Chłopcy należący do Liturgicznej Służby Ołtarza z pewnością mogą zaliczać się do ludzi wyjątkowych. Stąd i zakończenie roku szkolnego oraz kolejnego roku formacyjnego uczcili w sposób wyjątkowy. Ponad 40 lektorów, ministrantów oraz świeżo upieczonych aspirantów (na zakończenie roku szkolnego po raz pierwszy przywdziali komże) uczestniczyło we czwartek, 28 czerwca, w ognisku i wspólnej zabawie zorganizowanej przy plebanii w Chełmie.

W radosnym spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele LSO i DSM-u z chełmskiej wspólnoty parafialnej. Dodatkową atrakcję stanowiła forma dojazdu na miejsce wspólnego ogniska; chłopcy – od najmniejszego do największego – przebyli drogę rowerami.

Radosną „liturgiczną gromadkę” odwiedził Ksiądz Proboszcz z ks. Wacławem. Wszyscy, choć nieco zmęczeni, to jednak z pewnością zadowoleni, wrócili do swoich domów. Szczególne gratulacje należą się zwłaszcza najmłodszym uczestnikom – aspirantom z klasy drugiej. Nie można także zapomnieć o gospodarzu miejsca, w którym gościliśmy – o ks. Marku, który na koniec zapraszał pawłową wspólnotę na kolejną wyprawę do Chełmu. (xkb)

Fot. Archiwum parafii