Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. Dlatego niedziela – 25 listopada – stała się wyjątkową okazją do radosnego świętowania dla ceremoniarzy, lektorów i ministrantów tutejszej parafii.

Podczas uroczystej Eucharystii do zaszczytnego grona ministrantów Ksiądz Proboszcz włączył aż 19 chłopców, którzy przez ostatnie miesiące przygotowywali się do pełnienia tej odpowiedzialnej i ważnej posługi liturgicznej. Zgromadzona wspólnota modliła się w intencji tych, których w ciągu tygodnia i w każdą niedzielę widzą służących przy ołtarzu.

Drugi akt uroczystego dnia stanowiła agapa, w której – oprócz lektorów i ministrantów – uczestniczyli także ich rodzice. Przyjęła ona formę swoistej „wywiadówki”, a zarazem stała się wspaniałą okazją do podziękowań pod adresem najbardziej zaangażowanych w ciągu całego roku i nagrodzenia ich wysiłku. Ponadto radosne spotkanie przy wspólnym – obficie zastawionym – stole umożliwiło przekazanie rodzicom wyrazów wdzięczności za zaufanie do Kościoła i kapłanów, którzy formują ich synów – ministrantów i lektorów.

Nagrodzeni ministranci i lektorzy

Wzorowy Ministrant 2012: Maciej Ostrowski, Wiktor Stańdo, Jakub Sychta, Mateusz Chwistek

Wzorowy Lektor 2012: Marcin Chudy, Paweł Ostrowski, Jakub Augustyn

Chłopcy zostali wyróżnieni za piękną postawę ministranta i lektora, za wspaniały przykład zaangażowania w parafii oraz odpowiedzialne wywiązywanie się z podjętych zobowiązań.

Uśmiechy na twarzach rodziców, a przede wszystkim chłopców z pawłowej LSO, świadczą wybitnie, że spotkania takie, jak to, powinny być organizowane. Miejmy nadzieję, że staną się naszą parafialną, bardzo sympatyczną tradycją.

Pozostaje tylko prosić Chrystusa Króla, by zawołanie „Króluj nam, Chryste” zawsze przyświecało naszym ceremoniarzom, lektorom, ministrantom i nigdy nie zostało przez nich zhańbione. (xkb)

Galeria zdjęć Michała Łapczyńskiego   >> kliknij

 

Materiał filmowy autorstwa Piotra Rogusza