania odpustu zupełne­go, czyli darowania całej kary, która cze­ka każdego za popełnione grzechy.

Święto odpustowe obejmie całą naszą parafię. Mimo, że jest to dzień pracy, niech jednak serce dyktuje nam, żeby z miłości do Boga, do Jego świętych wartości tak zorga­nizować sobie czas, aby być w tym dniu w swoim kościele i uczestniczyć we Mszy Świętej. W ciągu dnia Msze będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30, zaś sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi abp Hen­ryk Nowacki – bliski współpracownik papieża Jana Pawła II, nun­cjusz apostolski w kilku krajach na świecie, jak też Honorowy Obywatel Królewskiego Miasta Bochni. (xjn)