Około 20. dzieci z naszej parafii wzięło udział w wycieczce rowerowej do Puszczy Niepołomickiej i w turnieju piłkarskim na boisku w Chodenicach. Kilkugodzinny rajd z piknikiem na zakończenie wakacji zorganizował parafialny oddział Akcji Katolickiej, w sobotę 1 września.

Dzieciom na dróżkach Puszczy Niepołomickiej towarzyszyli na rowerach ks. Kamil Bachara oraz Krzysztof Hałas, Adam Domas i Andrzej Drozd. Finałem wyprawy było spotkanie na boisku sportowym nad Rabą, które odbyło się dzięki zaangażowaniu członków Akcji Katolickiej, prywatnych sponsorów i rodziców. Po posiłku, na który złożyły się m.in. smaczne kiełbaski z grilla, przystąpiono do rozgrywek piłki nożnej przeprowadzonych przez Mariana Biernata, opiekuna i trenera Młodzieżowego Klubu Sportowego „Pawełki”, działającego przy tutejszej parafii.

Do miniturnieju przystąpiły 4 drużyny: MKS Pawełki, FC Chodenice, Rowerowcy i Lagerowcy. Najlepszą okazała się ekipa „Pawełków” w składzie: Maciej Kurtyka, Kamil Mostowski, Mariusz Kmiecik, Damian Kicka, Sebastian Kicka, Krystian Latkowski, Jakub Żukrowski, Mateusz Mitka. Młodzi zawodnicy swoją grą zasłużyli na pochwały. – Radość i emocje były wielkie, padały ładne bramki, a zawodnicy popisywali się ciekawymi akcjami – zauważył trener i jednocześnie sędzia rozgrywek Marian Biernat.

Zabawie najmłodszych parafian przyglądali się wraz z rodzicami m.in. proboszcz parafii ks. Jan Nowakowski, starosta bocheński Jacek Pająk, burmistrz miasta Stefan Kolawiński i prezes parafialnego oddziału AK Barbara Hałas.

Na zakończenie spotkania burmistrz Bochni złożył oficjalne podziękowania Marianowi Biernatowi, za wieloletnią pracę społeczną z dziećmi i młodzieżą, za czynne angażowanie się w życie sportowe, kulturalne i społeczne miasta. Podkreślona została jego działalność trenerska i wychowawcza z podopiecznymi z Młodzieżowego Klubu Sportowego „Pawełki”, a także doceniono organizowane przez niego turnieje piłkarskie dla dzieci. (mg)

Galeria ze zdjęciami Adama Famielca, Beaty Dróżkowskiej i Krzysztofa Hałasa   >> kliknij